2

Chelsea Londyn

1

• KONIEC. Arsenal zdobywa 13 Puchar Anglii!!!

• Mohamed Elneny zmienia zawodnika schodzącego z boiska, którym jest Alexis Sanchez.

• Aaron Ramsey oddał groźny strzał, jednak obrońca Chelsea ofiarnie blokuje piłkę.

• Sędzia dolicza 4 minuty!

• Zmiana w zespole Chelsea. Diego Costa będzie zastąpiony. Wchodzi Michy Batshuayi

• Diego Costa był pierwszy do piłki i strzela kierując piłkę nisko na środek bramki, ale David Ospina znakomicie reaguje i broni.

• Hector Bellerin miał świetną szansę. Urwał się prawą stroną, oddał strzał, jednak piłka przeleciała obok słupka!

• Francis Coquelin tuż po wejściu na boisko zostaje ukarany żółtą kartką.

• Francis Coquelin wchodzi na boisko, schodzi Alex Oxlade-Chamberlain.

• Granit Xhaka zostaje ukarany żółtą kartką za faul na wysokości pola karnego.

• Ale zwrot akcji. GOOOOLLL dla Arsenalu. Aaron Ramsey zdobywa bramkę!

• Olivier Giroud wchodzi na boisko i schodzi Danny Welbeck.

• GGOOOLLLL!!! dla Chelsea!!! Diego Costa!!

• Chelsea szuka swoich szans po stałych fragmentach. Przed chwilą wykonywali rzut rożny, jednak nie zagrozili bramce Arsenalu.

• Zmiana. Pedro schodzi, a zastąpi go Willian

• Victor Moses próbował wymusić rzut karny dla swojego zespołu za co został ukarany drugą żółtą kartką.

• Hector Bellerin miał fantastyczną szansę. Był niepilnowany i zdołał oddać strzał. Bardzo dobrze zachował się jednak Thibaut Courtois.

• Arsenal dominuje. Utrzymuje się przy piłce i próbuje zdobyć drugiego gola.

• Nemanja Matic schodzi z boiska, jego miejsce zajmuje Cesc Fabregas.

• Gra nam się zaostrzyła. Kolejna żółta kartka. Ukarany N'Golo Kante.

• Mesut Oezil podaje zbyt mocną prostopadłą piłkę do Aaron Ramsey i piłka trafia do rąk bramkarza przeciwników.

• Victor Moses ukarany żółtą kartką za przerwanie kontrataku przeciwnika.

• Rob Holding zostaje ukarany żółtą kartką za faul w okolicy pola karnego.

• Victor Moses oddał groźny strzał z pola karnego, jednak ponownie dobrze spisał się David Ospina.

• N'Golo Kante oddaje celny strzał z dystansu!!! David Ospina poradził sobie jednak i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Od początku II połowy piłkarze Chelsea próbują dominować i widać,że jak najszybciej chcą strzelić wyrównującego gola.

• Zaczynamy II połowę. Przy piłce Arsenal.

• Sędzia zakończył I połowę. Wracamy za kilkanaście minut!

• Marcos Alonso wysoko nad bramką w rzutu wolnego.

• Sędzia dolicza 2 minuty.

• Eden Hazard potrzebuje pomocy fizjoterapeuty.

• Diego Costa fauluje w ataku po rzucie wolnym. Piłka dla Arsenalu.

• Eden Hazard podał rewelacyjną piłkę do Pedro. Zawodnik Chelsea oddał bardzo mocny strzał, jednak nie trafił w bramkę.

• Alexis Sanchez próbował indywidualnej akcji, jednak obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

• Mieliśmy przed chwilą kilka kontrataków z obu stron, jednak żadna nie sprawiła większego zagrożenia.

• Granit Xhaka oddał potężny strzał z dystansu, jednak Thibaut Courtois zdołał sparować piłkę do boku.

• Ależ sytuacja Arsenalu!!! Danny Welbeck dostał podanie w pole karne. Znalazł sobie trochę miejsca do wykonania strzału, jednak był zbyt wyrzucony w lewą stronę.

• Rewelacyjne podanie do Diego Costy, jednak ten ostatecznie kopnął piłkę w twarz bramkarza Arsenalu.

• Piłkarze Antonio Conte próbowali akcji z dośrodkowania, jednak dobrze we własnym polu karnym zachował się Per Mertesacker.

• Chelsea próbowała dłużej utrzymać się przy piłce, jednak nie trwało to zbyt długo i ponownie to Arsenal prowadzi grę.

• Danny Welbeck był przed znakomitą sytuacją! Wyskoczył do piłki z dośrodkowania z rzutu rożnego i trafił w lewy słupek!

• Danny Welbeck świetnie urwał się obrońcom, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił Marcos Alonso.

• Piłkarze Arsenalu nie pozostają dłużni!Mesut Ozil wbiega w pole karne, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę wślizgiem.

• Diego Costa oddał bardzo groźny strzał z dobitki, ale jego strzał został zablokowany. Było blisko!

• Danny Welbeck utrzymał się przy piłce w walce z Davidem Luizem i podał do Alexis Sanchez. Ten uderzył, jednak nad poprzeczką.

• Arsenal dominuje, szczególnie w posiadaniu piłki.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Aaron Ramsey.

• Niedokładny strzał z główki Diego Costy przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Zawodnik Arsenalu ruszył na piłkę pozostawioną w polu karnym i pokonał bramkarza strzałem w prawy dolny róg bramki. 1:0 dla Arsenalu.

• GGOOOOLLL!!! dla Arsenalu. Sędzia musiał skonsultować tę decyzję z asystentem! Alexis Sanchez strzelcem gola!

• Teraz to Arsenal dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak Chelsea przesuwa się na tyle dobrze, że przeciwnicy nie potrafią zagrozić ich bramce.

• The Blues od początku rzucili się na przeciwnika.

• Rozpoczynamy finał FA Cup! Przy piłce Chelsea!

• Minuta ciszy ku pamięci ofiar w Manchesterze

• Piłkarze wchodzą na murawę!

Trzeba to przyznać - wypełniony Wembley Stadium robi wrażenie!

• Za kwadrans zaczynamy!

Przypomnijmy, że sędziować dzisiejszy mecz będzie Pan Anthony Taylor.

• Piłkarze kończą rozgrzewkę, a kibice wypełniają stadion.

• Manchester City (2:1)
  • Oba zespoły na zakończenie sezonu prezentowały bardzo dobrą dyspozycję. Arsenal wygrał 5 ostatnich spotkań, z kolei piłkarze Chelsea 7 meczów z rzędu zdobywali komplet punktów.

• Jak pojedynki pomiędzy tymi zespołami kończyły się w zakończonym sezonie Premier League?

• Arsenal - Chelsea 3:0
    • Chelsea - Arsenal 3:1
  • Piłkarze Arsenalu w przyszłym sezonie nie zagrają w lidze mistrzów, co jest dla nich katastrofą. Z całą pewnością będą chcieli zdobyć FA Cup, szczególnie aby wynagrodzić ten sezon kibicom. Z kolei Chelsea zdobyła mistrzostwo Anglii i podopieczni Antonio Conte będą chcieli udowodnić, że w tym sezonie są zdecydowanie najlepszą ekipą na Wyspach.

• Z kolei lista rezerwowych Chelsea to: Begovic, Zouma, Ake, Terry, Fabregas, Willian, Batshuayi.

• Z kolei Chelsea zagra w następującym składzie:

• Znamy już wyjściowe "11" obu zespołów.

Oto lista zawodników Arsenalu Londyn:

• Witam bardzo serdecznie!

Już za godzinę na Wembley Stadium rozpocznie się finałowe spotkanie Pucharu Anglii, w którym Arsenal Londyn zmierzy się Chelsea.

Na relację zaprasza Mateusz Wojciechowski.

red

©AFP/EASTNEWS

Mecz Arsenal - Chelsea ONLINE. Dla zespołu Arsène Wengera sobotni mecz to ostatnia szansa na uratowanie kiepskiego sezonu. Z kolei Antonio Conte wraz ze swoim zespołem będzie chciał udowodnić dominację Chelsea w angielskiej piłce. Początek o 18:30. Relacja w GOL24.

Dla Arsenalu dotarcie do finału rozgrywek to duży sukces, szczególnie biorąc pod uwagę, że w półfinałowym boju wyeliminowali Manchester City, który był faworytem. Zresztą w meczu rozgrywanym na Emirates Stadium to Kanoniery musieli gonić wynik, jednak trzeba przyznać, że zagrali z dużym zaangażowaniem i zasłużyli na awans do finału.

Ze wcześniejszymi rywalami również nie mieli większych problemów, a co ciekawe najwięcej nerwów kibice Arsenalu przeżyli w meczu z Preston, które prowadziło i Arsenal dopiero w końcówce meczu strzelił zwycięskiego gola. Później Kanonierzy łatwo rozprawiali się z Southampton, Sutton i Lincoln, strzelając w tych meczach aż 12 goli, nie tracąc żadnego.

Nie ma co ukrywać, że dla Arsenalu zakończony sezon ligowy był koszmarny. W ligowej tabeli uplasowali się na piątym miejscu, co oznacza, że w przyszłym sezonie nie zagrają w Lidze Mistrzów. Nie ma jednak co martwić się o ich dyspozycję. Końcówkę sezonu mieli znakomitą i z całą pewnością powalczą o to, aby wstawić trofeum do klubowej gabloty.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Mecz półfinałowy Arsenalu był niezwykle emocjonującym spotkaniem, jednak Chelsea grała z Tottenhamem. Można więc powiedzieć, że był to pojedynek dwóch najlepszych angielskich zespołów w tym sezonie. Kibice nie zawiedli się i obejrzeli fantastyczne widowisko, a Chelsea wygrała spotkanie 4:2, udowadniając, że Koguty mimo wszystko są słabszym zespołem.

Jak można było przypuszczać, w pierwszych trzech rundach drużyna Antonio Conte grała zazwyczaj w mocno rezerwowym składzie. W drodze do finału, oprócz Tottenhamu wyeliminowali Peterborough, Brentford i Wolverhampton. Szkoleniowiec Chelsea nie zawiódł się na zmiennikach, a jego zespół nie miał problemów z awansem do kolejnych rund.

Dla The Blues sobotni mecz to okazja na przypieczętowanie dominacji w obecnym sezonie. Chelsea zdobyła w tym sezonie mistrzostwo, pobijając rekord zwycięstw Premier League, zdobywając w całym sezonie 93 punkty i notując trzydzieści zwycięstw, co w tak wymagającej lidze jest wynikiem znakomitym. Dlatego to oni są faworytami finału FA Cup.

NIE ZAGRAJĄ
Arsenal: Santi Cazorla, Gabriel Paulista (kontuzje), Koscielny (czerwona kartka)
Chelsea: Loftus-Cheek (kontuzja)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Arsenal: Cech - Holding, Mustafi, Bellerin - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Gibbs - Ozil, Welbeck, Sanchez
Chelsea: Courtuis - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Matić, Kante, Alonso - Pedro, Costa, Hazard

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Arsenal:
Arsenal - Everton 3:1 (Premier League)
Arsenal - Sunderland 2:0 (Premier League)
Stoke - Arsenal 1:4 (Premier League)
Southampton - Arsenal 0:2 (Premier League)
Arsenal - Manchester Utd 2:0 (Premier League)

Chelsea:
Chelsea - Sunderland 5:1 (Premier League)
Chelsea - Watford 4:3 (Premier League)
West Brom - Chelsea 0:1 (Premier League)
Chelsea - Middlesbrough 3:0 (Premier League)
Everton - Chelsea 0:3 (Premier League)

Arsenal - Chelsea TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Arsenal - Chelsea przeprowadzi Eleven Sports. Relacja LIVE w GOL24.pl