Arka Gdynia

0

Ruch Chorzów

2

• Sędzia Paweł Pskit kończy spotkanie w ramach 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Po bramkach Łukasza Janoszki i Arkadiusza Piecha, Ruch Chorzów pokonał w Gdyni miejscową Arkę 2-0 (1-0) i może być już pewny utrzymania na najwyższym szczeblu piłkarskim w Ekstraklasie. Tymczasem Arka Gdynia co raz częściej powinna spoglądać na tabelę pierwszej ligi, gdyż to prawdopodobnie tam od sezonu 2011/2012 będzie występować. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia portalu Ekstraklasa.net!

• Napastnik Arki Gdynia - Mirko Ivanovski ogląda żółtą kartkę za faul na Andreju Komacu.

• Ruch Chorzów dokończy ten mecz w dziesiątkę. Marek Zieńczuk za dyskusję z arbitrem otrzymuje żółtą kartkę, a że była to jego druga będzie musiał opuścić plac gry. Sędzia dolicza do regulaminowych dziewięćdziesięciu, pięć minut.

• Ostatnia zmiana w zespole Ruchu. W miejsce Macieja Jankowskiego na placu gry pojawił się Marcin Malinowski.

• Rafał Siemaszko był bliski zdobycia kontaktowej bramki dla zespołu Arki Gdynia. Niestety dla trenera Frantiska Straki, strzał pomocnika Arki obronił Matko Perdijić.

• W miejsce strzelca pierwszej bramki Łukasza Janoszki na boisku pojawia się Sebastian Olszar. To druga zmiana w zespole Ruchu Chorzów.

• Kolejna przerwa w grze. Tym razem pomocy lekarza potrzebuje inny zawodnik Ruchu Chorzów - Paweł Lisowski.

• Do zmiany w zespole Ruchu przygotowany jest już Sebastian Olszar. Wcześniej jednak żółtą kartkę za faul ogląda Marek Zieńczuk.

• Pierwsza od dawien dawna akcja Arki Gdynia. Niestety dośrodkowanie Giovanniego Duarte przechodzi wysoko ponad głowami jego kolegów z zespołu. Od rzutu z autu grę wznowi Ruch Chorzów.

• Ervin Skela zastępuje na placu gry Pawła Zawistowskiego. Ta zmiana powinna mieć miejsce już w przerwie spotkania. Kibice Arki śpiewają: "Piłkarzyki - Pajacyki" tymsamym wyrażając swoje niezadowolenie z gry swoich ulubieńców.

• Kolejna akcja gości z Chorzowa. Tym razem blisko trzydzieści metrów z piłką przebiegł Marek Szyndrowski, problem w tym, że gdy obrońca Ruchu znalazł się pod polem Arki Gdynia, w nim nie znajdował się żaden zawodnik w koszulce z niebieską "eRką".

• Kolejne uderzenie Marka Zieńczuka przechodzi wysoko nad bramką Marcelo Moretto. W dalszym ciągu Arka Gdynia 0 Ruch Chorzów 2.

• Do końca spotkania pozostało dwadzieścia minut. W grze Arki nie widać pomysłu na zwycięstwo, co więcej nie widać, aby piłkarzom Arki zależało na zdobyciu w meczu z Ruchem choćby jednego punktu. Tymczasme piłkarze Waldemara Fornalika są co raz bliżej zdobycia trzeciej bramki. Na bramkę Marcelo Moretto uderzał Marek Zieńczuk, jednak strzał byłego zawodnika między innymi Wisły Kraków przeszedł obok lewego słupka bramki Arki.

• Zmiana również w zespole Arki Gdynia. W miejsce Filipa Burkhardta na placu gry pojawia się Rafał Siemaszko.

• Pierwsza zmiana w zespole Ruchu. W miejsce Wojciecha Grzyba na placu gry pojawia się wychowanek Lechii Gdańsk - Marek Zieńczuk.

• GGGGOOOLLLLLLLL!!!! Arka Gdynia 0 Ruch Chorzów 2. Bramkę dla drużyny Ruchu Chorzów strzela Arkadiusz Piech, którzy strzałem głową pokonał Marcelo Moretto.

• Tym razem na pozycji spalony złapany został Mirko Ivanovski. Był to zdecydowanie błąd liniowego arbitra z Łodzi, bowiem Macedończyk na pozycji spalony się nie znajdował.

• Żelijko Djokić ogląda żółtą kartę za faul na Filipie Burkhardtcie. Piłkę w pole karne Ruchu posyła Emil Noll, jednak wprost na głowę Marka Szyndrowskiego.

• Kontratak gdynian. Do piłki dochodzi Paweł Zawistowski, podaje do Giovanniego Duarte, jednak pomocnika Arki Gdynia uprzedza Ariel Jakubowski, który nie tylko wślizgiem przejmuje piłkę, ale również długim podaniem uruchamia Arkadiusza Piecha, który ostatecznie do piłki nie dochodzi.

• Matko Perdijić ratuje swój zespół przed utratą bramki. Bramkarz Ruchu Chorzów w można by powiedzieć cyrkowy sposób wybijał piłkę, bowiem w momencie jej dotknięcia wykonał, co prawda z pomocą obrońców Arki, salto.

• Ante Rozić faulowany w środku pola. Grę z rzutu wolnego wznawiają Arkowcy, Piłka trafia do Marciano Brumy, który ofensywnym rajdem wywalcza dla swojego zespołu rzut rożny.

• Rzut rożny dla gości z Chorzowa. Do piłki podchodzi Andrej Komac, pomocnik Ruchu dośrodkowuje futbolówkę w pole karne, a ta pada łupem stoperów Arki, którzy na raty wybijają piłkę.

• Bardzo dobra zmiana w wykonaniu Giovanniego Duarte. 20-letni pomocnik Arki Gdynia był bliski zdobycia bramki, jednak dobrze na lini bramkowej Ruchu ustawił się Żelijko Djokić, który zablokował uderzenie rywala.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Żółty kartonik ogląda pomocnik Arki - Miroslav Bożok, który w dosyć brutalny sposób powstrzymał Łukasza Janoszkę. Arkadiusz Piech wraca na murawę Stadionu Miejskiego w Gdyni.

• Dobra okazja bramkowa dla piłkarzy z Gdyni. Piłkę w polu karnym przyjmuje Tadas Labukas uderza, ale strzał Litwina okazuje się niecelny.

• Przerwa w grze. Na murawie opatrywany przez klubowych lekarzy znajduje się Arkadiusz Piech, który po chwili w asyście służb medycznych opuszcza boisko.

• Sędzia Paweł Pskit rozpoczyna drugą część spotkania. Arka Gdynia 0 Ruch Chorzów 1 po bramce w 5. minucie meczu Łukasza Janoszki.

• Zgodnie z zapowiedziami w drużynie Arki doszło do zmiany. W miejsce Denisa Glaviny na placu gry pojawił się Giovanni Duarte.

• Piłkarze Ruchu są już obecni na murawie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Za kilka chwil początek drugiej części spotkania Arka Gdynia 0 Ruch Chorzów 1 w ramach 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

• Już za kilka minut rozpocznie się druga część spotkania pomiędzy Arką Gdynia, a Ruchem Chorzów. W zespole gospodarzy prawdopodobnie dojdzie do zmiany już od początku drugiej połowy, na ławce rezerwowych Arki do gry przygotowuje się Giovanni Duarte.

• Sędzia Paweł Pskit kończy pierwszą część spotkania pomiędzy Arką Gdynia, a Ruchem Chorzów. Po czterdziestu pięciu minutach gry prowadzi Ruch, zaś jedyną bramkę w spotkaniu w 5. minucie meczu zdobył Łukasz Janoszka. Arka Gdynia 0 Ruch Chorzów 1. Powracamy za piętnaście minut!

• Tadas Labukas i Denis Glavina mogli pokusić się o zdobycie kolejnych bramek. Niestety ofensywie grający piłkarze Arki przechodzą dzisiaj chyba obok meczu bowiem jak inaczej można nazwać zmarnowanie już dziesiątej doskonałej sytuacji na zdobycie bramki dającej wyrównanie.

• Sędzia Paweł Pskit upomina Macieja Jankowskiego za faul na Emilu Nollu. Młody napastnik Ruchu uderzył łokciem stoperem obrońcę Arki i powinien się cieszyć, że skończyło się jedynie na upomnieniu.

• Tym razem bramkę dla zespołu Arki mógł zdobyć Tadas Labukas, jednak napastnik gdyńskiego zespołu w dniu dzisiejszym ma problemy z przyjęciem piłki.

• Denis Glavina marnuje stuprocentową okazję na zdobycie bramki. Na szczęście dla gospodarzy, z tej niewykorzystanej sytuacji będzie jeszcze rzut rożny.

• Arka Gdynia choć przeważa od utraty bramki, to piłkarze Rchu byli bliżej zdobycia kolejnego gola. W składzie żółto - niebieskich ewidentnie brakuje Erwina Skeli, który mógłby pokierować grą piłkarzy Arki.

• To powinno być 2-0 dla Ruchu Chorzów. Piłkę w pole karne z rzutu rożnego posyłał Andrej Komac, do futbolówki doszedł Wojciech Grzyb i tylko przytomna interwencja Marciano Brumy uratowała Arkę przed utratą bramki.

• W środku pola faulowany był Paweł Zawistowski. Sędzia Paweł Pskit upomina Andreja Komaca przed kolejnymi tego typu zagraniami.

• Kontratak gości z Chorzowa. Jednak dobrą interwencją popisuje się Maciej Szmatiuk, który wślizgiem powstrzymał Arkadiusza Piecha.

• W dalszym ciągu atakuje Arka. Tym razem z dystansu na bramkę Mato Perdijica uderzał Ante Rozić.

• Fantastyczna okazja do zdobycia bramki przez Arkę Gdynia. Piłkę z prawej strony boiska w pole karne zagrywał Mirko Ivanovski, do futbolówki doszedł Tadas Labukas, jednak strzał wślizgiem napastnika żółto - niebieskich przeszedł tuż obok słupka bramki Ruchu.

• Na trybunach w Gdyni wywieszane są kolejne transparenty, a ich treść brzmi: "Zamknijcie stadiony na Euro", "Kary za mówienie prawdy, tak w Polsce wygląda wolność słowa", "Ceny wysokie, ch****a z drogami, lecz najwazniejsza walka z kibolami", "Na stadion piwo chcecie, a pod stadionem mandat za mandatem, ciekawe który browar najwięcej dał w łapę", "Zwalczyliście dopalacze z kibolami nie wygracie!", "Kibole byli, są i będą, żadne Tuski się ich nie pozbędą".

• Kibice powracają na zajmowane przez siebie sektory śpiewając przy tym "Piłka nożna - dla kibiców!". W tym samym momencie piłkę w pole karne Ruchu zagrywał Denis Glavina, do piłki doszedł Emil Noll, jednak uderzenie obrońcy Arki minimalnie minęło bramkę Ruchu. W dalszym ciągu w Gdyni po dwudziestu minutach gry prowadzi Ruch Chorzów.

• Na bramkę Matko Perdijica uderzał Tadas Labukas, jednak nawet gdyby piłka znalazła się w siatce, gol nie został by uznany, bowiem Litwin znajdował się zdaniem arbitra na pozycji spalony.

• Ruch Chorzów cofnięty do defensywny jednak ani Denis Glavina, ani Miroslav Bożok, ani tymbardziej Tadas Labukas nie mają pomysłu na zaskoczenie dobrze grających obrońców z Chorzowa.

• Pierwsza dobra okazja gospodarzy na zdobycie bramki. Piłkę z dystansu na bramkę Ruchu uderzał Miroslav Bożok, jednak uderzenie pomocnika lewą nogą przechodzi obok bramki strzeżonej przez Matko Perdijicia.

• Na boisku tymczasem piłkarze jakby przystosowali się do protestu kibiców i spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Protest kibiców trwa. Stadion opuścili wszyscy kibice znajdujący się na Stadionie Miejskim w Gdyni. Tego jeszcze nie było! Do tej pory stadion opuszczali tylko Ci najwierniejsi, dzisiaj w Gdyni obiekt opuścili wszyscy, którzy znaleźli się na miejskim obiekcie.

• Błąd w przyjęciu piłki w obronie Ariela Jakubowskiego i z kontratakiem wychodzą piłkarze Arki. Niestety dla gospodarzy Denis Glavina początek spotkania najwyraźniej przespał, bowiem i jego próba opanowania piłki posłanej od kolegów w rezultacie okazuje się stratą.

• Fantastyczna interwencja Marcelo Moretto. Brazylijski bramkarz w doskonały sposób powstrzymuje szarżującego z przodu Macieja Jankowskiego, który mimo asysty trzech obrońców po prostopadłym podaniu od Wojciecha Grzyba doszedł do sytuacji strzeleckiej, lecz nie był w stanie pokonać golkipera Arki.

• GGGGOOOLLLLL!!!! Szybki kontratak piłkarzy Ruchu Chorzów i Łukasz Janoszka wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Młody pomocnik chorzowskiego klubu wykorzystał błąd w ustawieniu obrońców Arki i po podaniu Pawła Lisowskiego zdobywa pierwszego gola w dzisiejszym meczu. Arka Gdynia 0 Ruch Chorzów 1.

• Kolejna próba ataku gospodarzy. Piłkę w stronę bramki chorzowian posyła Denis Glavina, w starciu z Rafałem Grodzickim w polu karnym wywraca się Tadas Labukas, jednak arbiter nakazuje grać dalej.

• Łukasz Janoszka zagrywa piłkę ręką w środku pola i od stałego fragmentu gry gdynianie rozpoczną za chwilę grę. Piłkę pod pole karne Ruchu zagrywa Emil Noll, jednak dobrze w obronie Ariel Jakubowski.

• Sędzia Paweł Pskit rozpoczyna spotkanie pomiędzy Arką Gdynia, a Ruchem Chorzów. Niech wygra lepszy!

• Obydwie drużyny są już na murawie. Za chwilę sędzia Paweł Pskit rozpocznie spotkanie. Tymczasem na trybunach mimo niskiej frekwencji wspaniała atomsfera z asystą sektorówki kibiców Arki Gdynia o jakże wymownej treści: "Śledzie".

• Już tylko sekundy dzielą nas od rozpoczęcia spotkania w ramach 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia, a Ruchem Chorzów. Zapraszamy do śledzenia relacji live z Ekstraklasa.net!

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Paweł Pskit (KS Łódź). Na liniach pomagać będa mu Tomasz Niemirowski (KS Warszawa) oraz Marcin Hankiewicz (KS Łódź). Sędzią technicznym jest Włodzimierz Bartos (KS Łódź), obserwatorem Janusz Eksztajn, zaś delegatem z ramienia PZPN Jerzy Miedziński.

• W meczowej osiemnastce choć poza pierwszym składem zespołu Ruchu Chorzów znaleźli się na mecz z Arką: Michal Pesković, Krzysztof Nykiel, Marcin Malinowski, Michał Pulkowski, Marek Zieńczuk, Paweł Abbot oraz Sebastian Olszar. Na ławce rezerwowych Arki natomiast zasiedli: Hieronim Zoch, Giovanni Duarte, Wojciech Wilczyński, Rafał Siemaszko, Mateusz Siebert, Robert Bednarek oraz powołany do reprezentacji Albanii Erwin Skela.

• Już za piętnaście minut rozpocznie się spotkanie, w którym spokojny o ligowy byt Ruch Chorzów zmierzy się z walczącą o utrzymanie Arką Gdynia. Mecz z tych o sześć punktów gdynianie rozpoczną już bez Juniora Rossa, z którym zarząd klubu Arki Gdynia rozwiązał umowę. Decyzja o tyle trafna, że napastnik żółto - niebieskich grał poniżej wszelkiej krytyki. Czy Arka grająca z nożem na gardle podoła niezwykle trudnemu rywalowi jakim jest śląski Ruch? Początek spotkania 26. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia, a Ruchem Chorzów już za piętnaście minut. Serdecznie zapraszamy!