Arka Gdynia

2

Polonia Bytom

1

• To był naprawdę bardzo dobry mecz w Gdynii. Emocje przez całe 90 minut. Trzeba przyznać, że gospodarze zasłużyli na to zwycięstwo.

• Koniec meczu! Arka wygrała mecz o życie! I dzięki porażce Cracovii wydostała się po tej kolejce ze strefy spadkowej!

• Z boiska schodzi bohater meczu - Tadas Labukas. W jego miejsce Krystian Żołnierewicz.

• Radzewicz wziął ciężar rozegrania na siebie, ale to nie była dobra decyzja. Jego strzał niecelny i słaby.

• Rok temu Polonia zremisowała w Gdyni 2:2. Dziś też się uda doprowadzić do remisu?

• Glavina gra na czas. Zwija się z bólu w środku pola. Sędzia go popędza.

• 3 minuty doliczył arbiter spotkania.

• Glavina w swoim stylu na prawym skrzydle zszedł do środka i uderzył lewą nogą, ale trafił prosto w... Labukasa.

• Za Mirko Ivanovskiego, który bardzo napracował się w tym meczu wchodzi Filip Burkhardt, który będzie miał pewni za zadanie przytrzymać piłkę w środku pola.

• Paweł Czoska ukarany żółtą kartką.

• Duże zamieszenie pod bramką Arki po rzucie wolnym bitym przez Barcika. Gdynianie wyszli jednak z opresji.

• Ostatnia zmiana w ekipie Polonii. Krzysztof Król zmienia wściekłego Blazeja Vascaka. Słowak jest chyba zły na siebie za niewykorzystaną sytuację z początku drugiej połowy.

• Lanukasa łapały przed chwilą skurcze, ale problemów z kondycją nie ma na pewno Ivanovski. Piłkarz Arki przeprowadził rajd przez całe boisko. Dobiegł do pola karnego i strzelił bardzo groźnie, ale obronił Juszczyk. Po wszystkim Ivanovski miał jeszcze siłę, by dość szybko wrócić na własną połowę.

• Moretto jest już na pewno bohaterem tego meczu! Piękna interwencja po mocnym strzale Tymińskiego.

• Labukas długo po tej akcji leżał na boisku. Skurcze łapią już piłkarzy gospodarzy.

• Fatalny błąd Tymińskiego i szansa na akcje dla Arki. Ale Labukas zbyt szybko dostał podanie i nie był w stanie do niej dobiec.

• Po rzucie rożnym "setka" Arki! Piłkarze Polonii wybili piłkę z linii bramkowej po główce Szmatiuka!

• Denis Glavina w roli głównej po raz kolejny. Indywidualna akcja na prawej stronie boiska zakończona dośrodkowaniem. Piłka otarła się jeszcze o nogi obrońców i niemal nie zmyliła Juszczyka.

• Paweł Czoska zmienia Siemaszko. To był niezły mecz napastnika Arki.

• Na zachętę jedno zdjęcie z Gdyni: Arka Gdynia - Polonia Bytom

• Szansa na drugiego gola dla Drozdowicza. Ale napastnik Polonii zatrzymał akcję i podał na drugie skrzydło. Szkoda, że Drozdowicz nie zdecydował się na akcję jeden na jednego.

• Goooooool! Tadas Labukas! Litwin pięknie wykończył dośrodkwowanie z rzutu wolnego Glaviny. To nie była łatwa pozycja do strzału, ale Labukas główkował perfekcyjnie.

• Znów faul polonisty w narożniku pola karnego. Tym razem Telichowski faulował, ale w drugim narożniku.

• W miejscu stał Glavina i zdecydował się na strzał z 20 metrów. To nie miało szans na powodzenia, ale jest rzut rożny dla gospodarzy.

• Adrian Chomiuk ostro sfaulował w narożniku pola karnego Ivanowskiego. Jest kartka.

• Zasłużony gol dla gości, którzy po przerwie są drużyną lepszą.

• Gooool! Emil Drozdowicz! Tego byłem pewny kiedy były piłkarz GKP pojawił się na boisku. Drozdowicz dostał dobre podanie z prawego skrzydła i sprytnym strzałem pokonał Moretto. Jest REMIS!

• Przepiękna akcja Polonii! To naprawdę była akcja w stylu FC Barcelony! Goście wymieli na pełnej szybkości 6 podań bez przyjęcia. Blazej Vascak był sam na sam, ale Moretto obronił jego strzał. To powinien być gol!

• Poloniści nie wykorzystali jednak rzutu wolnego z 17 metrów. Barcic trafił w mur.

• Dobra i rozsądna decyzja Huberta Siejewicza. Moretoo odważnie wyszedł do piłki na 16 metr. Bramkarz Arki dotknął piłki rękoma tuż za linią pola karnego. Sędzia słusznie odgwizdał rzut wolny i dał żółtą kartkę bramkarzowi Arki.

• Ładna akcja Arki. Wilczyński zszedł z piłką do środka i uderzył ładnie na bramkę Juszczyka. Ten broni jednak dość pewnie.

• Po ostrym wejściu Chomiuka, pomocy masażystów potrzebuje Ivanowski.

• Bardzo szybko miał szansę na zdobycie gola Drozdowicz. Błąd popełnił Rozić, napastnik Polonii wywalczył piłkę, ale strzelił zbyt lekko.

• Zaczynamy drugą połowę.

• W Polonii także druga zmiana. Marek Bażik zmienia Kobylika.

• Drozdowicz zmienia Łukasza Matusiaka.

• Na boisku pojawi się na pewno Emil Drozdowicz. Piłkarz, który rozwiązał kontrakt z GKP Gorzów. Drozdowicz grał na jesieni 2009 roku w Arce, ale nie przebił się tam do pierwszego składu. Dziś zadebiutuje w pierwszej drużynie Polonii i będzie miał okazję odegrać się na swojej byłej drużynie.

• Gdyby Arka Gdynia z takim zaangażowaniem grała przez cały sezon, jestem pewny, że dziś nie musiałaby już martwić się o ligowy byt. Olbrzymia determinacja sprawiła, że Poloniści przez prawie pół godziny nie potrafili dojść do siebie na nowym stadionie w Gdyni. Do przerwy jest jednak tylko 1:0, więc wszystko w tym spotkaniu może się jeszcze wydarzyć.

• Hubert Siejewicz nie doliczył ani chwili do pierwszej połowy. Po 45 minutach sędzia kończy pierwszą połowę.

• Ależ akcja! Kobylik ograł dwóch rywali i mocno uderzył na bramkę Arki. Piękna parada Moretto, który będąc w powietrzu pewnie złapał tą piłkę, choć większość bramkarzy na pewno wybiłaby ją na rzut rożny. Tym razem zupełnie już zasłużone brawa dla golkipera gdynian.

• Ante Rozić zatrzymał kontratak Polonii trzymając przeciwnika za koszulkę. Żółta kartka.

• Bardzo dobra akcja Polonii. Barcik rozprowadził piłkę na lewe skrzydło, gdzie sam był Marcin Radzewicz. Wydawało się, że może paść gol, bo w takich sytuacjach "Radza" radzi sobie świetnie. Tym razem jednak jego podanie było niecelne.

• Z niezłej odległości miała rzut wolny Polonia. Po niezłej centrze Barcika, okazało się, że... niemal wszyscy piłkarze gości byli na spalonym.

• Siemaszko w dziecinny sposób odebrał piłkę Radzewiczowi, czym wzbudził entuzjazm publiczności. Kontratak Arki zmarnował jednak Ivanowski.

• Glavina coraz bliżej celu. Tym razem decyzja o strzale była dobra, ale Chorwat nie trafił w światło bramki. Brakło niewiele.

• Pierwsza w tym meczu żółta kartka. Ukarany Emil Noll.

• Znów Juszczyk musi interweniować, ale kolejny strzał Arki z dystansu był zwyczajnie słaby. Akcję kończył Mirko Ivanowski.

• Glavina troszkę pospieszył się ze strzałem. Mógł jeszcze podawać, ale oddał strzał z 20 metrów. Bez problemu piłkę łapie Juszczyk.

• Kobylik posłał w pole karne tzw. balon. Moretto nie miał problemów, żeby złapać piłkę, a na trybunach gromie brawa. Kibice Arki dość ironicznie skwitowali interwencję bramkarza, który kilka ostatnich dni spędził na.. urlopie.

• Mogła być sytuacja sam na sam dla Labukasa, ale sędzia odgwizdał spalonego. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Ładna akcja Arki. Z lewej strony dośrodkował Glavina. W polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł Ivanowski. Uderzył z woleja, ale piłka minęła prawy słupek Juszczyka.

• Mecz się wyrównał. Arka oddała troszkę pola gościom.

• Strzał na wiwat Mateusza Sieberta. Niecelnie.

• Polonia wychodzi z kontratakami większą ilością graczy. Teraz była dobra szansa dla gości, ale Łukasz Tymiński niepotrzebnie wdał się w drybling.

• Tempo meczu troszkę siadło. Nie da się grać przez 90 minut z taką determinacją. Pytanie czy znów Arka ruszy do frontalnych ataków, czy obudzi się Polonia?

• Jedna z nielicznych akcji gości. Piłka trafiła do Marcina Radzewicza, ale jego strzał był zbyt słaby. Moretto nie miał żadnych problemów.

• Mówił przed meczem o tym, że motywacja jest kluczem do zwycięstwa trener Arki, Frantisek Straka. Trzeba mu przyznać, że udało mu się zmotywować swoich piłkarzy na 100%. Gdynianie gryzą trawę.

• Polonia nie może się wciąż obudzić! Łatwa strata w środku pola. Arka błyskawicznie przechodzi pod pole karne bytomian. Labukas strzelił mocno z 20 metrów, ale w środek bramki. Tylko czemu Juszczyk wybił tą piłkę przed siebie? Bytomianie grają naprawdę bardzo słabo.

• Kolejny rzut rożny Arki tym razem bez większego zagrożenia. Ale akcje Arki są groźne. Gospodarze zdecydowanie przeważają na boisku.

• Dobre dośrodkowanie Glaviny w pole karne Polonii. Bliski był szczęścia Rozić, ale Mateusz Żytko wybił piłkę na korner.

• Dynamiczna akcja na prawym skrzydle. Labukas dostał prostopadłe podanie i dośrodkował płasko w pełnym biegu. Obrońcy z Bytomia wybili piłkę.

• Świetne prostopadłe podanie Labukasa. W polu karnym był Siemaszko, ale znów nie miał szczęścia. Kolejny raz po jego zagraniu piłkę zablokowali obrońcy gości. Było groźnie.

• Akcja za akcję. Mirko Ivanovski zszedł do środka z prawego skrzydła i oddał odważny strzał. Brakło 2 metrów. Ładna akcja Arki.

• Polonia się nie załamała. Goście wyprowadzili szybką kontrę, ale sędzia przerwał ich akcję. Spalony.

• Gooooooool dla Arki! Maciej Szmatiuk! Świetnie wykonali rzut rożny piłkarze Arki. W polu karnym wywalczył pozycję Szmatiuk i oddał perfekcyjny strzał głową. Marcin Juszczyk nie miał żadnych szans aby obronić to uderzenie.

• Siemaszko znów w akcji. Tym razem jego strzał jest lepszy. Znów trafia w przeciwnika, ale Arka ma przynajmniej rzut rożny.

• W polu karnym znalazł się Rafał Siemaszko. Odwrócił się w stronę bramki i oddał szybki strzał. Ale ten trafił w nogi obrońcy Polonii.

• Dynamiczna akcja Radzewicza i już po 20 sekundach pierwszy faul gdynian.

• Hubert Siejewicz rozpoczął spotkanie. Zaczynamy bój o utrzymanie w Ekstraklasie!

• Podczas meczu będzie dziś niestety cicho. Kibice nie będą dopingować - to oczywiście w ramach ogólnopolskiego protestu piłkarskich fanów.

• Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Trwa przywitanie piłkarzy.

• Frantisek Straka przed meczem: Będziemy robić co potrafimy najlepiej. Będziemy oczywiście zwracać uwagę na taktykę, ale najważniejsze to głowa i motywacja. Marcelo Moretto to dobry bramkarz. Wraca do gry i mam nadzieję, że zagra dobrze.

• W rezerwie trenera Straki pozostają: Hieronim Zoch, Giovanni Duarte, Marcin Budziński, Filip Burkhardt, Joseph Mawaye, Krystian Żołnierewicz, Paweł Czoska

• Na ławce rezerwowych gości zasiedli: Michał Misiewicz, Emil Drozdowicz, Marcin Dziewulski, Marek Bażik, Krzysztof Król, Grzegorz Podstawek, Lukas Killar.

• Robert Góralczyk przed meczem: Przyjechaliśmy do Gdyni po 3 punkty. Nastroje są bojowe. Cokolwiek by się nie działo w Krakowie, to ten mecz urasta do wysokiej rangi. Chcemy liczyć nie tylko na stałe fragmenty gry, ale też na grę ofensywną, która jest naszym atutem. Dzisiaj taka gra będzie możliwa.

• W bramce Arki jest już Marcelo Moretto, który przez kilka ostatnich dni... odpoczywał. Frantisek Straka może być zatem spokojny.

• Przed wielką szansą staną dziś zespoły Arki i Polonii. Swój mecz przegrała przed chwilą Cracovia, więc zespół który dziś zainkasuje 3 punkty będzie na bezpiecznym miejscu w tabeli Ekstraklasy.