1

Dolcan Ząbki

2

• Za wspólną relację dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Pozdrawiam!

• Kibice wygwizdali zawodników Arki, Ci jednak podeszli pod samą trybunę, aby podziękować za doping. Nie usłyszeli jednak z trybun nic miłego.

• Koniec meczu. Dolcan odnosi zasłużone zwycięstwo.

• Arkowcy jeszcze próbują, Tadrowski jednak na spalonym.

• W ostatnich 10 minutach działo się więcej niż w całym meczu. sytuacja goniła sytuację,

• Świerblewski ukarany żółtą kartką.

• Po błędzie obrońców Arki, Piątkowski plasowanym strzałem pokonuje Szlagę. Arka na kolanach.

• Gooooool dla Dolcanu!!!!!!!!!

• Tomasik sam na sam z bramkarzem gości, jego strzał poszybował jednak nad poprzeczką

• Zawrzało w Gdyni, najpierw Tataj mija się z piłką w bardzo dobrej sytuacji, później na pustą bramkę nie trafił inny zawodnik Dolcanu, był jednak na spalonym.

• Rzut rożny wykonywany przez Arkę nie stworzył zagrożenia...

• Dybiec zastępuje Jakubika.

• W idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Szwoch, przed sobą miał tylko Leszczyńskiego. Strzelił jednak bardzo słabo.

• Tadrowski ukarany żółty kartonikiem

• Dużo walki w środku pola, mamy brzydki fragment gry. Mecz wkracza w decydującą fazę. Czy którąś drużynę będzie stać na decydujący cios?

• Gramy dalej, obie drużyny już w pełnych składach.

• Zderzenie dwóch zawodników, mamy przerwę w grze.

• Tomasik za Radzewicza.

• Szwoch do Da Silvy, który ma przed sobą tylko bramkarza, jest jednak na wyraźnym spalonym.

• Ładne rozegranie, Kuklis uderza z prawego narożnika pola karnego, Strzał lewą nogą jednak niecelny.

• Da Silva uderza bardzo precyzyjnie, wydaje się, że Leszczyński paruje piłkę na rożny. Sędzia Jabłoński nakazał jednak wznowienie gry od bramki.

• Za ten faul Bazler ogląda kartkę

• Da Silva do Radzewicza, ten do Jarzy, który jest faulowany przed polem karnym przez Bazlera.

• Dolcan czuję się dziś bardzo dobrze na boisku w Gdyni. Ząbczanie zwietrzyli swoją szansę i dążą do zdobycia drugiego gola.

• Dolcan powinien prowadzić w tym meczu 2:1, Szlaga popisał się jednak fenomenalną interwencją.

• Szwoch za Formelle.

• Strzał Piątkowskiego ląduje na poprzeczce bramki Arki, dobitkę Tataja cudem broni Szlaga.

• Zaspał Sobieraj, wydawało się, że Tataj jest na spalonym, ale kapitan Dolcanu potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Szlagę. Strzał nie do obrony.

• Goooool. Tataj strzelcem bramki.

• Seria niedokładnych zagrań z obu stron.

• Dobre zagranie ze środka pola w kierunku Da Silvy, ten jednak na spalonym.

• Kuklis z rogu, Da Silva zagrywa piętką w kierunku bramki, ten strzał blokują jednak obrońcy Dolcanu.

• Kontra Arkowców. Piłkę wybija Dolcan, jest rzut rożny.

• Podwójna zmiana w Dolcanie

• Akcja prawą stroną w wykonaniu zawodników Dolcanu, Chwastek jednak na spalonym.

• Dośrodkowanie Kuklisa pewnie wyłapuje Leszczyński.

• Mamy rzut rożny dla Arki.

• W sytuacji 1 na 1 w polu karnym znalazł się Da Silva, jego strzał zablokował jednak obrońca.

• Na lewym skrzydle próbował przedrzeć się "Radza", stracił jednak piłkę, do tego faulował.

• Obie ekipy bez zmian.

• Zaczyna Arka

• Oficjalna liczba kibiców na dzisiejszym meczu to 2634 osób. To z pewnością w dużej mierze efekt zamkniętej "Górki".

• Początkowo dzisiejsze spotkanie oraz kolejny mecz Arki u siebie z Cracovią miały odbyć się w ogóle bez udziału publiczności. Taka była bowiem decyzja Komisji Dyscyplinarnej, przyznajmy, że decyzja bardzo surowa. Na szczęście ktoś w porę poszedł po rozum do głowy, uwzględniając odwołanie klubu i zawieszając rygor natychmiastowej wykonalności kary. Dzięki temu możemy dziś oglądać naprawdę fajny mecz.

• Przypomnijmy, że podczas dzisiejszego meczu, decyzją Wojewody pomorskiego, zamknięta dla kibiców jest trybuna „Górka”. To skutek efektownej oprawy przy użyciu środków pirotechnicznych, jaką zaprezentowali fani Arki na meczu z GieKSą. Swoją drogą, nie sądzicie, że takie oprawy tworzą niepowtarzalną atmosferę na trybunach i powinny być dozwolone…?

• Po niezłej pierwszej połowie w wykonaniu obu drużyn Arka prowadzi 1-0 po strzale Kuklisa. Trzeba jednak zaznaczyć, że to Dolcan jest dziś bardziej niebezpieczny. Gdyby Ząbczanie byli bardziej skuteczni to oni mogli prowadzić w tym spotkaniu.

• Koniec pierwszej połowy.

• Sędzia doliczył 1 minutę.

• Strzał Świerblewskiego daleki od ideału...

• Piłka już w grze, Dolcan w komplecie.

• Sędzia przerywa mecz, na boisku leży zawodnik Dolcanu, przydepnięty przez Tadrowskiego.

• Dośrodkowanie Świerblewskiego leci za kołnierz Szlagi, bramkarz Arki jednak na posterunku.

• Była to bramka nr 900 strzelona przez Arkę w drugiej klasie rozgrywkowej. Tym samym Kuklis przechodzi do historii.

• Dośrodkowanie z prawej strony Tadrowskiego, Formella mija się z piłką, tą przejmuje przed polem karnym Kuklis i precyzyjnym strzałem przy słupku umieszcza piłkę w siatce.

• Goooooool! Kuklis strzelcem bramki

• Krótkie rozegranie piłki z rożnego, dośrodkowanie jednak bardzo niedokładne.

• Sobieraj powstrzymuje Piesia na lewym skrzydle i mamy rzut rożny dla gości.

• Da Silva przedarł się wzdłuż linii bocznej, chciał dograć, ale obrońca Dolcanu wybija piłkę wślizgiem na róg.

• Z rzutu wolnego strzelał Brodziński, piłka otarła się o mur i Leszczyński bez problemu wyjaśnia sytuację.

• Jak na razie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają goście.

• Dośrodkowanie niedokładne, obrona Arki bez problemu sobie z nim radzi.

• Będzie rzut wolny dla Dolcanu z lewej strony boiska.

• Kolejna niebezpieczna akcja Dolcanu. Pierwszy strzał broni Szlaga. Dobija Osoliński, Szlaga znów broni. Był jednak spalony.

• Niebezpieczna kontra Dolcanu. Grzegorz Piesio w sytuacji sam na sam fatalnie pudłuje

• Była szansa arkowców! Uderzenie da Silvy z najwyższym trudem sparował na róg Leszczyński!

• Mnóstwo błędów na własnej połowie popełniają gdynianie. Przed momentem przejął futbolówkę Piesio, lecz niepotrzebnie zdecydował się na podanie do kolegi.

• Bardzo niecelnie próbował ze stałego fragmentu gry strzelać lewonożny Rafał Grzelak.

• Kartonik dla Brodzińskiego za faul taktyczny.

• To był pierwszy celny strzał miejscowych w dzisiejszym meczu.

• W odpowiedzi uderzał Marcus da Silva. Prosto i zbyt lekko, w Leszczyńskiego.

• No i proszę. Do strzału doszedł Klepczarek, jednak pewnie chwycił piłkę Maciej Szlaga.

• Swojej sytuacji doczekał się także Dolcan, który przedarł się z kontrą i wywalczył korner.

• Jeszcze jedna szansa przed "Radzą", który tym razem nie przycelował z narożnika pola karnego.

• Ależ okazja dla gdynian! Piłkę w polu karnym głową zgrał Radosław Pruchnik, lecz fatalnie z bliskiej odległości pomylił się Radzewicz.

• Pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu ukarany Szymon Matuszek.

• Próbował uderzać Marcin Radzewicz, ale futbolówka przepadła w gąszczu nóg w szesnastce.

• Kilku centymetrów zabrakło Tomaszowi Jarzębowskiemu do przejęcia dobrej piłki od Juliena Tadrowskiego.

• Tak zwany "pusty przelot" po dośrodkowaniu Bartosza Osolińskiego z rzutu rożnego.

• W ostatniej chwili Bartosz Brodziński naprawił błąd kolegi z defensywy. Na bramkę zaczął szarżować Damian Świerblewski.

• Rzut wolny dla gospodarzy, ale dogranie Piotra Kuklisa w pole karne, zaowocowało wywalczeniem jedynie kornera.

• Zaczynają gracze z Ząbek.

• Piłkarze już na murawie, za moment hymn Arki.

• Rezerwowi Dolcan: Mateusz Kryczka, Piotr Bazler, Daniel Dybiec, Damian Jaroń, Mateusz Piątkowski, Marcin Stańczyk, Patryk Koziara.

• Rezerwowi Arka: Michał Szromnik, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik, Paweł Brzuzy, Marcin Detlaff, Paweł Czoska, Maciej Górski.

• Pojedynek z Dolcanem może być dla Arki historyczny. Bramka zdobyta dla Arki w tym spotkaniu będzie 900. w historii występów żółto-niebieskich w drugiej klasie rozgrywkowej. Zawodnikiem, który złamał poprzednią barierę, 800. bramek, był Grzegorz Niciński, który w 2007 roku strzelił gola Polonii Warszawa.

• Witamy z Gdyni. Dziś przy Olimpijskiej, w spotkaniu 16. kolejki 1 ligi, dziewiąta w tabeli Arka Gdynia podejmuje znajdujący się na 13. pozycji Dolcan Ząbki.