2

Sunderland

1

• Dziękuję za uwagę i wspólnie spędzony czas.

• Jak widać po statystykach, Arsenal zdominował to spotkanie i zasłużenie wygrał.

9 - 19

• Arsenal odnosi upragnione zwycięstwo nad Sunderlandem 2:1. Na szczególną uwagę zasługuje postać Robina van Persiego, który swoimi dwoma trafieniami samotnie zapewnił "Kanonierom" trzy punkty. Za chwilę garść statystyk pomeczowych.

• Koniec meczu!

• Arteta znajduje się w polu karnym, przekłada na prawą nogę i niecelnie podaje do Walcotta.

• Brown rozrzuca zagrywa długą piłkę do napastnika, ale blokuje go Szczęsny i Polak wznowi od własnej bramki.

• Krótkie zagranie po ziemi, wrzutka w pole karne, ale wszystko wyjaśnia Song wybijając piłkę na połowę rywala.

• Rzut wolny dla Sunderlandu po zagraniu ręką przez Songa.

• Walcott chciał jeszcze na sam koniec, zdobyć bramkę po rajdzie między obrońcami, ale zatrzymał go Wes Brown.

• Aż pięć minut zostało doliczone do tej części spotkania.

• Benayoun uderza z linii pola karnego, ale trafia w Browna.

• Walcott przedziera się przy linii końcowej, zagrywa między nogami Browna, ale żaden z zawodników nie doszedł do tej piłki.

• Zmiana w drużynie Sunderlandu. Za Cattermole'a wchodzi Gardner.

• Wzrasta napór Sunderlandu, teraz to oni utrzymują się przy piłce.

• Zagranie do Arshavina na 10. metr, Rosjanin oddaje strzał i broni Mignolet na raty.

• GOOOL! Nie, nie ma! Była szansa dla Sunderlandu, ale Dong-Won w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej!

• Dotychczas żaden z graczy Arsenalu nie potrafił trafić w bramkę z rzutu wolnego w tym meczu. Do piłki podszedł Van Persie i od razu umieścił ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 2:1!!! Ależ piękna bramka Robina van Persiego! Przymierzył w prawie samo okienko bramki Mignoleta!

• Van Persie zostaje faulowany przez Browna, który ma już na koncie żółtą kartkę. Tym razem obyło się bez kary, ale będzie szansa strzału z 18. metrów.

• Zagranie do Walcotta, ale piłka leciała za wysoko, aby Anglik mógł jej dosięgnąć.

• Druga zmiana w Sunderlandzie za Sessegnona wchodzi Wickham.

• Arsene Wenger wykorzystał już wszystkie zmiany, podczas gdy Steve Bruce ma jeszcze dwie w zanadrzu.

• Rosicky złapał zadyszkę i w jego miejsce na placu gry pojawił się Benayoun. Świetny występ czeskiego pomocnika.

• Rosicky minął jednego rywala i oddał potężny strzał z szesnastu metrów prosto w nogi Browna.

• Walcott zacentrował w pole karne, ale piłka po drodze odbiła się rykoszetem do głowy bocznego obrońcy i w efekcie nie doszła do celu.

• Ależ akcja Andrieja Arshavina! Świetnie balansem minął czterech przeciwników i oddał strzał między nogami Turnera! Piłka minimalnie minęła bramkę Mignoleta!

• Song zastawił się w polu karnym na napastniku Sunderlandu, a chwilę później został faulowany.

• Van Persie dośrodkowuje w pole karne, ale robi to za mocno i "Czarne Koty" przejmują piłkę.

• Szczęsny wychodzi do piłki po dośrodkowaniu w pole karne, nie sięga jej, ale futbolówka przechodzi dalej i opuszcza pole karne.

• Pierwsza szansa dla Arshavina. Rosjanin ładnie minął jednego rywala, ale później zgubił piłkę i nic z tego nie wyszło.

• A w drużynie Arsenalu w miejsce Gervinho pojawia się Arshavin.

• Zmiana w drużynie Sunderlandu, za Larssona (strzelec gola) wchodzi Ji Dong-Won.

• Van Persie miał szansę dograć do dobrze rozstawionego Gervinho, ale podjął tą decyzję za późno i stracił piłkę.

• Rosicky zagrywa prostopadłą piłkę do Van Persiego! Holender uderza z ostrego kąta i trafia w Mignoleta!

• Zagranie w pole karne, ale tam najwyższy jest Szczęsny i bramkarz Arsenalu wyłapuje górną piłkę.

• Koscielny fauluje Sessegnona na własnej połowie i otrzymuje żółtą kartkę.

• Walcott próbuje strzału z rzutu wolnego na szesnastym metrze, ale Arsenal musi jeszcze popracować nad tym elementem. Kolejny zmarnowany stały fragment gry.

• Rosicky świetnie uruchamia Walcotta, ale ten pada jak rażony po faulu w wykonaniu Browna. Brzydkie zagranie obrońcy Sunderlandu.

• Jenkinson dogrywa w pole karne, ale Brown wybija na rzut rożny.

• Beznadziejny strzał Artety z rzutu wolnego na dwudziestym metrze.

• Rosicky rozgrywa dziś dobre spotkanie, tym razem zamieszał między obrońcami Sunderlandu na dwudziestym metrze i został zatrzymany dopiero faulem.

• Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, Larsson uderza głową, ale piłka przechodzi minimalnie obok słupka.

• I żółty kartonik dla Alexa Songa. Tym razem "Kanonierzy" przerywali kontratak "Czarnych Kotów".

• Druga żółta kartka dla Sunderlandu. Walcott ruszył z piłką i była szansa na przeprowadzenie kontrataku. Larsson zdecydował się zaryzykować faulem i otrzymał żółtą kartkę.

• Niecelne dogranie Songa do Jenkinsona i Sunderland rusza z kontrą. Przerywa ją faulem Mertersacker.

• Pierwsza kartka w tym meczu. Rosicky świetnie uciekł rywalom, ale jego 60-metrowy sprint przerwał wślizgiem Vaughan.

• Blisko samobójczego trafienia w wykonaniu Richardsona, piłka pechowo odbiła się od jego kolan, ale w porę interweniował Mignolet!

• Pierwsza zmiana w meczu i w wykonaniu Wengera, za Gibbsa wchodzi Santos.

• Van Persie biegnie wzdłuż linii pola karnego, próbuje dośrodkować, ale trafia w boczną siatkę.

• Rosicky stara się technicznie dograć do Gervinho, ale przesadził z efektownością i Sunderland przejmuje piłkę.

• Zagranie na stronę do Elmohamady'ego, ale świetnie wślizgiem interweniuje Gibbs.

• Mocne uderzenie Songa z osiemnastu metrów, ale piłka trafia w obrońcę.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze znajdują się już na murawie.

• Już za kilka minut zaczynie się druga część spotkania.

4 - 9

• Wielu kibiców nie zdążyło jeszcze wygodnie zasiąść w fotelach, a Robin van Persie już zdobył bramkę strzałem w 40. sekundzie meczu. Szybko strzelona bramka mogła przybić "Czarne Koty" zwłaszcza, że Holender do spółki z Gervinho straszyli obronę gości kilkoma ciekawymi strzałami. W efekcie gola nie strzelili co zemściło się w 31. minucie kiedy to świetnie przymierzył Larsson z rzutu wolnego. Do przerwy 1:1. A zaraz przedstawimy garść statystyk po pierwszej połowie.

• Koniec pierwszej połowy na Emirates Stadium!

• Dwie minuty zostały doliczone do tej części spotkania.

• Dośrodkowanie w pola karne do Larssona, ten wycofuje nieco do Colbacka, a Anglik uderza z woleja nad bramką!

• Rosicky szuka w polu karnym Van Persiego, ale jego podanie jest za mocne i piłkę wyłapuje Mignolet.

• Koscielny zagrywa do Szczęsnego na granicy ryzyka, ale na szczęście Larsson nie zdołał dobiec w porę do tej piłki i spokojne wybił ją golkiper Arsenalu.

• Po zamieszaniu w polu karnym do dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderza Song, ale piłka leci za wolno, aby zaskoczyć Mignoleta.

• Jenkinson dośrodkowuje w pole karne, ale Brown wybija piłkę głową poza pole karne.

• Koscielny świetnie zastawia się na Colbacku, a sędzia odgwizduje faul uważając, że Anglik za bardzo napierał na Francuza.

• Arsenal rusza z akcją, faulowany zostaje Gervinho. Mamy przywilej korzyści, ale chwilę później faulowany zostaje Rosicky.

• Jenkinson rzuca piłkę do Gervinho, ale jego podanie przecina O'Shea.

• Faul w środku pola i wznowi Arteta z linii koła środkowego.

• WOJCIECH SZCZĘSNY! Fatalny błąd Jenkinsona, Elmohamady ruszył stroną i dośrodkował na głowę do Cattermole'a, który musiał tylko trafić do niemal pustej bramki! Przeszkodził mu Szczęsny, który wyciągnął się jak struna i wybronił uderzenie na linii bramkowej!

• Słabe dośrodkowanie w wykonaniu Van Persiego i stracona szansa na gola.

• "The Gunners" w swoim stylu wymieniają dużą ilość podań, piłka trafia do Jenkinona, a ten wywalcza rzut rożny.

• Zanim Areta sfaulował Cattermole'a piłka długo wisiała w powietrzu i można było ją wybić jak najdalej od bramki. Defensywa Arsenalu tego nie zrobiła i teraz muszą ciężej pracować, aby po raz kolejny wyjść na prowadzanie.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Larsson świetnie uderza z rzutu wolnego! Szczęsny bez szans na skuteczną interwencję i mamy wyrównanie na Emirates Stadium!

• Arteta skacze do główki z Cattermolem przed własnym polem karnym i fauluje kapitana Sunderlandu.

• Van Persie cofa się po piłkę na własną połowę i fauluje Cattermole'a.

• Ależ szczęście Szczęsnego! Bramkarz "Kanonierów" źle obliczył tor lotu piłki, wyszedł z dala od bramki i został minięty przez skrzydłowego rywali! Wszystko mogło się bardzo źle skończyć dla Arsenalu, gdyby nie to, że zawodnik Sunderlandu podał do Koscielnego!

• Ładny odbiór w wykonaniu Rosicky'ego, ale nie przyniosło to korzyści, gdyż Song zaspał i oddal strzał w obrońcę rywali.

• Chwila przerwy Vauhgan ucierpiał w pojedynku z zawodnikiem Arsenalu i potrzebne będzie szybkie zszycie rany ciętej na czole.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, myli się Mignelot, Gervinho uderza głową, ale strzał przecina obrońca i futbolówka ląduje szczęśliwie w rękach leżącego Mignoleta.

• Gervinho zwodem wyprowadza sobie piłkę na strzał i potężnie uderza nad bramką Mignelota!

• Podopieczni Wengera bawią się podając między pomocnikami Sunderlandu, do momentu kiedy sfaulowany zostaje Arteta.

• Krótkie rozegranie, van Persie zagrywa do Artety, który przerzuca piłkę nad obrońcami kierując ją do Robina. Podanie jest jednak niedokładne i wznowi Mignelot z piątego metra.

• Rzut wolny dla "Kanonierów" i będzie kolejna szansa dla Robina van Persiego.

• Jak na razie w posiadaniu piłki zdecydowanie dominuje Arsenal. W tej statystyce mamy wynik 61% - 39%.

• Na strzały van Persiego odpowiada Richardson! Zawodnik "Czarnych Kotów" pięknie przymierzył z dystansu, ale piłka nie poszybowała w światło bramki!

• Zagranie do Sessegnona, ale napastnik Sunderlandu znajduje się na pozycji spalonej.

• Arsenal wymienia podania w ataku pozycyjnym, a zawodnicy Sunderlandu biegają jak dzieci we mgle.

• Kolejny strzał Robina van Persiego. Napastnik potężnie uderzył lewą nogą z osiemnastu metrów, ale piłka minęła bramkę pół metra obok słupka.

• Szkoda, że mu to nie wyszło.

• Ależ popis umiejętności technicznych w wykonaniu Van Persiego! Holender zauważył wysuniętego Mignelota i podcinką uderzył na bramkę z szesnastego metra! Piłka szybowała w stronę lewego okienka, ale w efekcie odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki! Piękne uderzenie!

• Wrzutka w pole karne Szczęsnego, ale Elmohamady nie wygrał pojedynku główkowego z Jenkinsonem.

• Ależ szansa na podwyższenie. Gervinho uwolnił się od obrońcy i zagrał w stronę pola karnego, ale w porę zainterweniował Mignolet.

• Mocna piłka w pole karne "Czarnych Kotów", ale żaden z zawodników nie dotknął piłki.

• Arsenal spokojnie wycofuje na własną połowę i tam wymienia serię podań, po przeniesieniu piłki na połowę rywala, faulowany zostaje Walcott.

• Próba szybkiego przeniesienia piłki pod pole karne w wykonaniu Gibbsa, ale skutecznie przerywa ją boczny obrońca Sunderlandu.

• Sunderland próbuje atakować, ale wychodzi im to bardzo nieporadnie i Arsenal przerywa ich atak przed własną szesnastką.

• Faul na Turnerze, wznowi Sunderland.

• Ależ świetny początek w wykonaniu graczy Arsene Wengera!

• GOOOOOOOOOOL!!!!! 1:0 w pierwszej minucie! Po świetnej akcji na skrzydle, Gervinho dograł w pole karne do Van Persiego, a ten wyprowadził na "Kanonierów" na prowadzenie strzałem z bliskiej odległości!

• Pierwszy gwizdek na Emirates Stadium!

• Kapitanowie obu drużyn wyprowadzili sowich zawodników na murawę.

• Zawodnicy są już w tunelu i szykują się do wyjścia na murawę.

• Dzisiejszych rywali dzieli zaledwie jeden punkt w tabeli. Arsenal znajduje się na piętnastym miejscu, a Sunderland na szesnastym.

• Sunderland: Mignolet, Turner, Brown, Richardson, O'Shea, Cattermole, Larsson, Colback, Vaughan, Elmohamady, Sessegnon. Zmiennicy "Czarnych Kotów": Westwood, Laing, Gardner, Mayler, McClean, Wickham, Ji Dong-Won.

• W dzisiejszym meczu Arsenal wystąpi w składzie: Szczęsny, Mertersacker, Koscielny, Jenkinson, Gibbs, Rosicky, Arteta, Walcott, Song, Van Persie, Gervinho. Ławka rezerwowych "Kanonierów": Fabiański, Santos, Djourou, Arshavin, Frimpong, Benayoun, Park Chu-Young.

• Witamy państwa na relacji ze spotkania angielskiej Premier League. W dzisiejszym meczu Arsenal zmierzy się z Sunderlandem.