Arka Gdynia

1

Legia Warszawa

2

• Sędziów żegna głośne: złodzieje! Ciężko dziwić się kibicom Arki, sędziowie w kilku sytuacjach mogli zachować się lepiej. Zdecydowanie jednak wypaczyli wynik meczu. Zawodnikom Arki należą się brawa za walkę jak równy z równym w osłabieniu przeciwko liderowi Ekstraklasy. Ze stadionu żegna się Adam Kamiński, dobrej nocy.

• No i mamy koniec meczu! Legia wygrywa z Arką 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym.

• Dośrodkowanie Bochenka ląduje w rękawicach Kuciaka.

• 2 minuty doliczone do czasu gry II połowy.

• Zamieszanie w polu karnym Legii po wrzucie z autu. Jarun przedłuża piłkę głową, a Kuciak w ostatniej chwili instynktownie broni.

• Na spalonym Ljuboja.

• Krajanowski zamiast zagrać do partnera podał do Ljuboji. Akcja Legii, strzałem kończy ją Serb ale pewnie łapie Szlaga.

• Ależ fatalnie skończył tą akcję Tomasik, zamiast podawać oddał bardzo łatwy do wychwycenia strzał.

• Blanco na spalonym.

• Legia już kontroluje grę, ten wynik zadowala "Wojskowych".

• Kibice Arki głośnym dopingiem wspierają drużynę: Do boju marsz!

• Jędrzejowski mógł zaliczyć wejście smoka, po raz drugi w tym sezonie. 30 sekund po wejściu na boisko, otrzymał znakomite podanie od Tomasika, ale nie zdołał oddać celnego strzału w polu karnym.

• I mamy zapowiadaną zmianę, na boisku melduje się Jędrzejowski, który zastępuje Kowalskiego.

• Będzie zmiana w Arce, na boisko wbiegnie Jędrzejowski.

• Ależ to była szansa dla Arki! Kuciak popełnił błąd i wypiąstkował dograną przez Kasperkiewicza piłkę wprost pod nogi Jarzębowskiego, którego strzał został zablokowany.

• Oficjalna frekwencja 6950 widzów.

• Znakomite zagranie Ljuboji to wychodzącego sam na sam Rzeźniczaka, piłkę w ostatniej chwili łapie Szlaga.

• Znakomite dośrodkowanie Kiełbowicza z rzutu wolnego, piłkę głową do siatki kieruje Ljuboja.

• GOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Legii! Ljuboja!

• Wawrzyniak faulowany przez Tomasika i rzut wolny dla Legii na prawej stronie blisko pola karnego.

• Żeby uciąć wszelkie spekulacje, zdjęcie pełnej trybuny "Tory".

• Kolejny świetny wślizg Wallace'a, który zatrzymał Rzeźniczaka w polu karnym.

• Ostatnia zmiana w Legii, boisko opuszcza ukarany żóltą kartką Jędrzejczyk, a zastępuje go Wawrzyniak.

• Po raz kolejny Jędrzejczyk fauluje Tomasika.

• Arka zamknięta przez Legię na własnej połowie.

• Rzut wolny dla Arki, dośrodkowuje Kowalski, a piłkę ręką w polu karnym zagrywa jeden z zawodników Legii, sędzia pozostaje głuchy na protesty!

• Żółta kartka dla defensora Legii Artura Jędrzejczyka, za faul na Tomasiku.

• Rzeźniczak fauluje Jarzębowskiego w środku pola.

• Zmiana w Arce, Radzewicza zastępuje Tomasik.

• Wydawało się, że to zawodnik Legii wybił piłkę, tymczasem aut dla gości, piłkarze Arki są wściekli!

• Zmiana w Legii, na boisko wbiega Ljuboja, który zastępuje Radovicia.

• Kontrę Arki powstrzymuje powracający Radović.

• Surdykowski jest zbyt wolny by wygrać pojedynek z Choto.

• Krajanowski pewnie wybija piłkę, po akcji Wolskiego.

• Rzut rożny dla Legii bez efektów, strzał głową Jędrzejczyka ponad bramką.

• Wallace w ostatniej chwili zatrzymuje wślizgiem w polu karnym Radovicia!

• Dośrodkowanie Kowalskiego do Radzewicza przejmuje Choto.

• Znakomita interwencja Krajanowskiego, który skutecznie blokuje Blanco.

• Po rzucie rożnym piłka wycofana do Rzeźniczaka, który miękko dośrodkowuje na 11 metr, jednak na posterunku obrońcy Arki.

• Dośrodkowanie Radovicia w ostatniej chwili wybija Wallace. Rzut rożny dla Legii.

• Rzeźniczak w kierunku Blanco, jednak za mocno i piłkę przechwytuje Szlaga.

• Legia spokojnie rozgrywa piłkę, nie spieszy się Legionistom.

• Żyro pada na murawę i mamy faul na połowie Legii.

• Żyro w pojedynku z Bochenkiem, górą zawodnik Arki.

• Rzut wolny dla Arki na lewej stronie boiska, jednak dośrodkowanie Kowalskiego trafia w dwuosobowy mur.

• Drugą połowę rozpoczęła Arka.

• W przerwie mamy jedną zmianę, boisko opuścił Novo, a w jego miejsce wbiegł Wolski.

• Piłkarze już na boisku. Arkowców przywitały głośne oklaski, natomiast zawodników Legii oraz sędziów głośne gwizdy i okrzyki: Drukarze!

• Zawodnicy udają się do szatni. Do przerwy mamy remis 1:1. Ciężko powiedzieć, na ile, sędzia wpłynął na wynik meczu. Karny dość kontrowersyjny. Nie zmienia to faktu, że Arka gra teraz w dziesiątkę i musi stawić czoła silnej Legii. Na razie mamy 15 minut przerwy, oby po przerwie widowisko było jeszcze lepsze.

• Paweł Pskit kończy I połowę! 1:1 w Gdyni jak na razie, ale Arka całą drugą połowę grać będzie w osłabieniu.

• Kasperkiewicz blokuje Żyro i mamy róg dla gości.

• 1 minuta doliczona do czasu gry I połowy.

• Legia wyprowadzała kontrę, ale Blanco był na spalonym.

• Dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu rożnego wybija Rzeźniczak, kolejny corner.

• Surdykowski wywalczył rzut rożny dla Arki.

• Krajanowski w pojedynku z Żyro, zmuszony jest do wybicia piłki.

• Kolejny błąd arbitra, jeden z zawodników Legii ewidentnie zagrał ręką, czym pomógł sobie w przyjęciu piłki, ale ani sędzia główny ani liniowy tego nie zauważyli.

• Kiełbowicz z rzutu wolnego ponad bramką.

• Wymuszona zmiana, na boisko wbiega Jarun, który zmienia Niedzielę.

• Żółta kartka dla Wallace, za faul na Golu około 16 metra od bramki.

• Rzut rożny dla Legii, krótko rozegrany, a wstrzelenie piłki przez Blanco zatrzymuje się na pierwszym obrońcy Arki.

• Wydaje się, że Kowalski był faulowany, niedaleko pola karnego Legii, ale gwizdek sędziego milczy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybijają obrońcy Legii!

• Żółta kartka dla Novo, który powstrzymał pędzącego Radzewicza.

• Bardzo zdenerwowani kibice Arki, nie mogą pogodzić się z decyzją arbitra. Najpierw głośne: złodzieje!, a potem: ile Ci dali-w kierunku arbitra.

• Blanco pewnie wykorzystuje jedenastkę i mamy 1:1!

• Mazurkiewicz wylatuje z boiska, za faul na Blanco obejrzał drugą żółtą kartkę.

• Blanco pada w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny!

• Samotny rajd Niedzieli, w ostatniej chwili powstrzymał go Żewłakow. Aut dla Arki na lewej stronie.

• Dwójkowa akcja Novo-Żyro, jednak młody skrzydłowy Legii wypychany przez Jarzębowskiego nie miał jak dobrze zagrać.

• Znakomita interwencja Mazurkiewicza, który przeciął podanie Radovicia do Blanco.

• Dośrodkowanie Kiełbowicza wybijaja obrońcy Arki.

• Jarzębowski fauluje Gola na 25 metrze, rzut wolny dla Legii.

• Żyro w sytuacji sam na sam, próbuje lobować Szlagę, który wyszedł z bramki. Piłka przeleciała minimalnie obok bramki!

• Piłkę po rzucie wolnym wybija Szlaga.

• Żółta kartka dla Mazurkiewicza, za faul na Żyro. Rzut wolny blisko pola karnego Arki.

• Bardzo głośny doping kibiców Arki!

• Sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu przy tym rzucie rożnym.

• Rzut rożny dla Arki. Kowalski zmierza do piłki.

• Dośrodkowanie zawodnika Legii wybijaja obrońcy, szybka kontra Arki, którą wyprowadza Kasperkiewicz, jednak złe dośrodkowanie w pole karne i piłkę łapie Kuciak.

• Rzut wolny dla Legii przy linii środkowej boiska, po faulu zawodnika Arki.

• Piłkarze Legii rozgrywają piłkę na swojej połowie, przez co gwiżdżą kibice Arki.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Gola, który posłał potężną bombę w kierunku bramki Arki, znakomita interwencja Szlagi!

• Świetna interwencja Wallace, który powstrzymał Radovicia, róg dla Legii.

• Ładna dwójkowa akcja Surdykowski-Radzewicz, jednak strzał tego drugiego pozostawiał wiele do życzenia.

• Kibice Arki wyraźnie rozochoceni tym golem śpiewają: Jeszcze jeden!

• Miękkie dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego piąstkuje Szlaga. Kowalski wyprowadza kontrę Arki, jednak podaje do Radzewicza, a ten traci piłkę.

• Rzut wolny dla Legii około 30 metrów od bramki Arki.

• Ależ początek meczu dla gospodarzy! Po faulu Radovicia z rzutu wolnego dośrodkował Kowalski, piłka trafiła do Mazurkiewicza, a ten potężną bombą z woleja skierował piłkę do siatki! Co za bramka!

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Mazurkiewicz!

• Żólta kartka dla Radovicia za faul na Niedzieli, rzut wolny dla Arki około 30 metrów od bramki Legii.

• Bochenek uratował teraz skórę Arce! Rzeźniczak płasko dośrodkował w pole karne, Szlaga minął się z piłką, a defensor Arki przechwycił piłkę w ostatniej chwili, inaczej zawodnik Legii miałby pustą bramkę!

• Dobre dośrodkowanie Radzewicza wybija głową Choto, a strzał z woleja Kowalskiego został następnie zablokowany.

• Rzut rożny dla Arki, z trybun: Róg róg róg, gol gol gol!

• Blanco oddaje strzał, jednak sędzia odgwizduje spalonego.

• Novo otrzymał znakomite podanie i był w sytuacji sam na sam, w ostatniej chwili piłkę zablokował Krajanowski.

• Bardzo dobry i głośny doping z "Torów" jak na razie.

• Ależ nieporozumienie zawodników Arki, Radzewicz myślał, że piłka wyszła na aut, tymczasem Niedziela w ostatniej chwili ją uratował. W efekcie Legia miała akcję, ale dośrodkowanie z prawej stronie wychwycił Szlaga.

• Pierwszy rzut rożny dla Legii, dośrodkowanie Kiełbowicza, wybite przez obrońców.

• Choto popełnił błąd i czuł na plecach oddech Surdykowskiego, jednak w ostatniej chwili, głową, szczupakiem zagrał do Kuciaka.

• Pierwsza akcja Legii, błąd popełnia Kasperkiewicz, jednak Żyro otoczony 4 obrońcami traci piłkę.

• Losowanie wygrał kapitan Arki, Sławomir Mazurkiewicz. Mecz rozpoczynają goście! Pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski właśnie się rozpoczął!

• Paweł Pskit wyprowadza obie jedenastki na murawę! Już za chwilę zacznie się historyczny mecz dla Arki. Czy "czarny koń" tegorocznych rozgrywek sprawi kolejną niespodziankę?

• Rezerwa Arki: Szromnik, Flis, Nakano, Jarun, Ivanovski, Tomasik,Jędrzejowski.

• Rezerwa Legii: Skaba, Wawrzyniak, Furman, Wolski, Ljuboja, Łukasik, Żurek.

• Nieoficjalne dane, które do nas spływają mówią nawet o 7 tysiącach kibiców, którzy wybrali się dziś na mecz. Problem jest taki, że w nocy, wandale zalali czytniki biletów klejem, straty wynoszą około 40 tyś złotych. W związku z tym, kibice muszą się liczyć z opóźnieniami przy wpuszczaniu na stadion.

• Chwilę po zawodnikach Arki na murawę stadionu wybiegli "Wojskowi". Trzeba przyznać, że Maciej Skorża, poważnie potraktował to spotkanie, Legia wybiega w najsilniejszym zestawieniu!

• Na boisku mamy już 18stkę Arki Gdynia, sporo niespodzianek w składzie. Od pierwszej minuty zagra były gracz Legii, Bochenek. W wyjściowym składzie zabrakło miejsca dla Piotra Tomasika.

• To już dziś, półfinał Pucharu Polski. Arka Gdynia po 30 latach przerwy wraca do tej fazy rozgrywek i ma przed sobą ciężkie zadanie. Rywalem żółto-niebieskich będzie stołeczna Legia. Ze stadionu w Gdyni wita Państwa Adam Kamiński, do meczu pozostało około 40 minut!