3

3 1 połowa

AC Milan

0

• Do dogrywki zabrakło Kanonierom tylko jednej bramki. "Tylko", a może "aż". Druga połowa zaczęła się od przewagi Milanu, który skutecznie oddalał grę od własnej połowy. Arsenal starał się, walczył, ale z czasem zaczynało brakować sił do zmasowanych ataków. Angielski zespół żegna się z Ligą Mistrzów po fantastycznym meczu. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam do kolejnych relacji na żywo.

• Na spalonym Robin van Persie. Po tej sytuacji sędzia kończy spotkanie... Brawa dla Arsenalu za walkę i dla Milanu na konsekwentną grę w drugiej połowie.

• AC Milan mądrze gra w końcówce. Utrzymuje sie przy piłce jak najdalej od własnego pola karnego A. Song, zdaniem sędziego, fauluje przeciwnika w linii środkowej boiska.

• Sędzia dolicza tylko trzy minuty. Kibice Arsenalu wraz z trenerem są rozczarowani tą decycją.

• Zmiana w Milanie: Djamel Mesbah schodzi z boiska. W jego miejsce pojawia się Daniele Bonera

• Zlatan Ibrahimović też za rozmowy dostaje "żółtko".

• Piłka prześlizgnęła się przez mur i wyszła poza boisko. Nie ma rzutu rożnego. Nocerino ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią.

• Zlatan Ibrahimović faulowany ok. 25 metrów od bramki Wojciecha Szczęsnego.

• Brawa żegnają Theo Walcotta, który utykając opuszcza boisko. W jego miejsce pojawia się Park Chu-Young.

• Osiem minut nadziei Arsenalu na strzelenie czwartej bramki dającej dogrywkę.

• Antonio Nocerino nie wierzy jak mógł nie wykorzystać tej doskonałej okazji.

• Zlatan Ibrahomović mocno strzela, ale Wojciech Szczęsny wybija piłkę do boku. Po chwili powinna paść bramka dla Milanu, ale zawodnik gości zagrał piłkę do polskiego bramkarza...

• Arsene Wenger decyduje się na zmianę. Za zmęczonego Alexa Oxlade-Chamberlain'a wchodzi Marouane Chamakh.

• Theo Walcott zagubił się w drybilingach i stracił piłkę

• Ostron bita piłka w pole karne Milanu i Christian Abbiati piątkuje ją jak najdalej. Philippe Mexes leży na boisku

• Pierwsza zmiana w Milanie. Alberto Aquilani zastępuje Stephan El Shaarawy'ego.

• Stephan El Shaarawy strzela. Wojciech Szczęsny broni na raty.

• Robinho powstrzymany w polu karnym przez trzech piłkarzy Arsenalu.

• Alex Oxlade-Chamberlain strzela wysoko nad bramką Christiana Abbiatiego.

• Djamel Mesbah uderza zza pola karnego, ale prosto do "koszyczka" Wojciecha Szczęsnego. Chwilę wcześniej polski bramkarz za słabo wybił piłkę, przejął ją Zlatan Ibrahimović, ale nie trafił w bramkę z dystansu.

• Robin van Persie zagrał za plecy kolegi z drużyny przy wyprowadzaniu kontry. Szkoda tej okazji.

• Ależ okazja Arsenalu! Christian Abbiati nogami obronił strzał Gervinho, a po chwili w sobie znany sposób powstrzymał Robina van Persie'go!

• 26 m do bramki Wojciecha Szczęsnego, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Alex Song stracił piłkę na rzecz Zlatana Ibrahimovića i sfaulował Szweda.

• Robinho nie poradził sobie z dwoma zawodnikami Arsenalu i stracił piłkę.

• The Walcott przyblokowany tuż przy linii bocznej. Piłkę zagraną z rzutu rożnego spokojnie łapie Christian Abbiati.

• Ignazio Abate ofiarnie wybija piłkę spod nóg Theo Walcotta. Po chwili Wojciech Szczęsny odważnym wyjściem ratuje Arsenal!

• Zlatan Ibrahimović nie doszedl do pilki. Wojciech Szczęsny spokojnie łapie piłkę.

• Arsenal próbuje uspokoić grę po tym jak goście ruszyli do ataku.

• Rzut wolny dla AC Milan. Robinho przeciągnął piłkę w pole karne, Jeden z zawodników gości nie opanował piłki. Po chwili akcja przeniosła się pod pole karne Rossoneri, ale Theo Walcott niedokładnie dośrodkował.

• Alex Oxlade-Chamberlain leżał przez chwilę chwilę na boisku i musial opuścić plac gry. Po chwili wraca do gry. Marc van Bommel faulowany w środku pola.

• I wracamy na Emirates na drugą połowę. Na "dobry poczatek" Zlatan Ibrahomić na spalonym.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Stara piłkarska prawda mówi, że "gra się tak, jak przeciwnik pozwala". Arsenal praktycznie na nic nie pozwolił Milanowi i do przerwy strzelił trzy bramki. Niewiele brakowalo by w końcówce stracili gola... Arsenal, jeżeli chce bezpośrednio awansować do ćwierćfinału, powinien jeszcze dwukrotnie pokonać Christiana Abbiatiego. Ale musi być w pełni skoncentrowany przez własną bramką. Po Laurencie Kosielnym nie widać załamania po ligowym spotkaniu z Liverpoolem i doskonale gra w obronie, a także strzelił pierwszą bramkę dla Kanonierów. Druga połowa zapowiada się równie emocjonująco.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Arsenal prowadzi 3:0 po bramkach Laurenta Koscielnego, Tomasa Rosicky'ego i Robina van Persie'go, który pewnie wykonał "jedenastkę"

• Chwila rozkojarzenia o mało nie zakończyła sie tragicznie dla Arsenalu. Stephan El Shaarawy w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym strzela obok bramki.

• Początkowo sędzia główny nie chciał podyktować "jedenastki", ale po konsultacji z sędzią bocznym zmienił decyzję.

• Robin van Persie ustawia piłkę na jedenastym metrze. I bezbłędnie strzela!

• Rzut karny dla Arsenalu! Alex Oxlade-Chamberlain faulowany przez Djamel Mesbaha

• Krótka przerwa w grze - Theo Walcott leżał przez chwilę na murawie. Musiał skorzystać z pomocy lekarza i jest poza linią boczną boiska.

• Laurent Koscielny szybszy od Robinho w pojedynku sprinterskim. Ignazio Abate centruje z prawej strony. Piłka pada łupem Wojciecha Szczęsnego.

• Robin van Persie w roli lewoskrzydłowego dośrodkował w pole karne. Za słabo. Po chwili przypadkowo zahaczył Ignazio Abate.

• Dwójkowa akcja Robinho-Zlatan Ibrahimović zastopowana przez obronę Kanonierów.

• Ignazio Abate dośrodkowuje wprost w ręce Wojciecha Szczęsnego. A na Emirates chóralne śpierwy kibiców Arsenalu mające zachęcić swoich ulubieńców do kolejnych ataków.

• Tomas Rosicky za mocno podał do Theo Walcott. Nie miał szans by dogonić piłkę. Po chwili Czech znowu groźnie podawał, tym razem niedokładnie do Robina van Persie'go.

• Robin van Persie ściął w pole karne, ale Thiago Silva wślizgiem wybija Holendrowi piłkę spod nóg.

• Siła złego na jednego. Robinho atakowany przez dwóch-trzech zawodników Arsenalu traci piłkę

• Arsenal odrabia połowę strat! Theo Walcott popędził prawym skrzydłem, chciał podać do Robina van Persie'go Obrońca Milanu wybija piłkę pod nogi Tomasa Rosicky'ego, a ten plasowanym strzałem pokonał Christiana Abbiatiego! Arsenal 2, AC Milan 0.

• Robinho na spalonym.

• Arsenal ma przewagę, długo utrzymuje się przy piłce i próbuje przenieść ciężar gry w okolice pola karnego Milanu. Gervinho stracił na chwilę piłkę.

• Gervinho nie opanował futbolówkę w polu karnym Milanu. Kieran Gibbs niedokladnie dośrodkowuje.

• Wojciech Szczęsny uprzedza Antonio Nocerino zdecydowanym wyjściem i łapie piłkę.

• Alex Oxlade-Chamberlain za krótko dośrodkował.

• Christian Abbiatti efektownie obronił strzał Robina van Persie'go wybijając piłkę na rzut rożny.

• Tomas Rosicky ostro sfaulował przeciwnika. Nie dostał żółtej kartki...

• Zlatan Ibrahimović ponownie na spalonym.

• Błąd Urby Emmanuelsona, Robin van Persie powinien strzelać, a nie podawać do Tomasa Rosicky'ego. A tak zagrał Czechowi za plecy.

• Rzut wolny wykonywał Robinho. Aż trzech zawodników Milanu na spalonym.

• Kieran Gibbs dostaje żółtą kartkę. Faulował przed linią pola karnego.

• Tomas Rosicky podał do Theo Walcotta w pole karne, ale reprezentant Anglii nie opanował piłkę.

• Alex Oxlade-Chamberlain stracil piłkę w okolicach 30 metra od bramki Milanu. Anglik szybko zaatakował pomocnika gości by odzyskać piłkę. Agresywna gra i wysoki pressing Kanonierów skutecznie uniemożliwia grę Rossoneri.

• Theo Walcott podaje prostopadle do Robina van Persie'go. Ten w sytuacji sam na sam strzela, ale bramkarz skutecznie paruje piłkę.

• Stephan El Shaarawy "szukał" w polu karnym Zlatana Ibrahimovića, ale obrońcy przewidzieli to zagranie.

• Zlatan Ibrahimović na spalonym.

• Arsenal strzela pierwszą bramkę! Alex Oxlade-Chamberlain wrzuca, a błąd w kryciu wykorzystuje Laurent Koscielny pewnym strzałem głową.

• Alex Oxlade-Chamberlain wrzucał z rzutu rożnego, ale Zlatan Ibrahimović wybija na korner.

• Szósta minuta gry i już mamy żółtą kartkę. Ukarany Marc van Bommel.

• Kontra Milanu zwolniła na tempie po zagranu Stephana El Shaarawy'ego. Robinho podawał przed pole karne, ale do nikogo. Po chwili Wojciech Szczęsny pewnie łapie piłkę.

• Zlatan Ibrahimović niedokładnie podał do Stephana El Shaarawy'ego. Momentalnie akcja przeniosła się pod pole karne Milanu. Theo Walcott na spalonym.

• Arsenal szybko przeniósł grę pod pole karne Rossoneri. Kanonierzy chcą jak najszybciej strzelić bramkę.

• Pierwszą połowę rozpoczynają gospodarze.

• Obie drużyny już wychodzą na boisko. Jeszcze hymn Ligi Mistrzów i zaczynamy!

• Arsenal czeka nie lada zadanie - odrobić czterobramkową stratę z pierwszego spotkania będzie bardzo ciężko. Stąd medialne nawiązanie do filmu "Mission Impossible". Ale czy to zadanie jest na pewno niemożliwe? Z pewnością trudne do wykonania. W przypadku awansu Kanonierów będziemy świadkami Cudu nad Tamizą. Na relację na żywo spotkania rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów zaprasza Państwa Tomasz Górski.