Arsenal Londyn 1 - 1 Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton Wanderers

1

• Dziękuje za uwagę i żegnam.

• "Kanonierzy" w całym meczu osiągnęli 73% posiadania piłki.

• Arsenal dominował przez całe prawie 100 minut, ale zaledwie zremisował po tym jak Wolves doprowadziło po uderzeniu głową Stevena Fletchera. Na osobny komentarz zasługuje bramkarz gości - Wayne Hennessey, który wybronił kilka doskonałych sytuacji Arsenalu do strzelenia gola.

• Koniec meczu!

• Arshavin stara się dograć na piąty metr, ale trafia w obrońcę.

• Jeszcze uderzenie głową Van Persiego, ale piłka przelatuje obok lewego słupka.

• Dośrodkowanie w pole karne, ale głową wybija Fletcher.

• Gervinho faulowany przy linii bocznej. Szansa na dośrodkowanie!

• Szczęsny wybija daleko w stronę Gervihno, ale Ward główkuje piłkę na aut.

• Wrzutka Ramseya do Van Persiego, ale niecelny strzał głową w wykonaniu Holendra.

• Hennessey ukarany żółtą kartką za przedłużanie wybicia z "piątki".

• Rosicky wbiega w pole karne, ale nie zdąża wbić piłki w stronę bramki zanim opuszcza ona boisko.

• Sześć minut zostało doliczone do meczu.

• Próba podania z głębi pola w wykonaniu Artety, ale piłka ląduje w rękach bramkarza Wolves.

• Strzał Vermaelena z bliskiej odległości i kolejna świetna interwencja Hennesseya!

• Van Persie już na murawie, otrzymuje piłkę w pole karne, ale źle przyjmuje sobie piłkę.

• Marokańczyk rozciął sobie głowę i musi zostać opatrzony.

• Chamakh i Van Persie starają się uderzyć głową. Niestety trafiają w siebie, a piłka przechodzi nad poprzeczką.

• Koscielny uderza z ostrego kąta, ale po raz kolejny broni Hennessey.

• Po małych aktorskich można powiedzieć problemach. Za Hunta wchodzi Doyle.

• Ofensywna zmiana w Arsenalu. Za Djourou wchodzi Chamakh.

• Arshavin wybija piłkę spod nóg rywala. Aut.

• Jeszcze jeden strzał Van Persiego, tym razem uderza z woleja na piątym metrze, ale Hennessey broni intuicyjnie nogami!

• Kolejne świetne uderzenie Van Persiego z rzutu wolnego, ale Hennessey ponownie ładnie broni!

• Djourou mija jednego rywala, a później zostaje faulowany przez Hunta.

• Gervinho zagrywa na trzeci metr, ale tam głową piłkę wybija Stearman.

• Arshavin zagrywa na "ścianę" do Van Persiego, ten wykłada mu piłkę na szesnasty metr i Rosjan uderza minimalnie obok okienka!

• Zagranie Henry'ego na drugą stronę, ale Djourou od razu odbiera piłkę Fletcherowi.

• Van Persie otrzymuje idealną piłkę na szósty metr, ale przyjął piłkę za siebie i oddał strzał w bramkarza!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka pada na 16. metr do Ramseya, ten uderza z woleja, ale nie trafia w bramkę. Kolejny korner.

• Arteta uderza z rzutu wolnego i trafia w zawodnika stojącego w murze.

• Można powiedzieć, że idiotyczne zagranie zawodnika Wolves. Nie pomyślał o możliwych skutkach wejścia prostą nogą i słusznie został ukarany czerwoną kartką.

• Czerwona kartka! Arteta brutalnie faulowany przez Milijasa!

• Faul na Mertesackerze i Guedioura otrzymuje żółtą kartkę.

• Uderzenie Rosicky'ego, ale piłka przechodzi obok słupka!

• A w "Wilkach" za Forde wchodzi Guedioura.

• Ramsey zamienia Songa.

• Johnson uważa, że rywal celowo na niego nadepnął i chce to wytłumaczyć Vermaelenowi. Sędzia wzywa obu zawodników.

• Johnson próbuje dojść do piłki, ale przeszkadza mu w tym Vermaelen.

• Song ukarany żółtą kartką, ale to wejście wyglądało bardzo groźnie. Wcześniej sam był faulowany i postanowił się odegrać silnym kopniakiem w rywala.

• Song w jednej akcji fauluje dwóch zawodników rywala. Bezpardonowe wejście!

• Dośrodkowanie w wykonaniu Rosicky'ego, Mertesacker uderza głową, ale Hennessey instynktownie broni! Próba dobicia w wykonaniu Van Persiego, ale ten zostaje zablokowany i piłka wychodzi poza linię końcową!

• Piękny strzał Van Persiego, Hennessey wyciąga się jak struna i przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Przy piłce znajduje się również Mikel Arteta.

• Gervinho faulowany przed polem karnym. Do piłki podchodzi Robin van Persie.

• Rosicky podaje do Arshavina, ten odgrywa mu z klepki, ale w polu karnym jest zbyt dużo zawodników i Czech nie ma szans na wykończenie tej akcji strzałem na bramkę.

• Za Yossi Benayouna wchodzi rosyjski skrzydłowy - Andriej Arshavin.

• Gervinho w polu karnym, próbuje wystawić piłkę do Songa, ale jego podanie przecina obrońca gości.

• Arshavin szykuje się do wejścia na plac gry.

• Milijas oddaje strzał z około 35. metrów, ale futbolówka przechodzi nad poprzeczką.

• Wrzut z autu, Stearman naciska Van Persiego i piłka ponownie opuszcza plac gry. Kapitan Arsenalu domaga się odgwizdania faulu, ale arbiter podtrzymuje swoją decyzję.

• Podanie Koscielnego do Vermaelena, ten przyjmuje piłkę, ale według arbitra dotknął ją ręką.

• 30 minut pozostało "Kanonierom" na wyjście na prowadzenie.

• Próba wstrzelenia piłki na drugi metr przez Gervinho, ale futbolówka ląduje w rękach golkipera Wolves.

• Po wrzutce z rożnego w pole karne, Koscielny uderza głową, ale piłkę pewnie łapie Hennessey.

• Vermaelen otrzymuje żółtą kartkę za krytykowanie pracy sędziego.

• Próba uderzenia z ostrego kąta Gervinho, ale piłka nie trafia w światło bramki. Wznowienie z piątego metra przez Hennesseya.

• Ponowna próba zagrania Benayouna do Van Persiego, ale dwóch zawodników gości przecina to podanie.

• Benayoun stara się dograć do Van Persiego, ale trafia w Milijasa, który wybija piłkę na aut.

• Strata Gervinho przed polem karnym rywala.

• Robin van Persie zagrywa piłkę ręką i rzut wolny dla Wolverhamptonu na własnej połowie. Kapitan "Kanonierów" protestuje, ale decyzji arbitra nie zmieni.

• Dośrodkowanie z rożnego w pole karne gości, ale żaden z zawodników gospodarzy nie dochodzi do piłki.

• Dośrodkowanie Djourou, ale Van Persie nie ma szans na dojście do piłki.

• Arsenal nadal stara się kontrolować mecz poprzez wymianę sporej ilości podań.

• Richard Stearman zastępuje kontuzjowanego Zubara.

• Forde biegnie wzdłuż linii bocznej, ale piłka opuszcza plac gry.

• Niecelne podanie Rosicky'ego do Artety i strata na rzecz Wolves.

• Benayoun mija rywala i zagrywa dobrą piłkę do Gervinho, ten w zamieszaniu nie potrafi skierować piłki do siatki, ale i tak znajduje się na pozycji spalonej.

• Póki co goście grają w dziesięciu.

• Zubar ucierpiał w starciu z Gervinho.

• Bez żadnych zmian personalnych w obu drużynach.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Arsenal zdecydowanie dominował w pierwszej połowie, ale niespodziewanie stracił bramkę. Szczęsny tylko raz został zmuszony do interwencji i nie udało mu się zatrzymać idealnego strzału Fletchera. Arsene Wenger będzie musiał dokonać kliku zmian w taktyce, aby jego drużyna z powrotem wyszła na prowadzenie. Być może dojdzie do jakiś zmian personalnych, aczkolwiek trudno wyznaczyć jakiegoś zawodnika, który grałby wystarczająco słabo, aby posłać go na ławkę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Van Persie dwukrotnie ogrywa rywala w polu karnym, ale jego podcinka posyła piłkę za linię końcową.

• Forde ścina do środka, ale blokuje go Koscielny.

• Warda stara się celnie dośrodkować, ale piłka w powietrzu opuszcza plac gry.

• Arteta za długo bawi się w środku pola i Fletcher zabiera mu piłkę.

• Dwie minuty zostały doliczone do pierwszej części spotkania.

• Arsenal znajduje się już pod bramką rywala, ale z braku pomysłów Djourou musi odegrać do Mertesackera.

• Jarvis dośrodkowuje, ale piłka przechodzi przez całe pole karne i wychodzi poza linię końcową.

• Piłka zawisa w powietrzu, Benayoun trąca ją w stronę kolegi i zostaje trafiony przez Milijasa. Faul i słowne upomnienie od arbitra.

• Niecelne podanie Songa do Gervinho i Zubar przejmuje piłkę.

• Faulowany Benayoun przez Warda przy linii bocznej na środku boiska.

• "Kanonierzy" budują atak pozycyjny.

• Strzał z dystansu Rosicky'ego, ale Hennessey łapie mocny strzał na raty.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1 mamy wyrównanie! Po dośrodkowaniu z kornera uderza Hunt, piłka rykoszetem odbija się do Fletcher, który głową trafia do bramki tuż obok słupka!

• Jarvis stara się ograć Djourou, ale obrońca Arsenalu świetnie poradził sobie w tej sytuacji.

• Vermaelen świetnie zasłania się ciałem przed Fordem i ze spokojem odgrywa do kolegi.

• Benayoun wślizgiem powstrzymuje Warda.

• Szczęsny wymienia podania z Mertesackerem.

• Djourou dwukrotnie wybija piłkę głową przed siebie.

• Zbyt lekki strzał i bez problemów broni Hennessey.

• Szansa na strzał z bliskiej odległości. Uderzać będzie Arteta.

• Kolejna strata Henry'ego, Van Persie wychodzi niemal sam na sam i zostaje faulowany przed polem karnym przez Johnsona. Żółta kartka.

• Podanie Artety do Van Persiego, ale Holender znajduje się na pozycji spalonej.

• Van Persie w trudnej sytuacji mija Johnsona, a później uderza w trudnej sytuacji, ale Hennesseyowi udaje się wybić piłkę poza linię końcową!

• Van Persie odbiera piłkę zdezorientowanemu Henry'emu, później zagrywa piłkę między jego nogami, ale Arteta trafia w blokującego go obrońcę.

• Milijas walczy bark w bark z Songiem i nabija Kameruńczyka.

• Zagranie do Van Persiego, ale Ward pierwszy dochodzi do piłki i wybija ją na aut.

• Zubar został trafiony w nogę, ale schodzi z boiska o własnych siłach.

• Chwilę po tej sytuacji strzelał Hunt, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Zamieszanie przed polek karnym. Koscielny rzekomo trafia w głowę Zubara.

• Benayoun sprytnie wychodzi z opresji dogrywa do Djourou, ale Szwajcar za daleko wypuszcza sobie piłkę.

• Dośrodkowanie w pole karne i trzech zawodników Arsenalu mija się z piłką.

• Van Persie próbuje dograć podcinką do kolegi, ale jego zagranie głową przecina Ward. Rzut rożny.

• Zagranie prostopadłej piłki do Songa, ten stara się ładnie dograć piętką do Van Persiego, ale jego zagranie przecina obrońca gości.

• Próba zagranie długiej piłki do Fletchera, ale Szkot został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Wrzutka Artety, ale do piłki nie dochodzi żaden z graczy Arsenalu.

• Benayoun dostaje piłkę w pole karne od Rosicky'ego, ale zatrzymuje go Johnson i będzie rzut rożny.

• Podanie do Milijasa po nieudanym wykonaniu kornera, ale pomocnik gości znajduje się na pozycji spalonej.

• Ward stara się dośrodkować, ale zatrzymuje go Gervinho udanym wślizgiem.

• Benayoun wbiega z piłką w pole karne, stara się dryblować, ale przewraca się bez pomocy rywala.

• Milijas dośrodkowuje w pole karne z rożnego, ale głową piłkę wybija Djourou.

• Zubar zagrywa na piąty metr do Jarvisa, ale w tym miejscu znajduje się tylko jeden zawodnik Wolves i aż trzech Arsenalu. Dalekie wybicie piłki z szesnastki.

• Rzut wolny dla gości w środkowej strefie boiska.

• Gervinho zagrywa dobrą piłkę do wychodzącego Van Persiego, ale kapitan Arsenalu źle trafił w piłkę i ta potoczyła się obok słupka!

• Podanie w pole karne do Vermaelen, Belg oddaje strzał i trafia w obrońcę.

• Dalekie wybicie Hennesseya, ale w walce głową dominuje wysoki jak dąb Mertesacker.

• Teraz to goście wymieniają szereg podań.

• Djourou rusza z piłką i traci ją po ataku Hunta.

• Arsenal nadal przy piłce, ale nie zdobywają miejsca.

• Gervinho zamienił się stronami z Rosickym.

• Długi okres wymiany podań w defensywie w wykonaniu "Kanonierów".

• Ulżyło na pewno Iworyjczykowi, gdyż w ostatnim czasie często marnował idealne sytuację do strzelenia gola.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Arsenalu! Świetne podanie Benayouna do Gervinho, ten w sytuacji sam na sam oszukuje bramkarza i kieruje piłkę do pustej bramki!

• Jarvis ładnie mija Djourou, ale nie udaje mu się dokładnie zagrać do partnera.

• Djourou wygrywa pojedynek główkowy z Fletcherem.

• Berra skutecznie powstrzymuje Benayouna, ale musi wybić piłkę w aut.

• Forde stara się minąć przy linii Vermaelena, ale Belg wychodzi z tej sytuacji obronną ręką.

• Jarvis wbiega w pole karne, oddaje strzał, ale zostaje zablokowany przez Mertesackera. Dobra interwencja defensora Arsenalu.

• Milijas stara się zagrać górną piłkę do Fletchera, ale ta pada pod nogi Vermaelena.

• Gervinho wdaje się w drybling, zakłada siatkę Zubarowi, ale piłka ucieka mu za linię końcową.

• Benayoun ściera się z Jarvisem i zostaje faulowany przez zawodnika "Wilków".

• Słabe wykonanie kornera, a chwilę później Rosicky dorzuca piłkę na piaty metr, gdzie bezpańską piłkę łapie Hennessey.

• Arsenal spokojnie rozgrywa piłkę w defensywie, szybkie rzucenie piłki do Gervinho i Johnson wślizgiem wybija za linię końcową.

• Pierwszy gwizdek na Ashburton Grove.

• Yossi Benayoun wystąpi w roli wysuniętego środkowego pomocnika, a na skrzydle zagra Tomas Rosicky. Pewnie w trakcie meczu ci zawodnicy zamienią się kilkukrotnie swoimi rolami.

• Przywitanie zawodników obu drużyn.

• W Arsenalu występuje na razie najlepszy snajper Premier League - Robin van Persie. Kapitan "Kanonierów" w tym sezonie zdobył już szesnaście goli w osiemnastu meczach, w których wystąpił.

• W ataków Wolverhamptonu wystąpi Steven Fletcher, który w tym sezonie popisał się już sześcioma golami w czternastu spotkaniach.

• "Theo jest chory, dlatego brak go w składzie Kanonierów." - skomentował nam Michał. Wierzymy na słowo.

• Co ciekawe, ani w wyjściowej jedenastce, ani na ławce rezerwowych "Kanonierów" nie ma Theo Walcotta. Arsene Wenger dał również w końcu odpocząć Aaronowi Ramseyowi, w jego miejsce od pierwszych minut zagra Tomas Rosicky.

• I Arsenal: Szczęsny, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny, Djourou, Rosicky, Arteta, Song, Benayoun, Van Persie, Gervinho. Ławka rezerwowych: Almunia, Miquel, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Arshavin, Coquelin, Chamakh

• Dzisiejsi goście - Wolverhampton: Hennessey, Ward, Johnson, Berra, Zubar, Henry, Hunt, Jarvis, Milijas, Forde, Fletcher. Zmiennicy: De Vries, Elokobi, Stearman, Hammill, Guedioura, Ebanks-Blake, Doyle

• Znamy wyjściowe jedenastki obu drużyn.

• Tutaj można przeczytać zapowiedź tego spotkania w naszym serwisie.

• W dzisiejszym meczu Premier League na Emirates Stadium Arsenal ma zamiar wywalczyć trzy punkty w meczu przeciwko Wolverhamptonowi.