4

3 1 połowa

Standard Liege

0

• Nic więcej nie wydarzy się na Emirates Stadium! Szwajcarski sędzia kończy dzisiejsze spotkanie!

• Sandro Schaerer doliczył trzy minuty do drugiej części spotkania!

• Kanonierzy nie zwalniają tempa i próbują jeszcze raz pokonać bramkarza gości! Żadna z kilku prób nie znajduje jednak drogi do bramki, a finalny strzał Aubameyanga o centymetry mija bramkę gości z Belgi!

• Żółty kartonik obejrzał również Hector Bellerin

• Sandro Schaerer po raz drugi pokazał w tym spotkaniu żółtą kartkę. Tym razem zobaczył ją Vojvoda za kopniecie rywala w nogi.

• Carcela-Gonzalez popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne szukając kolegów z drużyny. Piłkę w "szesnastce" próbował opanować Amallah, jednak zamias tego wybił piłkę na aut bramkowy.

• Swoją ostatnią zmianę wykorzystuje również Michel Preud'homme. Lestienne zostaje zastąpiony przez Amallaha.

• Szkoleniowiec Kanonierów nie ma zamiaru oszczędzać rywali. Na boisku pojawia się Aubameyang, który zastępuje Nelsona.

• Belgowie pokazują swoją bezradność w dzisiejszym spotkaniu. Nawet proste zagrania sprawiają im dzisiaj dużo problemów.

• Na kolejną zmianę zdecydował się również Unai Emery, który wzmacnia środek pola. W miejce Willocka na plac gry wchodzi Guendouzi

• Druga zmiana w szeregach Standardu Liege. W miejsce Emonda na boisku melduje się Avenatti.

• Piłkarze Standardu tracą piłkę podczas próby wyjścia z własnej połowy. Pepe postanawia pokazać rywalom próbkę swoich umiejętności i dryblując zbliża się do bramki gości, po czym pada w polu karnym. Sędzia nie ma jednak zamiaru wskazywać na "wapno". Gramy dalej!

• Na pierwszą zmianę decyduje się również Unai Emery. W miejsce Ainsleya Maitlanda-Nilesa na boisku pojawia się Nicolas Pepe.

• Nelson zauważył dobrze ustawionego Martinelliego i dośrodkował w pole karne. Brazylijczyk skierował piłkę głową w stronę bramki próbując powtórzyć swojego pierwszego gola, jednak instynktowna interwencja bramkarza gości uchroniła Belgów od straty gola!

• M'Poku stanął przed szansą zmniejszenia strat! Pomocnik Standardu mocno uderzył do krótki słupek, jednak Martinez był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny.

• Trener gości decyduje się na pierwszą zmianę już po niemal godzinie gry w Londynie. W Miejsce Boljevića melduje się Carcela-Gonzalez

• GOOOOOOOOL! Kolejne trafienie Arsenalu! Na listę strzelców wpisuje się Ceballos, który wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości!

• Nelson znalazł świetnym podaniem Martinelliego w polu karnym Standardu Liege, jednak Brazylijczyk nie był w stanie zamknąć akcji mijając się z futbolówką o kilka centymetrów. Piłka ostatecznie wyszła na aut bramkowy.

• M"Poku nie mając do kogo odegrać piłki zastawił futbolówkę przed Tierneyem, który postanowił sfaulować rywala i zgasić w zarodku ewentualny atak rywali.

• Martinelli postanowił przypomnieć się bramkarzowi Standardu uderzając piłkę sprzed pola karnego. Strzał powędrował jednak kilka centymetrów ponad poprzeczną bramki.

• Piłkarze wybiegli na murawę! Zaczynamy drugą część meczu!

• Chociaż statystyki posiadania piłki układają się w proporcjach 56-44% dla Arsenalu, pierwsze 45 minut spotkania na The Emirates Stadium zdominowali zawodnicy gospodarzy.

• Sandro Schaerer nie doliczył ani minuty do pierwszej części spotkania i zaprosił piłkarzy do szatni.

• M'Poku próbując zabrać piłkę rozpędzonemu Willockowi sfaulował Anglika i sędzia był zmuszony pokazać żółty karton piłkarzowi Standardu.

• Martinez w końcu zmuszony do interwencji! Gavory otrzymał świetne podanie w pole karne i uderzył z ostrego kąta na bramkę Kanonierów. Niestety dla gości piłka zmierzała wprost w bramkarza, który z problemami, ale poradził sobie ze strzałem.

• Vojvoda z pewnością zapamięta na długo to spotkanie. Nelson do spółki z Tierneyem bez problemów radzą sobie z obrońcą Standardu.

• Cimirot pokusił się na strzał z dystansu, jednak bramkarz Arsenalu nie musiał nawet ruszać się z miejsca. Strzał był bardzo daleki od bramki gospodarzy.

• Nelson po raz kolejny poradził sobie z Vojvodą i ruszył wzdłuż linii bramkowej, szukając w polu karnym Martinelliego. Brazylijczyk nie trafił jednak w futbolówkę, która ostatecznie padła łupem Milinkovića-Savića.

• GOOOOOL! Drogę do bramki Standardu tym razem znajduje Willock! Po zablokowanym uderzeniu Nelsona, piłka trafiła pod nogi Anglika, który bez namysłu uderza na bramkę gości i podwyższa prowadzenie!

• Vojvoda miał fantastyczną okazję, aby zagrozić bramkarzowi gospodarzy, jednak po przyjęciu piłki w polu karnym Arsenalu nieczysto uderzył piłkę, która skończyła pod nogami defensora Kanonierów.

• Goście mieli swoją szansę po dośrodkowaniu w pole karne Kanonierów, jednak żaden z zawodników nie zamknął centry i Martinez bez problemów interweniował.

• GOOOOOOOOL! Martinelli idzie za ciosem i podwyższa wynik na 2:0!
    Napastnik Arsenalu miał mnóstwo miejsca w polu karnym, aby przyjąć piłkę, obrócić się z nią i uderzyć na długi słupek!

• GOOOOOOOL! Kieran Tierney dośrodkował piłkę w pole karne, na krótki słupek! pierwszy do piłki dopada Martinelli, który głową kieruje piłkę do bramki!

• Vojvoda próbował dośrodkować piłkę w pole karne Arsnealu, jednak próba ta została zablokowana przez obrońcę gospodarzy. Standard wykonywać będzie rzut rożny.

• Nelson ograł Bojlevića i pognał wzdłuż linii bramkowej, po czym przewrócił się w polu karnym po kontakcie z defensorem gości. Sędzia nie miał jednak zamiaru wskazywać na jedenasty metr od bramki.

• Przed świetną szansę stanął Willock, który znalazł się z piłką w polu karnym Standardu i mógł otworzyć wynik spotkania! Nic z tego jednak nie wyszło, a piłka wyszła na aut bramowy!

• Tierney próbował naleźć w polu karnym Willocka, który miał szansę uderzyć piłkę głową, jednak golkiper gości uprzedził zawodnika Arsenalu i złapał piłkę.

• Goście od samego początku stawiają na grę z kontry. Długim wybicie popisał się bramkarz Standardu, Milinković-Savić, jednak włożył w to za dużo siły i jego vis-a-vis złapał piłkę w swoim polu karnym.

• Piłkarze Standardu rozpoczęli to spotkanie! A więc gramy!

• Tylko sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka Sandro Schaerera, które rozpocznie to spotkanie!

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest drużyna Unaia Emery'ego. Hiszpan wygrał aż 18 z 20 domowych spotkań w Lidze Europy jako trener Sevilli oraz Arsenalu, dorzucając do tego jeden remis i porażkę.

• - Arsenal jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu i jeśli uda nam się wywalczyć chociażby punkt, będzie to spora niespodzianka. - skomentował nadchodzące spotkanie Michel Preud'homme, trener Standardu Liege

• Będzie to piąte spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Dotychczasowe cztery mecze kończyły się wygranymi Arsenalu. Ostatnim razem obie drużyny spotkały się w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2009/2010.

• Już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie 2. kolejki Ligi Europy pomiędzy Arsenalem i Standardem Liege!