Arka Gdynia

2

Górnik Łęczna

0

• ArkaArka Kibice i zawodnicy Arki mogą znowu świętować! Kolejne 3 punkty i kolejne zwycięstwo bez straty gola! Arkowcy kompletnie zdominowali Bogdankę w drugiej połowie i pewnie zwyciężyli. Zasłużyli w 100% na to zwycięstwo. Ze stadionu miejskiego żegna się Adam Kamiński, do usłyszenia!

• Sędzia kończy mecz! Arka ogrywa Bogdankę 2:0!

• Arka "Que sera sera Areczka 3 punkty ma!"

• Szlaga na posterunku, uprzedził Szałachowskiego przed dobiegnięciem do bezpańskiej piłki.

• Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.

• Fatalne ustawienie obrońców Arki, którzy chcieli złapać Szałachowskiego w pułapkę ofsajdową, jednak błąd Sobieraja uniemożliwił to. Na szczęście Sobieraj naprawił swój błąd i odebrał Szałachowskiemu piłkę.

• Oficjalna frekwencja: 5509 widzów.

• Jarzębowski dwukrotnie chciał pokonać Prusaka, jednak najpierw bramkarz odbił jego strzał, a drugi został zablokowany przez obrońcę.

• Da silva poturbowany przez Tymosiaka, za co ten zostaje ukarany żółtą kartką.

• Dziwna sytuacja, już drugi raz w tym meczu sędzia nie dyktuje ewidentnej ręki zawodnika Bogdanki.

• Kibice Arki świętują bo wiedzą, że dzisiaj nic nie jest w stanie zabrać Arce trzech punktów.

• Bardzo silny fizycznie jest Nwaogu, wygrał aż 3 pojedynki o piłkę, jednak ostatecznie to Bogdanka utrzymała się przy niej.

• Około 5500 kibiców wybrało się dzisiaj na mecz.

• Druga zmiana w Arce, na boisko wchodzi "syn marnotrawny" Charles Nwaogu, który zastępuje Macieja Górskiego.

• Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu rożnego wybijają obrońcy.

• Rzut rożny dla Arki.

• "Wśród szumu fal i ostrych skał, Arkę zawsze w sercu będę miał" - śpiewają kibice Arki.

• Da Silva nie dość że pracuje w ataku wraca się również do obrony, tym razem wybił piłkę która zagrażała bramce Arki.

• Żółta kartka dla Pruchnika za mocno spóźniony wślizg na Nikitoviciu.

• Oba dośrodkowania z rzutu rożnego zupełnie nieudane.

• Rzut rożny dla Bogdanki po mocnym dośrodkowaniu w pole karne Arki.

• Sobieraj zabawił się teraz z Ropiejką jak z juniorem, obaj gonili za piłką, a obrońca Arki po prostu podbił ją nad głową napastnika Bogdanki.

• Tym razem Szwoch krótko rozegrał rzut rożny z Górskim i podobnie jak Radzewicz starał się oddać celny strzał, ale nie wyszło, piłka wylądowała w trybunach.

• Radzewicz założył "siatkę" obrońcy GKS, ale drugiemu już nie dał rady i mamy rzut rożny.

• Jeśli się nie wykorzystuje takich sytuacji to nie można nawet zremisować meczu. Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego na piąty metr do niepilnowanego Midzierskiego, a ten zamiast kopnąć piłkę w kierunku bramki, pozwolił by ta się od niego odbiła i wyszła na aut bramkowy.

• Górski dwa razy pod rząd w walce o piłkę faulował obrońców GKS.

• Druga zmiana w drużynie gości, boisko opuścił Pielach, a w jego miejsce Japończyk Irie.

• Ależ Da Silva ma ciąg na bramkę! Tym razem mocno uderzał zza szesnastki, jednak wprost w ręce Prusaka.

• Stadion oszalał! To co zrobił Da Silva, to prawdziwa "Joga bonito"! Znakomita dwójkowa akcja Szwoch-Da Silva. Da Silva podał do Szwocha, a ten wyłożył mu piłkę na 11 metr. Brazylijczyk piętką pokonał Prusaka! Co za bramka!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Arki! Marcus da Silva! Co za bramka!

• Zmylili zawodnicy Arki, obrońców Bogdanki, sugerując, że Radzewicz będzie dośrodkowywał, a tymczasem rozegrali to identycznie z Górskim jak poprzedni rzut rożny, tylko tym razem zamiast dośrodkować Radzewicz strzelał, mocno niecelnie.

• Znakomite dośrodkowanie Viniviusa do Radzewicza przecina Pielach, który piłkę wybija na rzut rożny.

• Arka Faul Żukowskiego miał fatalne skutki dla Bogdanki. Z rzutu wolnego znakomicie dośrodkował Radzewicz, a w polu karnym piłkę do siatki skierował krytykowany bardzo Pruchnik, który utonął w objęciach kolegów z drużyny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Marcin Kalkowski trafia do własnej bramki.

• Kartka dla Żukowskiego za faul na Górskim 40 metrów od bramki.

• Vinicius od razu spróbował uderzenia na bramkę, jednak trafił tylko w bandę za nią.

• Ciekawa zmiana w Arce, obrońcę Detlaffa zastępuje napastnik Da Silva. Ciekawe jak ustawi swój zespół taktycznie trener Nemec.

• Dobry pomysł na rozegranie rzutu rożnego. Krótkie podanie od Radzewicza do Górskiego, następnie młody napastnik odegrał do Radzewicza, a ten dośrodkował, jednak na posterunku Prusak, który wyszedł do piłki.

• Po dośrodkowaniu Radzewicza, na wszelki wypadek obrońca wybija piłkę na rzut rożny.

• Wściekły jest młody Górski, po tym jak Kalkowski popchnął go gdy nie miał piłki.

• Strzał Radzewicza mocny, ale bardzo niecelny.

• Dobre było to dogranie Nikitovicia z rzutu wolnego, ale ostatecznie skończyło się tylko na strachu.

• Żółtą kartką ukarany Detlaff za faul na Oziemczuku.

• Detlaff nie zdążył do piłki i od bramki wznowi Prusak.

• Intensywnie rozgrzewa się Marcus Da Silva, czyżby to on miał być lekiem na brak goli w tym meczu?

• Dośrodkowanie Oziemczuka z prawej strony wybija Brodziński.

• Dwójkowa akcja Szwocha i Górskiego, na nieszczęście Arki wmieszali się w to obrońcy gości i przejęli piłkę.

• Przeszkodzili sobie teraz dwaj zawodnicy GKS i w efekcie piłka powoli dotoczyła się do Szlagi.

• Sobieraj dwa razy świetnie interweniował najpierw przeciął piłkę zagraną do Ropiejki, a potem wybił piłkę odbitą od Sołdeckiego.

• Niespodziewanie piłka pod odbiciu się od obrońcy GKS poleciała w pole karne, gdzie dopadł do niej Górski, ale nie zdołał celnie uderzyć.

• Jarzębowski wywalczył rzut wolny około 40 metrów od bramki gości. Radzewicz zdecydował się na krótkie rozegranie.

• Fatalnie dośrodkował Radzewicz, chyba zeszła mu piłka z nogi.

• Mamy pierwszy rzut rożny dla Arki w II połowie.

• Drugą połowę rozpoczęli Arkowcy!

• Zmiana również w Arce, tak jak można się było tego spodziewać, z boiska zszedł słaby dziś Tomasik, a zastępuje go Marcin Radzewicz.

• W przerwie zapowiadana zmiana, Mandrysza zastępuje Tymosiak.

• Wiemy też że w drużynie gości po przerwie nie zobaczymy już Roberta Mandrysza.

• To już niemal pewne, prawdopodobnie Tomasik po kolejnym słabym meczu, tym razem zostanie zmieniony w przerwie przez Marcina Radzewicza, który rozgrzewa się na murawie w trykocie Arki.

• Jak na razie trochę "wieje nudą" w tym meczu. Mało bramkowych okazji, a o stuprocentowych już nie mówiąc. Przewagę optyczną ma Arka, jednak niewiele z tego wynika, oby w drugiej połowie mecz się rozkręcił...

• Koniec pierwszej połowy na razie w Gdyni nie oglądamy bramek. Arka 0:0 GKS.

• Jeszcze tylko minutę potrwa pierwsza połowa.

• Sobierja próbował zaskakującego uderzenia z 35 metrów, jednak piłka zatrzymała się na plecach Nikitovicia.

• Ropiejko ewidentnie próbował wymusić rzut karny, jednak on nie został ukarany żółtą kartką, więc kibice znowu "pozdrawiają" sędziego i PZPN.

• Krótko rozegrany rzut rożny, do dośrodkowanej piłki wyskoczyło aż dwóch zawodników GKS, jednak żaden z nich jej nie sięgnął.

• Dośrodkowanie Szałachowskiego blokuje Jarzębowski i mamy rzut rożny dla gości.

• Ależ walkę pokazał Tadrowski i otrzymuje żółtą kartkę za wybicie piłki w trybuny po tym jak sędzia liniowy uznał, że od bramki zacznie Prusak.

• Mandrysz fauluje Pruchnika daleko od bramki GKS, szybko rozegrany rzut wolny, jednak ostatecznie piłka trafia do Krajanowskiego a ten daje sobie odebrać piłkę.

• A na trybunach "Gdyńska Arka AEAEAO!"

• Przepięknie to zrobił Tadrowski! Otrzymał znakomite długie podanie i przyjęciem zgubił Pielacha po czym wpadł w pole karne, tam nie znalazł żadnego z partnerów i piłka została wybita na aut przez obrońcę gości.

• Fatalne nieporozumienie pomiędzy Krajanowskim a Tadrowskim, w efekcie ten pierwszy posyła piłkę w aut.

• Piłkę w pole karne próbował wstrzelić Detlaff, jednak zatrzymała się ona na pierwszym napotkanym obrońcy.

• Żyłkę do kombinacyjnej gry pokazał Górski, który ładnie piętą odegrał do Krajanowskiego, jednak jego dośrodkowanie wybili obrońcy.

• Popędził Szałachowski lewą stroną, jednak jego dogranie zablokował Sobieraj. Rzut rożny dla gości.

• Po rzucie rożnym strzał głową Jarzębowskiego obok bramki.

• Ależ uderzenie Szwocha z 18 metrów! Ale obrona Prusaka jeszcze piękniejsza! Rzut rożny dla Arki.

• Ładnie rozegrana akcja Arki, Górski dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Jarzębowskiego i idealnie podał mu po ziemi, na szczęście dla gości wrócił pod bramkę Pielach i zażegnał sytuację.

• Mamy sporą kontrowersję, Tomasik był ewidentnie faulowany, jednak Michał Mularczyk uznał to za próbę wymuszenia rzutu karnego, dodatkowo ukarał Tomasika żółtą kartką. Na trybunach od razu pojawiły się okrzyki "Sprzedawcy" i "pozdrowienia" dla PZPN.

• Żółta kartka dla Tomasika za próbę wymuszenia faulu w polu karnym.

• Po stracie Pruchnika, kontrę gości wyprowadza Mandrysz, który zagrywa na prawo do Ropiejki, a ten w pojedynku z Detlaffem fauluje obrońcę Arki.

• Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego kolejne zbyt mocne dośrodkowanie Tomasika.

• Ciekawie rozegrany ten rzut wolny, dośrodkowanie Tomasika, do Pruchnika, ten chciał zgrać piłkę głową, jednak zablokował ją Nikitović swoją interwencją. Rzut rożny dla Arki.

• Tomasik sfaulowany przez Mandrysza w środku pola, rzut wolny dla Arki.

• Fatalnie przy wyprowadzaniu akcji piłkę zgubił Detlaff.

• Kibice Tymczasem na trybunie "Górka" pojawiła się spora grupa kibiców w wyróżniających się białych koszulkach. Są to kibice z Kościerzyny. Od razu pojawiają się okrzyki "Tylko Arka w Kościerzynie" i "Arka Gdynia Kościerzyna!"

• Trochę przedłużyło się wykonanie tego rzutu rożnego, ale ostatecznie dośrodkowanie Tomasika nie trafia do nikogo.

• Rzut rożny dla Arki po błędzie obrońcy Bogdanki, który naciskany przez Szwocha wybił piłkę.

• Szałachowski chciał wykorzystać swoje doświadczenie i przepuścić piłkę między nogami Tadrowskiego, jednak ten nie dał się nabrać.

• A na trybunach świetna zabawa i "Nasza Areczka ole!"

• Trzecie już fatalne dośrodkowanie Tadrowskiego z prawej strony, tym razem trafiło w trybuny.

• Dośrodkowanie zawodnika Bogdanki z rzutu rożnego nie znajduje nikogo w polu karnym Arki.

• Znakomite dośrodkowanie Nikitovicia z rzutu wolnego wprost na głowę Pielacha, piłka odbiła się od obrońcy Arki i mamy rzut rożny dla gości.

• Faul na Ropiejce z lewej strony, około 30 metrów do bramki Arki.

• Bogdanka próbuje rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym. Jednak dobrze zabezpieczona jest dzisiaj bramka Arki.

• Coś nie wychodzą dzisiaj te dośrodkowania Tadrowskiemu. Tym razem wprost w ręce bramkarza.

• Arka Kibice Kibice Arki z "Górki" bardzo dobrze oflagowani i głośni. Żeby wzmocnić efekt na trybunie powiewają duże flagi na masztach.

• Ależ błąd Szlagi! Bramkarz Arki chciał wyrzucić piłkę, ta wypadła mu z rąk, na szczęście dla gospodarzy naprawił swój błąd, wślizgiem wybijając piłkę spod nóg napastnika Bogdanki.

• Strzał Macieja Ropiejko bardzo powolny ale niesamowicie celny, Szlaga musiał wyciągnąć się jak struna by złapać tę piłkę.

• Kolejna próba zagrania długiej piłki przez Nikitovicia, tym razem bezpośrednio w ręce Szlagi.

• Nikitović zagrał świetną długą piłkę do Oziemczuka, ten wyprzedził Detlaffa, jednak szybciej niż pomocnik Bogdanki, do piłki dopadł Maciej Szlaga.

• Do końca walczył Krajanowski i dał się nabić, w efekcie od bramki zacznie Prusak.

• Fatalne dośrodkowanie Tadrowskiego, zamiast do któregoś z kolegów trafiło pod nogi Sołdeckiego.

• Tomasik dogrywa do Górskiego długą piłkę, jednak ten, wiedząc że był na spalonym, nawet do niej nie ruszył.

• W pojedynku biegowym Górski był wolniejszy od Pielacha, jednak okazał się bardziej waleczny, zdaniem sędziego zbyt waleczny i mamy faul dla Bogdanki.

• Oziemczuk padł przed polem karnym Arki domagając się rzutu wolnego, jednak sędzia pokazał, że gramy dalej.

• Kibice od początku głośno wspierają swój zespół: Hej Arka gol!

• Po strzale Jarzębowskiego kolejny rzut rożny dla Arki, tym razem Tomasik dośrodkował, jednak piłki głową nie sięgnął zawodnik Arki i od bramki wznowi Prusak.

• Ciekawe rozwiązanie tego rzutu rożnego. Krótkie rozegranie pomiędzy Górskim, a Tomasikiem po czym młody napastnik Arki "nawinął" w polu karnym obrońcę Bogdanki i zagrał na 11 metr do Jarzębowskiego, którego strzał został zablokowany.

• Świetną prostopadłą piłkę zagrał Tadrowski do Górskiego, jednak dośrodkowanie tego drugiego nie było już aż tak dobre i zostało zablokowane, rzut rożny dla Arki.

• Górski znakomicie przedarł się w pole karne Bogdanki, jednak nie zrozumiał się ze Szwochem i w efekcie piłka wylądowała pod nogami obrońców.

• Pierwsza akcja Arki, lewą stroną popędził Tomasik i mocno dośrodkował w pole karne pod nogi Szwocha, ten zmuszony był odegrać piłkę ponownie do lewego skrzydłowego, co ostatecznie zakończyło się stratą piłki.

• Veljko Nikitović i Tomasz Jarzębowski mają już za sobą pierwszy pojedynek. Połowę na której grać będzie Arka wybrał jej kapitan, w związku z czym mecz od środka zaczęli goście.

• Arka - Bogdanka Tradycyjnie przy dźwiękach "Roty" Sędzia Michał Mularczyk z Łodzi wyprowadza obie jedenastki na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Wszyscy spodziewali się sporej liczby widzów, ale po pierwsze przeciwnik nie prezentuje żadnej wielkiej klasy a i kibice chyba woleli wykorzystać pogodę w inny sposób. Cóż, dzisiaj około 4-5 tysięcy kibiców, ale na oficjalne dane lepiej poczekać.

• Piotr Rzepka tak skomentował ostatnie mecze jego drużyny: "Jednak to nie jest tak, że przegrywamy wyraźnie, że rywale są zdecydowanie lepsi. My, jak to było w ostatnim meczu z Okocimskim, strzelamy w słupki lub poprzeczki, a do tego sami sobie prokurujemy sytuacje po których tracimy gole. Atakowaliśmy w ostatnich minutach, aby wygrać, a goście ostudzili nasze zapały zwycięskim golem zdobytym w doliczonym czasie gry. Tak się w sporcie zdarza, chociaż nasza gra jest lepsza niż wskazywałyby na to wyniki tych pierwszych spotkań. "

• Pora przedstawić ławki rezerwowych:

Arka Gdynia:: 13 Michał Szromnik, 4 Peres Benevente, 19 Michał Rzuchowski, 20 Marcin Radzewicz, 8 Marcus da Silva, 9 Charles Nwaogu, 11 Dariusz Formella

GKS Bogdanka: 1 Paweł Socha, 14 Piotr Hermann, 15 Grzegorz Wojdyga, 17 Tomasz Tymosiak, 18 Michał Paluch, 20 Michał Gamla, 88 Toshikazu Irie

• Dopiero co rozpoczęły się pozostałe mecze w 1. lidze. Jak na razie wszędzie bezbramkowo.

• Na meczu wraz z synem pojawił się Czesław Michniewicz. Czyżby "czaił" się na potknięcie Petra Nemeca i posadę w Gdyni?

• Zawodnicy żółto-niebieskich przed meczem mówili, że "My jesteśmy Arka Gdynia i z takimi drużynami po prostu musimy wygrywać". Czy ta zbytnia pewność siebie nie odbije się na postawie Arki?

• Obie ekipy pojawiły się już na rozgrzewce i po krótkim przywitaniu z kibicami zabrały się do ostrej pracy. Arka - BogdankaArka - Bogdanka

• Znamy już składy obu zespołów, trener Petr Nemec wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił identyczną jedenastkę, jak z meczu z Wartą. Z kolei Piotr Rzepka zrezygnował z Grzegorza Wojdygi i Tomasa Pesira.

• Arka - Łęczna Ze stadionu miejskiego w Gdyni, tradycyjnie wita się Adam Kamiński. Dziś Arka po 15-sto dniowej przerwie wraca na ligowe boiska. Piotr Ćwielong powiedziałby, że jest niedziela, 17, a pogoda nie dopisuje do grania w piłkę. Bzdury! Czekamy dzisiaj na wspaniałe widowisko w słonecznej Gdyni, oby wszyscy plażowicze zdążyli na mecz :)