Arsenal Londyn

2

Borussia Dortmund

1

• Udało się jeszcze Borussii strzelić bramkę na otarcie łez w ostatnich sekundach.

• Koniec meczu!

• GOOOOOOOOOOOL!!! 1:2! Podanie na piąty metr do Lewandowskiego, który obrócił się i dokładnie wyłożył piłkę Kagawie na piąty metr, a ten trafił do bramki Szczęsnego!

• Dwie minuty zostały doliczone do tego spotkania.

• Tymczasem mecz Valencia - Racing Genk padł wynik 7:0!

• Wrzutka w pole karne Arsenalu i najwyżej do piłki wyskakuje Djourou.

• Faul Lewandowskiego na Santosie.

• Fenomenalna forma kapitana Arsenalu, który w tym meczu nie pokazał nic wielkiego, a i tak dwukrotnie trafił do bramki Weidenfellera.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na piąty metr, gdzie piłkę dalej przebija Vermaelen! Futbolówka trafia pod nogi nie przypilnowanego Van Persiego, któremu nie pozostaje nic innego jak umieścić, po raz siedemnasty w tym sezonie, piłkę w siatce!

• Ostatnia zmiana w drużynie Arsenalu. Za Walcotta wchodzi Abou Diaby. Francuz rozegra swoje pierwsze 5 minut od kwietnia.

• Arteta uderza ze stałego fragmentu gry i trafia w głowę zawodnika z muru.

• Rzut wolny dla Arsenalu po faulu Hummelsa na Van Persiem.

• Johan Djourou zastępuje na prawej obronie Laurenta Koscielnego. Obaj zawodnicy na co dzień występują na środku defensywy, ale kontuzjowany obecnie jest Bacary Sagna.

• Ładna akcja Arsenalu! Santos zagrał w pole karne do Benayouna, ten słabo opanował piłkę i w ostatniej chwili drasnął piłkę pod nogi Walcotta, którego ubiegł defensor gości!

• Walcott dośrodkowuje w... no właśnie trudno powiedzieć, bo w pole karne na pewno nie.

• Koscielny walczy z dwoma rywalami na własnej połowie i zdołał wywalczyć aut.

• Leitner walczy o piłkę przy chorągiewce i fauluje Koscielnego.

• Żółty kartonik dla Benayouna za agresywne wejście w nogi rywala.

• Benayoun wykazał się techniką i w trudnej sytuacji zdołał zagrać do Van Persiego, ten jednak znajdował się na pozycji spalonej.

• Po raz kolejny świetnie w defensywie pokazuje się Alex Song. Swoją tężyzną wywalczył faul.

• Żółta kartka dla Ramseya za odkopanie piłki przy wznowieniu przez zawodników Borussii.

• Zmiana w wykonaniu Arsene Wengera. Za Gervinho wchodzi Yossi Benayoun.

• Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, ale piłkę głową wybija Robin van Persie.

• Ramsey odebrał piłkę Piszczkowi, zastawił się i odbił ciałem Łukasza, a następnie zagrał do Van Persiego. Holender znajdował się jednak na spalonym.

• A z kolei teraz faulowany... Leitner.

• Kolejny faul Leitnera, teraz leży Van Persie.

• Arteta póki co utykając opuszcza plac gry.

• Leinter fauluje Songa przed polem karnym Szczęsnego.

• Ramsey rozważnie przerzuca piłkę na drugą stronę, aby uwolnić się od pressingu rywali.

• Ramsey zagrywa na skrzydło do Walcotta! Anglik miał do wyboru podanie do Gervinho lub samotne wykończenie. Wybrał strzał na bramkę i minimalnie się pomylił!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, gdzie faulowany jest jeden z zawodników Arsenalu.

• Perisic uderza ze stałego fragmentu gry, piłka odbija się od muru i przechodzi nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla gości z ok. 27. metrów.

• Ostatnia zmiana Jurgena Kloppa. Za kapitana drużyny - Kehla, wchodzi napastnik - Lucas Barrios.

• Żółta kartka dla Walcotta za dyskusję z arbitrem liniowym.

• Walcott długo holuje piłkę przy linii i w efekcie wychodzi z nią na aut. Chwilę później wdaje się w sprzeczkę z Schmelzerem.

• Gervinho dośrodkowuje w pole karne, ale do piłki wychodzi Weidenfeller.

• Świetne podanie do Gervinho, który wychodzi sam na sam z Weidenfellerem, próbuje go dryblować i w ostatniej chwili zostaje zatrzymany przez powracającego Hummelsa!

• Walka o górną piłkę Grosskreutza z Vermaelenem w polu karnym kończy się rzutem wolnym dla podopiecznych Wengera.

• Kagawa walczy o piłkę, na połowie przeciwnika, ale przy opanowaniu futbolówki pomaga sobie ręką.

• Kehl próbuje zagrać do Perisica, ale wszedł mu w paradę Koscielny.

• Lewandowski oddaje strzał z ostrego kąta, ale nie trafia nawet w boczną siatkę.

• Van Persie dograł piłkę na dobieg do Gervinho, ale ten nie dał sobie rady w starciu z defensywą gości.

• Mocna piłka zagrana na dobieg do Walcotta wylądowała w rękach Weidenfellera.

• Schmelzer sfaulował Walcotta i obejrzał za to żółtą kartkę. Zdecydowanie za szybki jest dla niego skrzydłowy reprezentacji Anglii.

• Spięcie miedzy Ramseyem, a Schmelzerem. Wszystko wyjaśnili sobie przy asyście arbitra.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0! Cudowna akcja Songa na skrzydle, dryblingiem oszukał trzech zawodników przy linii bocznej i kapitalnie dośrodkował na głowę do Van Persiego, który wykończył tą akcję trafieniem do siatki!

• Nieudane podanie w pole karne i Weidenfeller nie musi nawet łapać piłki. Spokojnie przyjął sobie na podeszwie.

• Świetna akcja dwójkowa Lewandowskiego i Kagawy, ostatecznie ten drugi znalazł się prawie w sytuacji sam na sam i z ostrego kąta strzelił w bramkarza "Kanonierów".

• Okazja dla Borussii! Piszczek zagrał w pole karne po ziemi i w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Koscielny!

• Zaczynamy drugą połowę na Ashburton Grove!

• Przypomnijmy, że relacje live z tego meczu można śledzić też w naszej aplikacji mobilnej. [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

• Po pierwszych 45. minutach na Emirates Stadium mamy bezbramkowy remis. Trzeba zaznaczyć, że Jurgen Klopp musiał wykorzystać dwie zmiany już po upływie trzydziestu minut. Boisko musiał opuścić Bender i Goetze. Obaj zawodnicy razem z Lewandowskim stanowili o sile ofensywy w ostatnich meczach Borussii.

• Koniec pierwszej połowy.

• Schmelzer stara się wybić piłkę, trafia w Gervinho i piłką ląduje w polu karnym Weidenfellera, gdzie poluje na nią Van Persie. Na szczęście obrońcy BVB jego bramkarz czuwał i nie pozwolił na to, aby snajper Arsenalu doszedł do futblówki.

• Kontratak Borussii zostaje zatrzymany przez Songa.

• Doliczone trzy minuty.

• Szansa dla Arsenalu, płaskie zagranie do Van Persiego, ale piłkę prosto z przed nóg Holendra zdołał wybić bramkarz gości! Chwilę później i Arsenal cieszył by się z prowadzenia!

• Lewandowski dośrodkował w pole karne, tam piłkę wybił Mertesacker, a futbolówka spadła prosto pod nogi Schmelzera, który przymierzył z woleja prosto w ręce Szczęsnego!

• Leitner próbuje zagrać do Grosskreutza, na drodze staje mu Koscielny, który wślizgiem wybił piłkę w prost w rękę Kagawy. Rzut wolny dla Arsenalu.

• Van Persie podaje prostopadłą piłkę do łamiącego linię obrony Walcotta! Anglik wychodzi sam na sam z bramkarzem i oddaje strzał, którego Weidenfeller nawet nie broni. Skrzydłowy "Kanonierów" był na spalonym!

• Faul Lewandowskiego podczas walki o górną piłkę.

• Kehl oddaje strzał z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała na trybunach.

• Santana przerwał podanie Ramseya do Gervinho. Obrońca gości bardzo chciał utrzymać piłkę w placu gry i prawie wyrwał chorągiewkę.

• Arsenal spokojnie rozgrywa piłkę w linii obrony. Starają się poszukać jakiejś dziury lub słabego punktu Borussii, która jeżeli ma siły wychodzi pressingiem.

• Na razie bez pomysłu grają obie drużyny. Wszelkie pomysły oszukania obrony rywali nie przynoszą skutku.

• Długa piła do Gervinho, ale zdążył z powrotem Schmelzer i wybił piłkę na aut.

• Ramsey zastawia się przy linii bocznej, przepuszcza piłkę obok obrońcy, ale nie futbolówka nie utrzymała się na placu gry.

• Już druga zmiana Kloppa. Za kontuzjowanego (utykającego) Goetze wchodzi Perisic.

• "cześć wszystkim kto pomoże chcę obejrzeć mecz ale nie mam polsatu jaki może inny kanał? [***] sport eurosport lub eurosport 2 prosze o podpowiedzi ;)" Mati zapraszamy do czytania naszej relacji :).

• Lewadnowski otrzymuje piłkę na 25. metr, szybko odwraca się i oddaje mocny strzał tuż obok bramki Szczęsnego!

• I zapowiadana zmiana. Za Bendera wchodzi zaledwie osiemnastoletni Leitner.

• Bender zniesiony z boiska na noszach. Otrzymuje brawa od wszystkich kibiców.

• Będzie zmiana.

• Na murawie leży Bender, który został trafiony nogą w głowę.

• Idealna piłka Ramseya do Walcotta! Anglik wchodzi z piłką w pole karne, zabiera się do markowania strzału, ale przeczytał jego zamiary bramkarz BVB i będzie tylko aut! Zmarnowana bardzo dobra szansa na zdobycie bramki!

• Lekko utyka Goetze, zobaczymy co z tego wyniknie.

• Wrzutka w pole karne Borussii, ale niebezpieczeństwo zażegnał Piszczek nabijając Gervinho.

• Dobre zagranie po linii do Walcotta, Anglik jednak pogubił się w dryblingu i został zatrzymany przez defensora.

• Van Persie zagrywa ciętą piłkę na piaty metr, ale tam w dobrym miejscu ustawił się obrońca gości i wybił piłkę głową na aut.

• Grosskreutz fauluje Walcotta przy linii bocznej.

• Arsenal mimo pressingu przeniósł piłkę z pod własnej bramki na połowę rywala, ale tam wszystko zaprzepaścił Van Persie, który stracił piłkę.

• Santos popisuje się dobrym odbiorem, ale chwilę później zamiast podać wybija na aut.

• Kagawa miękko podcina piłkę w pole karne, ale nie trafia ona pod nogi żadnego gracza gości. Walcott rusza przy linii, ale zostaje zatrzymany wślizgiem.

• Wrzutka w pole karne, futbolówka spada na głowę Van Persiego, a później kieruje się pod poprzeczkę bramki gości. Weidenfeller nie miał problemu z jej wyłapaniem.

• Dobry odbiór Piszczka, ale boczny obrońca Borussii stracił piłkę równie szybko jak ją pozyskał.

• Krótkie, szybkie rozegranie autu w wykonaniu Arsenalu, ale chwilę później Walcott dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Lewandowski wdał się w drybling, ale został zatrzymany przez Santosa. Polak odgrywa się i fauluje Brazylijczyka.

• Dośrodkowanie Schmelzera trafia na głowę Lewandowskiego, ale piłka po jego strzale wychodzi poza linię końcową z dala od bramki.

• Faul na środku boiska i wznowią goście.

• Zagranie w pole karne do Lewandowskiego, Koscielny stara się wybić piłkę, ale skuteczna gra ciałem napastnika kadry Polski utrudnia mu to zadanie. W efekcie po przepychance w polu karnym piłka zostaje wybita pod linię boczną. Na razie w przewadze optycznej Borussia.

• Kagawa oddaje strzał zza "szesnastki", ale trafia prosto w ręce Szczęsnego. Piłka leciała zbyt wolno, aby zaskoczyć bramkarza "Kanonierów".

• Gervinho zostaje faulowany na połowie rywala przez bocznego obrońcę.

• Andre Santos naprawia błąd Ramseya, zakłada dziurę rywalowi i podaje do Van Persiego. Kapitan Arsenalu popełnia błąd i próbując podań do wychodzącego Walcotta wybija piłkę na aut bramkowy.

• Podanie z głębi pola w pole karne Arsenalu, ale nie znalazł się tam żaden z zawodników w żółtym stroju i spokojnie futbolówkę opanował Vermaelen.

• Pierwsza okazja dla Borussii! Lewandowski otrzymał piłkę na dobieg w pole karne, ale świetnie wyszedł do niej Wojtek Szczęsny i zażegnał niebezpieczeństwo!

• Zaczynamy pierwsze 45 minut!

• Zawodnicy obu drużyn znajdują się już w tunelu.

• We wczorajszych ośmiu meczach Ligi Mistrzów padło aż 28 goli! Osiem z nich padło w meczu pomiędzy Realem Madryt, a Dinamo Zagrzeb. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 6:2.

• Do meczu pozostało jeszcze piętnaście minut!

• Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się podziałem punktów. Bramkę dla podopiecznych Arsene Wengera zdobył Robin van Persie, a wyrównał Perisić pokonując Szczęsnego pięknym strzałem z woleja.

• W dzisiejszym meczu od pierwszych minut wystąpi trzech Polaków (Szczęsny, Piszczek, Lewandowski), szansę na grę może otrzymać Jakub Błaszczykowski, który powraca do kadry drużyny po tym jak nie otrzymał powołania na mecz z Bayernem w zeszły weekend. W razie kontuzji Wojtka Szczęsnego między słupkami "Kanonierów" stanie Łukasz Fabiański.

• Borussia jeżeli nadal chce się liczyć w Lidze Mistrzów musi przynajmniej zremisować ten mecz. Może się jednak okazać, że nawet wygranie tego spotkania nie pomoże im w awansie. Jak na razie liderem tabeli grupy F są gospodarze dzisiejszego pojedynku, którzy w czterech meczach zdobyli osiem punktów, za nimi jest francuski Olympique Marsylia z siedmioma punktami i dopiero na trzeciej pozycji znajduje się BVB z czterema oczkami na swoim koncie.

• Podczas meczu gwizdać i rozdawać kartki będzie znany arbiter - Frank de Bleeckere z Belgii.

• Trenerzy obu drużyn mogą pochwalić się dobrze dysponowanymi snajperami. W drużynie niemieckiej najlepszym strzelcem jest Robert Lewandowski, który dotychczas strzelił 11 goli we wszystkich rozgrywkach, zaś "Kanonierzy" wygrywają mecze ze sprawą trafień swojego kapitana - Robina van Persiego, który ustrzelił już 15 bramek.

• Obie drużyny są obecnie w bardzo dobrej formie. W zeszły weekend ekipa niemiecka wygrała w szlagierze Bundesligi pokonując na wyjeździe Bayern Monachium w rozmiarze 1:0. Arsenal pokonał 2:1 beniaminka Premier League - Norwich.

• "Kanonierzy" wyjdą w składzie: Szczęsny - Mertesacker, Vermaelen, Koscielny, Andre Santos - Arteta, Ramsey, Song - Walcott, Gervinho, Van Persie (k). Ławka rezerwowych: Fabiański, Djourou, Diaby, Frimpong, Benayoun, Arshavin, Chamakh.

• Wyjściowa jedenastka BVB prezentuje się następująco: Weidenfeller - Hummels, Piszczek, Felipe Santana, Schmelzer - Kehl (k), Gotze, Grosskreutz, Bender, Kagawa - Lewandowski. Rezerwowi: Langerak, Owomoyela, Leitner, Błaszczykowski, Gundogan, Perisić, Barrios.

• Witamy państwa na relacji live z meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Arsenalem, a Borussią Dortmund!