Arka Gdynia

0

Pogoń Szczecin

2

• Koniec sezonu 2011/2012! Pogoń i Piast zagrają w Ekstraklasie. To był długi i męczący sezon, ale bardzo emocjonujący, piłkarze Pogoni cieszą się z kibicami, a zawodnicy Arki są załamani. Ze stadionu żegna się Adam Kamiński, do zobaczenia w sezonie 2012/2013!

• Zmiana w Pogoni.

• Koniec meczu. Pogoń pewnie wygrała w Gdyni 2:0.

• Kibice Arki i Pogoni nie wytrzymali, na stadion wtargnęła grupa kibiców Arki i zaczęła wyzywać Pogoń! W ruch poszły różne przedmioty.

• Sędzia doliczył 4 minuty do czasu gry meczu, a kibice Pogoni śpiewają: "Bójcie się chamy, do Ekstraklasy wracamy!"

• Kibice Pogoni już świętują, w przyszłym sezonie ich drużyna zagra w Ekstraklasie. Wspaniała akcja Budki i znakomite wykończenie, Szromnik bez szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Pogoni! Adrian Budka!

• Żółta kartka dla Akahoshiego.

• Budka zrobił wszystko jak należy! Minął bramkarza i miał pustą bramkę, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował jeden z obrońców! Było gorąco!

• Była ogromna szansa dla Arki, ale prosty błąd w rozegraniu zastopował tę akcję.

• Ładny rajd Budki, ale gdy podał do kolegi z drużyny akcja straciła na animuszu.

• Zmiana w Arce w środku pola, boisko opuścił Radosavljević, w jego miejsce Petr Benat.

• Fatalnie wykonany ten rzut rożny i kontra Arki, niestety Radosavljević traci piłkę.

• Rzut rożny dla Pogoni.

• Pogoń przeszła na bardzo defensywną taktykę, w związku z czym to Arka ma inicjatywę.

• Rzut rożny dla Arki, dośrodkowuje Radzewicz, a strzał Pruchnika daleko obok bramki...

• Kolejny rzut wolny dla Arki, tym razem wykonawcą Radzewicz, ale sędzia odgwizdał spalonego któregoś z zawodników Arki.

• Rzut wolny dla Arki, dośrodkowuje Kowalski, a piłkę przewrotką próbował uderzyć Brodziński, nieudanie.

• Podanie Golli do Sotirovicia ląduje wprost w rękawicach Szromnika.

• Fatalne nieporozumienie między Kuklisem a Kowalskim, aż Petr Nemec siarczyście przeklnął zdenerwowany na swoich zawodników.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości, boisko opuszcza Edi Andradina, w jego miejsce Adrian Budka.

• Rzut rożny dla Arki, wykonuje go Kowalski, piłka ląduje w siatce, a raczej na siatce...

• Radzewicz świetnie wypatrzył w polu karnym Tomasika, jednak jego strzał został zablokowany.

• Fatalny błąd arbitra bocznego po raz kolejny, Kowalski dostał piłkę od Flisa, dobiegł do niej, a sędzia boczny wskazał spalonego.

• Druga zmiana w Arce, za zmęczonego Nwaogu, wchodzi Flis,

• Rzut wolny dla Arki wykonuje Tomasik, jednak zbyt mocno i pewnie piłkę łapie Janukiewicz.

• Żółta kartka dla Kuklisa za faul na Ławie.

• Fatalna strata Pruchnika w środku pola, na jego szczęście nic z tej akcji dla Pogoni nie wyszło.

• Żółtą kartką ukarany Radzewicz, za dyskusję z arbitrem, na temat przedłużającego się zejścia Sotirovicia za linię boczną.

• Na boisku leży mocno poobijany Sotirović.

• Kowalski przekombinował tę akcję, miał wolną całą prawą stronę ale zdecydował się zagrać do wbiegającego Tomasika, być może gdyby zrobił to dokładniej mielibyśmy gola.

• Kibice Arki niemal bombardują stadion petardami, co raz częściej słychać wybuchy.

• Ładnie akcję chciał wyprowadzić Pruchnik, ale za mocno zagrał do szarżującego Kowalskiego.

• Akahosi miał świetną sytuację gdyby nie fakt, ze za akcją wrócił Marcin Radzewicz i idealnie odebrał mu piłkę.

• Kolejny dziwnie odgwizdany spalony Charlesa Nwaogu. Sędzia chyba się pomylił.

• Nie wiem, co o tym myśleć, sędzia pokazał spalonego, tymczasem nie mogło być o nim mowy, dobre dośrodkowanie Kowalskiego, ale wszystko przerywa sędzia.

• Ostre spięcie między Ławą a Kuklisem, kapitan Pogoni sugerował, że Kuklis uderzył go łokciem i padł na murawę.

• Nwaogu świetnie potrafi utrzymać się przy piłce, ale bez wsparcia partnerów, sam nic nie zrobi.

• Trener Nemec reaguje na słabą grę Jędrzejowskiego i ściąga go z boiska, na murawie melduje się Jakub Kowalski.

• Piast na razie ogrywa Zawiszę 3:0 i jest już praktycznie w Ekstraklasie, czy do Piasta dołączy Pogoń?

• Jędrzejowski znowu chciał indywidualnie poprowadzić akcję i znowu stracił piłkę w prosty sposób.

• Kibice Pogoni świetnie się bawią w swoim sektorze, tylko czasem próbując wciągnąć kibiców Arki w wymianę "uprzejmości", jednak kibice z Torów, rzadko odpowiadają na zaczepki.

• Ależ to mogło być groźne dla Arki! Piłka wyłożona do Andradiny i uderzona przez niego odbiła się rykoszetem od obrońcy Arki i kompletnie zdezorientowała Szromnika! Na szczęście dla gospodarzy tylko rzut rożny ma Pogoń.

• Nwaogu powstrzymany w polu karnym przez Gollę.

• Rzut wolny dla Pogoni blisko koła środkowego, szybko rozegrany i piłka równie szybko została stracona, kontra Arki.

• Kibice Arki odpalają mnóstwo petard pod stadionem, słychać to w środku.

• Ależ ambicja Sotirovicia, stracił piłkę w pojedynku z Jarzębowskim, ale po sekundzie ją odzyskał, walczy do końca.

• Golla zagrał dobrą piłkę do Kolendowicza, jednak ten w dziecinny sposób ją stracił, gdyż nie zdołał jej przyjąć.

• Drugą połowę rozpoczynają Arkowcy. Od poznania pełnego składu Ekstraklasy 2012/2013 dzieli nas 45 minut!

• Na boisko wracają obie drużyny, Pogoń jeszcze się motywuje, za to Arka jeszcze... trenuje, tak to nie żart, Arkowcy zaliczyli szybką rozgrzewkę i ustawiają się na swoich pozycjach. Dwa pytania, czy w szatni Pogoni już strzelały korki z szampanem oraz drugie, co powiedzieli w szatni koledzy Michałowi Szromnikowi?

• Piłkarze obu drużyn schodzą do szatni, to było niezłe 45 minut, ale na razie dość przypadkowo trzeba przyznać, Pogoń prowadzi. Można gdybać co by było gdyby nie fatalna interwencja Szromnika, lub gdyby sędzia zdecydował się podyktować jedenastkę dla Arki. Na razie mamy 15 minut przerwy i po niej wrócimy do naprawdę wielkich emocji!

• Koniec pierwszej połowy! Na razie Pogoń prowadzi 1:0 z Arką i jest jedną nogą w Ekstraklasie!

• Rzut rożny dla Pogoni, krótko rozegrany, piłka została wycofana do Ławy, a ten z 20 metrów uderzył obok bramki.

• Paweł Raczkowski doliczył jedną minutę do czasu gry pierwszej połowy.

• Rzut rożny dla Arki, dośrodkowanie na głowę Bochenka, ten uderzył piłkę w kozioł, ale Janukiewicz był na posterunku.

• Rzut wolny dla Arki blisko środka boiska, kąśliwe dośrodkowanie, z trudem wybija Janukiewicz, to mogło zaskoczyć bramkarza gości.

• Niemal równocześnie z golem w Gdyni, padła bramka w Gliwicach, gdzie Piast wygrywa już 2:0. Obie drużyny, zarówno Piast jak i Pogoń są już niemal jedną nogą w Ekstraklasie.

• Edi wstrzelił piłkę wprost w bramkarza Arki, ten chciał ją wypiąstkować, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że piłka wpadła pomiędzy jego nogami i trafiła do Nolla, który z metra wpakował ją do siatki! 1:0 dla Gości!

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Pogoni! Ależ fatalny błąd Szromnika!

• Faul na Edim blisko pola karnego Arki, do bramki jakieś 16 metrów.

• Złe zagranie Radzewicza na dobieg, ani Kuklis ani Nwaogu nie doszli do piłki, gdyż złapał ją Janukiewicz.

• Wieści z innych stadionów: Piast wygrywa 1:0 po golu Jurado z Zawiszą co oznacza, że na ten moment Pogoń i Piast są w Ekstraklasie!

• Kolejna świetna interwencja Frączczaka na lewym skrzydle, tym razem zatrzymał on Nwaogu idelanym wślizgiem.

• Frączczak zatrzymał Tomasika na lewym skrzydle.

• Dośrodkowanie Jędrzejowskiego na głowę Nwaogu, ale słaby strzał napastnika Arki.

• Tomasik pada w polu karnym! Cały stadion aż zawrzał, bo sędzia Raczkowski nie wskazał na "wapno".

• W Gdyni robi się co raz goręcej i nie chodzi tu o temperaturę, jedna i druga strona dochodzą do sytuacji brakuje tylko ich wykończenia.

• Jędrzejowski poszedł sam z piłką, ale zamiast zagrywać do Nwaogu, stracił piłkę w pojeydnku 1 na 1.

• Kolejny rzut rożny dla Portowców, tym razem Akahosi dośrodkowywał, ale Brodziński wybija piłkę.

• Frączczak wywalczył rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie na krótki słupek do Sotirovicia, który jednak mija się z piłką i wszystko wyjaśnia Radzewicz.

• Ładny przerzut Ławy do Kolendowicza, jednak ten drugi nie dał rady opanować piłki.

• Na spalonym Nwaogu.

• Pretensje ma Szromnik do swoich obrońców, że tak łatwo pozwalają grać Ediemu.

• Świetna indywidualna akcja Pruchnika, po samotnym rajdzie zagrał on prostopadle do Nwaogu, ale ten był na spalonym.

• Wstrzelenie piłki przez Kuklisa z rzutu wolnego nieudane i piłka została wybita przez obrońców.

• Żółta kartka dla Ediego, za faul na Nwaogu, rzut wolny dla Arki 20 metrów od bramki Pogoni.

• Ależ szansa dla Arki! Nwaogu trafia w poprzeczkę! Dośrodkowanie z prawej strony boiska, nigeryjczyk dopadł do piłki w polu karnym, ale był powstrzymywany przez Hernaniego, nieprzepisowo! Oddał strzał w trudnej sytuacji i trafił w poprzeczkę, ale to powinien być rzut karny!

• Dobry rajd Radzewicza lewą stroną, dośrodkowanie zatrzymało się na Akahosim.

• Akahosi dzięki interwencji Tomasika stracił piłkę na prawym skrzydle.

• Akahosi przegrywa pojedynek z Brodzińskim, w efekcie grę wznowi Szromnik.

• Dośrodkowanie Kuklisa z rzutu wolnego głową wybił Hernani, piłka spadła wprost na nogę Tomasika, a ten oddał bardzo soczysty strzał! Piłka minimalnie minęła bramkę!

• Golla stracił piłkę w środku pola, kontrę Arki rozprowadzał Kuklis. Piłka trafiła do Nwaogu, a ten był faulowany na lewym skrzydle.

• Andradina ładnie chciał się przedrzeć, ale na posterunku był Bochenek, który odegrał piłkę do Szromnika.

• Rzut rożny dla Pogoni bez rezultatów.

• Ależ szansa dla Pogoni! W ogromnym zamieszaniu uderzał Sotirović, ale przepiękną interwencją popisał się Szromnik, ta obrona to była klasa światowa!

• Sotirović znakomicie utrzymał się przy piłce, pomimo tego, że ciągle atakowany był przez Jarzębowskiego.

• Fatalny przerzut Radzewicza na prawą flankę do Niedzieli, aut dla Pogoni.

• Emil Noll ukarany żółtą kartką za faul na Pruchniku, były gracz Arki zatrzymał obiecującą kontrę.

• Frącczak traci piłkę na prawym skrzydle.

• Pruchnik wywalczył aut dla Arki blisko pola karnego Pogoni. Po wrzucie z autu, Nwaogu dopadł do piłki i wydaje się, że był faulowany, ale gwizdek sędziego milczy.

• Na trybunie "Górka" wisi transparent "Bartek Dziękujemy", prawdopodobnie skierowany do Bartosza Ławy.

• Świetny powrót Kuklisa, który zabrał piłkę Ławie.

• Na spalonym Sotirović.

• Długie podanie do Sotirovicia, który w pojedynku z Brodzińskim robił co mógł, zastawiał się z całych sił, ale do pomocy obrońcy Arki ruszył bramkarz, Michał Szromnik i złapał piłkę.

• Ława faulowany na połowie Pogoni, szybka akcja gości lewym skrzydłem, ale fatalne dośrodkowanie zatrzymuje Jarzębowski.

• Słabe dośrodkowanie Akahosiego z rzutu wolnego wybija Jarzębowski. Japończyk jeszcze próbuje dobiec do piłki, ale zatrzymuje ją ręką.

• Kolendowicz faulowany przez Pruchnika około 40 metrów od bramki Arki, do rzutu wolnego podchodzi Akahosi.

• Trzeba przyznać, że Pogoń przeważa, ale nie zamienia się to w sytuacje podbramkowe.

• Akahosi wywalczył aut dla gości blisko pola karnego Arki.

• Bartosz Ława brzydko fauluje Piotra Kuklisa i pomocnik Arki potrzebuje pomocy medycznej. Kapitan Pogoni otrzymał reprymendę od sędziego.

• Nwaogu w pojedynku biegowym z Hernanim musiał uznać wyższość stopera Pogoni.

• Tomasik wyjaśnia sytuację po akcji Ediego.

• Ława na lewym skrzydle pewnie zatrzymany przez Jarzębowskiego.

• Pierwsza nieudana akcja Hricko prawą stroną i z nieudaną kontrą wyszli Arkowcy.

• Dwaj kapitanowie Tomasz Jarzębowski z jednej i Bartosz Ława z drugiej, rywalizują o to kto rozpocznie ten mecz. Mecz rozpoczęła, drużyna "Portowców".

• Pan Paweł Raczkowski wyprowadził na murawę obie jedenastki. 90 minut dzielni nas od poznania drużyny, która awansuje do Ekstraklasy. Czekają nas wielkie emocje!

• Słyszalni są kibice Arki spod stadionu, wszystko w związku z protestem przeciwko zarządowi.

• Jeszcze wracając do kibiców Pogoni na trybunach jest ich około 800, ale pod stadionem Pogoń wspiera kolejne 200 osób.

• Ciężko oczekiwać dzisiaj cudów co do frekwencji, kibiców Arki maksymalnie 1500, Pogoni około 800, ale poczekajmy na oficjalne dane, do meczu 12 minut.

• Na trybunie prasowej ,mnóstwo dziennikarzy ze Szczecina, chyba każda gazeta wysłała swoich przedstawicieli, dawno takich tłumów nie było. Skoro już mowa, o ludziach na trybunach, dostrzeżony został Dariusz Pasieka, który jak wiadomo nie uratował Arki przed spadkiem w sezonie 2010/2011

• Przed meczem uhonorowani zostali również zawodnicy Rezerw Arki, które awansowały do III ligi! Gratulacje!

• Oprócz składów, poznaliśmy także ławki rezerowych: Arka Gdynia: Maciej Szlaga, Piotr Kasperkiewicz, Petr Benat, Bartłomiej Niedziela, Jakub Kowalski, Bartosz Flis, Mateusz Szwoch. Pogoń Szczecin: Bartosz Fabiniak, Adrian Budka, Donald Djousse, Przemysław Pietruszka, Błażej Radler, Mekeil Williams, Łukasz Zwoliński

• Przed meczem jeszcze kilka miłych akcentów. Po pierwsze pamiątki klubowe zostały wręczone choremu chłopcu, takie akcje bardzo dobrze wpływają na wizerunek klubu, a przy okazji fajnie, ucieszyć chłopaka, który ma Arkę w sercu. Po drugie, pamiątkową koszulkę otrzymał Bartosz Ława, koszulkę niezwyczajną bo z numerem 174 czyli liczbą jego meczów rozegranych w żółto-niebieskich barwach.

• Zawodnicy obu drużyn wybiegli już na murawę stadionu Arki, uznawaną za jedną z najlepszych w Polsce :) Na początek Arka: A tuż za Arkowcami, Pogoń:

• -Mam nadzieję, że zakończymy ten sezon ładnym akcentem. W niedzielę to Pogoń musi wygrać, my możemy i chcemy tego na pewno. To z kolei słowa Piotra Kuklisa. Na przedmeczowej konferencji zapowiadał on, że Arka zawalczy do końca, co więcej stwierdził, że szczęścia życzyli mu przyjaciele z Bydgoszczy, z wiadomych względów :)

• - Najważniejsze jest to, że żebyśmy po meczu nie mieli wyrzutów sumienia. Najgorsze w tym wypadku jest gdybanie, co by było gdyby. Czuję jednak, że wszystko zakończy się "happy endem". Tak właśnie zapowiedział ten mecz Ryszard Tarasiewicz, szkoleniowiec Pogoni. Czy na pewno uda się doprowadzić do Happy Endu? A może presja zwiąże nogi zawodnikom Pogoni? Arka nie odpuści, to na pewno.

• Skoro już mowa o fanach Pogoni, to właśnie oni, na sektorze gości w Gdyni. Dobrze oflagowani, a do tego w licznej grupie, ale co się dziwić, w końcu dla całego Szczecina może to być historyczny dzień.

• Ze stadionu miejskiego wita państwa Adam Kamiński! Już za około 2 godziny poznamy te drużyny, które w sezonie 2012/2013 zagrają w T-Mobile Ekstraklasie! Emocje będą na pewno wielkie, jednak największe szykują się właśnie w Gdyni, gdzie Arka zmierzy się z Pogonią wspieraną przez około 800 fanów.