Arka Gdynia 1 - 2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

• Widzów: 3514

• Za uwagę dziękuje Andrzej Rukść. Do usłyszenia w następnej rundzie. Pozdro :)

• Mimo walecznej postawy i pogoni, Arce nie udało się odrobić w II połowie strat i ostatecznie Termalica wywozi z Gdyni cenne 3 punkty.

• Koniec meczu! Arka 1:2 Termalica.

• Ostra centra wybita przez gości, do piłki dopada Wojowski, ale w niezłej sytuacji strzela obok bramki.

• Ostatnia szansa dla Arki! Rzut wolny zza pola karnego. Pod bramką gości jest też Szromnik. Wrzuca Budka.

• Faulowany Jamróz na połowie rywala i mamy rzut wolny dla Arki. A na trybunach "Arka, Arka, Arka Goooool "!

• Żółta kartka dla Kujawy za odrzucenie piłki.

• Termalica broni się już całą "11". Arka z kolei co zrozumiałe rzuca całe siły do ataku.

• Z powodu wielu przerw sędzia dolicza nie mniej niż 6 minut.

• Schodzi żegnany gwizdami Piątek, a wchodzi Kujawa.

• Znów zagotowało się pod bramką Termaliki za sprawą Szwocha. Ładne uderzenie pomocnika Arki łapie jednak Nowak.

• Jamróz za Pruchnika.

• Ależ cudowne uderzenie Szwocha z 25 metrów. Pomocnik Arki trafia w poprzeczkę, piłka odbija się jeszcze od rękawicy Nowaka i wylatuje w pole. Rzucają się na nią arkowcy, ale zabrakło centymetrów aby wpakować ją do bramki.

• Tym razem żółta kartka dla Nowaka za opóźnianie gry.

• Żółtą kartkę za ostry faul ogląda Pleva.

• Budka posyła piłkę przed pole karne, tam przyjmuje ją Szwoch i podaje do Pruchnika. Strzał Pruchnika blokuje defensywa gości.

• Kogut za Piekarskiego.

• Ależ blisko wyrównania Arka. Centra zawiesinka Sobieraja, do głowy dochodzi Szubert, ale nieznacznie się myli.

• Arka miała rzut wolny tuż zza pola karnego, na strzał zdecydował się Radzewicz, ale piłka po murze ląduje w rękawicach Nowaka

• W odpowiedzi znów Termalica. Wrzuca Jarecki, a Drozdowiczowi zabrakło naprawdę niewiele aby dojść do piłki głową.

• I akcja pod drugą bramką. Teraz szarżował Szubert, ale skutecznie wypchnięty przez obrońców.

• Powinno być po meczu. Fatalna strata w środku pola Arkowców i z kontrą ruszył Drozdowicz, z dziecinną łatwością minął Jarzębowskiego i miał przed sobą tylko Szromnika. Bramkarz Arki ratuje swój zespół fenomenalną interwencją! Jeszcze będzie się działo!

• Bardzo mocne uderzenie Budki z dystansu, Nowak wybija piłkę przed siebie, dopada do niej Aleksander i umieszcza ją głową w siatce.

• 2:1 !!! Arka łapie kontakt. Arkadiusz Aleksander !!!

• Obrywa się eks-lechiście Piątkowi klasycznym "Ch.. ci na imię, Piątek ty s......."

• Piątek również...

• Sobieraj ogląda żółtko za przepychanki z Piątkiem

• Leżał bardzo długo jeden z zawodników gości. Poddenerwowany Sobieraj sugerował, że symuluje. Do akcji włączył się Piątek i doszło do jego przepychanki z Sobim.

• Kolejne katastrofalne zagranie Radzewicza, który prokuruje 100% okazję dla rywala. Przed szansą sam na sam staje Drozdowicz. Tym razem Szromnik ratuje swój zespół.

• Kąśliwe, lobujące uderzenie Piekarskiego, nieco wysunięty Szromnik rzucił się by sięgnąć piłkę, ta przelatuje jednak nad poprzeczką.

• Jak na razie w II połowie dużo walki i brak dogodnych okazji do zmiany wyniku. Arka stara się jak może, ale Termalica bardzo dobrze się broni i wyprowadza raz po raz niezwykle, ale to niezwykle groźne kontry.

• Dobra akcja Arki. Szwoch uruchamia prostopadłym podaniem wbiegającego w pole karne Budkę, ten za mocno wypuszcza sobie piłkę i traci piłkę.

• Zmiana również w Termalice. Jarecki za Piotrowskiego.

• Podwójna zmiana w Arce. Wchodzi również Wojowski za Rzuchowskiego.

• Szubert za Juraszka.

• Niezły strzał Radzewicza z mocną rotacją, ale ponownie pewnie w bramce Niecieczy Nowak.

• Świetna centra Pruchnika z prawej flanki, dobrze głową przy słupku mierzył Aleksander, ale na posterunku jest Nowak.

• Dobra kontra w wykonaniu gości. Na pełnej szybkości Biskup dogrywa do Piotrowskiego, jednak lot piłki głową przecina powracający Budka. Piotrowski kontynuuje akcję i kończy ją bardzo niecelnym strzałem.

• Biskup ostro potraktował Tomasika i sędzia podyktował rzut wolny.

• Rzut rożny po indywidualnej akcji i rajdzie w pole karne Aleksandra

• Arka zaczęła od ataków. Dobra centra i wybicie na rzut rożny przez obrońcę Termaliki. Po kornerze pewnym chwytem popisuje się Nowak.

• Zaczynamy! Przed nami ostatni 45 minut w 1 lidze przed dłuuuuugą zimową przerwą.

• Arka już na murawie, przywitana gromkim "Walczyć Arka Walczyć"

• Arka

• Do przerwy w Gdyni niespodzianka. Faworyzowana Arka przegrywa 0:2. Gdynianie do momentu utraty gola grali nieco lepiej. Termalica jednak popisała się tym, co dziś zawodzi żółto- niebieskich, czyli skutecznością, dlatego prowadzi.

• Koniec I połowy!

• Jeszcze groźna kontra, Piotrowski wpada w pole karne, ale powstrzymuje go Sobieraj.

• Sędzia doliczył nie mniej niż 1 minutę gry.

• Dobra akcja zespołowa Arki zwieńczona katastrofalnym dośrodkowaniem Radzewicza.

• Nie idzie dziś wykańczanie akcji żółto- niebieskim. Kolejna wyśmienita okazja do zdobycia bramki. Tym razem po dobrej wrzutce z lewej strony od Tomasika przed szansą stanął Aleksander, jednak w sobie znany sposób nie trafił do na wpół pustej bramki. Zawodzi dziś skuteczność.

• Z opatrunkiem na głowie gra Bartosz Kopacz, to efekt jego starcia z jednym z arkowców jeszcze z pierwszego kwadransa gry.

• Dość nieoczekiwanie po 37 minutach gry goście z Niecieczy prowadzą 2:0. Wydawało się, że przeważa Arka, ale dwa gongi w ciągu 3 minut zszokowały trybuny.

• 2:0 dla Termaliki!!! Jakub Biskup bezbłędnie wykonuje rzut karny.

• Rzut karny dla gości po bezmyślnym faulu Juraszka na Kaczmarczyku !!!

• Na lewym skrzydle Rzuchowski faulował Piekarskiego. Sprytnie szybko rzut wolny wykonał Piotrowski podając do Pielorza, ten minął jednego rywala i przy asyście dwóch obrońców oddał strzał z linii pola karnego. Piłka po nogach Budki wpada za kołnierz Szromnika

• 1:0 dla Termaliki !!! Łukasz Pielorz !!!

• Jarzębowski podciągnął kilka metrów z piłką i odegrał dobrze ustawionemu Tomasikowi. Pomocnik gdynian zdecydował się na strzał, ale po raz kolejny uderzył niecelnie. Nie siedzi mu dziś piłka na nodze...

• W Gdyni mży, miejmy nadzieję, że to nie zniechęci piłkarzy i będą prezentować się przynajmniej jak do tej pory. Mecz może się bowiem podobać.

• W odpowiedzi ładna akcja oskrzydlająca Termaliki. Z prawej flanki dobrze centrował Biskup, ale w polu karnym pokazał klasę Sobieraj.

• Genialna seria zagrań Szwocha, który przedryblował 4 zawodników Termaliki i ładnie dośrodkował. W polu karnym nieco szybszy od Aleksandra był jednak Nowak.

• Za nami 25 minut meczu. Spotkanie jest wyrównane, dominuje twarda gra. Na szczęście nie brakuje podbramkowych okazji, których do tej pory nieco więcej stworzyła ekipa żółto- niebieskich. W Arce dziś Radzewicz gra lewego obrońcę, a Tomasik lewego pomocnika. Po raz kolejny Rzuchowski rozpoczął mecz na prawym skrzydle.

• Radzewicz staje przed szansą, ma przed sobą tylko Nowaka ale fatalnie pudłuje. Na jego szczęście sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Kapitalna okazja dla Arki. Tomasik wychodzi na dobra pozycję po dograniu Radzewicza, ale jego dogranie blokuje defensywa gości i jest rzut rożny.

• Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Tomasik, jednak jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. Dobry metr nad bramką.

• Faul na Rzuchowskim i Arka ma rzut wolny z 28 metrów.

• Ładnie zagrali na jeden kontakt Tomasik- Aleksander- Szwoch, ale zabrakło dokładności pod polem karnym.

• Indywidualna akcja i przepiękny strzał Biskupa zza pola karnego. Ależ było blisko, Biskup mierzył po oknie, ale piłka przeleciała kilkadziesiąt centymetrów nad spojeniem.

• Arka W Gdyni na razie bez bramek.

• Było groźnie! Ładnie dorzucił Tomasik, ale Jarzębowski w ostatniej chwili uprzedzony przez defensora gości. Dobijał jeszcze Szwoch, ale po nogach rywala.

• W narożniku boiska na połowie Termaliki faulowany Aleksander. Arka ma rzut wolny z dobrej pozycji.

• Termalica wychodzi z kontrą. Piekarski do Piotrowskiego na prawe skrzydło, ten centruje, ale piłkę pewni łapie Szromnik.

• Kibice w Gdyni nie mają wątpliwości. GÓRKA: "Kto wygra mecz"? TORY: "Arka"!

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia, Termalica kontynuowała jednak akcję i wywalczyła kolejny rzut rożny.

• W odpowiedzi goście, jednak w ostatniej chwili Radzewicz ściąga piłkę z nogi pomocnika Termaliki. Jest korner dla Niecieczy.

• Wręcz niemożliwym jest, że Arka nie prowadzi w tym momencie 1:0. Kapitalną piłkę od Pruchnika na prawą stronę otrzymał Budka, przyjął i uderzył groźnie po ziemi. Wydawało się, że kłopotów ze złapaniem futbolówki nie będzie miał Nowak, ten jednak wypluwa ją a do niemalże pustej bramki w zamieszaniu nie trafia najpierw Rzuchowski, a później Szwoch.

• Po przejęci piłki ładnie popędził w kontrze Biskup, świetną interwencją popisał się Sobieraj.

• Teraz z Górki słychać "Piłka nożna bez policji, hej hej"!

• Pierwsza próba gdynian. Rzuchowski zagrywa do wbiegającego w pole Aleksandra, jednak dobre podanie w porę przecina Pleva.

• Po meczu przerwy ponownie ożyła Górka. Kibice Arki zaczęli mocno od "Marsz, Marsz, Marsz, Do Boju Marsz..."!!!

• Zaczynamy !

• Arka pojutrze uda się do USA. Wyjazd jest bardziej turystyczny niż czysto piłkarski. Co prawda Arka rozegra tam 2 bądź 3 spotkania sparingowe, ale jak mówił niedawno na konferencji Adrian Budka "będzie okazja zobaczyć Stany" i "będziemy się integrować"... cokolwiek miało to znaczyć.

• Dziś proponuję trochę mniej zdjęć niż ostatnio. Jest cholernie zimno. Mecz się jeszcze nie zaczął, a łapy już sztywne ;P

• Mimo akcji "5 na 5", która miała sprawić, że w dzisiejszym meczu frekwencja wyniesie co najmniej 5000, jak na razie sporo pustych krzesełek. Nie sprzyja na pewno termin spotkania oraz pogoda. O oficjalnej liczbie widzów jak zwykle Was poinformujemy.

• Termalica w ostatniej kolejce przerwała fatalną passę 6 meczów bez zwycięstwa. W piątek Termalica pokonała ROW Rybnik 3:2, strzelając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry.

• Żółto- niebiescy kontynuują passę 5 meczów bez porażki i znajdują się aktualnie na 4 pozycji w tabeli. Dziś będą chcieli zdobyć 3 punkty, co pozwoli im zbliżyć się do drugiego w tabeli GKS-u Bełchatów na 1 punkt.

• W poprzednim sezonie Termalica wygrała oba starcia, w Gdyni 1:0 oraz w Niecieczy 3:2.

• Zawody poprowadzi Marcin Szrek z Kielc.

• Ławka Termaliki: Kasprzik, Czerwiński, Horvath, Jarecki, Kogut, Kujawa, Rybski.

• Ławka Arki: Kędra, Kubowicz, Marcjanik, Gałecki, Wojowski, Jamróz, Szubert

• Arka Obie ekipy jeszcze na rozgrzewce.

• W kuluarach mówi się o małym konflikcie oraz o tym, że Da Silva myśli o zmianie klubu. To jednak tylko stadionowe plotki, a o oficjalnej wersji na pewno wkrótce Was poinformujemy.

• Znamy już składy. Największą niespodzianką jest dzisiejsza nieobecność w osiemnastce meczowej Marcusa Da Silvy, która jest podyktowana nie tylko bardzo słabą formą Brazylijczyka...

• Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz jest ostatnią ligową potyczką w tej rundzie. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 16.11.13, ale z powodu powołań do kadry U-20 dla Michała Szromnika oraz Michała Rzuchowskiego zostało przełożone właśnie na dziś.

• Z chłodnej dziś Gdyni wita Andrzej Rukść. Miejmy nadzieję, że temperaturę na boisku podniosą zawodnicy obu klubów.