Arka Gdynia

0

Zawisza Bydgoszcz

1

• Takiego scenariusza meczu nikt się nie spodziewał! 4 czerwone kartki, karny w 90 minucie i do tego nie strzelony! Zawisza umacnia się na pozycji wicelidera i wraca do Bydgoszczy z 3 punktami. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński. A piłkarze Arki od kibiców słyszą "Co wy robicie, wy naszą Arkę hańbicie"

• Koniec meczu! Ależ to był thriller w końcówce! Zawisza wygrywa 1:0 w Gdyni, a największym przegranym tego meczu jest Charles Nwaogu!

• Żółta kartka dla Witana za opóźnianie gry.

• Strzał Da Silvy z 25 metrów wprost w ręce Witana.

• Nwaogu pudłuje z karnego!

• Wszyscy wstali z miejsc, co za emocje!

• Czerwona kartka dla Skrzyńskiego za faul na Nwaogu w polu karnym!

• RZUT KARNY DLA ARKI! Faulowany Nwaogu!

• Fatalny błąd Tomasika, wykonującego rzut rożny! Zagrał wprost pod nogi Hermesa na idealną kontrę, na szczęście Krajanowski przerwał atak.

• Po strzale Nwaogu mamy rzut rożny, a kibice domagają się bramki!

• Strzał Da Silvy wyłapuje Witan!

• Druga żółta kartka dla Masłowskiego!

• ArkaCo raz mniej ciekawie robi się w Gdyni, piłkarze nie wytrzymują emocji.

• Ostatnia zmiana w Zawiszy, boisko opuścił Błąd, a w jego miejsce Petasz.

• Żółta kartka dla Viniviusa za przepychanki.

• Arka Znakomity doping dzisiaj fanów żółto-niebieskich!

• Żółta kartka dla Wójcickiego, który po gwizdku wykopał piłkę.

• Gol dla Arki wręcz wisi w powietrzu, teraz jedynie dobra interwencja Witana uratowała Zawiszę.

• Żółta kartka dla Masłowskiego za faul taktyczny.

• Dobre dośrodkowanie i dobra główka Pruchnika, jednak piłka ląduje w rękach Witana.

• Czerwono zrobiło się w Gdyni! Druga żółta kartka dla Mąki za wybicie piłki w trybuny!

• Przypadkowo Szwoch dał się nabić i mamy aut dla Zawiszy.

• Czerwona kartka dla Radzwicza za brutalny faul!

• Faul zawodnika Zawiszy około 40 metrów od bramki. Do piłki podchodzi Radzewicz, lecz podanie jest zbyt krótkie.

• Faul Wójcickiego na połowie Arki.

• Strzał Tomasika słaby i niecelny.

• Trener Nemec stawia wszystko na jedną kartę Nwaogu za Detlaffa!

• Była szansa dla Arki, ale jest spalony.

• Wójcicki zmarnował idealną sytuację sam na sam, minął bramkarza, ale zbytnio się wyrzucił na prawą stronę i nie zdołał celnie uderzyć z ostrego kąta.

• Fatalne zagranie Radzewicza do Krajanowskiego i strata piłki.

• Żółta kartka dla Radzewicza za dyskusje. Kibice od razu dają znać co o tym sądzą.

• Masłowski faulowany przez Pruchnika, zdaniem sędziego. Ostro dyskutują zawodnicy Arki.

• Druga zmiana w Zawiszy. Zawistowskiego zastępuje Masłowski.

• Rzut rożny dla Arki krótko rozegrany, dośrodkowanie wybite przez obrońców.

• Krajanowski dośrodkowuje wprost w ręce Witana.

• Wójcicki do spółki zatrzymany przez Radzewicza i Detlaffa.

• Pierwsza zmiana w Zawiszy. Boisko opuszcza Mąka a w jego miejsce Wójcicki.

• Zawisza starał się długo utrzymywać przy piłce.

• Mamy zmianę w Arce! Boisko opuszcza fatalny Górski, a w jego miejsce Marcus da Silva!

• Kolejne znakomite dośrodkowanie Szwocha, ale Górski nieczysto trafia we piłkę.

• Zawistowski wygwizdany przez trybuny po tym jak wstał z murawy.

• Na boisku leży Zawistowski.

• Nic nie wyszło z tych trzech rzutów rożnych, jednak dalej piłkę ma Arka.

• Kolejny rzut rożny, trzeci pod rząd, dla Arki, ponownie Radzewicz.

• Po raz kolejny rzut rożny dla Arki, tylko tym razem Szwoch.

• Rzut rożny dla Arki, wykonawcą Radzewicz.

• Fatalny błąd teraz Górskiego, Szwoch znakomicie zagrał mu piłkę, a ta odbiła się od niego jak od słupa.

• Co się stało teraz pod bramką Zawiszy?! Jak to mogło nie wpaść?! Uderzenie zawodnika Arki "wypluł" Witan, do piłki dopadł Szwoch, a piłkę z linii bramkowej wybił Hermes!

• Oficjalna frekwencja: 6774 widzów.

• Drygas zderzył się głową z Pruchnikiem, faul dla Arki.

• Strzał Tomasika niecelny i bardzo słaby, choć trzeba przyznać, że znakomicie znalazł się w polu karnym.

• Dwa strzały zawodników Arki zablokowane, jednak po chwili Arkowcy znowu odzyskują piłkę.

• Dośrodkowywał Radzewicz z rzutu wolnego, jednak piłkę wybili obrońcy.

• Rzut wolny dla Arki na prawej stronie boiska, na wysokości pola karnego Zawiszy.

• Idealnie znalazł się w polu karnym Mąka, który dobił piłkę po odbiciu przez Szlagę strzału Skrzyńskiego.

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Zawiszy! Daniel Mąka!

• Tadrowski ekwilibrystycznie wybija piłkę za linię końcową! Uratował tym zagraniem Arkę.

• Żółta kartka dla Mateusza Mąki za faul na połowie Arki.

• Drugą połowę rozpoczęła Zawisza. Już na samym początku Szlaga zmuszony był do znakomitej interwencji.

• Zmiana w przerwie, boisko opuścił Rzuchowski, a w jego miejsce Radzewicz.

• ArkaSzybka rozgrzewka zawodników Arki i możemy ruszać!

• Piłkarze Zawiszy już na boisku, na Arkę jeszcze czekamy.

• Trzeba jasno powiedzieć, pierwsze 20 minut to znakomita gra Arki, z kolei reszta I połowy była już pod dyktando Zawiszy. Obie drużyny mają sytuacje, jednak brakuje szczęścia, a przede wszystkim wykończenia. Dobra wiadomość jest taka, że w tym sezonie, wszystkie bramki w Gdyni padały w drugiej połowie, oby i tak było tym razem.

• Koniec I połowy! Do przerwy Arka Gdynia 0:0 Zawisza Bydgoszcz!

• Skrzyński uderza z 30 metrów poza bramkę

• Żółta kartka dla Górskiego za faul na Zawistowskim.

• Znakomite dośrodkowanie Zawistowskiego, nikt nie dotknął piłki a ta o milimetry minęła bramkę Arki!

• Rzut wolny dla Zawiszy blisko pola karnego Arki.

• Piękne uderzenie Detlaffa! Minimalnie obok okienka bramki Zawiszy!

• Rzut wolny dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu Zawistowskiego, w polu karnym znalazł się Mąka, jednak jego strzał był tak samo mocny jak niecelny.

• Znakomicie teraz, obie trybuny razem klaszczą i śpiewają.

• Rzut wolny dla Arki na lewej stronie, dośrodkowywał Szwoch, ale piłkę wybił jeden z obrońców.

• Zawisza miał inicjatywę przez ostatnie 10-15 minut, ale teraz to Arka rozgrywa akcję i nawet zdobyła rzut wolny.

• Strzał Mateusza Maka mocny ale ląduje obok bramki.

• Szlaga piąstkuje dośrodkowanie Zawistowskiego z rzutu rożnego.

• Trójka piłkarzy Zawiszy, kombinacyjnie rozegrała ten rzut wolny, ostatecznie strzał Błąda odbity od obrońcy i mamy rzut rożny.

• Po raz kolejny faulowany Zawistowski, zdaniem sędziego, tym razem 35 metrów do bramki Arki.

• Źle rozegrany ten rzut rożny, zbyt krótko i piłkę przejął Tadrowski.

• Groźnie było pod bramką Arki jednak po strzale Błąda tylko rzut rożny.

• Fatalnie teraz zagrał Rzuchowski, zamiast znaleźć kolegę, podał do bramkarza.

• Znakomite dośrodkowanie Zawistowskiego z rzutu wolnego, a głową uderzał Abbott minimalnie obok bramki!

• Faulowany był Zawistowski na prawym skrzydle. Rzut wolny dla Zawiszy.

• Dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego znów wybijają obrońcy, a strzał Rzuchowskiego zostaje zablokowany.

• Rzuchowski faulowany przez Drygasa na lewej stronie boiska.

• Na trybunach: "Nasza Areczka ole!"

• Rzut wolny dla Arki 40 metrów od bramki Zawiszy. Dośrodkowanie Szwocha wybija Mateusz Mąka.

• Sporo walki w środku pola i sporo fauli jak na razie.

• Piłkarze Arki korzystają z przerwy i odbierają wskazówki od sztabu szkoleniowego.

• Żółta kartka dla Jankowskiego za faul na Górskim, choć spiker podał, że to Hermes obejrzał kartkę.

• Fatalnie Tomasik, przewrócił się i nie zdołał dograć celnie w pole karne.

• Dobry strzał Tomasika z 30 metrów, znów wysunięty był Witan, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką!

• Kolejny fatalnie wykonany rzut rożny, tym razem Tomasik, krótko do Rzuchowskiego, a ten przegrywa pojedynek z obrońcą i od bramki zaczyna Witan.

• Mateusz Szwoch w pojedynku ze Skrzyńskim wywalczył kolejny rzut rożny.

• Fatalnie rozegrany ten rzut rożny, Szwoch chciał krótko zagrać do Górskiego jednak ten się potknął i piłka wylądowała za linią.

• Po strzale Górskiego będzie rzut rożny dla Arki.

• Górski fauluje Skrzyńskiego w walce o górną piłkę na połowie Zawiszy.

• Kibice śpiewają i świetnie się bawią: "Gdyńska Arka aeaeao!"

• Faulowany Rzuchowski w środku pola.

• Rzut rożny dla Zawiszy. dośrodkowuje Zawistowski, a w polu karnym, żaden obrońca nie wybija piłki. Ta dochodzi do Skrzyńskiego, a jego dośrodkowanie ląduje za bramką.

• Popędził prawą stroną Krajanowski jednak jego dośrodkowanie klatką piersiową do Witana zgrał Drygas.

• Tomasik miał szansę dobiec do piłki w polu karnym, jednak Witan czujnie wyszedł do niej i dopadł jako pierwszy.

• Zbyt mocne długie podanie do Górskiego, napastnik Arki zdołał dośrodkować jednak nikt nie podążał za tą akcją i piłka w rękach Witana.

• Obrońcy Zawiszy szukają dziury w obronie Arki rozgrywając piłkę pod swoim polem karnym.

• Zawisza miał szansę by rozegrać akcję po aucie na wysokości pola karnego, ostatecznie nic z tego nie wyszło.

• Hermes nie sięgnął piłki w środku pola i Pruchnik wyprowadzał kontratak. Ostatecznie z piłką na 18 metrze znalazł się Rzuchowski, ale jego strzał bez problemów wyłapał Witan.

• Zagranie Błąda do Abbotta przecinają obrońcy Arki.

• Bardzo ostro grają dzisiaj gracze Zawiszy. Co chwilę dochodzi do jakiś przepychanek w środku pola.

• Strzał Adriana Błąda bardzo niecelny.

• Jarzębowski znakomicie zachował się w polu karnym i uprzedził Zawistowskiego wybijając piłkę.

• Tym razem bardzo ostre wejście Adriana Błąda na Tadrowskim, gracz Zawiszy napomniany przez sędziego.

• Pruchnik faulowany przez Zawistowskiego na połowie Arki.

• Oprawa Piękna oprawa kibiców Arki. Na sektorówce widnieje wizerunek Płk. Stanisława Dąbka i cytat "Pokażę Wam jak Polak walczy i umiera". Cały stadion odśpiewał hymn, a kibice wznieśli krzyki "Cześć i chwała Bohaterom!"

• Zawisza oddał piłkę w geście fair play.

• Leży na boisku Jankowski, zwijając się z bólu. Tadrowski wybija w aut.

• Szwoch wychodził sam na sam i zobaczył wysuniętego Witana. Młody napastnik spróbował przelobować bramkarza, jednak ten nie dał się na to nabrać.

• Znakomicie zrobił to Szwoch! Minął w polu karnym obrońcę, nawinął drugiego, jednak fatalnie zagrał i Górski nie trafił w piłkę.

• Ależ zagrał Tomasik! Nie było to do końca dośrodkowanie, a raczej strzał, piłka leciała pod poprzeczkę, złapał ją Witan, ale był na krawędzi linii bramkowej! Sędzia uznał że gola nie było!

• Krajanowski faulowany daleko od pola karnego Zawiszy. Do rzutu wolnego podchodzi Tomasik.

• Górski ekwilibrystycznie piętką chciał zagrać do kolegi z drużyny, jednak piłkę przejął Hermes.

• Atak rozpoczęła Arka, jednak obrońcy Zawiszy poradzili sobie bez faulu.

• Losowanie wygrał kapitan Zawiszy Łukasz Skrzyński. Mecz od środka zaczęła Arka!

• Arka Przy dźwiękach Roty, Jarosław Rynkiewicz, wyprowadza na boisko obie jedenastki!

• Gromkie brawa zebrał Marcus Da Silva, który po dośrodkowaniu na rozgrzewce strzelił bramkę piętką.

• Kibiców Arki szczególnie może ucieszyć fakt, że do osiemnastki wraca Patryk Jędrzejowski. Może wreszcie prawe skrzydło Arki trochę się ożywi, o ile młody skrzydłowy wejdzie na boisko.

• Zawisza Na rozgrzewkę wybiegł już także Zawisza Bydgoszcz.

• Tymczasem poznaliśmy też ławki rezerwowych obu zespołów: Arka Gdynia: 13. Michał Szromnik, 4. Peres Benevente, 20. Marcin Radzewicz, 21. Patryk Jędrzejowski, 29. Paweł Brzuzy, 8. Marcus Da Silva, 9. Charles Nwaogu

Zawisza Bydgoszcz: 83. Przemysław Norko, 8. Tomasz Chałas, 21. Damian Ciechanowski, 19. Vahan Gevorgyan, 6. Michał Masłowski, 9. Jakub Wójcicki, 2. Piotr Petasz

• Arka Jako pierwsi na rozgrzewkę wybiegli zawodnicy Arki, przywitani gromkimi brawami.

• Dzisiejszego meczu z trybun nie zobaczą kibice Zawiszy. Sektor gości do 17 października jest w Gdyni zamknięty w związku z remontem. Szkoda dla widowiska.

• Tymczasem w Legnicy, Flota pokonała miejscową Miedź 2:0, to już piąte kolejne zwycięstwo Wyspiarzy w lidze. Na tę chwilę są samodzielnym liderem z 15 punktami i po tej kolejce to już się na pewno nie zmieni.

• W Arce na przymusową pauzę skazany jest Krzysztof Sobieraj, który w meczu z Cracovią obejrzał czerwoną kartkę za uderzenie Boljevicia. Asystent trenera Nemeca, Paweł Sikora jednoznacznie stwierdził: "Pretensje za porażkę możemy mieć do Krzysztofa Sobieraja, który zachował się nieodpowiedzialnie". Sam zainteresowany stwierdził, że: "Boljević to baba".

• W drużynie Zawiszy nie zagra Bartosz Kopacz, który ma złamaną kość jarzmową i we wtorek przeszedł operację, wciąż nie wiadomo ile będzie pauzował.

• Arka - Zawisza Ze stadionu miejskiego wita Państwa Adam Kamiński. Dzisiaj prawdziwy HIT, szlagier, mecz sezonu 1. ligi, nazwijcie to jak chcecie. Oczekujemy wielkich emocji i wspaniałego widowiska, a w szczególności dużej ilości bramek! Nieco ponad godzina do rozpoczęcia meczu!