Arka Gdynia

1

Flota Świnoujście

1

• Koniec meczu. Arka Gdynia remisuje z Flotą Świnoujście 1-1. Bramki w dzisiejszym meczu strzelali Ensar Arifović dla Floty oraz Janusz Surdykowski dla zespołu Arki. Dziękujemy za uwagę!

• Bartosz Flis pada w polu karnym, a sędzia Krztoń zamiast wskazać na wapno nakazuje kontynuować grę. Ależ błąd arbitra z Olsztyna! Ewidentny rzut karny dla Arki!

• Sędzia Wojciech Krztoń dolicza do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

• GGGOOOLLL!! Mamy wyrównanie! Dośrodkowanie Kowalskiego, do piłki dochodzi Surdykowski, którego strzał broni Melon. Do odbitej piłki dochodzi Tomasik odgrywa do Surdykowskiego, a ten za drugim razem się nie myli i doprowadza do wyrównania. Arka Gdynia - Flota Świnoujście 1-1.

• Ostatnia zmiana w zespole Floty. W miejsce strzelca jedynej jak narazie bramki Ensara Arifovicia trener Krzysztof Pawlak posyła do gry Pawła Bieleckiego.

• Kibice w Gdyni po mału opuszczają Stadion Miejski. Arka Gdynia dzisiaj to cytując Wojciecha Pawłowskiego z Lechii Gdańsk zespół czwartoligowy, choć mamy wątpliwości czy w obecnej dyspozycji i w czwartej lidze by sobie poradzili.

• GGGGOOOOLLL!!! Krzysztof Bodziony dośrodkowuje w pole karne Arki, a były piłkarz żółto-niebieskich Ensar Arifović wyprowadza Flotę Świnoujście na prowadzenie. Arka Gdynia - Flota Świnoujście 0-1.

• Im bliżej końca spotkania tym poziom i tempo gry spada. Arka Gdynia to zupełnie inny zespół niż ten, który oglądalismy w minioną środę w Warszawie.

• Druga zmiana w zespole gości ze Świnoujścia. W miejsce Jasińskiego na boisku pojawia się Kieruzel.

• Z dystansu uderzał Bochenek.

• Piłkarzem meczu bezapelacyjnie zostaje mimo trwającego spotkania Wojciech Krztoń... olsztyńska szkoła sędziowania.

• Ostatnia zmiana w Arce. Za słabo grającego Charlesa Nwaogu do gry Petr Nemec wysyła Janusza Surdykowskiego.

• Bodziony faulowany w środkowej strefie boiska, zaś sędzia Krztoń pokazuje żółtą kartkę Udareviciowi, który kartonik otrzymał za grę na czas.

• Zmiana w zespole Floty. W miejsce Bartosza Śpiączki na boisko wchodzi Wojciech Okińczyc.

• Druga zmiana w zespole Arki. Jakub Kowalski zastępuje na placu gry Marcina Radzewicza.

• Pierwsza od dawna próba Floty, ale rajd lewą stroną boiska Ostalczyka kończy się na dobrej interwencji Szlagi.

• Kolejny rzut rożny i po raz kolejny groźnie pod bramką Floty. Tym razem po dośrodkowaniu Kowalskiego szansę na zdobycie bramki miał Perez.

• Piotr Kuklis pada przed polem karnym, a sędzia Krztoń dyktuje rzut wolny bezpośredni. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, którego strzał z szesnastego metra trafia w mur ustawiony z piłkarzy Floty.

• Rzut rożny dla Arki. Tomasik dośrodkowuje piłkę i tutaj po kolei. Strzela Pruchnik broni głową Zalepa, dobija Perez broni Melon, strzela Bochenek broni Jasiński, dobija jeszcze Kuklis, ale tym razem już nad bramką bramkarza Floty.

• Jarun podaje piłkę do Śpiączki, a ten zdaniem arbitra znajdował się na pozycji spalony. Szkoda tylko, że Jarun to piłkarz Arki, zaś Śpiączka to napastnik Floty.

• Żółta kartka dla Radosława Pruchnika pokazuje jak słaby występ zalicza dzisiaj pomocnik Arki.

• Śpiączka opuszcza boisko po tym jak... wywrócił sie na murawie. O dziwo potrzebna będzie interwencja lekarza!

• Pierwszy rzut rożny w drugiej części meczu wykonuje Arka. Do dośrodkowania Tomasika dochodzi Bochenek, którego strzał minimalnie mija bramkę Melona.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania Arka Gdynia - Flota Świnoujście. W obydwu drużynach nie licząc wymuszonej zmiany Sławomira Mazurkiewicza bez roszad w składach.

• Koniec pierwszej części spotkania, w którym to Arka Gdynia po słabej grze remisuje z równie słabą Flotą Świnoujście 0-0. Kilka sekund przed gwizdkiem szczęścia w strzale z dystansu szukał Arifović, który nie trafił jednak w światło bramki. Arka Gdynia - Flota Świnoujście 0-0.

• Stały fragment gry dla Arki, piłkę na bramkę Melona uderzał Tomasik, którego strzał przeszedł tuż obok lewego słupka bramki Floty.

• Marek Niewiada powstrzymuje szarżującego Piotra Kuklisa przed polem karnym Floty za co sędzia Wojciech Krztoń pokazuje żółtą kartkę.

• Kolejny strzał z dystansu tym razem w wykonaniu Jarzębowskiego, który od zejścia Mazurkiewicza pełni funkcję kapitana zespołu Arki.

• Z dystansu kolanem uderzał Kuklis, od którego odbiła się piłka wybijana przez Udarevicia.

• Opałacz zagrywa piłkę ręką. Do ustawionej futbolówki podchodzi Tomasik, dośrodkowuje ale bez sytuacji dla Arki. Po chwili kontratak Floty, goście wychodzą w sytuacji trzech na jednego, ale podanie Arifovicia do Bodzionego okazuje się zbyt mocne i piłka wraca w posiadanie Arki.

• Strzał Radzewicza zza pola karnego Melon wybija na rzut rożny.

• Pierwsza zmiana w zespole Arki. W miejsce kontuzjowanego Sławomira Mazurkiewicza na placu gry pojawia się Wallace Benevente.

• Flota na boisku przypomina tą Marynarki Wojennej RP... w stanie rozkładu. Piłkarze obydwu drużyn dostosowali się do swojego poziomu tj. piłkarskiej mizerności. Ataku lewą stroną boiska próbował Radzewicz, który stracił piłkę po niecelnym podaniu do Tomasika.

• Piłkarze swoje, a sędzia Krztoń... swoje. Dziwny mecz oglądamy w Gdyni, gdzie to co dzieje się na murawie z piłką ma niewiele wspólnego.

• Ty do mnie, ja do Ciebie pomyśleli piłkarze Arki, którzy zamiast strzelać po rzucie rożnym postanowili rozgrywać piłkę w polu karnym Floty.

• Kabaretu ciąg dalszy. Kuklis pada faulowany w środkowej strefie boiska, wstaje, chwyta piłkę w ręce, zaś sędzia odgwizduje zagranie ręką. W końcu gra się na gwizdek sędziego...

• Dziwna sytuacja w Gdyni. Jarzębowski zderzył się z Jasińskim. Piłkarze zatrzymali się, ale sędzia nakazał kontynuować grę. Oglądamy bardzo słabe spotkanie okraszone licznymi błędami sędziego Krztonia.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Bartosz Śpiączka fauluje Sławomira Mazurkiewicza, który w asyście lekarza opuszcza boiska.

• Dobre uderzenie z dystansu Bodzionego, ale obok bramki Szlagi.

• Dobra indywidualna akcja Flisa. 21-latek mija Jasińskiego, podaje w kierunku Pruchnika, którego strzał trafia wprost w plecy Udarevicia. Po chwili do strzału dochodzi Nwaogu, który zamiast do siatki uderzył w kierunku dachu gdyńskiego obiektu.

• Arka atakuje lewą stroną boiska, piłkę w pole karne dośrodkowuje Tomasik i gospodarze wznowią grę z rzutu rożnego.

• Fatalny błąd Szlagi. Piłkę w kierunku bramkarza Arki zagrywał Tomasik i tylko szczęście pozwoliło gdynianom uniknąć utraty bramki, bowiem golkiper żółto-niebieskich w piłkę nie trafił.

• Atak gości ze Świnoujścia. Na bramkę Szlagi uderzał Jasiński, ale niecelnie.

• Fatalne dośrodkowanie Pruchnika z rzutu wolnego, który piłką szukał chmur na niebie, a nie kolegów z zespołu w polu karnym Floty.

• Kontratak Arki. Piłkę w środku pola rozgrywa Kukli, podaje do Tomasika, a ten traci ją na rzecz zawodników Floty.

• Na stadionie w Gdyni pojawiła się mała grupa kibiców Floty, zaś na boisku ataku prawą stroną boiska próbował Tomasz Ostalczyk, którego dobrą interwencją powstrzymał Marcin Bochenek.

• Rzut wolny dla Arki Gdynia. Piłkę w pole karne Floty dośrodkowuje Piotr Tomasik, piłkę na krótki słupek przedłuża Sławomir Mazurkiewicz, ale tam na futbolówkę czekają już obrońcy Floty, którzy wybijają piłkę daleko od własnego pola karnego.

• Zaczynamy! Arka Gdynia - Flota Świnoujście. Mecz sentymentalny, mecz o sześć punktów dla Arki! Niech wygra lepszy!

• Piłkarze wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego w Gdyni. Piłkarze Arki na żółto-niebiesko, zaś goście ze Świnoujścia ubrani są w biało-niebieskie trykoty. Za chwilę początek spotkania Arka Gdynia - Flota Świnoujście.

• Wojciechowi Krztoniowi, który poprowadzi dzisiejsze spotkanie asystować będą Krzysztof Sieradzki oraz Michał Pereszczanko. Sędzią technicznym meczu Arka Gdynia - Flota Świnoujście będzie Paweł Brzeziński, obserwatorem z ramienia PZPN Jan Kuć, zaś delegatem Krzysztof Grochocki.

• Piłkarze udali się już do szatni, aby przygotować się do dzisiejszego spotkania. Na trybunach około 5 000 fanów Arki Gdynia, zaś w sektorze gości pustka. Do rozpoczęcia meczu pozostało pięć minut.

• Znamy już składy obydwu drużyn. Na ławce rezerwowych Floty zaś znaleźli się: Paweł Waśków, Paweł Bielecki, Wojciech Okińczyc, Salamon Mawo oraz Piotr Kieruzel. Poza składem, ale w meczowej osiemnastce Arki znaleźli się za to: Michał Szromik, Benevente Perez, Bartłomiej Niedziela, Jakub Kowalski, Patryk Jędrzejowski, Piotr Kasperkiewicz oraz Janusz Surdykowski. Początek spotkania już za niecałe pół godziny.

• Kibice gdyńskiej Arki z biegiem czasu pojawiają się na miejskim obiekcie wyczekując spotkania ich piłkarzy z drużyną Floty Świnoujście. Ładna, słoneczna pogoda powinna zachęcić wszystkich sympatyków piłki w Gdyni do przyjścia na żółto-niebieski obiekt. Początek spotkania już za niespełna godzinę.

• W maju ubiegłego roku około dwóch tysięcy potencjalnych dawców zarejestrowało się w Gdyni podczas Dnia Dawcy Szpiku. Także podczas dzisiejszego meczu Arki z Flotą, Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki i projekt "Kibice Razem Arka Gdynia", w porozumieniu z Fundacją DKMS organizują Dzień Dawcy, podczas którego będzie można zarejestrować się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Akcja odbywa się ponownie w ramach wsparcia dla chorego na białaczkę Macieja Bukowskiego – kibica i długoletniego sponsora gdyńskiej Arki. Stanowiska dla dawców przygotowane czekają przed stadionem GOSiR, na placu od strony ul. Małokackiej (wejście na trybuny Górka oraz Tory). Wszystkie osoby chcące wesprzeć akcję i zarejestrować się w bazie DKMS serdecznie zapraszamy! Jeżeli ktoś z Was wybiera się jeszcze na spotkanie Arki z Flotą, lub też będzie przechodził obok Stadionu Miejskiego w Gdyni - serdecznie zapraszamy do pomocy!

• W spotkaniu rozgrywanym jesienią w Świnoujściu to Flota była lepszym zespołem pokonując Arkę 1-0. Asystę przy bramce Krzysztofa Bodzionego zaliczył wówczas Piotr Tomasik, który podczas wczorajszej konferencji prasowej wyrażał nadzieję, aby wiosną w walce o T-Mobile Ekstraklasę Arce tych trzech punktów nie zabrakło. Czy i tak będzie? Czekamy na Wasze komentarze! Kto Waszym zdaniem zwycięży w starciu Arki z Flotą?

• Już za nieco ponad godzinę rozpocznie się sentymentalne spotkanie pierwszej ligi. Dlaczego sentymentalne? A to dlatego, iż blisko połowa piłkarzy stanowiących o sile Arki w tym lub poprzednim sezonie występowała jeszcze w zespole Floty. To samo tyczy się trenera Petra Nemeca, który jeszcze rok temu bliski był uzyskania T-Mobile Ekstraklasy dla klubu ze Świnoujścia. Czy i tak będzie w Gdyni z jednak lepszym skutkiem i na wiosnę Arka zagra w Ekstraklasie? Zapraszamy na relację live ze spotkania Arki Gdynia z Flotą Świnoujście. Na mecz o być lub nie być dla Arki w walce o miejsce wśród piłkarskiej elity.