0

FC Barcelona

3

3 1 połowa

• Sędzia kończy mecz. Guardiola w dobrym stylu żegna się z Barceloną. Za uwagę dziękuje Maciej Akimow.

• Sędzia doliczył 2 minuty

• Tym razem akcja po stronie Barcelony. Rzut wolny dla Bilbao. Mocno bita piłka spada na głowę jednego z zawodników Barcelony i wychodzi na rzut rożny. Mamy rzut rożny.

• Dobrą piłkę pograł Pique z Thiago. W akcji lewym skrzydłem była próba dośrodkowania, ale futbolówka wyszła na rzut rożny

• Bohater dzisiejszego spotkania schodzi z boiska.

• Mascherano fantastycznie wyprowadził piłkę z własnej połowy. Minął kilku rywali i dopiero faul był w stanie go zatrzymać.

• Na spalonym Iraola

• Czy Bilbao pokusi się o honorowe trafienie ?

• Opaskę kapitana przejął Iniesta

• Schodzi Xavi i w jego miejsce wchodzi Fabregas

• Perez faulował Xaviego. Bezsensowny atak na nogi i to powinna być żółta kartka.

• Keita dobrze zastawił się na środku boiska nie pozwalając rywalowi przejąc piłki.

• Aurtenetxe dostał dobrą wrzutkę tuż pod bramką Barcelony, ale uderzył obok słupka

• Barcelona wyszła z kontrą, ale Messi zachował się dość egoistycznie zamiast podawać piłkę na prawą stronę. Próbował na obieg ograć defensora Bilbao, ale nic z tego nie wyszło.

• Próba dogrania pierwszej piłki w kierunku Toquero, ale Pique idealnie przeciął podanie. Rzut rożny dla Basków

• Wśród gromkich braw schodzi Llorente. W jego miejsce wchodzi doświadczony Toquero.

• Wchodzi Keita za zmęczonego Sancheza

• Iniesta ukarany żółtą kartką

• Messi przedarł się przez zasieki obronne Bilbao i nieco wypchnięty na lewą stronę próbował oddać strzał. Iraizoz broni ten strzał nogą.

• Llorente bliski przejęcia piłki tuż przed polem karnym Barcy

• Muniain z narożnika pola karnego oddaje strzał po ziemi. Pinto łapie piłkę bez żadnego problemu. To nie mogło zaskoczyć bramkarza Barcelony.

• Sanchez szarżował lewą stronę i próbował podawać do jednego z kolegów który wbiegał w pole karne. Obrońcy Bilbao dobrze asekurują całą akcję.

• Xavi ukarany żółtą kartką za faul taktyczny

• Ibai Gomez wrzucił piłkę na głowę Llorente. Ten oddał strzał, ale został on zablokowany. To była całkiem niezła okazja.

• Rzut wolny dla Barcelony. Messi próbował wrzutki na Pique, ale zbyt mocno i od bramki zacznie bramkarz Basków

• Muniain po gwizdku wykopał piłkę w trybuny. Dziwne, że sędzia nie pokazał kartki

• Fantastyczna akcja Barcelony. Iniesta puścił po prawej stronie Montoyę, który fantastycznie włączył się w akcję ofensywną. Młody zawodnik zszedł w kierunku pola karnego i sprytnym prostopadłym podaniem chciał obsłużyć Pedro. Zabrakło trochę dokładności.

• Pique wyprowadzał piłkę za połowę, ale był faulowany

• Ibai po raz kolejny pokazał się na prawym skrzydle. Próbował minąć rywala, ale stracił piłkę.

• Katalończycy grają swoje. Utrzymują się przy piłce wymieniając przy tym niezliczoną liczbę podań. Baskowie chyba stracili wiarę w siebie. Gdyby Ibai strzelił bramkę to może dałoby to jakiś cień szansy na odwrócenie losu tego meczu

• Kolejny fal na Sanchezie i mamy piłka znowu dla Barcelony

• Ibai Gomez próbował lobem pokonać Pinto. To powinien być gol. Piłka spadła tuż obok bramki.

• Obraz gry póki co nie ulega zmianie. Barcelona prowadzi grę

• Schodzi de Marcos

• Schodzi niewidoczny Susaeta

• Zaczynamy drugą połowę

• Sędzia kończy pierwszą połowę

• Barcelona traci piłkę i do głosu przez chwilę doszedł Athletic. Muniain próbował zagrać piłkę wzdłuż bramki, ale Pinto sparował na rzut rożny po którym nie było większego zagrożenia.

• Po faulu na Sanchezie sędzia pokazuje żółty kartonik. Nerwy puszczają zawodnikom Bilbao.

• Sanchez próbował wymusić by sędzia podyktował rzut karny, ale ta próba mu się nie udała

• Bezmyślny faul na Mascherano. Susaeta ukarany żółtym kartonikiem.

• Brzydszy fragment gry w wykonaniu obu zespołów. Mieliśmy kilka ostrzejszych wejść, ale póki co bez kartek.

• Pique zapędził się pod pole karne Bilbao i wywalczył rzut rożny

• Llorente przekombinował. 1 ? 2 ? 3 zawodników Barcy ? Bask przecenił swoje umiejętności.

• Xavi strzelał na bramkę Bilbao, ale to nie miało prawa wpaść. Piłkę łapie Iraizoz

• Muniain ścigał się z Adriano przy linii bocznej, ale to Brazylijczyk wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

• Llorente pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy. Wydawało się, że Pique nieprzepisowo zatrzymywał napastnika Bilbao chociaż próbował on trochę podkolorować całą sytuację. Sędzia podjął taką, a nie inną decyzję.

• Messi ścigał się z obrońcami Bilbao i lobem próbował pokonać Iraizoza, ale golkiper nie dał się nabrać na firmowe zagranie Argentyńczyka

• Strzał na bramkę Barcelony, ale broni Pinto

• GOOOL ! 3:0. Wywołałem wilka z lasu. Pedro technicznym strzałem po ziemi strzela w lewy róg. To powinno pokazywać się juniorom na treningach.

• Czy Athletic zdoła się podnieść ? Patrząc na pierwsze minuty meczu zapowiada się, że Baskowie zbiorą niezłe lanie.

• GOOOOOOOOOOL ! Messiiiiiii i mamy 2:0. Po fantastycznym podaniu od Iniesty, Messi umieszcza piłkę w siatce

• Athletic próbował wyjść kontrą, ale stracili piłkę

• Mascherano po "profesorku" zatrzymał szarżującego zawodnika Bilbao

• Xavi próbował strzału z dystansu. Piłka wysoko nad bramką.

• Bilbao ma problemy by wyjść z piłką z własnej połowy

• Ajjj, Messi po prawej stronie, przeniósł piłkę na lewą nogę i to byłaby niemal kopia gola Falcao z finału LE.

• Bilbao musi się jakoś otrząsnąć. Nie potrafią zbudować żadnej ofensywnej akcji i póki co ograniczają się do długich podań z pominięciem linii pomocy. Tak Barcelonie bramki nie strzelą.

• Messi próbował podania na skrzydło , ale piłka była za mocno zagrana by Pedro mógł do niej dobiec

• Messi zaczął swój taniec z piłką. Próbował wedrzeć się w pole karne, ale został zablokowany przez jednego z obrońców.

• Tym razem Pique próbował długiego podania, ale bardzo niedokładnie i Iraizoz zacznie od bramki

• Faul Martineza na środku boiska. Piłka dla Barcy

• Kolejna próba dalekiego podania od Amorebiety do Llorente. Bez efektu.

• Długa piłka na Llorente. Zawodnik przyjął futbolówkę klatką piersiową i potem podał do... nikogo.

• Athletic gra mocno pressingiem, ale nie są w stanie zabrać piłki zawodnikom Barcelony

• Pinto pod presją wybija piłkę w aut

• GOOOOOL ! Wymarzony początek dla Barcelony. Pedro i mamy 1:0.

• Mamy pierwszy strzał w tym meczu. Messi strzela sprzed pola karnego. Piłka przeleciała obok lewego słupka

• Barcelona zaczęła !

• Już za kilkanaście minut przeniesiemy się na Vicente Calderon gdzie Athletic Bilbao zagra z Barceloną. Czy Baskowie są w stanie sprawić niespodziankę ?