AS Roma

1

Juventus Turyn

1

• Piłkarze Romy i Juventusu stworzyli dziś na Stadio Olimpico bardzo ładne widowisko. Obie drużyny miały swoje szanse. Roma wyszła szybko na prowadzenie, a zaraz po wznowieniu gry po przerwie do remisu doprowadziła Stara Dama. Roma mogła szybko odpowiedzieć z rzutu karnego, jednak Totti nie wykorzystał jedenastki. Pod koniec meczu wyglądało na to że to Juve jest bliższe przeciągnięcia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak mecz kończy się podziałem punktów. Za wspólne śledzenie relacji z meczu Roma - Juventus dziękuje państwu Jan Czajkowski.

• KONIEC!!!

• Powoli piłkarze obu ekip wyglądają na pogodzonych z wynikiem.

• Roma próbuje atakować, ale to Juve wychodzi z kontrą. Umiejętnie przeszkadza Roma w środkowej strefie boiska.

• Taktyczny faul De Rossiego, sędzia dolicza 6 minut.

• Totti marnuje kolejną sytuacją. Dostaje piłkę na prawym boku pola karnego, przekłada sobie piłkę, ale strzał blokują obrońcy, chyba już trochę legendzie Romy brakuje dziś sił.

• Stekelendurg ratuje teraz Romę od porażki. Strzał Quagliarelli , który chciał przenieśc piłkę na bramkarzem w sytuacji sam na sam, ale świetna interwencja bramkarza Rzymian.

• Borriello za Osvaldo. Niezrozumiała decyzja Enrique, który ściąga najaktywniejszego piłkarza w swojej drużynie.

• Elia za Pepe.

• Quagliarella ładnie zagrał na drugą stronę pola karnego. Ładny techniczny strzał zawodnika Juve, jednak dobrze broni Steklenburg.

• Strzał Lichsteinera, ale tylko w boczną siatkę.

• Pepe próbował zagrać bezpośrednią piłkę w pole karne, jednak niezawodny dziś De Rossi przejmuje piłkę. Po chwili strzał Quagliarelli, ale pewnie broni Steklenburg.

• Osvaldo próbował technicznego strzału, jednak nad poprzeczką.

• Chiellini zagrywa za plecy obrońców Romy, którzy jednak w porę wszystko dobrze przeczytali.

• Juve dośrodkowuje w pole karne, jednak zupełnie nieudane i piłka trafia w ręce Steklenburga.

• Osvaldo do środka zagrywa, piłka trafia do Perotty, który wyjeżdża z piłką poza boisko.

• Z boiska schodzi Pjanic, za niego Perotta.

• Tottiemu chyba zaczyna brakować sił, w dobrej sytuacji Pjanic, jednak na wysokości zadania stanął Buffon. Sytuacja dla Pjanicia była o tyle trudna że strzelał z bardzo ostrego konta.

• Bardzo dobra piłka do Pepe, ale obrońca Romy powstrzymuje zawodnika Starej Damy który wpadał z piłką w pole karne.

• Źle zagrywa Rossi w poprzek boiska i strata. Błąd jednak naprawiają jego koledzy.

• Kartka za kopnięcie piłki po gwizdku.

• kartka dla Pjanica sprzed kilku minut za dyskusje.

• Quagliarella zastępuje na boisku Matriego.

• Chiellini strzela z około 16 metrów, ale piłka trafia w obrońcę Romy.

• Greco ukarany żółtym kartonikiem.

• Kartka dla Vidala za faul w polu karnym.

• Coś niesamowitego! Francesco Totti nie strzela rzutu karnego!. Świetna parada Buffona i książe Rzymu zawiódł całe Stadio Olimpico.

• Ależ odpowiedź Romy. Vidal fauluje piłkarza Romy.

• Chiellini dopada do bezpańskiej piłki na piątym metrze którą uderza głową i pokonuje bramkarza Romy.

• GOOOOOOOOOOL dla JUVE!!!!!!!!!!

• Simplico zastępuje Vivianiego. Młody wychowanek Romy nie wyróżnił się szczególnie w tym meczu, jednak zaliczył debiut w meczu na samym szczycie.

• Próba dogrania Chielliniego, jednak po raz kolejny De Rossi jest tam gdzie być powinien.

• Spalony graczy piłkarzy Juve i od bramki zacznie Stekelenburg.

• Bardzo ładna akcja Romy. Z kontrą wyszli piłkarze z Rzymu zagranie do Tottiego na bok pola karnego, ten do środka po ziemi. Tam w ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy Starej Damy.

• faul De Rossiego i rzut wolny dla Juve, ale w bezpiecznej odległości od bramki.

• Wysoki pressing Juve, z którego próbują wyjść Rzymianie.

• Przerwa w grze ponieważ z trybuny najbardziej zagorzałych kibiców Romy poleciała raca na boisko.

• Pierwsza okazja dla Romy, ale Osvaldo poślizgnął się przy dośrodkowaniu i nic z tego nie wyszło.

• Początek drugiej połowy.

• Ładny, ciekawy mecz dziś w Rzymie. Obie drużyny atakują bramkę rywal, jednak najczęściej brakuje ostatniego podanie. Roma prowadzi po kuriozalnej bramce i dzięki kompletnemu niezrozumieniu Buffona z obrońcami. Juventus w drugiej połowie na pewno zaatakuje jeszcze bardziej zdecydowanie. Dlatego zapowiada się jeszcze ciekawsza druga część meczu.

• Sędzia nie dolicza ani jednej minuty i kończy pierwszą połowę meczu.

• Ładna akcja Juve! Pepe mógł dograć piłkę na piąty metr do swojego kolegi, który miałby doskonałą sytuację. Jednak zagrywa zbyt słabo po ziemi i piłkę wślizgiem przejmują obrońcy z Rzymu.

• Pirlo strzela po ziemi pod murem. Strzał celny, jednak bez odpowiedniej mocy i bramkarz Romy spokojnie interweniuje.

• Dobra sytuacja dla Juve. Turyńczycy będą egzekwowali rzut wolny z ok 18 metrów, po faulu Vivaniego.

• Osvaldo dostaje ładną piłkę w pole karne, jednak nie radzi sobie z dryblingiem i traci piłkę.

• Od bramki zacznie Stekelenburg.

• De Rossi dziś oprócz zdobytej bramki bardzo ładnie gra w obronie. Uprzedzając przed chwilą napastnika Juve i wybijając piłkę mu spod nóg.

• Próba rozegrania piłki przez Rzymian kończy się przez fatalne podanie pod nogi przeciwnika.

• Vidal ładnie strzela sprzed pola karnego na bramkę Romy. Piłka jednak mija słupek i wychodzi poza boisko.

• Simone Pepe dośrodkowuje w pole karne, jednak zbt płaski i za miękko. Piłkę wybijaja obrońcy Romy.

• Totti strzela głową, ale bardzo niecelnie. Do piłki dopada Osvaldo, jednak jego dośrodkowanie niecelne.

• Rzut rożny dla Juve po tym jak De Rossi blokuje mocne dośrodkowanie po ziemi w pole karne.

• Dobra sytuacja Romy, jednak strzał zablokowany prze obrońcę. Która powoli zaczynać dochodzić do głosy w tym meczu

• Ładna zapowiadającą się akcję Romy kończy nieudany drybling Tottiego.

• Rzut rożny dla Romy. Po efektownej próbie dryblingu jednego z Rzymian.

• Estigarribia walczył bardzo ambitnie po stracie piłki an wysokości pola karnego Romy. Sędzia, jednak odgwizdał faul zawodnika Juve.

• Osvaldo próbował podać po ziemi przedpole karne. Jednak połapali się w tym wszystkim piłkarze z Turynu.

• Roma próbuje wyjść własnej połowy, ale bardzo wysoki pressing Starej Damy uniemożliwia to.

• Matri wrzuca z lewej strony boiska, ale niecelnie. Jednak dalej przy piłce piłkarze Juventusu.

• Bardzo ładny strzał Estigarribi bardzło ładnie broni Stekelenburg mimo że był w tej sytuacji zasłonięty. Juve po straconej bramce przeszło do zdecydowanej ofensywy.

• Juventus próbuje szybko odpowiedzieć. Rzymianie mają problem z wyjściem z własnej połowy.

• Kuriozalna bramka dla Rom. Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Totti ładnie wrzuca piłkę w pole karne, De Rossi uderza piłkę w kierunku bramki która niemalże wtacza się obok lewego słupka. Podczas kiedy Buffon i obrońcy Starej Damy wzajemnie patrzą się na siebie kto ma wybić piłkę

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ROMY!!!!!!!!!!!!!!

• Pierwsza próba zaatakowania bramki Juve, ale przerzut na drugą stronę boiska nieudane.

• Juventus spokojnie od własnej bramki, ale tracą piłkę na połowie boiska. Roma nie umie uszanować piłki i wychodzi na aut.

• Mecz obie drużyny rozpoczynają dosyć spokojnie.

• Mecz rozpoczynają piłkarze Romy.

• Podajemy ławki rezerwowych obu drużyn: Roma: Lobont, Cicinho, Rosi, Simplcio, Perrotta, Caprari, Borriello. Juventus: Storari, Pazienza, De Ceglie, Elia, Giaccherini, Del Piero, Quagliarella.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

• Dzisiejszy mecz odbywa się nie typowo w poniedziałek. Ciekawostką jest fakt że bedzie to pierwszy w historii mecz pokazany we Włoszech w formacie 3D.

• Witam wszystkich fanów ligi włoskiej i zapraszam na bardzo ciekawy mecz. Na Stadio Olimpico AS Roma podejmie Juventus Turyn. Ostatni mecz z Juve, Rzymianie na Olimpico wygrała 8 lutego 2004roku. Od tego czasu zanotowała 6 porażek i jeden remis.