2

Legia Warszawa

5

• Mecz zostaje przedłużony o trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole Legii. W miejsce Manu pojawia się Sebastian Szałachowski.

• Ante Rozić również nie wróci już na plac gry. Arka Gdynia spotkanie z Legią Warszawa dokończy grając w ósemkę!

• GGGGOLLLL!!!! Legia Warszawa wykorzystuje osłabienie Arki Gdynia i Ariel Borysiuk strzela piątą bramkę dla Legii. Paweł Zawistowski na plac gry już nie wróci, tymczasem Ante Rozić dalej opatrywany jest przy lini bocznej boiska. Arka Gdynia - Legia Warszawa 2-5.

• Paweł Zawistowski i Ante Rozić opuszczają plac gry na noszach. Obrońcy Arki Gdynia zderzyli się głowami w rezultacie czego Arka gra w ósemkę!

• Marcelo Moretto ogląda żółta kartkę za grę, zdaniem arbitra, na czas. Jest to kontrowersyjna decyzja sędziego, tym bardziej, że Arka w tym meczu przegrywa.

• Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Arką Gdynia, a Legią Warszawa na długo zapisze się w historii polskiego futbolu. O wszystkim będziecie mogli przeczytać już późnym wieczorem na łamach portalu Ekstraklasa.net! Rafał Wolski był bliski zdobycia swojej pierwszej bramki w historii występów w Ekstraklasie, jednak młodemu napastnikowi Legii zabrakło doświadczenia i grę od bramki wznowi Marcelo Moretto.

• To mogła być kolejna bramka dla zespołu Frantiska Straki. Niestety Tadas Labukas, choć minął dwóch obrońców Legii to przed oddaniem strzału poślizgnął się, w rezultacie czego stracił piłkę.

• GGGGOOLLLL!!!!! Maciej Szmatiuk i Legia prowadzi już tylko 4-2. Obrońca Arki Gdynia daje nadzieję swojemu zespołowi na korzystny rezultat w tym meczu. Arka Gdynia - Legia Warszawa 2-4.

• GGGGOOLLLLL!!!!! Arka Gdynia strzela swoją pierwszą bramkę w meczu. Autorem trafienia kapitan zespołu - Maciej Szmatiuk. Arka Gdynia - Legia Warszawa 1-4.

• Rafał Wolski zastępuje na placu gry Janusza Gola. Trener Maciej Skorża ma do dyspozycji jeszcze jedną zmianę. Chwilę później Michał Kucharczyk strzela piątą bramkę dla Legii, ale zdaniem arbitra znajdował się na pozycji spalony.

• Ostatnia zmiana w zespole Arki. W miejsce Denisa Glavina na boisku pojawia się Marcin Budziński. Tymczasem na trybunach prawdziwa walka na słowa pomiędzy kibicami żółto - niebieskich. Z jednej strony zwolennicy protestu, z drugiej zaś ci wierzący w grę swojego zespołu, kibice Arki Gdynia.

• GGGGOOOLLL!!!! Michał Kucharczyk i Legia prowadzi już 4-0. Fantastyczne uderzenie młodego Legionisty z woleja po podaniu Manu i Legia powiększa swoją przewagę. Marcelo Moretto nie miał największych szans przy tak precyzyjnym uderzeniu napastnika Legii. Arka Gdynia - Legia Warszawa 0-4.

• To powinna być bramka dla zespołu z Warszawy. Piłkę w pole karne zagrywał Manu, do bezpańskiej piłki doszedł Miroslav Radović, przyjął piłkę. Serb mając jednak na plecach dwóch obrońców Arki Gdynia nie był w stanie oddać celnego strzału.

• Pierwsza zmiana w zespole trenera Macieja Skorży. Boiska opuszcza kapitan zespołu - Ivica Vrdoljak, a w jego miejsce pojawia się 20-letni pomocnik - Ariel Borysiuk.

• Druga zmiana w zespole Arki Gdynia. W miejsce Wojciecha Wilczyńskiego na placu gry pojawia się Paweł Zawistowski.

• GGGGOOOLLL!!!!! Michał Kucharczyk i Legia prowadzi z Arką już 3-0. Akcję bramkową zainicjował w środku pola Ivica Vrdoljak. Zagrał do Miroslava Radovicia, a Serbski pomocnik mając przed sobą jedynie Marcelo Moretto wyłożył piłkę nabiegającemu Michałowi Kucharczykowi. Wychowanek Świtu Nowy Dwór Mazowiecki mając przed sobą jednie pustą bramkę, skierował piłkę do siatki. Arka Gdynia - Legia Warszawa 0-3.

• Legia mogła doskonale rozpocząć drugą połowę spotkania, jednak dośrodkowanie Miroslava Radovicia w polu karnym wyłapał Marcelo Moretto, tym samym uprzedzając czekającego już na piłkę Michała Kucharczyka.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania, w którym Arka Gdynia walczy o byt w piłkarskiej Ekstraklasie w meczu z Legią Warszawa. Przy obecnym układzie wyników i tabeli Arka Gdynia wspólnie z Polonią Bytom wita się z pierwszą ligą, której szeregi kilka minut temu opuścił już ŁKS Łódź, który awansował do Ekstraklasy. W Ekstraklasie nadal pozostaje Cracovia. Arka Gdynia - Legia Warszawa 0-2. Zapraszamy do śledzenia relacji live razem z Ekstraklasa.net!

• Zanim rozpocznie się druga część spotkania, zmiana w zespole Arki. W miejsce Rafała Siemaszko na placu gry pojawia się Paweł Czoska.

• Sędzia Włodzimierz Bartos kończy pierwszą część spotkania pomiędzy Arką Gdynia, a Legią Warszawa. Do przerwy prowadzi zespół Legii Warszawa 2-0 po bramkach Manu i Miroslava Radovicia. Wracamy za piętnaście minut!

• GGGGGOOOLLLLLL!!!!! Miroslav Radović i Legia prowadzi w Gdyni 2-0. Pomocnik stołecznego klubu wykorzystał zamieszanie w polu karnym i mając przed sobą pustą bramkę skierował piłkę do siatki.

• Mateusz Siebert fauluje Michała Kucharczyka i ogląda swoją drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę. Arka Gdynia mecz z Legią Warszawa kończyć będzie w dziesiątkę.

• Marcelo Moretto ratuje zespół Arki Gdynia przed utratą bramki, broniąc strzał Alejandro Cabrala z czterech metrów.

• Kapitan zespołu Legii Warszawa - Ivica Vrdoljak ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu.

• Rzut rożny dla piłkarzy Arki. Piłkę w pole karne Legii posyła Denis Glavina, zawieszona nisko piłka trafia w kolano Ante Rozicia, zaś po chwili ląduje w rękach Wojciecha Skaby. Przy obecnym układzie wyników na kolejkę przed końcem w pierwszej lidze znajduje się Polonia Bytom i Arka Gdynia, zaś w Ekstraklasie utrzymuje się Cracovia Kraków.

• Emil Noll pada w polu karnym. Sędzia odgwizduje faul dla drużyny Arki, ale Włodzimierz Bartos zamiast ostudzić agresywnie grającego Manu - upomina obrońcę gdyńskiego klubu.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Kiełbowicza na rzut rożny wybija Wojciech Wilczyński. Po chwili dośrodkowanie z drugiej strony boiska w wykonaniu wychowanka Unii Hrubieszów trafia wprost w ręce bramkarza Arki - Marcelo Moretto.

• To mogła być szybka odpowiedź piłkarzy Frantiska Straki. Piłkę w pole karne Legii dośrodkowywał Denis Glavina, do futbolówki doszedł Ante Rozić, ale strzał chorwackiego obrońcy Arki pewnie obronił Wojciech Skaba.

• GGGGOOOLLLL!!!! Legia Warszawa prowadzi w Gdyni z Arką 1-0. Strzelcem bramki błyszczący w rundzie wiosennej Portugalczyk Manu, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Alejandro Cabrala i skierował piłkę do pustej bramki.

• W ataku nadal Arka. Piłkę na bramkę Wojciecha Skaby z dystanu uderzał Tadas Labukas, ale reprezentant Litwy znacząco się pomylił, przenosząc piłkę ponad dziesięć metrów nad poprzeczką bramki Legii.

• Dźwięk wuwuzel brzmi w najlepsze. Ponadto na trybunach pojawia się transparent o następującej treści: Mistrzowska Atmosfera. Ma to nawiązanie do Mistrzostw Świata w RPA, kiedy to na każdym ze spotkań słyszalne były właśnie afrykańskie trąbki, zaś doping kibiców był tematem tabu.

• Bardzo dobra akcja piłkarzy z Warszawy. Piłkę w pole karne z prawej strony zagrywa Jakub Rzeźniczak, do piłki dochodzi Alejandro Cabral, odgrywa do Michała Kucharczyka, ale dobra interwencja Ante Rozicia, powstrzymuje Legię od zdobycia bramki.

• Legia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola, natomiast Arka próbuje zaatakować skrzydłami, co jednak w starciu z dobrze kryjącym rywalem nie jest łatwe.

• Kolejny stały fragment gry dla piłkarzy Arki. Do piłki podchodzi Miroslav Bożok, ale w zamieszanu w polu karnym najlepiej odnajduje się Wojciech Skaba, który łapie bezpańską piłkę.

• Rzut rożny dla Legii Warszawa. Piłkę w pole karne Arki posyła Alejandro Cabral, ale dobrze na szóstym metrze spisuje się Miroslav Bożok, który wybija piłkę w głąb pola.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Mateusz Siebert. Grający w drugiej lini obrońca Arki Gdynia faulował w środku boiska Alejandro Cabrala za co obejrzał żółtą kartkę.

• Rzut wolny dla Arki Gdynia z około dwudziestu pięciu metrów od bramki Legii. Do piłki podchodzi Denis Glavina, ale dośrodkowanie pomocnika Arki przechodzi wysoko ponad bramką strzeżoną przez Wojciecha Skabę.

• Akcja piłkarzy Legii Warszawa, w środkowej strefie boiska przewraca się w prawdzie Miroslav Radović, ale sędzia nakazuje grać dalej. Piłka nożna to męski sport. Serb widocznie myślał, że jeżeli położy się na murawie, sędzia podyktuje rzut wolny dla jego zespołu.

• Ivica Vrdoljak fauluje w środku pola Rafała Siemaszko. Sędzia upomina kapitana Legii Warszawa.

• Pierwsza próba ataku piłkarzy Arki. Piłkę w stronę Mirko Ivanovskiego zagrywa Mateusz Siebert, ale Tomasz Kiełbowicz pewnym zagraniem głową wyjaśnia sytuację i podaje do dobrze ustawionego Wojciecha Skaby.

• Sędzia Włodzimierz Bartos rozpoczyna spotkanie w ramach 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Arka Gdynia - Legia Warszawa. Niech wygra lepszy !

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą już na murawę stadionu w Gdyni. Za niespełna pięć minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Arką Gdynia, a warszawską Legią.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostał kwadrans. Na płycie Stadionu Miejskiego w Gdyni pozostał już tylko Marijan Antolović, który zbiera piłki po kolegach z zespołu. Na trybunach widać sporo wolnych miejsc, natomiast dźwięk wuwuzeli brzmi w najlepsze. Nie będzie to łatwe spotkanie nie tylko dla piłkarzy, ale i dla wszystkich kibiców, którzy zmuszeni będą wysłuchiwać dźwięku z instrumentów posiadanych przez kibiców.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi pan Włodzimierz Bartos, któremu na liniach pomagać będą Andrzej Siejka oraz Marcin Hankiewicz. Sędzią technicznym będzie Wojciech Krztoń, zaś delegatem z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej - Andrzej Tomaszewski.

• W drużynie Legii natomiast, zdaniem trenera Macieja Skorży w meczowej osiemnastce, ale poza pierwszym składem znaleźli się: Marijan Antolović, Sebastian Szałachowski, Tekesure Chinyama, Maciej Rybus, Ariel Borysiuk, Artur Jędrzejczyk oraz Rafał Wolski.

• Znane są nam już składy obydwu drużyn, znani są również piłkarze, którzy w dniu dzisiejszym spotkanie rozpoczną na ławce rezerwowych. I tak poza wyjściowym składem Arki Gdynia znaleźli się: Hieronim Zoch, Giovanni Duarte, Marcin Budziński, Filip Burkhardt, Joseph Mawaye, Paweł Zawistowski oraz Paweł Czoska.

• Od blisko dziesięciu minut na gdyńskim obiekcie rozbrzmiewa jakże znajomy dźwięk z Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki - dźwiek wuwuzeli. Należy przyznać, że na meczu piłkarskim strasznie to irytuje. Miejmy nadzieję, że kibice okażą nieco litości w trakcie meczu i ten jakże "ciekawy" dźwięk znany do tej pory z meczów siatkówki, czy zawodów skoków narciarskich zniknie w trakcie meczu. Co w związku z ogólnopolskim protestem fanów piłki nożnej jest wątpliwe.

• Piłkarze Legii w komplecie już przygotowują się do spotkania z Arką na murawie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Na trybunach w dniu dzisiejszym prawdopodobnie zasiądzie Vladimir Weiss. Selekcjoner reprezentacji Słowacji przymierzany jest do stanowiska trenera Legii Warszawa i wszystko wskazuje na to, że już w czerwcu to Słowak zostanie nowym managerem stołecznego klubu. Oficjalnie klub z Łazienkowskiej milczy na temat nowego szkoleniowca, jednak jedno jest pewne mecz z Arką Gdynia dla Macieja Skorży będzie przedostatnim, w jakim były trener m.in Wisły Kraków zasiądzie na ławce trenerskiej Legii.

• Na płycie gdyńskiego obiektu pojawiają się również bramkarze stołecznej Legii. Na trybunach na blisko godzinę przed meczem około pięciuset kibiców.

• Do rozpoczęcia spotkania pomiędzy wciąż walczącą o utrzymanie Arką Gdynia, a pewną startu w europejskich pucharach Legią Warszawa pozostała już niespełna godzina. Na murawie Stadionu Miejskiego w Gdyni pojawili się już piłkarze Frantiska Straki, którzy brawami zostali przywitani przez obecną już na stadionie garstkę kibiców. Czy Arka powstrzyma pogromcę nowego Mistrza Polski - Wisły Kraków? Czy to raczej Maciej Skorża odniesie triumf w swoim przedostatnim meczu na ławce trenerskiej Legii? Przekonamy się już po godzinie 19.00, na którą zaplanowany jest początek spotkania.