Arsenal Londyn

2

Liverpool FC

1

• KONIEC! Arsenal pokonuje Liverpool 2:1 i awansuje do dalszej fazy rozgrywek, gdzie już czeka Everton.

• Liverpool chyba już niczego nie wywalczy w dzisiejszym spotkaniu. Została już tylko minuta.

• Howard Webb zadecydował, że mecz potrwa o trzy minuty dłużej.

• Steven Gerrard uderza na bramkę "Fabiana" bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Polak wysoko skaczę do góry i pewnie chwyta futbolówkę.

• Plac gry opuszcza Yaya Sanogo. W jego miejsce wbiega Olivier Giroud.

• Niebezpieczne zachowanie Fabiańskiego! Polak zbyt głęboko wyszedł w pole i gdyby nie sparował piłki uderzanej z rzutu wolnego przed siebie mógłby wyciągac ją z własnej siatki.

• Faul Artety na Coutinho, obyło się bez kartek, ale Liverpool ma rzut wolny.

• Oezil nie opanował piłki i ta opuściła plac gry. Od własnej bramki rozpoczyna golkiper "The Reds".

• Gospodarze walczą o podwyższenie wyniku? Na to wygląda, bowiem od kilkudziesięciu sekund gra toczy się głównie pod bramką Brada Jonesa.

• Wspaniały, czyściutki wślizg Sterlinga, który powstrzymał na lewej stronie Gibbsa.

• Świetne dośrodkowanie Monreala, najpierw do piłki dobiegł Sanogo, ale się z nią minął, a później w akcji zobaczyliśmy Santiego Cazorle, który został jednak zablokowany przez Skrtela.

• Nieco ponad dziesięc minut pozostało nam do zakończenia spotkania, Liverpool ma coraz mniej czasu na odrobienie strat jeśli nie chcę pożegnac się z Pucharem Anglii już teraz.

• Fatalny błąd Laurenta Kościelnego mógł wiele kosztowac Arsenal. Gracze Liverpoolu mieli wiele miejsca, by rozegrac akcję, a szalejący w polu karnym Kanonierów Suarez mógł w końcu pokonac Fabiańskiego.

• Arsene Wenger dokonuje drugiej zmiany. Alex Oxlade-Chamberlain schodzi za boiska, a zastąpi go Kieran Gibbs.

• Kolejny nieprzemyślany faul Stevena Gerrarda na Chamberlainie skwitowany przez kibiców porcją głośnych gwizdów, ponieważ sędzia nie pokazał w tej sytuacji Anglikowi kartki.

• Per Mertesacker wykorzystał swoje predyspozycje fizyczne i zdołał sięgnąc piłki zanim dobiegł do niej Daniel Sturridge.

• Luis Suarez już zamierzał się wybrac pod pole karne Arsenalu, ale uprzedził go gwizdek sędziego, który zasygnalizował, że Urugwajczyk znalazł się na spalonym.

• W ciągu ostatnich kilku minut częściej atakują goście. Przed momentem Philippe Coutinho próbował zaskoczyc Fabiańskiego, ale na Polaka nie ma dziś mocnych.

• Raheem Sterling poradził sobie z Cazorlą w narożniku boiska, mamy rzut rożny dla Liverpoolu.

• Boisko opuszcza strzelec bramki na 2:0, Łukasz Podolski. W jego miejsce wywoływany od kilku minut przez kibiców zebranych na Emirates, Santi Cazorla.

• Luis Suarez sam przeciwko pięciu graczom Arsenalu, nawet dla kogoś takiego jak on to niemożliwe, by przejść wszystkich bez starty piłki. No chyba, że zaczął by ich gryźć.

• Suarez uderza z rzutu wolnego, ale trafia prosto w mur.

• Spotkanie w Londynie nabiera tempa! Obie strona za wszelką cenę chcą zdobyc bramkę - Arsenal by przypieczętowac swój awans, a Liverpool by odzyskac na niego szansę.

• Brendan Rodgers przeprowadził pierwszą zmianę. Z boiska schodzi Cissokho, a w jego miejsce pojawia się Henderson.

• Fabiański niemal wyłuskał piłkę spod nóg Daniela Sturridgea, mamy chyba poważna nominację do najlepszej parady bramkarskiej w Pucharze Anglii.

• Co Łukasz Fabiański wyprawia dziś w bramce Arsenalu!! Kolejna kapitalna interwencja Polaka!

• Kapitan Liverpoolu wykorzystał ogrom swojego doświadczenia i niczym profesor uderzył piłkę z rzutu karnego na bramkę Arsenalu. Łukasz Fabiański nie miał szans na obronę.

• Steven Gerrard zamienia jedenastkę na gola!! Liverpool wraca do gry!!

• Mamy rzut karny!

• Suareza nie odpuszcza Fabiańskiegu, przed momentem mógł znaleźc się w sytuacji sam na sam z Polakiem, ale szybszym refleksem wykazał si,e nasz rodak.

• Ciągle chwalimy Fabiańskiego za świetne interwencje, czas więc na kilka ciepłych słów w kierunku Brada Jonesa, który po mocnym strzale Oezila zaprezentował szeroki wachlarz swoich bramkarskich umiejętności.

• Suarez bliski zdobycia gola! John Flanagan zagrywał do króla strzelców Premier League, a ten ładnym, technicznym strzałem posłał piłkę na bramkę Fabiańskiego i niewiele brakowała, by Urugwajczyk zmieścił ją tuż pod poprzeczką.

• Czy Liverpool podniesie się z kolan? Gracze Brendana Rodgersa chcąc myślec o wywalczeniu na Emirates korzystnego dla siebie wyniku i awansu do dalszej fazy rozgrywek muszą poprawic przede wszystkim swoją skutecznośc, z którą dzisiaj ewidentnie sobie nie radzą.

• Oxlade-Chamberlain to główna siła napędowa Arsenalu w dzisiejszym spotkaniu. Strzela, asystuje, haruje za dwóch i wykonuje dziś naprawdę porządną robotę na murawie.

• Kolejny rzut rożny dla Arsenalu, londyńczycy mają dzisiaj wiele okazji na zdobycie gola ze stałego fragmentu gry, ale jak na razie żadnej z nich nie wykorzystali.

• Alex Oxlade-Chamberlain tym razem nie strzelał, ale asystował. To był szybki kontratak gospodarzy, Anglik jak na tacy wyłożył Podolskiemu piłkę a ten pewnym strzałem pokonał Brada Jonesa w pięknym stylu.

• Arsenal - LiverpoolArsenal - LiverpoolArsenal - Liverpool

• Mamy 2:0!!!!! Łukasz Podolski!!!! Fantastyczna akcja Arsenalu!!!

• Suarez, Suarez w natarciu! W bramce "Kanonierów" genialną paradą bramkarską popisał się Łukasz Fabiański!

• W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian, w efekcie obie jedenastki wybiegły na murawie w takich samych składach.

• Wracamy do Londynu po krótkiej przerwie i zaczynamy drugą połowę meczu Arsenal - Liverpool!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Arsenal prowadzi na Emirates z Liverpoolem 1:0 po golu Alexa Oxlade-Chamberlaina.

• Howard Webb dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

• Yaya Sanogo pogubił się nieco w polu karnym Liverpoolu, ale wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny, szósty w tym spotkaniu.

• Suarez po raz kolejny sprawdził formę Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi w lewy róg, ale górą znów Polak.

• Steven Gerrard podciął Chamberlaina i mamy żółtą kartkę dla kapitana Liverpoolu.

• Raheem Sterling chciał zagrywac do Coutinho, ale został uprzedzony przez Oezila.

• Ładna akcja Arsenalu, Monreal zagrywał do Podolskiego, ale ten za późno wyszedł do piłki i został uprzedzony przez piłkarza "The Reds".

• Brak zrozumienia między graczami Arsenalu, Podolski próbował podawac do Sanogo, ale nic z tego nie wyszło, a piłka nawet nie dotarła do adresata.

• Teraz to Arsenal dochodzi do głosu! Liverpool nieco spuścił z tonu i pozwala na coraz więcej podopiecznym Wengera.

• Oezil dobrze przeciął podanie Coutinho, rozpoczynając tym samym szarżę Arsenalu, która koniec końców spełzła na niczym, a jej zwieńczeniem był mocno niecelny strzał Podolskiego, po którym piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

• Gra przeniosła się nam do środka pola, obie drużyny jak na razie nie zagrażają w żaden sposób swoim bramkom.

• Kartką został ukarany natomiast Flamini, który nieprzepisowo powstrzymywał Gerrarda.

• Podolski brzydko faulował Flanagana, ale Webb nie pokazał reprezentantowi Niemiec kartki.

• Raheem Sterling poradził sobie w pojedynkę z dowma atakującymi go graczami Arsenalu, ale ostatecznie potknął się o własne nogi i padł na murawę.

• Philippe Coutinho źle ocenił sytuację na boisku i chcąc podawac do będącego na prawym skrzydle Suareza musiał patrzec, jak Monreal sprzątnął mu piłkę sprzed nosa.

• Gerrard ładnie zagrał do Flanagana, ale ten fatalnie dośrodkowywał w pole karne, a piłkę nie trafiła nawet do graczy Liverpoolu. Od bramki rozpoczął polski golkiper.

• 28 minut meczu za nami, a Liverpool chociaż na to zasłużył, chociażby ze względu na pierwsze piętnaście minut, nie zdobył jeszcze bramki.

• Dobrze spisuję się dziś defensywa Arsenalu z Nacho Monrealem na czele, Liverpool może przez całe boisko gnac z piłką jak szalony, ale koniec końców zderza się ze ścianą stworzoną przez piłkarzy w czerwonych trykotach i nie potrafi przedostac się do bramki strzeżonej przez Fabiańskiego.

• Steven Gerrard był atakowany przez Oezila, ale zdołał poradzic sobie z Niemcem i nie stracił piłki.

• Zwycięzca tego meczu zmierzy się w kolejnej rundzie z Evertonem, który pokonał dziś Swansea 3:1.

• Liverpool w gazie, wciąż szuka swoich szans, piłkarze Arsenalu jak na razie jedynie przeszkadzają rywalom w rozgrywaniu piłki, sami nie odznaczają się na murawie niczym wyjątkowym.

• Liverpool nie przestaje atakowac! Daniel Sturridge ograł kilku rywali na prawym skrzydle, dostrzegł wbiegającego zza jego pleców Suareza i w mig posłał piłkę w jego kierunku. Reprezentant Urugwaju nie opanował jednak futbolówki i nie zdołał zagrozic Fabiańskiemu.

• Żółta kartka dla Brazylijczyka, Philippe Coutinho.

• Po raz kolejny potwierdza się słynne, piłkarskie powiedzenie, że "niewykorzystane okazję się mszczą". Pomimo tego, że to Liverpool oddał więcej strzałów na bramkę Fabiańskiego, to Arsenal prowadzi na Emirates.

• Nacho Monreal fauluje Suareza, trochę winy Hiszpana było w tym ataku, ale Urugwajczyk dołożył tez wiele od siebie.

• Co za akcja! Najpierw piłkę z rzutu wolnego uderzał Mikel Arteta, ta odbiła się od defensora Liverpoolu i trafiła pod nogi Sanogo, który nie zdołała jej opanowac i stracił nad nią kontrolę. Na szczęście futbolówka dośc niefortunnie znalazła się w posiadaniu Chamberlaina, który bez chwili namysłu postanowił uderzac na bramkę Brada Jonesa i słusznie!

• Goool!! Alex Oxlade-Chamberlain!!!!

• John Flanagan ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem, spóźniona reakcja i groźne wejście w Nacho Monreala.

• Oezil podawał do Monreala, ale piłka odbiła się od gracza Liverpoolu. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Łukasz Podolski dobrze zagrywał do wchodzącego w pole karne rywali Oezila, ten dostrzegł jednak na skrzydle Yaya Sanogo i posłał futbolówkę w jego kierunku. Ten zbyt długo zastanawiał się nad tym cóż może z nią uczynic, co wykorzystał jeden z graczy "The Reds" i zdążył zablokowac próbę jego strzału.

• Agger podaje do Raheema Sterlinga, ale próby skonstruowania ataku przez tę dwójkę w porę przerywa Per Mertesacker.

• Kanonierzy budują swoją akcję od własnej bramki, ale podanie Podolskiego zostało przechwycone przez graczy z Liverpoolu.

• Początek spotkania dla Liverpoolu. Gracze Brendana Rodgersa stworzyli sobie jak na razie więcej dogodnych okazji strzeleckich, ale nie oznacza to, że Arsenal zamierza się poddac. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko.

• Nacho Monreal ostro wchodzi w Joe Allena, Howard Webb pokazuje Hiszpanowi kartki, na którą w pełni zasłużył.

• Kolejna akcja Liverpoolu! Suarez podawał do Sturridgea, a ten był bliski pokonania Fabiańskiego po raz pierwszy!

• Szybka kontra Arsenalu, Lukas Podolski zagrywał do Oxlade-Chamberlaina, ale Anglika uprzedził Aly Cissokho.

• Świetna szansa Liverpoolu! Steven Gerrard świetnie podawał do wchodzącego w pole karne Daniela Sturridgea, który pewnym strzałem posłał piłkę w światło bramki Kanonierów. Fantastyczna interwencja Łukasza Fabiańskiego!

• Alex Oxlade-Chamberlain nie zdołał opanowac piłki i ta opuściła plac gry, z boku boiska grę wznowił Aly Cissokho.

• Howard Webb gwiżdże po raz pierwszy, od środka rozpoczęli piłkarze Arsenalu.

• Zanim rozpoczniemy mecz minuta ciszy poświęcona pamięci legendarnego angielskiego piłkarza, Sir Toma Finneya.

• Warto odnotować, że w bramce "Kanonierów" doszło do zmiany. Za Wojciecha Szczęsnego pojawił się Łukasz Fabiański.

• Jesteśmy już na Emirates, piłkarze obu drużyn wychodzą z tunelu, za chwilę zaczynamy!

• Rezerwowi piłkarze Liverpoolu: Mignolet, Toure, Moses, Henderson, Kelly, Aspas, Teixeira.

• Rezerwowi piłkarze Arsenalu: Viviano, Sagna, Gibbs, Wilshere, Cazorla, Gnabry, Giroud.

• Przypomnijmy sobie jak wyglądało ostatnie spotkanie obu ekip.

• Arsenal znajduję się dziś w odrobinę gorszej sytuacji, bowiem musi oszczędzać siły bardziej niż przeciwnicy. Dlaczego? Już we wtorek na "Kanonierów" czeka arcyważny pojedynek z Bayernem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym czasem gracze Brendana Rodgersa mogą w pełni skupić się na ciężkiej walce na Emirates, ponieważ poza krajowymi rozgrywkami nie występują w europejskich pucharach.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto przypomnieć sobie jak obie drużyny radziły sobie w ostatniej kolejce. Kilka dni temu Arsenal mierzył się ze słabo spisującym się w tym sezonie Manchesterem United, a starcie to zakończyło się bezbramkowym remisem. Z kolei Liverpool wygrał na wyjeździe z Fulham.

• Arsenal zagra z Liverpoolem po raz trzeci w tym sezonie. Poza przegranym meczem na Anfield Road, którego podopieczni Arsene Wengera nie będą dobrze wspominali, obie ekipy spotkały się też w Londynie. Wtedy wiceliderzy tabeli angielskiej ekstraklasy triumfowali i pokonali Liverpool 2:0.

• Dzisiejsze spotkanie piątej rundy Pucharu Anglii będzie okazją Arsenalu do zrewanżowania się Liverpoolowi za sromotną porażkę, jaką "Kanonierzy" nie tak dawno odnieśli przeciwko "The Reds" w lidze i przegrali dość niespodziewanie 1:5.

• Kochacie angielski futbol w najlepszym wydaniu? W takim razie dobrze trafiliście, serdecznie zapraszamy na relację LIVE z meczu na szczycie, w którym na Emirates Arsenal zmierzy się z Liverpoolem!