2

Lechia Gdańsk

2

• Dziękuje za śledzenie relacji. To był fantastyczny mecz.

• Arka prowadziła przez całe spotkanie. Ale chyba nie starczyło jej sił. Dla gdynian do fatalna informacja, bo po tej kolejce oddaliła się od Polonii Bytom, która swój mecz wygrała.

• Lechiści w kółeczku radują się na środku boiska. Strzelili gola w 97 minucie meczu! Po rzucie wolnym w polu karnym był nawet bramkarz Lechii. Bruma nie wybił piłki, która leciała na jego głowę. Zgrał ją Bąk, a z 3 metró do bramki wpakował Vućko. Arka straciła pewne zwycięstwo!

• Koniec meczu! Piłkarze Arki leżą na boisku. Są załamani...

• (+7) GOOOOOOOOLLLL!!! Remis! Luka Vucko

• (+6) Paweł Kapsa jest w polu karnym Arki!

• (+5) W polu karnym przyjął piłkę na pierś Mawaye. Oddał strzał, ale kąt był zbyt ostry.

• (+4) Doliczone minuty mijają, ale gra jest rwana, a właściwie w ogóle jej nie ma. Taka gra pasuje gospodarzom.

• (+3) Labukas ukarany za odrzucenie piłki po gwizdku.

• Aż 6 minut doliczone do tego meczu!

• Z boiska schodzi strzelec gola Paweł Nowak. W jego miejsce Jakub Zejglic. Ta zmiana była już gotowa w momencie gdy Nowak strzelał gola.

• Kto by przypuszczał... Lechia strzela kontaktową bramkę i ma wciaż szansę na remis! Poźniak w polu karnym dograł do Nowaka, a ten z delikatnymi problemami, ale trafił do siatki.

• Paweł Nowak!!! Gol kontaktowy!

• Kontratak Arki, dogranie na lewe skrzydło gdzie był Labukas - chyba jeden z najlepszych dziś na boisku. Wydawało się, że trudno będzie zdobyć gola strzałem zza pola karnego ale udało się. Labukas strzelił mocno i Kapsa skapitulował po raz drugi.

• Tadas Labukas stawia kropkę nad i! Goooooool!

• Ale fantastyczny strzał Bozoka z 20 metrów! Piłka mija bramkę o kilkanaście centymetrów.

• Moretto złapał piłkę na dziesiątym metrze i padł na murawę jak ścięty. Wyraźnie symuluje, bo zyskać kilka sekund.

• Traore się troszkę rozkręcił. Ograł jednego przeciwnika, ale zatrzymał go na linii pola karnego Maciej Szmatiuk.

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Arki. Lechia zdobywa gola (i to pięknego) ale sędzia przerywa akcję. Faulował chwilę wcześniej Bajić.

• Mawaye zmienia Ivanowskiego.

• Bardzo groźnie było w polu karnym Arki. Traore wyprzedził obrońcę będąc dwa metry za nim, przepchnął go, ale w końcu nie doszedł do pozycji strzałowej.

• Kolejna nieskuteczna akcja na prawym skrzydle Lukjanovsa. Dośrodkowanie mija linię końcową. Piłka dla Arki.

• Zupełnie bezużyteczny dziś Bedi Buval zszedł z boiska. W jego miejsce wchodzi Kamil Poźniak.

• Faul od tyłu Surmy. nie ma kartki, ale być powinna.

• Próba strzału Ivanowskiego bardzo niecelna.

• Spiker ogłosił, że mecz ogląda dokładnie 10 170 widzów.

• I Burkhardt z kartonikiem na koncie schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi etatowy zmiennik Arki - Paweł Czoska.

• Głupia kartka dla Filipa Burkhardta, który stał za blisko przeciwnika, przy rzucie wolnym dla Lechii

• To nie jest dobry meczu Traore. Próbował teraz uderzać z rzutu wolnego z niemal 30 metrów, ale fatalnie przestzrelił.

• W związku z ostatnią zmianą Kafarskiego, na lewą obronę powędrował Pietrowski.

• Bajić wchodzi w miejsce Lewona Hajrapetjana, który zagrał dziś kiepski mecz. Ormianin był zupełnie niewidoczny.

• Labukas ostro zaatakował Kapsę, który interweniował po dośrodkowaniu Brumy. Kapsa dał radę, mimo że był raczej faulowany.

• Ostre starcie Brumy z Traore przy lini bocznej boiska. Piłkarz z Burkina Faso troszkę zwariował wymachując rękami w kierunku Brumy. Piłkarz Arki nie został uderzony, ale dość mocno udawał. Sędzie jednak nie dał się nabrać. Choć z drugiej strony za sam zamiar, arbiter mógł pokazać żółtą kartkę.

• Traore chyba wyleci z boiska!

• Znów groźnie pod bramką Lechii. Giovanni Duarte wycofał piłkę do Ivanowskiego, a ten strzelił bardzo mocno, ale prosto w obrońcę Lechii.

• Po fantastycznym przerzucie piłkę na prawym skrzydle miał Lukjanovs, ale dośrodkował bardzo kiepsko.

• Zablokowany strzał Labukasa. Mogło być groźnie, ale na posterunku byli obrońcy z Gdańska.

• Poza boiskiem opatrywany jest Luka Vucko, który rozbił głowę.

• Niezła akcja Arki, ale nie zakończona strzałem.

• Odważny strzał Bożoka zza pola karnego, z lewej nogi. Niecelnie.

• Środek pola - tu na razie koncentruje się gra po przerwie. Lechiści starają się przejąć inicjatywę

• Lechiści rozpoczęli drugą połowę. Bez zmian.

• To są derby i to widać na boisku. W pierwszej połowie zobaczyliśmy aż 6 żółtych kartek. Widać, że Arka gra z nożem na gardle. Jest bardzo zdeterminowana i to przyniosło efekt. Gdynianie zamienili na gola jeden z licznych stałych fragmentów gry.

• (+4) Koniec pierwszej, bardzo interesującej, połowy.

• (+2) i Paweł Nowak.

• (+2) Są kartki... Marcelo Moretto

• (+1) Ogromne zamieszanie w polu karnym Arki. Piłkarzy uspokaja na boisku... Frantisek Straka

• Kapitalna akcja Arki w stylu... Lechii. Gospodarze wymienili 5 podań z pierwszej piłki, na dużej szybkości, wychodząc z własnej połowy. Labukas znalazł się z piłką w polu karnym, ale w tej sytuacji przekombinował. Powinien był strzelać, a skończyło się na tym, że jego atak zatrzymał Kapsa.

• W przypadkowej sytuacji do piłki przed polem karnym dopadł Filip Burkhardt. Huknął jak z armaty, ale... tym strzałem znokautował swojego kolegę Giovanniego. Szkoda, bo ta piłka szła w światło bramki.

• Lechiści zabrali się do pracy. Rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika.

• Nad stadionem w Gdyni pojawiło się słońce. Świeci zapewne Arce, która właśnie wyszła na prowadzenie.

• Upiekło się Filipowi Burkhardtowi, który ostro faulował Labukasa, ale sędzie nie pokazał mu kartki.

• Perfekcyjne wykonanie rzutu wolnego przez Arkowców. Dośrodkowywał na krótki słupek Zawistowski, a najwyżej wyskoczył Emil Noll, który bardzo precyzyjnym strzałem skierował piłkę tuż pod poprzeczkę.

• Emil Noll!! Goooooooooooool dla ARKI!

• Sędzia zaczął rozdawać kartki... Tym razem ukarany Traore za faul na Labukasie. Sam faul nie był tak ostry, ale Traore gra w tym meczu wyjątkowo agresywnie.

• Szmatiuk i Nowak nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy. Przepychają się nawzajem stojąc nawet tuż przed sędzią.

• I dla Bąka.

• Cała ta sytuacja kończy się dwoma kartkami: Dla Bożoka

• Faul za faulem na boisku. Robi się nerwowo

• Świetna akcja na prawym skrzydle Giovanni Duarte, ale Labukas pospieszył się ze strzałem. Trafił w bramkę, ale było do niej zbyt daleko, by zaskoczyć Kapsę.

• Walczą jak oszalali piłkarze Arki. Labukas odebrał teraz piłkę rywalom, mimo że miał na plecach 3 rywali. Arka jest na połowie przeciwnika i determinacją stara się zepchnąć przeciwnika do defensywy.

• Z rzutu wolnego uderzał Emil Noll, ale to uderzenie było w środek bramki.

• A tymczasem Michał Płotka ma mocno stłuczone śródstopie - dlatego musiał opuścić boisko.

• To było zagranie bardzo podobne do tego z Gran Derbi, kiedy Pepe faulował Dani Alvesa. Tym była czerwona kartka, tu nie ma nawet żółtej.

• Kolejny faul Lechistów. Tym razem Traore nakładką atakował Zawistowskiego.

• Do dośrodkowaniu Burego z rzutu wolnego, piłka wyszła na rzut rożny.

• Pietrowski kosi Burkhardta. Będzie groźnie pod bramką Lechii.

• Bardzo dobrze wyprowadził piłkę Łukasz Surma, ale będąc już na 16 metrze podał za plecy Lukjanovsa, zamiast strzelać na bramkę Moretto.

• Za kontuzjowanego Płotkę, wchodzi Giovanni Duarte.

• Będziemy mieli już pierwszą zmianę w meczu. Zejdzie z boiska Michał Płotka.

• Strzału spróbował teraz Ivans Lukjanovs, ale jego uderzeni dużo gorsze od Brumy.

• Lepiej wyglądają ataki Lechii. Gdańszczanie atakują mniejszą ilością zawodników, ale udaje im się dostać bliżej bramki rywala.

• Bruma uderzył mocno na bramkę Lechii. Obronił Paweł Kapsa. To był pierwszy celny strzał.

• Ręką zagrywał Paweł Nowak, a reprymendę od sędziego dostał Miroslav Bożok, który domagał się dla niego kartki.

• Dobra akcja Lechii. Piłkarze Arki myśleli, że sędzia zagwiżdże dla nich faul. Tak się nie stało, a Ivans Lukjanovs posłał piękną piłkę w pole karne. Tam zderzyli się Buval i Moretto. Bramkarz Arki leżał chwilę na murawie, ale nie wykorzystał tego Traore, który zaplątał się w dryblingu.

• Burkhardt uderzał z rzutu wolnego. Piłka otarła się jeszcze od nogi któregoś z piłkarzy Arki i wyszła poza boisko.

• Ależ akcja Arki. Wychodził na dobrą pozycję, efektownie przyjmując piłkę Filip Burkhardt. Faulował go Luka Vucko i jest już pierwsza żółta kartka.

• Agresywnie Abdou Razack Traore. Jest pierwszy faul w tym meczu.

• Zaczynamy! Pierwszy gwizdek Dawida Piaseckiego. Zaczęli Arkowcy.

• Oba zespoły są już na boisku.

• Liczę dziś na naszych kibiców, mam nadzieję, że poniosą nas do zwycięstwa - mówi przed meczem Frantisek Straka

• Ma być ciekawie, dużo sytuacji podbramkowych, ale zwycięstwo musi być nasze - zapowiada Tomasz Kafarski, szkoleniowiec Lechii.

• Na rezerwie Lechii: Małkowski, Andriuskevicius, Bajić, Janicki, Kożans, Zejglic, Poźniak

• Na ławce rezerwowych Arki zasiądą dziś: Zoch, Giovanni, Czoska, Siemaszko, Mawaye, Bednarek, Żołnierewicz

• Piłkarze obu zespołów wyszli na rozgrzewkę.

• Obie drużyny przystępuje też w zupełnie innych nastrojach do tego spotkania. Arka w ostatniej kolejce doznała bolesnej porażki z Polonią Warszawa (0:4), natomiast Lechiści zrewanżowali się Legii, wygrywając z nią 2:1.

• O zupełnie inne cele grają zespoły Arki i Lechii. Ta pierwsza drużyna po raz pierwszy w historii do meczu derbowego przystępuje zajmując miejsce w strefie spadkowej. A Lechia gra o europejskie puchary, choć jak przyznają sami piłkarze, presja z tym związana trochę ich paraliżuje.