• Koniec meczu! Monaco sprawia sensację i wyrzuca Arsenal z Ligi Mistrzów!

• Arsenal wygląda bardzo nieporadnie w ataku.

• Aż 5 minut doliczył sędzia.

• Zamieszanie w polu karnym Monaco, ale obrońcy zdołali wybić piłkę.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Dirar, a wchodzi Elderson.

• Subasić popisuje się kapitalną interwencją! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bliska strzelał Sanchez!

• Ostatnia zmiana w Arsenalu. Za Monreala wchodzi Gibbs.

• 61-39 - to procentowe posiadanie piłki. Oczywiście na korzyść Arsenalu.

• Mimo stanu 3-3 w dwumeczu, to Monaco w dalszym ciągu ma awans dzięki golom na wyjeździe. Arsenal musi zdobyć jeszcze jedną bramkę, jeśli chce awansować.

• Najpierw Walcott trafił w słupek, piłki nie wybili obrońcy, przejął ją Ramsey i strzałem po długim słupku zdobył gola. Będzie gorąco przez pozostałe 10 minut!

• 2-0! RAMSEY!

• Kontrowersyjna sytuacja na boisku. Fabinho wybił piłkę spod nóg Walcotta, a tę złapał Subasić. Czy to było przypadkowe zagranie i bramkarz mógł złapać futbolówkę?

• Carrasco na prawej stronie uwolnił się i zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale żaden jego z kolegów nie zamknął akcji!

• Zmiana także w Arsenalu. Za Welbecka pojawia się Walcott.

• Zmiana w Monaco. Za Berbatova na murawie pojawia się Bernardo.

• Ramsey był w polu karnym i zamiast strzelić, to kiwał się z kilkoma obrońcami. Zła decyzja Walijczyka, który nie wniósł oczekiwanego ożywienia w poczynania ofensywne.

• Carrasco minął Mertesackera i popędził na bramkę Arsenalu, ale zdołał wrócić Koscielny i zażegnać niebezpieczną sytuację.

• Subasić z łatwością łapie dośrodkowanie z prawej strony.

• Ofensywna zmiana w Arsenalu. Za Coquelina pojawia się Ramsey. Goście grają bez nominalnego defensywnego pomocnika.

• Minął kolejny kwadrans meczu, a Arsenal dalej nie potrafi stwarzać sobie dogodnych sytuacji pod bramką Monaco.

• Pierwsza zmiana w meczu. Za Martiala wchodzi strzelec trzeciego gola dla Monaco w Londynie, Carrasco.

• Nerwowo w polu karnym Arsenalu, obrońcy Kanonierów nie potrafią wybić piłki przez dłuższy okres. Sytuacja ta trwała dobre kilkadziesiąt sekund, ale w końcu im się udało oddalić zagrożenie.

• Znów faulowany Sanchez, w podobnym miejscu co chwilę wcześniej. Tym razem dośrodkował Cazorla, ale poradzili sobie obrońcy Monaco.

• Świetny strzał Ozila! Subasić z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Kondogbia ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie. Przed Arsenalem dobra okazja na strzał z rzutu wolnego, odległość około 20 metrów.

• Od początku drugiej połowy Arsenal w posiadaniu piłki, Monaco odzyskuje ją tylko na niewielki okres czasu.

• Dobra akcja Arsenalu. Giroud zgrał głową do Sancheza, ten popędził ku linii końcowej i zagrał na środek pola karnego do Welbecka, Anglik się zastawił i wycofał do Giroud, ale nieco niedokładnie i strzał napastnika Arsenalu mocno niecelny.

• Drugą połowę rozpoczynają goście!

• Wydaje się, że Wenger skorzysta z usług Walcotta. Szybki skrzydłowy reprezentacji Anglii może wnieść dużo ożywienia w szeregi Arsenalu. Problemem jest skuteczność, a raczej jej brak. Wychowanek Southampton ma sporo sytuacji w meczach, w których gra, ale nie potrafi skierować piłki do siatki.

• Monaco wyszło na boisko z zamiarem utrzymania korzystnego wyniku. Atakują najczęściej dwoma zawodnikami, wykonują bardzo mało sprintów w ofensywie i nie stwarzają przewagi w żadnym sektorze boiska.

• Arsenal wygrywa pierwszą połowę 1-0. Kanonierzy nie wyglądają jednak na drużynę, która musi strzelić kilka bramek. Londyńczycy grają bardzo powoli, często niedokładnie i w efekcie nie stworzyli sobie wielu sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Giroud. Poza tym Francuz miał jeszcze dwa strzały, ale to zdecydowanie za mało, by zaskoczyć słynącą z solidności defensywę Monaco.

• Koniec pierwszej połowy.

• Giroud powinien to trafić! Welbeck zgubił Kurzawę, dośrodkował płasko spod linii końcowej, ale Francuz nie potrafił czysto uderzyć piłki!

• Sanchez ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu w polu karnym. Chilijczyk podpadł sędziemu już wcześniej, a w tym wypadku wydaje się, że sprowadzony z Barcelony skrzydłowy mógł stracić równowagę w starciu z rywalem.

• Ożywił się nieco Arsenal po strzeleniu bramki, ale to dalej nie jest to, do czego przyzwyczaili swoich kibiców Kanonierzy. Monaco z kolei dalej nie kwapi się do przeprowadzenia ataków na bramkę Ospiny.

• Abdennour blokuje strzał Welbecka na trzecim metrze od bramki!

• Welbeck podał na prostopadle do Giroud. Francuz był w polu karnym, strzelił z lewej nogi, ale jego uderzenie obronił Subasić. Dobitka Giroud już z prawej nogi, piłka powędrowała pod poprzeczkę i asekurujący obrońcy nie mieli szans na skuteczną interwencję!

• Goooool! Giroud! 1-0!

• Świetna akcja Monreala lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie było słabe.

• Welbeck przypadkiem dostał piłkę w polu karnym, ale ta odskoczyła Anglikowi i zdołał oddalić zagrożenie Wallace.

• Kurzawa i Adbennour z łatwością powstrzymali szarżującego prawą flanką Welbecka.

• Giroud walczył jak lew w polu karnym, ale nie zdołał wypracować sobie pozycji strzeleckiej. Francuz zrobił sporo zamieszania, ale zabrakło konkretów.

• Klepka w wykonaniu Giroud i Sancheza w polu karnym, dośrodkowanie tego drugiego zostało wybite.

• Dłużej utrzymywało się teraz Monaco przy piłce, ale Koscielny zdołał wygarnąć piłkę i rozpocząć atak Arsenalu.

• Poprzeczka Koscielnego po wrzutce z wolnego, ale na spalonym Francuz. Powtórki pokazały, że sędziowie popełnili błąd, bo po drodze piłkę uderzali obrońcy Monaco.

• Cazorla, będąc nieatakowanym na 25. metrze, podał piłkę wprost pod nogi obrońców Monaco.

• Z lewej strony piłkę zagrywał Giroud, ta trafiła do Cazorli. Strzał Hiszpana nożycami został zablokowany.

• Minął już pierwszy kwadrans meczu. Bardzo leniwe tempo, żadna z drużyn nie sprawia wrażenia, że chce strzelić bramkę. Fanów Arsenalu może irytować gra Kanonierów, którzy tracą dużo piłek i bardzo wolno tworzą swoje akcje.

• Wrzutka Bellerina do Giroud, strzał głową Francuza minimalnie niecelny! Pierwsza tak naprawdę akcja Arsenalu.

• Prosta strata Ozila w środku pola. Monaco przejęło piłkę, ale ich zapędy ofensywne są mocno stonowane i piłkarze Leonardo Jardima wolą spokojnie rozgrywać w tyłach.

• Piłką częściej operują gospodarze. Po piłkarzach Arsenalu nie widać póki co, że chcą strzelić 3 bramki.

• W starciu z Giroud ucierpiał Abdennour. Obrońca Monaco jednak może kontynuować grę po kilku chwilach odpoczynku.

• Kolejna składna akcja gospodarzy, Dirar wkręcił w ziemię Bellerina, wycofał do Berbatova. Bułgar krótko zagrał do Moutinho, który chciał technicznie strzelić, ale Portugalczykowi nie wyszedł strzał.

• Pierwsza akcja Monaco, ale na spalonym Berbatov.

• Zaczęli!

• Obie drużyny prezentują ostatnio bardzo dobrą formę. W ostatnich meczach imponuje szczególnie Arsenal, który w ostatnich 20 meczach zwyciężał aż 17 we wszystkich rozgrywkach. Monaco po gorszym początku sezonu, niemrawej fazie grupowej LM gra do bólu poprawnie, zbierając regularnie punkty i obecnie jest bliski przejścia Arsenalu w LM, a w lidze utrzymuje kontakt z czołówką, będąc na 4. miejscu.

• Ławki rezerwowych obu zespołów

AS Monaco: Stekelenburg, Carvalho, Elderson, Touré, Matheus, Silva, Carrasco.

Arsenal Londyn: Szczęsny, Gibbs, Gabriel, Chambers, Ramsey, Flamini, Walcott.

• Bardzo ofensywne ustawienie Arsenalu. W linii ataku Welbeck, Giroud, Ozil, Sanchez i Cazorla. Ci piłkarze będą odpowiadali za zniwelowanie straty z pierwszego spotkania.

• Mamy już składy. Obie ekipy bez niespodzianek. Wyjściowe "jedenastki" za chwilę pojawią się po lewej stronie.

• Monaco będzie chciało utrzymać dwubramkową zaliczkę. Kanonierzy zamierzają bombardować od początku bramkę Subasicia. Czeka nas z pewnością interesujący mecz!

• Witamy na relacji z meczu rewanżowego 1/8 finału LM!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA AS MONACO - ARSENAL LONDYN

Brighton & Hove - Arsenal

Pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów zostało rozegrane w Londynie i zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu z Księstwa. Piłkarze Monaco pokonali na Emirates Stadium Arsenal 3:1 i przed rewanżem to oni są bliżej awansu do kolejnej rundy rozgrywek. W pierwszym meczu bramki dla monakijskiego klubu zdobywali Geoffrey Kondogbia, Dymitar Berbatow i Yannick Ferreira-Carrasco, zaś dla zespołu "Kanonierów" honorową bramkę zdobył Alex Oxlade-Chamerlan.

Chociaż londyński klub znajduje się w bardzo nieciekawej sytuacji, jego piłkarze wciąż wierzą w awans do ćwierćfinału Champions League. W ostatnim czasie podopieczni Arsene Wengera notują zwyżkę formy, od meczu z Monaco wygrali wszystkie cztery spotkania, a w ubiegłą sobotę pokonali West Ham United 3:0.