Arsenal Londyn

1

Manchester City

0

• Za uwagę dziękuje Paweł Marcinkowski. Przypominam, że dziś jeszcze mecz Real - Valencia, na który serdecznie zapraszamy. Wesołych Świąt!

• City ma teraz 8 punktów straty do United, Arsenal wraca na 3. miejsce i ma dwa punkty więcej od Tottenhamu.

• Koniec meczu! Po fenomenalnym meczu Arsenal pokonuje Manchester City i praktycznie pozbawia ich szans na mistrzowski tytuł! Roberto Mancini może chyba zaczynać pakować walizki.

• Żółta kartka dla Zabalety.

• Kolarov w mur! Arsenal wyprowadza kontratak. Ramsey stanął przed Joe Hartem i mógł go zapytać w który róg chce dostać piłkę. Ale przestrzelił fatalnie.

• Tevez faulowany przed polem karnym i będzie szansa na bezpośrednie uderzenie.

• Posiadanie piłki: Arsenal 59:41 Manchester City, ale nie to jest teraz najważniejsze.

• 4 minuty przedłuża spotkanie sędzia Atkinson.

• Balotelli wylatuje z boiska. Włoch polował na tą kartkę od początku spotkania i może dziękować, że dostał ją tak późno.

• Bardzo zły jest Roberto Mancini, bardzo smutni fani The Citizens, którzy czują że tytuł nie powędruje w tym sezonie do graczy City.

• Hiszpan rozgrywał fenomenalne zawody i do świetnej gry dokłada teraz zasłużoną bramkę.

• GOOOOOOOOL! Arteta! Ależ uderzenie!

• Ostatnia zmiana w Arsenalu. Schodzi niewidoczny w tym meczu Theo Walcott, za niego Alex Oxlade-Chamberlain.

• Zmiana w City. Na boisku zobaczymy Carlosa Teveza, ktory zmieni Sergio Aguero. Kun zagrał fatalny mecz.

• W tym meczu całego siebie pokazuje Balotelli. Raz brzydko fauluje, raz niesamowicie finezyjnie mija obrońców.

• Schodzi żegnany gwizdami Nasri, za niego Kolarov. Zmiana, co dziwne, defensywna.

• Zmiany w obu zespołach. Ramsey za Benayouna.

• Najpierw niewidoczny w tym meczu Walcott uderzył w słupek, później skiksował Rosicky, a po nim Benayoun, który z trzech metrów także trafił w słupek, po czym piłka opuściła boisko.

• Niesamowita sytuacja! Trzy razy zawodnicy próbowali trafić z pola bramkowego do bramki Joe Harta i nie potrafili skierować piłki do siatki z tak bliskiej odległości!

• Arsenal złapał wiatr w żagle i zepchnął gości do głębokiej defensywy.

• Va Persie mocno dośrodkowuje, Benayoun nie zdołał oddać jednak strzału.

• Walcott mocno zagrywa piłkę w pole bramkowe, piłkę wybija Hart wprost pod nogi Benayouna, który nie trafił czysto w piłkę.

• Piłka w siatce! Ale bramka nie zostaje uznana, bo Robin van Persie był na spalonym. Alex Song powinien podać tempo wcześniej.

• Kompany zgrywa głową do Balotellego, który składa się przewrotką, ale nie trafia w piłkę. Pachniało niesamowitą bramką!

• Koscielny otrzymuje żółtą kartkę.

• Rozgrzewają się przy linii bocznej Carlos Tevez z Manchesteru City i Alex Oxlade-Chamberlain z Arsenalu.

• Kolejny raz w tym meczu zabrakło szczęścia snajperowi Arsenalu..

• Song zagrywa na głowę van Persiego, który trafia w słupek!

• Arteta przejmuje piłkę, zagrywa do Benayouna, który zakręcił obrońcami City, ale jego strzał nie miał prawa zaskoczyć Harta.

• Milner groźnie centruje, ale Song skacze najwyżej w polu karnym i wybija piłkę.

• Santos ściąga do ziemi Balotellego.

• Każdy kontakt Nasriego z piłką wywołuje na Emirates falę buczenia. Z wiadomego powodu.

• Chwilę wcześniej Milner Faulował Rosickyego.

• Zmiana w Arsenalu. Schodzi Kieran Gibbs. Wchodzi Andre Santos.

• Nasri dośrodkowuje na głowę Aguero, który uderzył na bramkę Szczęsnego. Dobrą interwencją popisał się polski bramkarz przerzucając piłkę nad poprzeczką.

• Dobra akcja przyjezdnych. Clichy zagrał do Nasriego, ten jednak nie miał wsparcia i przegrał pojedynek ze stoperami Kanonierów.

• Początek drugiej części spotkania dosyć spokojny.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Mecz Arsenalu z Manchesterem City to nie ostatnie emocje jakie dziś czekają fanów piłki nożnej. O 21:30 klasyk Primera Division, Real Madryt - Valencia. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

• Koniec pierwszej połowy.

• Balotelli zagrał piłkę ręką i znów mu się upiekło. Można się zastanowić czy trener Mancini nie powinien pomyśleć nad zmianą.

• 3 minuty doliczył sędzia spotkania.

• Sagna świetnie dośrodkowuje, Benayoun nie dał rady wykończyć tej akcji.

• Gra wciąż jest żywa, ale toczy się głównie w środku pola.

• Finezyjnym przyjęciem popisał się... Joe Hart.

• Balotelli polował na kartkę od dłuższego czasu i w końcu osiągnął cel.

• Pizarro zagrywa za linię obrony do Balotellego, ale świetnie interweniuje na 25. metrze Szczęsny.

• Arteta bardzo dobrze dośrodkowuje, brawo jednak dla Joe Harta za dobrą interwencję.

• Balotelli "nabija" Koscielny'ego i wywalcza rzut rożny.

• Zaczynają grać podopieczni Manciniego. Nasri znakomicie zagrywa do Zabalety, ten jednak przyjmował piłkę ręką.

• Pierwszy rzut rożny i od razu bardzo groźnie! Balotelli wyprzedził Songa i uderzył na bramkę, ale Gibbs wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

• Mamy pierwszy rzut rożny dla Manchesteru w tym spotkaniu.

• Ciężko powiedzieć czy goście wyszli w ogóle na boisko, czy to same ich koszulki, bo do tej pory widzimy dominację absolutną Arsenalu.

• Rzuty rożne: Arsenal 5:0 Manchester

• Ależ brzydki faul Balotelliego! Zawodnik wszedł wyprostowaną nogą w nogę Alexa Songa. Żaden z sędziów nie widział chyba tego incydentu. Póki co Balotelli nie otrzymał kary, ale sądząc po brutalności tego zagrania, można rozważać przyszłe zawieszenie Włocha.

• Pierwsza akcja gości, którzy utrzymywali się przez dłuższy okres przy piłce. Do prostopadłego podania Nasriego nie doszedł jednak Aguero.

• Zapowiadana zmiana w City. Schodzi Yaya Toure, wchodzi David Pizarro.

• Ależ gorąco w polu karnym City! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzał van Persie, ale jego strzał zablokował... Vermaelen i piłka odbiła się od poprzeczki. Kuriozalna sytuacja!

• I znów Yaya Toure. Zawodnik położył się na boisku i nie będzie mógł kontynuować gry. Trener Roberto Mancini już na początku spotkania musi dokonać zmiany.

• Van Persie pada w polu karnym. Sędzia nie dyktuje rzutu karnego.

• Goście nie mogą wyjść z własnej połowy.

• Toure wraca na boisko jednak cały czas mocno kuleje.

• Schodzi z boiska kulejący Yaya Toure, ale wydaje się, że piłkarz będzie mógł kontynuować grę.

• Rosicky otrzymuje piłkę na skraju pola karnego i uderza z powietrza. Kompany blokuje strzał.

• Arsenal stara się kreować grę.

• Arteta dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale zawodnicy z Manchesteru wybili piłkę.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Yaya Toure popełnia faul taktyczny na Rosickym.

• Pierwszy gwizdek zabrzmiał! Zaczęli gospodarze!

• Arsenal także nie chciałby przegrać tego spotkania. Londyńczycy nie mają szans już na żadne trofeum w tym sezonie, ale nie chcą aby na koniec sezonu być niżej niż ich rywal zza miedzy Tottenham, który aktualnie jest jedno "oczko" przed Arsenalem w tabeli.

• Już za moment pierwszy gwizdek na Emirates Stadium. Napięcie rośnie!

• Obie drużyny grały ze sobą w tym sezonie dwa razy i w obu spotkaniach lepsi byli The Citizens, pokonując Kanonierów 1:0 w obu spotkaniach. Jednak zawodnicy z Manchesteru nie spisują się najlepiej na wyjazdach. W ostatnich miesiącach tylko 5 z 36. wszystkich bramek zdobyli na wyjeździe.

• Ławki rezerwowych: Arsenal: Fabiański, Santos, Djouru, Jenkinson, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Chamakh Manchester: Pantilimon, Richards, Kolarov, Pizarrro, De Jong, Dzeko, Tevez

• Jak myślicie, czy będziemy wiedzieć już dziś kto zostanie mistrzem Anglii? Zachęcam do dyskusji na forum.

• Witamy Państwa na relacji NA ŻYWO ze spotkania angielskiej Premier League, Arsenal Londyn - Manchester City. "Jeśli United pokonają QPR, a my przegramy z Arsenalem, walka o tytuł będzie zakończona" - powiedział szkoleniowiec The Citizens, Roberto Mancini. W zakończonym niedawno meczu Manchester United pokonał Queens Park Rangers 2:0, dlatego drugi zespół z Manchesteru nie może pozwolić sobie na porażkę. Zawodników wicelidera powstrzymać będzie chciał Wojciech Szczęsny wraz z kolegami. Początek spotkania o 17:00.