Mecz Arka Gdynia - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Arka Gdynia - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Jak kryzys klubu wpłynie na drużynę?

PKO Ekstraklasa, 16. kolejka
2018-11-26 18:00

Arka Gdynia

4

Wisła Kraków

1

• Koniec meczu! Arka deklasuje Wisłę Kraków na zakończenie 16. kolejki Lotto Ekstraklasy!

• Na sekundy przed końcem Rafał Siemaszko zmienia Lukę Zarandię.

• Mateusz Lis obronił pierwszy strzał instynktownie, ale przy dobitce Luki Zarandii był bez szans. To jest deklasacja!

• Luka Zarandia dobija Wisłę! Goście na kolanach!

• Marcus da Silva zmienia Michała Janotę.

• Adam Deja ostro fauluje Jakuba Bartosza i ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

• Rafał Boguski faulowany 30 metrów od bramki Arki przy linii bocznej.

• Jesus Imaz uderza z półwoleja z szesnastu metrów i trafia w poprzeczkę!

• Jakub Bartosz zmienia Martina Kostala na ostatnie minuty gry.

• 5776 kibiców ogląda dzisiejszy mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni.

• Marcin Wasilewski z żółtą kartką za ostre przerwanie akcji Arki.

• "Jankes" przelobował Mateusza Lisa, po czym skierował piłkę głową do siatki. Rozpaczliwa interwencja Macieja Sadloka na nic się zdała.

• Gooool, Maciej Jankowski! 3:1 dla Arki Gdynia!

• Adam Danch zmienia Michała Nalepę.

• Za moment zmiana w Arce.

• Wiślacy zaczynają przeważać, ale Arka świetnie radzi sobie w defensywie.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Marko Kolar zmienia Dawida Korta.

• Piłka w rękawicach Pavelsa Steinborsa po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Mateja Palcicia.

• Efektowny zwód Macieja Jankowskiego przy linii bocznej, po zagraniu pod bramkę żaden z kolegów nie dopadł do piłki.

• Rafał Boguski! Przecież to powinien być gol na 2:2! Po wielkim błędzie obrony piłka spada na trzeci metr na głowę Wiślaka, który katastrofalnie pudłuje!

• Mocny strzał Michała Janoty mija bramkę Mateusza Lisa.

• Głębokie dośrodkowanie Damiana Zbozienia w pole karne wybite przez Marcina Wasilewskiego. Arka utrzymuje się przy piłce.

• Luka Zarandia pada w polu karnym Wisły, ale Arka ma tylko rzut rożny.

• Dobre uderzenie Zdenka Ondraska z kilkunastu metrów, piłka odbija się od murawy i przelatuje tuż obok słupka.

• Trwa seria kornerów dla Arki.

• Mocny strzał Michała Nalepy z około 20 metrów trafia w jednego z obrońców. Skuteczna interwencja zapobiegła groźnemu uderzeniu na bramkę.

• Wznawiamy mecz w Gdyni, w posiadaniu Arka Gdynia!

• Koniec I połowy w Gdyni! Do przerwy Arka zasłużenie prowadzi z Wisłą Kraków!

• Dawid Kort faulowany 30 metrów od bramki Arki.

• Tym razem wrzutka Adama Marciniaka w pole karne Wisły kompletnie nieudana.

• Marcin Wasilewski wybija piłkę spod własnej bramki po strzale Adama Dei.

• Arkowcy spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

• Kolejna okazja dla Macieja Jankowskiego na przeprowadzenie rajdu, tym razem jednak popularny "Jankes" na spalonym.

• Maciej Jankowski przebiegł z piłką przez pół boiska, wpadł w pole karne i uderzył niecelnie – akcja zasługiwała na zwieńczenie golem!

• Po dośrodkowaniu Adama Marciniaka z lewej strony boiska Luka Zarandia uderzył prosto w Mateusza Lisa, Gruzin świetnie poradził sobie z dobitką i wyprowadził Arkę na prowadzenie!

• Luka Zarandia, znakomicie! 2:1 dla Arki Gdynia!

• Póki co ogląda się to bardzo dobrze. Takie poniedziałki z Lotto Ekstraklasą lubimy!

• Maciej Jankowski odnalazł się w polu karnym, uderzył mocno, ale bardzo niecelnie. Dobre wejście, strzał dużo gorszy.

• Świetne dośrodkowanie Mateja Palcicia w pole karne na głowę Zdenka Ondraska, Czech wygrał pojedynek główkowy i skierował futbolówkę do siatki precyzyjnym strzałem!

• A jednak, odpowiada Wisła! Zdenek Ondrasek, znów jest remis!

• Arka idzie za ciosem! Doskonała interwencja Mateusza Lisa, golkiper zatrzymuje piłkę na linii bramkowej po strzale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Marokańczyk świetnie przyjął piłkę na lewym skrzydle, zszedł z nią do środka i uderzył bardzo precyzyjnie, tuż przy słupku i poza zasięgiem bramkarza!

• Nabil Aankour! Fenomenalny gol, 1:0 dla Arki!

• Wysoki pressing Wisły przynosi efekty. Biała Gwiazda odbiera piłkę na połowie rywala, ale tym razem nie daje to nawet rzutu rożnego.

• Jesus Imaz posyła podanie przeszywające pole karne, ale Zdenek Ondrasek nie zdołał dogonić piłki.

• Póki co na murawie przeważają gospodarze, którzy zamykają Wisłę na jej połowie, krakowianie skupiają się na kontratakach.

• Kontratak Wisły, fenomenalne uderzenie Jesusa Imaza z około 20 metrów i piłka odbija się od słupka!

• Piłka nieoczekiwanie zmierzała do bramki Wisły po dośrodkowaniu Adama Marciniaka, jednak ponownie na wysokości zdania stanął Mateusz Lis!

• Pierwszy strzał Luki Zarandii po dośrodkowaniu w pole karne pada łupem Mateusza Lisa.

• Pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego i gramy!

• Zawodnicy meldują się na murawie stadionu w Gdyni!

• Już za kilka minut rozpocznie się mecz kończący 16. kolejkę Lotto Ekstraklasy.

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie pan Daniel Stefański.

• Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik, Zoran Arsenić, Jakub Bartosz, Marcin Grabowski, Marko Kolar, Kacper Laskoś i Patryk Plewka.

• Rezerwowi Arki: Marcin Staniszewski, Tadeusz Socha, Adam Danch, Robert Sulewski, Karol Danielak, Marcus da Silva i Rafał Siemaszko.

• Już dziś zmagająca się z coraz większymi problemami natury pozasportowej Wisła zagra w Gdyni z Arką. Delikatnym faworytem spotkania będą krakowianie, jednak Arka ostatnio jest na fali wznoszącej.

• Witamy i zapraszamy na relację z meczu Arka Gdynia – Wisła Kraków!

Mateusz Hawrot

Arka - Wisła Kraków LIVE! Jak kryzys klubu wpłynie na drużynę?

Arka - Wisła Kraków LIVE! Jak kryzys klubu wpłynie na drużynę? ©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

Mecz Arka Gdynia - Wisła Kraków ONLINE. Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej zamknie spotkanie Arki Gdynia z Wisłą Kraków. Biorąc pod uwagę aspekty czysto sportowe, oba zespoły powinny teoretycznie umilić nam poniedziałkowe popołudnie z Ekstraklasą. Trudno przewidzieć jednak, jak zamieszanie wewnątrz klubu i wielkie kłopoty finansowe wpłyną na postawę „Białej Gwiazdy”. W lipcu w Krakowie padł bezbramkowy remis. Jak będzie teraz? Pierwszy gwizdek sędziego o 18:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Arka Gdynia - Wisła Kraków ONLINE

Choć piłkarsko bieżący sezon jest dla Wisły Kraków nadspodziewanie udany, a gra zespołu Macieja Stolarczyka na ogół pozwala nam uwierzyć, że Ekstraklasę da się oglądać z uśmiechem, to we wiślackiej części stolicy Małopolski panuje ogromny chaos i panika.
O kryzysie powstałym w efekcie słynnego materiału Superwizjera TVN napisano już bardzo dużo, ale najważniejsza kwestia jest taka, że reportaż uruchomił lawinę zdarzeń, które prowadzą utytułowany klub do nikąd. Słychać głosy o wycofujących się sponsorach i braku pensji dla zawodników od kilku miesięcy. Jeśli sytuacja się nie zmieni, Wisłę na koniec grudnia może czekać erupcja rosnącego w zastraszającym tempie wewnątrzklubowego wulkanu. Sport podaje, że w kasie brakuje ośmiu milionów złotych, by spokojnie dokończyć sezon.

Patrząc na kłopoty, z jakimi zmagają się w Krakowie, tym bardziej należy docenić dobrą postawę zespołu. Choć Wisła już nie zachwyca tak, jak chociażby dwa miesiące temu, to zdobycz punktowa i pozycja w tabeli zasługują na uznanie. Piłkarze podobno zdecydowali, że na spokojnie dograją najbliższe kilka kolejek aż do zimowej przerwy, bez wykonywania nerwowych ruchów i wniosków o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Jeśli w Gdyni przyjezdni chcą powalczyć o komplet punktów, muszą skupić się wyłącznie na grze. A ta musi być lepsza niż w ostatnich spotkaniach z Piastem (bezbarwna porażka 0:2) i szczęśliwie wygranym starciu z Zagłębiem Lubin (gol Brożka w doliczonym czasie gry).

Oglądaj mecz Arka Gdynia - Wisła Kraków na żywo online w Player.pl >>>

Na papierze wiślaków czeka ciężka przeprawa. Arka, po niemrawym początku sezonu, wreszcie zaczęła grać na miarę oczekiwań kibiców. Nawet w przegranych spotkaniach z Lechią i Pogonią, trudno było mieć nadmierne pretensje do podopiecznych Zbigniewa Smółki. Brak punktów z rywalami z Pomorza żółto-niebiescy odbili sobie przed przerwą reprezentacyjną w Legnicy. Choć były momenty niepewności defensywnej, arkowcy finalnie zdemolowali beniaminka, wygrywając 4:0. Dzięki temu dwa tygodnie bez ligi upłynęły w Gdyni spokojnie i z pozytywnym nastawieniem. Sam trener Smółka podkreśla, że Arka nie chce być ligowym szarakiem i celuje w górną ósemkę. Zwycięstwo z Wisłą byłoby doskonałym odzwierciedleniem tych słów – trzy punkty pozwolą gospodarzom na bliski kontakt z pierwszą połową tabeli i odskoczenie na pięć „oczek” dziesiątej Wiśle z Płocka.

Kluczowa dla dyspozycji całego zespołu będzie z pewnością forma liderów – Janoty, Jankowskiego i Zarandii. Niesamowita jest metamorfoza, jaką pod okiem byłego szkoleniowca Stali Mielec przeszedł drugi z wymienionych zawodników. Dotychczas kojarzony raczej z absurdalną nagrodą odkrycia roku przed kilkoma laty i łatką zmarnowanego – mimo wszystko – talentu Jankowski, w bieżących rozgrywkach spisuje się wyśmienicie. Strzela, asystuje, podaje, czego efektem jest wysoka pozycja w klasyfikacji kanadyjskiej całej ligi. W Legnicy „Jankes” zaliczył dwa ostatnie podania i dołożył do tego pięknej urody bramkę. Jeśli potwierdzi znakomitą formę, niepewnej ostatnio wiślackiej obronie może być bardzo trudno powstrzymać byłego zawodnika właśnie „Białej Gwiazdy”.

Bukmacherzy minimalnie wyższe szanse na triumf dają gospodarzom. Po spotkaniu w Gdyni, do zakończenia ligowego grania w 2018 r. pozostaną cztery kolejki.

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Arka Gdynia - Wisła Kraków?

NIE ZAGRAJĄ:

Arka: Jan Łoś (kontuzja)
Wisła: Jakub Bartkowski (pauza za żółte kartki)

OSTATNIE MECZE BEZPOŚREDNIE:

Wisła - Arka 0:0 (Ekstraklasa, 21.07.2018)
Wisła - Arka 3:2 (Ekstraklasa, 17.02.2018)
Arka - Wisła 3:1 (Ekstraklasa, 08.09.2017)

Mecz Arka Gdynia - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 1. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji IPLA TV oraz Eurosport Player. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00. Zapraszamy!