Arka Gdynia

0

Kolejarz Stróże

1

• Koniec! Arka przegrywa z Kolejarzem Stróże 0-1! Bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Cheikh Tidiane Niane, który prawdopodobnie odebrał Arce szanse i nadzieje na awans do T-Mobile Ekstraklasy! Arka Gdynia - Kolejarz Stróże 0-1.

• GGGGOOOLLLL!!! Cheikh Tidiane Niane i Kolejarz prowadzi z Arką 1-0. Euforia na ławce rezerwowych stróżan, trener Cecherz wbiega na murawę, a kibice Arki opuszczają stadion.

• Spotkanie zostaje przedłużone o trzy minuty. Tymczasem Kowalczyk - były piłkarz Lechii Gdańsk - bliski był wyprowadzenia Kolejarza na prowadzenie. Ponownie górą Szlaga!

• Janusz Wolański ogląda żółtą kartkę za faul na Krajanowskim.

• Arka w ofensywie, ale bez strzału na bramkę. Zapowiada się czwarty remis w ostatnich pięciu meczach rozgrywanych przez gdynian.

• Nwaogu ogląda żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Nwaogu do Flisa, ten odgrywa do napastnika Arki, którego strzał minimalnie mija słupek bramki Kolejarza. Zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka meczu. Arka Gdynia jeżeli chce awansować musi wygrać dzisiaj z Kolejarzem!

• Kowalczyk otrzymuje długie, dobre prostopadłe podanie od Basty. Mija jak tyczki obrońców Arki i tylko szczęście, a dokładnie słupek - ratuje zespół żółto-niebieskich przed utratą bramki. Arka Gdynia - Kolejarz Stróże na dziesięć minut przed końcem nadal 0-0.

• Piotr Kuklis otrzymuje piłkę na jedenastym metrze w polu karnym Kolejarza. Oddaje strzał i znowu dobra interwencja Sobańskiego. Oglądamy świetny mecz... szkoda tylko, że w wykonaniu bramkarzy.

• Mazurkiewicz podaje do Nwaogu, ale były zawodnik m.in. Floty Świnoujście nie jest w stanie dojść do piłki i grę od własnej bramki wznowi Sobański.

• Mateusz Kantor i mamy czwartą żółtą kartkę dla piłkarzy Kolejarza. Chwilę później piłkę dośrodkowywał Kowalski, ale strzał Flisa głową przeszedł nad poprzeczką bramki stróżan.

• Kolejna świetna interwencja Szlagi, który tym razem powstrzymuje szarżującego z przodu boiska Kowalczyka! To była stuprocentowana okazja Kolejarza na zdobycie bramki!

• Benevente Perez wypuszcza sobie piłkę, której później nie dogania i Kolejarz wznawia grę rzutem z autu.

• Kolejna zmiana przygotowana przez Przemysława Cecherza. W miejsce Chrapka na boisku pojawia się Kantor.

• Charles Nwaogu i tylko czujna interwencja Sobańskiego pozwala Kolejarzowi na utrzymanie remisu. Świetnym podaniem do napastnika Arki popisał się wprowadzony po przerwie Radzewicz.

• Zmiana również w zespole Kolejarza. W miejsce Nitkiewicza na boisku pojawia się Gajtkowski.

• Ostatnia zmiana w zespole Arki. W miejsce Surdykowskiego na boisku pojawia się Nwaogu.

• Kolejny rzut rożny w meczu dla piłkarzy Arki. Do dośrodkowanej piłki przez Kowalskiego dochodzi Kuklis, którego strzał pewnie chwyta Sobański.

• Świetne wyjście Szlagi na trzydziesty metr przed własną bramkę. Bramkarz Arki ubiegł wychodzącego do górnej piłki Wolańskiego i tym samym uratował - po raz kolejny dzisiaj - Arkę przed utratą bramki.

• Żółtą kartką ukarany Michał Chrapek. To trzecia kartka dla piłkarza Kolejarza w dzisiejszym meczu.

• Zmiana w zespole Arki. W miejsce dobrze grającego dzisiaj Piotra Tomasika, trener Petr Nemec posyła do gry Marcina Radzewicza licząc na dobre dośrodkowania skrzydłowego Arki.

• Czwarty rzut rożny dla zespołu Arki wykorzystuje Kowalski. Do piłki w polu karnym najwyżej wychodzi Sobański i łapie piłkę.

• Dobra indywidualna akcja Flisa, w którego ataku zabrakło jedynie celnego podania do wychodzącego do piłki Surdykowskiego.

• Próba prostopadłego podania w kierunku Surdykowskiego kończy się faulem i sędzia Mularczyk pokazuje żółtą kartkę kapitanowi drużyny Kolejarza - Dariuszowi Walęciakowi.

• Świetnia indywidualna akcja Wolańskiego. Napastnik Kolejarza mija obrońców Arki jak tyczki, ale w starciu ze Szlagą był już bez szans.

• Rzut wolny wykonuje Tomasik, którego strzał trafia w mur ustawiony przez piłkarzy Kolejarza. Do odbitej piłki dochodzi Kowalski, którego strzał po poprzeczce wychodzi poza plac gry.

• Zaczynamy drugą część meczu pomiędzy Arką Gdynia, a Kolejarzem Stróże.

• Zanim rozpocznie się druga częśc gry będziemy mieli zmianę. W miejsce słabo spisującego się Pruchnika na placu gry pojawi się Flis.

• Trochę statystyk w przerwie meczu. Arka Gdynia oddała w pierwszych trzech kwadransach gry dziesięć strzałów (jeden celny); sześć razy faulowała rywala, zaś jednokrotnie - a dokładnie to Janusz Surdykowski - złapany został na pozycji spalony. W przypadku drużyny Kolejarza zaś podopieczni Przemysława Cecherza oddali pięć strzałów (jeden celny), trzynaście razy faulowali rywali z Gdyni, zaś dwukrotnie napastnicy Kolejarza łapani byli na pozycji spalony. Wracamy po kilku minutach przerwy!

• Koniec pierwszej części spotkania, w którym Arka Gdynia remisuje po czterdziestu pięciu minutach gry z Kolejarzem Stróże 0-0.

• Sędzia przedłuża pierwszą część spotkania, a w ataku Kolejarz. Basta mija Bochenka, mija Pereza, oddaje strzał i tylko dobra interwencja Szlagi ratuje Arkę przed utratą bramki do szatni. Była to najlepsza oazja do zdobycia bramki przez zespół Kolejarza.

• Żółta kartka dla piłkarza Kolejarza. Można by powiedzieć nareszcie. Ukaranym Witold Cichy za faul na Pruchniku przed własnym polem karnym, Po chwili rzut wolny wykonywał Tomasik, ale trafił wprost w mur.

• Bochenek traci piłkę w polu karnym w starciu z Kowalczykiem, którego strzał tylko o centymetry mija bramkę Sobańskiego. Po chwili rzut rożny wykonuje Kolejarz, do piłki dochodzi Cichy, którego strzał.... trafia w krzesełka, których plastik nie wytrzymuje siły uderzenia.

• Kolejny strzał z dystansu piłkarzy Arki i kolejny raz niecelnie. Uderzał Tomasik.

• Z dystansu uderzał Perez, ale uczynił to tak "dokładnie", że piłka zamiast w bramkę trafiła w sektor gości ustawiony o dobre dwadzieścia metrów od bramki Sobańskiego.

• Pierwsza dobra okazja Kolejarza. Wolański mija Pereza, wychodzi do sytuacji sam na sam ze Szlagą i tylko skuteczny powrót Mazurkiewicza uratował Arkę przed utratą bramki. Na trybunach w dalszym ciągu słychać głównie: "Sędzia Ch..!"

• Piłkę w pole karne stróżan dośrodkowuje Bochenek, do piłki dochodzi Pruchnik, któremu skutecznym wślizgiem piłkę odbiera Markowski.

• Kolejna dziwna decyzja sędziego Mularczyka, którego kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Gdyni pozdrawiają głośnymi okrzykami "Sędzia Ch..!" oraz "PZPN! PZPN! Je..., Je... PZPN!".

• Strzał Tomasika przechodzi wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Sobańskiego. Nie tak powinno się wykorzystywać stałe fragmenty gry z osiemnastego metra przed bramką rywala.

• Walęciak fauluje Jarzębowskiego przedpolem karnym Kolejarza i będzie dobra okazja dla Arki na zdobycie bramki.

• Tomasik zderza się z Bastą i w asyście lekarza opuszcza boisko.

• Krótkie rozegranie piłki Kowalskiego z Bochenkiem. Boczny obrońca Arki decyduje się na strzał i piłka tylko o centymetry mija bramkę Kolejarza,

• Kolejny stał fragment gry dla Arki. Piłkę w bramkę wkręca Tomasik i tylko przytomny między słupkami Sobański wybija futbolówkę na kolejny korner dla Arki.

• Rzut rożny dla zespołu Arki. Piłkę w pole karne posyła Kowalski, Sobański wybija futbolówkę przed pole karne do której dochodzi... Kowalski, którego strzał minimalnie mija prawy słupek bramki Kolejarza.

• Pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu za faul na Wolańskim ogląda Sławomir Mazurkiewicz.

• Indywidualna akcja lewą stroną boiska Bochenka, którego dośrodkowanie w polu karnym wyłapuje Sobański, który szybkim wyrzutem uruchamia Cichego.

• Rzut wolny dla Arki, ale bez zagrożenia pod bramką Kolejarza po dośrodkowaniu Krajanowskiego.

• To powinna być bramka dla Arki! Piłkę z prawej strony boiska dośrodkowywał Kowalski. Do piłki doszedł Surdykowski, którego strzał zablokował Sobański do odbitej futbolówki dobiegł jeszcze Tomasik, ale naciskany przez rywali nie potrafił opanować piłki.

• Kolejny raz sędzia Mularczyk przerywa grę gwizdkiem. Tym razem to Kuklis faulował w środkowej strefie boiska Bastę. Sam poszkodowany zdecydował się wykonać stały fragment gry, jednak piłka po strzale pomocnika Kolejarza przeszła wysoko nad poprzeczką bramki Szlagi.

• Mocne, płaskie dośrodkowanie Basty i tylko czujność Mazurkiewicza ratuje Arkę przed utratą bramki, bowiem na piłkę czekał już dobrze ustawiony Walęciak.

• Krajanowski fauluje Wolańskiego i Kolejarz wznowi grę ze stałego fragmentu gry.

• Dobra ofensywna gra Arki od początku spotkania. Kolejarz nastawiony na grę z kontrataku skutecznie - jak narazie - blokuje ataki gdynian.

• Sędzia Mularczyk przerywa grę. Rzut wolny dla Arki. Do piłki podchodzi Kowalski, którego dośrodkowanie trafia wprost w ręce dobrze ustawionego Sobańskiego.

• Kolejna szansa dla Arki. Rzut rożny wykonywał Tomasik, w polu karnym najwyżej wyskoczył Bochenek, ale strzał obrońcy wypożyczonego z Legii Warszawa przeszedł wysoko ponad poprzeczką bramki Kolejarza.

• Pierwsza próba Arki, ale wyskakujący do piłki w polu karnym stróżan Surdykowski faulował Nitkiewicza.

• Zaczynamy! Arka Gdynia - Kolejarz Stróże! Mecz ligowych sąsiadów; mecz, który będzie odpowiedzią dla Arki, czy stać ich jeszcze na awans do T-Mobile Ekstraklasy. Niech wygra lepszy!

• Piłkarze udali się już do szatni w celu przebrania się w stroje meczowe. Za dziesięć minut początek meczu ligowych sąsiadów Arki Gdynia i Kolejarza Stróże!

• Michałowi Mularczykowi, który poprowadzi dzisiejsze spotkanie pomagać będą na liniach bocznych Zbigniew Kluza oraz Dawid Golis. Sędzią technicznym będzie zaś Dominik Cipiński. Cała czwórka arbitrów reprezentuje łódzkie kolegium sędziowskie. Ponadto obserwatorem PZPN będzie Tomasz Płoski, zaś delegatem Andrzej Hendrzak. Początek spotkania pomiędzy Arką Gdynia, a Kolejarzem Stróże już za pół godziny.

• Znamy składy obydwu drużyn. Kto nie znalazł uznania w oczach obydwu trenerów i mecz rozpocznie na ławce rezerwowych? W Kolejarzu będą to: Marcin Zarychta, Dawid Szufryn, Dariusz Zawadzki, Łukasz Bocian, Krzysztof Gajtkowski, Dawid Rupa oraz Mateusz Kantor. W przypadku Arki poza wyjściową jedenastką, ale w meczowej osiemnastce znaleźli się: Michał Szromik, Charles Nwaogu, Marcin Radzewicz, Omar Jarun, Patryk Jędrzejowski, Piotr Kasperkiewicz oraz Bartosz Flis.

• Wszyscy piłkarze Kolejarza Stróże rozgrzewają się już przed meczem z Arką. Tymczasem po drugiej stronie boiska spaceruje skupiony Petr Nemec zastanawiający się zapewne, czy taktyka zaplanowana na dzisiejsze spotkanie okaże się tą, która zapewnie Arce trzy punkty.

• Bramkarze zarówno Kolejarza Stróże jak i gdyńskiej Arki rozgrzewają się już na płycie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Do rozpoczęcia meczu pozostała niespełna godzina.

• - Przyjechaliśmy do Gdyni po trzy punkty. Mam nadzieję, że tak jak w meczu z Wisłą Płock mój zespół zagra konsekwentnie z tyłu, przy okazji strzelając conajmniej jedną bramkę piłkarzom Arki - mówi dla Ekstraklasa.net prosto z gdyńskiej murawy trener Przemysław Cecherz. Szkoleniowiec Kolejarza zapytany czy jego zespół walczy o awans do T-Mobile Ekstraklasy odpowiada: - Cel Kolejarza na bieżący sezon się nie zmienia. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce w lidze i cieszyć się z gry. Były szkoleniowiec Klubu Sportowego Hetman Zamość wraz ze swoim zespołem w bieżącym sezonie pierwszej ligi odniósł jedenaście zwycięstw, osiem meczów zremisował, zaś siedem razy musiał uznać wyższość rywali. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już o 17:30.

• W pierwszym meczu obydwu drużyn rozgrywanym w Stróżach w tym sezonie padł remis 1-1. Bramki strzelali wówczas Marcin Stefanik oraz Piotr Kuklis. Jak będzie tym razem? Kto zwycięży w meczu 27. kolejki 1 ligi? Czekamy na Wasze komentarze! Nasz typ to 3-1 dla zespołu Arki.

• Piłkarze Kolejarza Stróże przyjechali już do Gdyni i wraz ze swoim szkoleniowcem Przemysławem Cecherzem spacerują po miejskim obiekcie nastrajając się dzisiejszego starcia z Arką. Zarówno zespół Petra Nemeca jak i goście ze Stróż mają po 41. punktów w ligowej tabeli. Kto zwycięży dzisiaj w Gdyni przeskoczy rywala i przybliży się w walce o awans do T-Mobile Ekstraklasy.