Athletic Bilbao

2

FC Barcelona

2

• Koniec spotkania. Athletic Bilbao remisuje z Barceloną 2:2. Wydawało się, że po wejściu Messiego i jego bramce oraz asyście to goście wywiozą z Kraju Basków 3 punkty i będą o kroczek (być może kilka godzin) od mistrzostwa Hiszpanii. W 90 minucie gospodarze doprowadzają jednak do remisu, czym wywołują euforię na stadionie i smutek w Katalonii. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Jedno z wielu dośrodkowań, jakie w ostatnich minutach wykonali gospodarze. Niedokładne wybicie głową Alexa Songa i uderzeniem lewą nogą wyrównuje Herrera.

• Gooool! 2-2! Herrera!

• Uderzenie Messiego z rzutu wolnego przechodzi centymetry obok słupka!

• Messi faulowany przed polem karnym. Żółtą kartką ukarany Gurpegui.

• Mimo prób ataku zawodnicy z Kraju Basków grają zbyt chaotycznie, by zagrozić Valdesowi. Do końca wraz z doliczeniem około 10 minut.

• I po chwili kolejne uderzenie. Tym razem po zgraniu Messiego próbował Dani Alves. Broni Iraizoz.

• Alba znalazł się w bardzo dobrej pozycji do oddania strzału. W ostatniej chwili na rzut rożny wybija Ekiza.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Alexis Sanchez, w jego miejsce na boisku melduje się Iniesta.

• Po chwilowym szoku zawodnicy Athleticu starają się przejść do ofensywy. Doprowadzić do remisu będzie jednak bardzo ciężko.

• ... i Ibai Gomez za Aurtenetxe

• 2 zmiany w drużynie gospodarzy. Llorente w miejsce Aduriza...

• Zmiana. Ramalho wchodzi w miejsce San Jose.

• Po dośrodkowaniu Daniego Alvesa nieczysto głową uderza Messi. Piłka wpada pod nogi Alexisa Sancheza, który pewnym strzałem pokonuje bramkarza. 2 minuty zmieniły kompletnie wynik tego meczu.

• Barcelona na prowadzeniu!Sanchez!

• I w takich sytuacjach objawia się geniusz Messiego! Argentyńczyk kilkoma zwodami minął trzech graczy rywala i mierzonym strzałem obok słupka pokonuje Iraizoza. Ta bramka będzie wielokrotnie pokazywana w powtórkach.

• Ależ bramka!Messi!

• Próba uderzenia Messiego zablokowana. Obrońcy Athleticu są bardzo czujni, gdy przy piłce znajduje się zdobywca Złotej Piłki.

• Kilkudziesięciometrowy rajd Daniego Alvesa zakończony podaniem do Alexisa- ten w bardzo dobrej sytuacji uderza wprost w bramkarza.

• Coraz większa przewaga "Dumy Katalonii". Przyjezdni dążą do strzelenia wyrównującego gola.

• Uderzenie Pedro obronione przez Iraizoza.

• No i mamy na boisku Messiego. Argentyńczyk zastępuje Xaviego.

• Piłka po uderzeniu Susaety ze stałego fragmentu gry z 18 metrów trafia w poprzeczkę!

• Żółta kartka dla Adriano za faul przed polem karnym. Będzie rzut wolny dla Bilbao.

• Ekiza wygrywa w walce ciałem z Pedro w polu karnym. To było bardzo ryzykowne.

• Spokojny początek drugiej części gry- "Barca" stara się wymieniać jak najwięcej podań- póki co nic z tego nie wynika.

• Wśród rozgrzewających się graczy Barcelony jest Leo Messi. Chyba nie ma wyjścia- będzie musiał pojawić się na boisku, by pomóc swym kolegom.

• De Marcos przegrywa w walce o piłkę z Songiem i po chwili fauluje rywala.

• Mamy jedną zmianę w drużynie gości. W miejsce Abidala pojawia się Adriano. Czyżby Francuz był szykowany na rewanżowy mecz 1/2 LM z Bayernem?

• Druga połowa rozpoczęta.

• Koniec pierwszej połowy. Athletic zasłużenie prowadzi z FC Barceloną 1:0. Wracamy za 15 minut.

• Nikt nie potrafił wbić piłki do pustej bramki po dośrodkowaniu Fabregasa. Za zawodnikiem Barcelony nie nadążyli partnerzy z zespołu.

• To powinno być 2:0. Po dośrodkowaniu de Marcosa sam przed bramką znalazł się Aduriz. Jego uderzenie głową przechodzi nad poprzeczką!

• Pedro zostaje powstrzymany przed oddaniem strzału przez Iraolę, po chwili dobrym przerwaniem dośrodkowania popisuje się Iraizoz.

• Pierwsza indywidualna kara dla zawodnika gospodarzy- kartka dla Herrery.

• Fabregas pada na murawę w polu karnym po kontakcie z jednym rywali. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• Żółta kartka dla Fabregasa za zagranie ręką. To piąte "żółtko" Hiszpana w tym sezonie- nie ujrzymy go zatem w następnym spotkaniu.

• Coraz ostrzej grają zawodnicy obu zespołów. Raz po raz słychać gwizdek arbitra po nieczystych zagraniach.

• Adriano zaczął się rozgrzewać poza boiskiem. Czyżby miało dojść do jakiejś zmiany?

• Mamy przerwę w grze. Drobny uraz Daniego Alvesa po kontakcie z Adurizem.

• Piękny rajd lewą stroną pola karnego Aduriza i wbicie piłki przed bramkę - Susaeta nie miał żadnego problemu ze skierowaniem piłki do "pustaka".

• Gol dla Athleticu!! Susaeta!

• Po zgraniu Thiago do Xaviego, ten drugi strzela z około 20 metrów. Piłka przechodzi obok słupka bramki rywali.

• Uderzenie z lewej nogi z linii pola karnego Alexa Songa nie zaskakuje Gorki Iraizoza, który bardzo pewnie broni.

• W szybkiej, widowiskowej grze na pewno przeszkadza pogoda. Rzęsiście pada, jest chłodno- około 8 stopni Celsjusza.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Aurtenexte. Broni Valdes.

• Szybkie rozegranie piłki, po której strzał oddaje Alexis Sanchez. Piłka trafia w słupek, mogło być 0:1.

• Po początkowej przewadze Athleticu Barcelona zaczyna przeważać. Piłkarze "Dumy Katalonii" długo wymieniają piłkę, konstruują atak pozycyjny.

• Ostrzeżenie dla Alexa Songa za ostry faul w środkowej strefie boiska.

• Kolejna kombinacyjna akcja gospodarzy przerwana przez Abidala.

• O dziwo gra w pierwszych minutach głównie pod bramką Barcelony.

• Szansa dla Bilbao! Strzał Aduriza przechodzi centymetry koło słupka. Uderzenie to próbował przeciąć Herrera- zabrakło mu bardzo niewiele.

• Podanie Susaety do jednego z lepiej ustawionych kolegów przerwane. Będzie korner dla ekipy z Kraju Basków.

• Akcja prawą stroną boiska gospodarzy zakończona zbyt mocnym podaniem do de Marcosa.

• Faulowany Jordi Alba.

• Zaczynamy!

• W rundzie jesiennej Barcelona rozgromiła Athletic 5:1. Jak będzie dziś? Pierwszy gwizdek arbitra już za kilka minut.

• Ławki rezerwowych. Athletic:Raul; Toquero, Isma Lopez, Llorente, Ibai, Castillo,Ramalho. Barcelona: Pinto, Messi, Villa, Bartra, Tello, Iniesta, Adriano. Skreśleni z listy: Montoya, dos Santos.

• Patrząc na składy drużyn nie trudno dostrzec braku Leo Messiego i Andresa Iniesty- czy to w jakikolwiek sposób wpłynie na taktykę gości?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania na pewno nie mogą tego sezonu zaliczyć do udanych- 14. pozycja i zaledwie 36 "oczek" uzbieranych w 32 kolejkach to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań.

• Podopieczni Tito Vilanovy dzisiejszym meczem chcą pokazać, że mimo klęski w meczu z Bayernem Monachium w półfinale Ligi Mistrzów (0:4) nadal mogą pięknie grać i wysoko wygrywać z rywalami.

• Drużyna FC Barcelony już dziś może świętować zdobycie tytułu mistrza Hiszpanii. Aby tak się stało muszą zostać spełnione dwa warunki: Duma Katalonii musi wygrać z Athleticiem Bilbao, a wieczorem porażki w derbach Madrytu musi doznać Real. Czy pierwszy z nich zostanie spełniony? Na spotkanie Athletic Bilbao-FC Barcelona zaprasza Michał Kopciński