Arka Gdynia

0

Olimpia Elbląg

1

• Niespodzianka w Gdyni. Arka przegrywa z Olimpią 0:1 chyba na własne życzenie. Elblążanie zagrają w kolejnej rundzie z Koroną Kielce.

• Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu rożnego i koniec meczu!

• Bartosz Brodziński strzela z dystansu. Było groźnie, ale rykoszet i piłka za linią końcową.

• 3 minuty doliczył sędzia Łukasz Bednarek.

• Witalij Nadijewskij wylatuje z boiska! Za grę na czas ukarany drugą żółtą kartką.

• I tuż po wejściu na boisku miał Górski szansę na wejście smoka! Strzelił głową, ale wprost w bramkarza Olimpii.

• Maciej Scherfchen ukarany żółtą kartką.

• Debiut w Arce zalicza były piłkarz warszawskiej Legii Maciej Górski, który zmienia Radosława Pruchnika.

• Kiedy wydawało się już, że Arka nabiera w końcówce wiatr w żagle, goście skarcili ją niemiłosiernie. Anton Kołosow przepięknie uderzył z pola karnego w długi róg bramki Szlagi, który nic nie mógł zrobić. Będzie niespodzianka w Gdyni?

• GOOOOL! I to dla Olimpii! Anton Kołosow.

• Kiryłł Raduszko zmienia Rafała Lisieckiego.

• Chyba ta kartka rozzłościła Pruchnika, bo tak uderzył z woleja, że omal nie złamał poprzeczki! Za co pech Arki.

• Radosław Pruchnik stracił piłkę i żeby nie dopuścić do kontrataku faulował rywala. To musiało być "żółtko".

• Krajanowski nie grał zbyt dobrze. Radzewicz powinien rozruszać ofensywę Arki, szczególnie przy zmęczonej defensywie rywala.

• Marcin Radzewicz melduje się na boisku. Zmienia Damiana Krajanowskiego.

• Z wolnego niecelnie uderzył jednak Mateusz Szwoch.

• Witalij Nadijewskij fauluje Pruchnika. Jest rzut wolny tuż za polem karnym i żółta kartka. dla Białorusina.

• A teraz bomba "Jarzy" z ponad 30 metrów! Aleksiej Rogaczew miał sporo problemów z tym strzałem.

• Vinicius nie rozkręcił się na tyle by Petr Nemec dalej chciał oglądać go na boisku. W jego miejsce Charles Nwaogu. Będą gole??

• Rozkręcił się troszkę po przerwie Vinicius. Zakończył indywidualną akcję strzałem z pola karnego, ale zbyt słabo.

• Żółta kartka dla Tomasza Lewandowskiego.

• Wreszcie dobra akcja Arki zakończona celnym strzałem. Po akcji Tomasika uderzał z linii pola karnego debiutant Marcus Vinicius, ale pewnie obronił golkiper gości.

• Celowniki po przerwie są wyregulowane chyba jeszcze gorzej niż przed. Kolejna próba z dystansu (Damian Krajanowski) obok bramki.

• Z trudnej pozycji strzelał głową Jarzębowski. Niecelnie.

• Żółta kartka dla Piotra Skokowskiego.

• Pierwsza próba strzału po przerwie. Radosław Pruchnik pomylił się z dystansu dość znacznie.

• Zaczynamy drugą połowę. Od środka piłkarze gości.

• Senny mecz w Gdyni i w dodatku bez bramek. Bliżej była tego Arka, ale na początku sezonu brakuje jeszcze skuteczności (a może napastnika?). Marcus Vinicius dużo biega i stara się, ale rzadko jest tam gdzie powinien (czyli w polu karnym). Olimpia miała też swoje szanse. Gra tak jak w ubiegłym roku - potrafi siać ferment, ale nie powinna zrobić krzywdy.

• Koniec pierwszej połowy!

• Groźna akcja Arki! Tym razem z wolnego dośrodkował Szwoch i zrobił to dużo lepiej od Tomasika. W polu karnym lepiej też zachował się Tadrowski, który tym razem nie uderzał ręką. Piłkę niemal z linii bramkowej wybili obrońcy!

• Dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego, w polu karnym znalazł się znany z instynktu strzeleckiego Tomasz Jarzębowski, ale zablokowali go obrońcy Olimpii.

• Zupełnie bezsensowna, ale i zupełnie zasłużona żółta kartka dla Juliena Tadrowskiego, który próbował ręką skierować piłkę do bramki rywala...

• Niecelny strzał Radosława Pruchnika.

• Goście próbują albo z kontrataku (coraz rzadziej) albo ze stałych fragmentów gry. Teraz uderzał Piotr Skokowski z rzutu wolnego, ale bardzo wysoko nad bramką Szlagi.

• Drugi raz w tym meczu z rzutu wolnego zbyt mocno dośrodkowywał Piotr Tomasik. Tym razem piłka wyszła za boisko.

• Znów z dobrej strony pokazał się najlepszy (w tej chwili) piłkarz gości Bułgar Lubomir Lubenow. Były zawodnik Arki ładnie przymierzył z dystansu, ale jednak niecelnie.

• Goście zdecydowanie postawili na defensywę, ale czasami wyprowadzają groźne kontry. Po jednej z nich wywalczyli korner. Po dośrodkowaniu Lubenova bardzo niewiele pomylił się w polu karnym Kołosow.

• Tomasik dostał na lewej stronie podanie od Mateusza Szwocha, ale niepotrzebnie zdecydował się na strzał. Mógł jeszcze podawać, a uderzenie okazało się niecelne.

• Efektowne uderzenie Damiana Krajanowskiego z woleja. Aleksiej Rogaczew broni ten strzał.

• Znów akcja piłkarzy z Elbląga. Tym razem ko nczy się na Szladze, który pewnie łapie dośrodkowanie Lubomira Lubenowa.

• Rzut rożny dla Olimpii. Bez zagrożenia pod bramką Arki. Wcześniej goście oddali pierwszy strzał na bramkę Arki.

• Pierwszy rzut wolny dla Arki z okolic pola karnego. Piotr Tomasik dośrodkował jednak wprost w ręce bramkarza Olimpii.

• Na meczu pojawiło się ponad 100-osobowa grupa kibiców z Elbląga. Wywiesili transparent upamiętniający 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o treści "1.08.44 - Chwała Bohaterom!".

• Zaczynamy mecz!

• Ławka rezerwowych Arki: Michał Szromnik, Wallace Benevente, Michał Rzuchowski, Marcin Radzewicz, Paweł Brzuzy, Charles Nwaogu, Maciej Górski

• Ławka rezerwowych Olimpii: Damian Szkutnik, Kiryłł Raduszko, Patryk Burzyński, Robert Zieliński.

• 10 dni temu oba zespoły zmierzyły się w sparingu. Arka wygrała 2:0 po golach Piotr Tomasika i Pawła Brzuzy. - Mecz mieliśmy cały czas pod kontrolą, dwie bramki, jestem zadowolony - mówił wtedy Petr Nemec. Oleg Raduszko podkreślał, że Arka to mocny rywal i z takim warto grać sparingi. Ciekawe, czy dzisiaj znów pierwszoligowiec okaże się lepszy.

• Arka w ostatniej chwili wypożyczyła z Orkana Rumia Marcusa Viníciusa. Napastnik, który w swojej karierze grał w barwach GKS Bełchatów w ekstraklasie, zacznie dziś od 1 minuty!

• Tuż przed startem sezonu gdyński stadion wizytował PZPN w kontekście meczów reprezentacji Polski, a także organizacji kursów trenerskich UEFA A. Ponoć działacze byli mile zaskoczeni :)

Stadion Arki Gdynia

• Przygoda z Pucharem Polski znów zaczyna się dla Arki i Olimpii tak samo. Rok temu w 1/16 finału lepsza okazała się Arka, która pokonała Olimpię w Elblągu po rzutach karnych.

• Spotkanie odbywa się we wtorek, bo tak chciał szkoleniowiec Arki. Nemcowi zależało by mieć 1 dzień dłużej na przygotowania do pierwszego ligowego meczu Arki. W sobotę gdynianie zmierzą się z Wartą Poznań.

• Czas zacząć sezon w Gdyni! Pucharowym meczem z Olimpią Elbląg piłkarze Petra Nemeca zainaugurują sezon 2012/2013.