Arsenal Londyn

1

Everton FC

0

• Arsenal wygrywa z Evertonem 1:0 na Emirates Stadium i w pełni może świętować 125-lecie istnienia klubu! Mecz został uwieczniony cudownym golem kapitana "Kanonierów".

• Koniec meczu!

• Podanie w kierunku McAleny'ego, ale na swojej pozycji znajduje się Koscielny i przerywa akcję.

• McAleny oddaje świetny strzał i piłka mija słupek o kilka centymetrów! Piękne uderzenie 19-latka z woleja!

• Rosicky zagrywa z pierwszej piłki do Van Persiego, a kapitan Arsenalu mocnym strzałem wybija piłkę w trybuny.

• Song próbuje zagrać w pole karne do Van Persiego, ale przy piłce jako pierwszy zjawił się Tim Howard.

• Cztery minuty doliczył arbiter to tego spotkania.

• Za Theo Walcotta na boisku pojawia się Frimpong.

• Rosicky próbuje podać do wychodzącego Songa, ale na drodze stanął mu Coleman.

• Krótkie rozegranie, Areta zagrywa do Walcotta, a ten ryzykowanie wycofuje do tyłu, na jego szczęście Djourou poradził sobie z naporem przeciwnika.

• Faul Heitingi na Rosickym.

• Gueye uderza na bramkę, ale piłka przechodzi jakieś cztery metry obok słupka.

• Baines dośrodkowuje i pewnie piłkę łapie Szczęsny.

• Van Persie próbuje przejść Jagielkę, ale ten wybija mu piłkę spod nóg kierując ją na aut.

• I na murawie pojawia się również Tomas Rosicky zmieniający Gervinho.

• Za Thomasa Vermaelena wchodzi Ignasi Miquel.

• Żółta kartka dla Distina za faul na Theo Walcottcie.

• Próba dośrodkowania przez Gueye, ale trafia w nogę Artety. Krótkie rozegranie z kornera, ale ponownie nie udało się wbić piłkę w pole karne.

• Rosicky nie może się doczekać wejścia na murawę.

• Pomocnik Evertonu powinien otrzymać kartkę przynajmniej koloru żółtego.

• Vermaelen potrzebuje pomocy medycznej, został trafiony łokciem w twarz przez Fellainiego.

• Dośrodkowuje Arteta, a głową uderza Robin van Persie! Piłka przechodzi nad poprzeczką!

• Rzut rożny dla gospodarzy.

• Arsene Wenger na razie nie wykonuje zmian.

• Zmieniony zostaje także Bilyaletdinov, którego zastępuje Magaye Gueye.

• Phil Nevill zostaje zmieniony przez nastoletniego McAleny'ego.

• Faul Cahilla na Songu w obrębie koła środkowego.

• Podanie do Van Persiego, ale pole karne opuszcza Tm Howard.

• Song charakteru zawodnika bardziej defensywnego potrafi na chwilę zamienić się w prawdziwego playmakera.

• "Kanonierzy" wciągają rywali na swoją połowę i wymieniają serię podań z udziałem Wojciecha Szczęsnego.

• Przez cały mecz Van Persie nie ujawniał się zbytnio po to, aby na dwadzieścia minut przed końcem dać prowadzenie swojej drużynie!

• Oprócz Rosicky'ego prawdopodobnie na murawie pojawi się jeszcze Tomas Rosicky.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Arsenalu! Ależ bramka Robina van Persiego! W pole karne zagrywał Song, a Holender pięknym strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce z woleja!

• Próba podania do Distina, ale świetnie do piłki wychodzi Szczęsny. Do wejścia na boisko szykuje się Tomas Rosicky.

• Fellaini oddaje strzał z dystansu, ale nie trafia w światło bramki Arsenalu.

• Zagranie w pole karne i piłka minimalnie przechodzi obok nogi Fellainiego!

• Coleman wycofuje przed pole karne do Nevilla, ten oddaje mocny strzał, ale nie trafia w bramkę.

• Arsenal Londnyn - Everton

• Sylvain Distin zastępuje w ataku Louisa Saha.

• Próba uruchomienia Van Persiego długą piłką, ale podanie wyłapuje Howard.

• Heitinga zatrzymuje przyjmującego piłkę Walcotta.

• Podanie do Walcotta, ale tym razem Baines wygrał z nim walkę o pozycję.

• Wyniki pozostałych meczy rozgrywanych w tym czasie w Premier League: Bolton - Aston Villa 2:1, Liverpool - Q.P.R. 1:0, Manchester United - Wolverhampton 4:1, Norwich - Newcastle 3:1, Swansea - Fulham, 1:0 WBA - Wigan 1:2.

• Dośrodkowanie w stronę Tima Cahilla, ale w powietrzu uprzedził go Vermaelen, który wybija piłkę na korner.

• Dośrodkowanie Bainesa z wolnego i piąstkuje poza pole karne Wojciech Szczęsny.

• Coleman drybluje Vermaelena, ale Begl fauluje pomocnika "The Toffees".

• Van Persie zabiera się z piłką wzdłuż pola karnego, ale po chwili wychodzi z nią poza linię końcową. Póki co bezbarwny występ Holendra.

• Kolejny strzał Walcotta i świetnie broni Howard. Nie radzi sobie z Anglikiem Baines.

• Walcott ścina z piłką do środka i oddaje strzał z narożnika pola karnego. Piłka ląduje w trybunach.

• Coleman fauluje Vermaelena próbując odebrać mu piłkę.

• Dogranie w pole karne, w trudnej sytuacji na bramkę uderza Van Persie, ale piłka przechodzi ponad poprzeczką.

• Arteta wdziera się w drybling z Fellainim i zostaje faulowany.

• Podanie do Cahilla, tym razem Australijczyk nie gubi obuwia i oddaje strzał na bramkę Szczęsnego. Golkiper Arsenalu w dość śmieszny sposób odbija piłkę, ale po chwili okazuje się, że Cahill był na spalonym co tłumaczy zachowanie Polaka.

• Coleman zagrywa do Cahilla, ale ten... zgubił buta! Howard Webb musiał mu przerwać akcję.

• Zagranie do Walcotta (wrócił już na plac gry), ale skrzydłowy Arsenalu znajdował się na spalonym. Często daje się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Vermaelen oddaje strzał i zostaje zblokowany przez defensorów gości.

• Póki co Anglik truchta przy linii i prawdopodobnie wróci na murawę.

• Walcott ruszył z piłką, chciał zatrzymać ją łapiąc na wykroku obrońców Evertonu i źle postawił nogę na murawie.

• Pierwsze zagranie górną piłką do Gervinho, ale do podania wychodzi Howard i wyłapuje futbolówkę.

• Zaczynamy drugie czterdzieści pięć minut!

• Wracamy wraz z emocjami na Emirates Stadium.

• W pierwszej połowie zdecydowanie warunki dyktował Arsenal. Mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafili zamienić żadnej z nich na gola. Muszą uważać, gdyż jeżeli nadal będą popisywać się swoim brakiem skuteczności, Everton może przeprowadzić jedną akcję zakończoną trafieniem do siatki Szczęsnego.

• Koniec pierwszej połowy!

• Mocne podanie Songa, ale Walcott ścinał do środka i minął się z piłką. Słabe zagranie pomocnika Arsenalu.

• Próba dośrodkowania Walcotta, ale Howard bez problemu wyłapuje piłkę.

• Saha oddaje strzał z woleja, piłka leci wysoko nad bramką i łapie ją jeden z chłopców od podawania futbolówek.

• Trzy minuty zostały doliczone do tej połowy.

• Zagranie w stronę Ramseya, ale Walijczyk nie jest w stanie doskoczyć do piłki.

• Głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Van Persiego, ale piłka zostaje wybita poza pole karne.

• Ale po obejrzeniu powtórek można stwierdzić, że Howard Webb się nie pomylił.

• Świetne dośrodkowanie Van Persiego do Vermaelena ten główkuje w pole karne i trafia w Jagielkę! Belg łapie się za głowę i nie wierzy w to, że arbiter nie podyktował karnego po zagraniu ręką przez obrońcę Evertonu!

• Walcott zagrywa "klepkę" z Van Persim i oddaje strzał z ostrego konta w nogi Heitingi!

• Fellaini marnuje okazję na dogranie przed bramkę Szczęsnego, ale za długo szykował się do zagrania i futbolówkę wybił Koscielny.

• Areta atakuje Bainesa, a ten ze stoickim spokojem zakładu mu "dziurę".

• Vermaelen nie opuszcza murawy, może kontynuować grę.

• Żółta kartka dla Ramseya za nieprzepisowe powstrzymywanie Fellainiego.

• Vermaelen wybija piłkę do przodu i chyba źle postawił nogę na murawie.

• Walcott dogania piłkę przed linią końcową, podaje wzdłuż piątego metra, ale tam do piłki dochodzi tylko defensor gości, który wybija futbolówkę poza "szesnastkę".

• Próba podania w stronę Sahy, ale Mertesacker nie musiał gonić piłki. Brak porozumienia zawodników Evertonu i piłkę opanowuje Szczęsny.

• Mocne podanie w pole karne i piłkę wyłapuje Howard.

• Australijski pomocnik fauluje teraz Robina van Persiego na środku boiska. Słowna reprymenda ze strony Howarda Webba.

• Nevill mięko dośrodkowuje w stronę Cahilla. Mertesacker wybija poza szesnastkę, ale i tak Cahill znajdował się na ofsajdzie.

• Baines wrzuca piłkę w pole karne na wysokości kolan. Fellaini oddaje strzał, ale nie trafia w światło bramki.

• Bilyaletdinov dośrodkowuje i nabija Mertesackera. Będzie korner.

• Niemożliwe, Arsenal marnuje okazję za okazją!

• Gervinho wychodzi sam na sam z Howardem i górą z tego starcia wychodzi bramkarz gości!

• Song pięknie podaje do Ramseya, ten znajduje się w sytuacji sam na sam, obraca się i celuje z lewej nogi w okienko! Piłka przelatuje nad poprzeczką!

• Cahill zastawia się przed Koscielnym, ale przypadkowo trąca piłkę i z "piątki" wznowi Wojciech Szczęsny.

• Podanie na dobieg w stronę Walcotta bądź Van Persiego. Do piłki dochodzi Holender, ale zostaje złapany na spalonym. Gdyby jej nie dotknął Walcott znalazłby się w sytuacji sam na sam.

• Hibbert dośrodkowuje w pole karne, piłka zawisa nad bramką i łapie ją Szczęsny.

• Fellaini uruchamia Bilyaletdinova, ale w paradę wchodzi mu powracający Gervinho, który wybija na aut.

• Krótkie rozegranie, Vermaelen wypuszcza sobie piłkę, ale uderza w obrońcę "The Toffees".

• Walcott rusza z kontratakiem, wypuszcza sobie piłkę, ale zostaje faulowany przez Colemana. Żółta kartka.

• Song po raz kolejny fauluje, tym razem na murawę pada Bilyaletdinov.

• Faul Songa na Fellainim i wznowią goście.

• Dośrodkowanie Artety, ale jego byli koledzy wybijają piłkę poza pole karne.

• Gervinho znajduje się w bardzo dobrej pozycji na wejście w pole karne i oddanie strzału, ale oddaje piłkę do wychodzącego Van Persiego. Holender mija Howarda, ale znajdował się na pozycji spalonej! Zmarnowana szansa!

• Dośrodkowanie Ramseya w pole karne, ale Walcott nie sięga piłki głową.

• Rzut wolny dla Arsenalu, Baines faulował Walcotta, a Robin van Persie domaga się żółtej kartki.

• Błąd w rozegraniu Evertonu, niedokładnie podawał Fellaini.

• Żółta kartka dla Mikela Artety, który sfaulował rywala, aby nie dopuścić do kontry.

• Piękna piłka na dobieg do... Walcotta, ten zagrywa na pustą bramkę do Gervinho, ale ten nie trafia w piłkę!

• Vermaelen skutecznie blokuje próbę dośrodkowania i udało mu się nawet wywalczyć wznowienie z piątego metra.

• Ramsey po raz kolejny na dobieg zagrywa do Walcotta, ale napastnik "The Gunners" po raz kolejny na pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego. Słabe uderzenie, piłka zawisa w powietrzu i Szczęsny musi ją piąstkować. Chwilę później robi się bardzo tłoczno, ale goście nie zdołali trafić w światło bramki Arsenalu.

• Fellaini próbuje dośrodkować, ale trafia w nogi Djourou.

• Długa piłka na dobieg w stronę Gervinho, Iworyjczyk próbuje dobiec do futbolówki, ale uprzedza go wychodzący z bramki Howard.

• Nie trzeba było długo czekać. Obaj już wznowili grę.

• Wydaje się, że obaj zawodnicy są tylko poobijani i za niedługo z powrotem wrócą na murawę. Saha wyciera łokcie o murawę, ubrudził się wapnem z linii.

• Saha zderzył się w powietrzu z Djourou i obaj zawodnicy potrzebują pomocy medycznej.

• Słabe dośrodkowanie w pole karne i przy piłce ponownie zawodnicy "Kanonierów". Wymieniają podania w obrębie swojego pola karnego, a po chwili długą piłkę do Walcotta posyła Koscielny. Po raz kolejny Anglik na spalonym.

• Rzut wolny dla gości na połowie boiska.

• Gervinho miał świetną okazję na uruchomienie Walcotta, ale trafił w obrońcę. Chwilę później starał się go poprawić Ramsey, ale zagrał piłkę poza linię końcową.

• Okres wymiany podań zawodników gospodarzy. Everton nie może dojść do piłki.

• Próba uruchomienia Sahy mocnym podaniem w stronę pola karnego Wojtka Szczęśnego, ale do piłki pierwszy dobiegł Mertesacker.

• Ramse zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne Evertonu, ale kopnął ją zbyt mocno i Gervinho nie miał szans na zakończenie tej akcji strzałem.

• Walcott stara się zagrać głową do wychodzącego kolegi z drużyny, ale jego podanie przecina Heitnga, który wycofuje do Howarda.

• Zagranie do Walcotta, skrzydłowy Arsenalu wychodzi sam na sam z Howardem, ale arbiter nie mógł podjąć innej decyzji niż odgwizdanie spalonego.

• Zaczynamy!

• Piłkę na murawę wnoszą prawnuki założyciela "The Gunners", którzy wtedy nazwani zostali Woolwich Arsenal .

• Na bokach obrony "Kanonierów" zagra Vermaelen i Djourou. Tym razem Koscielny będzie miał okazję pokazać się na swojej nominalnej pozycji.

• W tunelu nieco języka polskiego, Szczęsny dyskutuje z Janem Muchą.

• Na stadionie obecny jest także Thierry Henry, który w dniu wczorajszym odsłaniał swój pomnik przy Emirates Stadium.

• Arsenal świętuje dzisiaj 125-lecie istnienia klubu. Na stadionie bardzo świąteczna atmosfera. Dwie wielkie armaty przy wejściu na murawę i dzieci trzymające małe flagi z napisem "Junior Gunners".

• Arsenal w tym meczu powalczy o zdobycie 4. pozycji w ligowej tabeli. Jeżeli zdobędą dzisiaj trzy punkty to wyprzedzą swojego rywala - Chelsea, która swój mecz rozgrywa w poniedziałek, a jej rywalem będzie liderujący Manchester City.

• Na ławkę rezerwowych powraca Manuel Almunia, który musi zastąpić na niej Łukasza Fabiańskiego i Vito Mannone'a (obaj są kontuzjowani).

• W defensywie Arsenalu wystąpi aż czterech nominalnych środkowych obrońców. Plaga kontuzji zmusiła Arsene Wengera do wypuszczenia na bokach obrony Laurenta Koscielnego i Johana Djourou.

• Mimo wstępnych niepewności od pierwszych minut będzie mógł zagrać Luis Saha, który niedawno zajmował się jeszcze leczeniem kontuzji. Braki kondycyjne musi jeszcze nadrobić Osman i Drenthe.

• Dla niektórych nieznane jest nazwisko Ignasiego Miquela, który póki co pod wodzą Arsene Wengera zagrał po 90 minut w dwumeczu z Leyton Orient w ubiegłym sezonie. Jeszcze dwa lata temu był kapitanem zespołu rezerw "The Gunners", powoli jest przymierzany przez "Bossa" do gry w pierwszej drużynie.

• Od pierwszych minut na murawie zjawi się Mikel Arteta. Jak wiadomo Hiszpan w poprzednim sezonie grał w Premier League reprezentując barwy Evertonu. W barwach "Niebieskich" zaliczył 162 występy, w których zaliczył 27 trafień do siatki rywala.

• Zmiennicy "Kanonierów": Almunia, Miquel, Rosicky, Arshavin, Frimpong, Benayoun, Chamakh.

• I wyjściowa jedenastka Arsenalu: Szczesny, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny, Djourou, Arteta, Walcott, Ramsey, Song, Van Persie, Gervinho.

• Ławka rezerwowych "The Toffees": Mucha, Distin, Barkley, Stracqualursi, Gueye, Vellios, McAleny

• Drużyna gości: Howard, Hibbert, Baines, Heitinga, Jagielka, Neville, Coleman, Bilyaletdinov, Cahill, Fellaini, Saha.

• Mamy już informację o wyjściowych składach obu drużyn.

• TUTAJ można przeczytać zapowiedź tego spotkania.