Olympiakos Pireus

1

• Koniec meczu!

• Cenne sekundy urywają "Kanonierzy" po faulu na Songu.

• 3 minuty zostały doliczone do tego spotkania.

• Ibagaza dorzucił piłkę na głowę do Marcano, ale ten uderzył za lekko głową, aby pokonać Szczęsnego.

• Pat Rice gestykuluje w stronę sędziego domagając się faulu na Ramseyu. Arbiter decyduje, że gra będzie kontynuowana.

• Cholevas walczy z Sagną. Francuz wykonuje wślizg, piłka zmierza na rzut rożny, ale odbija się od chorągiewki i wychodzi na aut.

• Goście wyprowadzają kontratak, ale zostaje on przerwany wybiciem na aut równo na połowie boiska.

• Żółta kartka dla Rafika Djebboura.

• Bezbłędnie po raz kolejny odebrał i rozegrał piłkę Alex Song. Akcja kończy się dopiero na drugiej połowie, gdzie futbolówkę traci Ramsey.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Arshavina wchodzi Kieran Gibbs, a do końca regulaminowego czasu pozostało 7 minut.

• Abdoun po raz kolejny mierzy się z Santosem, ale górą Brazylijczyk.

• Ostatnia zmiana w Olympiakosie. Pantelic wchodzi za Fustera.

• Abdoun minął siatką Santosa, ale ten zastawił piłkę i Szczęsny wznowi od bramki.

• Mikel Arteta zostaje ukarany żółtą kartką.

• I od razu druga zmiana. Za Orbaiza wchodzi Modesto.

• Za Mirallasa wchodzi Abdoun. Pierwsza zmiana w wykonaniu Valverde.

• Van Persie dostaje piłkę w narożniku szesnastki, szuka sobie balansem miejsca na oddanie strzału lewą nogą, ale nie robi tego na tyle skutecznie, aby móc oddać uderzenie w światło bramki.

• Druga zmiana w wykonaniu Pata Rice. Za słabo grającego Chamakha wchodzi Robin van Persie.

• Dobra akcja Ramseya, po której Chamakh stara się dograć do rozstawionego Arschavina. Gdyby tej piłki nie przerwał Mellberg, to Rosjanin znalazł się twarzą w twarz z Costanzo.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Za zmęczonego Chamberlaina wchodzi Aaron Ramsey.

• Szczęsny wykopuje daleko na połowę rywala. Chamakh przedłuża do Arschavina, który stara się minąć obrońcę, aby znaleźć się sam na sam z Costanzo. Nie udała mu się ta sztuka i "Kanonierzy" wznowią z kornera.

• Mirallas walczy na skrzydle o piłkę, ale zostaje zatrzymany przez bocznego obrońcę.

• Ależ strzał Torossidisa! Napastnik Olympiakosu przeniósł sobie piłkę na lewą nogę i trafił w poprzeczkę!

• Olympiakos wychodzi wysoko pressingiem, ale obrońcy Arsenalu nie zlękli się i wyprowadzili w tej sytuacji piłkę z własnego pola karnego.

• Dośrodkowanie na głowę Chamakha, ale pojedynek o górną piłkę wygrywa Mellberg, który przy okazji gubi buta.

• Arteta uderza z dystansu, ale jego potężna bomba trafia w Chamakha.

• Chamberlain mija zwodem Djebboura i przymierza się do dośrodkowanie, kiedy zostaje trącony przez Cholevasa. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

• Kolejny rzut rożny dla gości. Cholevas dostaje podanie na 25. metr i oddaje niecelny strzał.

• Dobre podanie do Arschavina do Chamakha, piłka zawisa na poprzeczce i... arbiter odgwizduje aut bramkowy uważając, że piłka wyszła poza linię końcową.

• Chamberlain wrzuca piłkę w pole karne do Arschavina! Rosjanin nieczysto trafił w piłkę, ale ta trafiła pod nogi Chamakha, który został zblokownay przez defensora Olympiakosu!

• Song odbiera czystym wślizgiem piłkę, szybko oddaje do Frimponga, ale ten równie szybko ją stracił.

• Przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął Chamberlain, ale tym razem nie udało się pokonać Costanzo. Anglik próbował strzału podcinką.

• Żółta kartka dla Cholevasa, za faul na Santosie.

• Po kombinacyjnym rozegraniu stałego fragmentu gry świetnie na bramkę Szczęsnego uderza Mirellas, ale trafił minimalnie obok słupka!

• Ibagaza starał się na samym początku zaskoczyć obronę "Kanonierów" zagraniem w pole karne z głębi pola, ale nie udała mu się ta sztuka.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę.

• Pierwsze 25. minut to całkowita dominacja gospodarzy, po golu Fustera sytuacja uległa totalnej zmianie.

• Bardzo emocjonująca pierwsza połowa. Świetne dwa trafienia Arsenalu i gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, bramkę zdobył David Fuster, czym zasiał zwątpienie w szeregach "Kanonierów" i nadzieję w swojej ekipie. Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec bramek na Emirates Stadium!

• Koniec pierwszej połowy!

• Ibagaza wyprowadza piłkę, ale z dziecięcą łatwością odbiera mu ją Andre Santos.

• Chamberlain dostaje podanie od Sagny, stara się poszukać sobie miejsca na oddanie strzału z prawej nogi, ale traci piłkę uderzając w nogi obrońcy.

• "Kanonierzy" wymieniają się podaniami nawet w powietrzu, w polu karnym gości. Decydujące podanie, które ma się zakończyć strzałem zostaje jednak zakończone wślizgiem i wybiciem środkowego obrońcy.

• Akcja Mirallasa zdała się na nic, gdyż rzut rożny również został zmarnowany. Operator pokazuje nam Arsene Wengera na trybunach, który odbywa tam swoją karę. Zamiast jego na ławce rezerwowych dowodzi jego asystent Pat Rice.

• Dobra akcja Mirallasa! Zawodnik gości minął jednego obrońcę i szybko wbiegł w pole karne, skąd oddał strzał prosto w Szczęsnego!

• Holebas walczy o górną piłkę z Chamakhiem i zdaje się, że ucierpiał w tym starciu. Okazuje się to małym draśnięciem i można kontynuować grę bez wzywania pomocy.

• Ibagaza zagrywa w po linii pola karnego do Fejsy, który stara się dośrodkować na piąty metr, ale zostaje zblokowany przez defensora Arsenalu.

• Dogranie w pole karne do Fejsy, który staje przed szansą na wyrównanie, ale jej nie nie wykorzysta, gdyż arbiter liniowy wskazuje pozycję spaloną.

• Szczęście w nieszczęściu Tomasa Rosicky'ego. Czech co prawda dostał żółtą kartkę, ale brakowało tylko metra, aby arbiter mógł podyktować rzut karny za ten faul.

• Szybki kontratak Olympiakosu kończy się na dośrodkowaniu Ibagazy, który trafił w nogę Sagny.

• Sagna rusza z akcją po skrzydle i zostaje faulowany. Francuz protestuje domagając się żółtej kartki dla rywala.

• Na tę chwilę dominują goście. Kolejna szansa, świetna wymiana podań zwieńczona zostaje dograniem w pole karne, ale strzał Holebasa pozostawia wiele do życzenia.

• Kolejna szansa dla Olympiakosu, świetne uderzenie z narożnika pola karnego zostaje skutecznie zatrzymane przez Wojciecha Szczęsnego.

• Dośrodkowanie w pole karne świetni wykorzystuje nieupilnowany David Fuster i głową kieruję futbolówkę do siatki! Zdenerwowany Szczęsny wybija piłkę z bramki!

• GOOOOOOOL!!! 1:2!

• Frimpong zagrywa prostopadłą piłkę do Arshavina, który znajduje się w sytuacji sam na sam, lecz arbiter boczny sygnalizuje pozycję spaloną.

• Arsenal nadal nie zwalnia! Świetne dogranie w pole karne, po którym twarzą w twarz z bramkarzem staje Chamakh! Marokańczyk nie zdołał dobrze wymierzyć z woleja i trafił obok bramki!

• Po wręcz koronkowej wymianie podań w pole karne wbiega Andre Santos, dogrywa do Chamakha, jednak piłka wraca pod nogi Brazylijczyka, który mija jednego rywala i kieruje piłkę do siatki tuż obok golkipera Olympiakosu!

• GOOOOOOL! 2:0!

• Blisko wyrównania! Dośrodkowanie w pole karne zmierzało pod nogi napastnika, ale przerwał je Mertersacker niemal nie pakując piłki do własnej bramki!

• Santos próbuje długiej piłki w pole karne, ale wywraca się podczas zagrania i podanie nie dociera do adresata.

• Goście próbują, ale Marcano nie potrafi nawet wyprowadzić piłki, panikując po założeniu skutecznego pressingu przez Chamakha.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Chamakh, ale nie trafił w bramkę.

• Olympiakos znajduje się na połowie Arsenalu, wymienia podania, ale gubi się podczas wykonywania najprostszych zagrań.

• Świetne zagranie z głębi pola trafia pod nogi młodego skrzydłowego Arsenalu, Chamberlain minął jeszcze jednego rywala i oddał perfekcyjny strzał po ziemi w stronę długiego słupka! Costanzo bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Arsenalu!

• "Kanonierzy" na połowie rywala, Rosicky stara się dograć do dobrze rozstawionego kolegi, ale totalnie partaczy podanie i Olympiakos rusza z kontratakiem.

• Zagranie na skrzydło do młodego Chamberleina, ale ten mimo swojej szybkości nie zdołał przyjąć jej zanim wyszła za linię końcową.

• Prostopadła piłka do Chamakha, ale Marokańczyk zostaje zblokowany przez obrońcę gości.

• Arsenal na połowie Olympiakosu, ale zwania tempo i wycofuje piłkę do defensywy.

• Początek emocji na Ashburton Grove!

• I mamy już hymn Ligi Mistrzów!

• Zawodnicy obu drużyn ustawili się już w tunelu i czekają na sygnał arbitra do wyjścia na murawę.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie 5 minut!

• Obie drużyny wychodzą na to spotkanie w takiej samej formacji: 4-5-1.

• W poprzedniej kolejce Arsenal zremisował z Borussią Dortmund 1:1, zaś Olympiacos poniósł porażkę 0:1 z Olympiquem Marsylia.

• Bardzo ciekawie prezentuje się wyjściowa jedenastka "Kanonierów". Na skrzydle wystąpi młody, niedawno zakupiony Alex Oxlade-Chamberlein. Z letnich zakupów Wengera na murawie obejrzymy również: Per Mertersackera, Andre Santosa i Mikela Artetę.

• Za 15 minut rozpocznie się mecz drugiej kolejki Ligi Mistrzów w grupie E. Arsenal podejmie na Emirates Stadium Olympiakos Pireus!