0

• Jedni się cieszą, drudzy płaczą. Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

• Baskowie nie przestają płakać. Zgoła odmienne nastroje panują w Madrycie. Runda honorowa piłkarzy Atletic. Żegnamy się z Ligą Europejską, a za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski.

• Kolumbijczyk drugi raz z rzędu został królem strzelców. Rok temu w barwach FC Porto, dzisiaj - Atletico Madryt.

• Kapitan Atletico, Gabi, wznosi puchar Ligi Europejskiej. Można powiedzieć - Falcao-ligi.

• W tle tej podniosłej chwili hymn Ligi Europejskiej. Czerwono-biali ustawieni za napisem WINNERS czekają na puchar.

• Michel Platini wręcza srebrne medale płaczącym zawodnikom Athletic Bilbao. A wygrani już wchodzą za chwilę wzniosą puchar. Ale najpierw złote medale

• Olbrzymia radość piłkarzy i kibiców Rojiblancos. Za chwilę ceremonia uhonorowania piłkarzy i moment, na który wszyscy czekają - wręczenie pucharu. Dla zespołu ze stolicy Hiszpanii to drugi triumf w historii tych rozgrywek, które liczą... 3 lata. W sezonie 2009/2010 pokonali po dogrywce Fulham.

• Szaleją kibice Atletico... Finał Ligi Europejskiek - triumf Atletico Madryt

płaczą zawodnicy Athletic... Finał Ligi Europejskiek - triumf Atletico Madryt

• Koniec! Atletico Madryt zdobywa puchar Ligi Europejskiej!

• Alvaro Dominguez zmienia Ardę Turana.

• Luis Filipe Kasmirski ucierpiał w starciu z Markelem Susaetą. Żółta kartka dla baskijskiego pomocnika.

• Koke zastępuje Diego, strzelca trzeciej bramki.

• A na trybunach Campeones, Campenoes.

• Piłkarze Athetic chcą strzelić honorową bramkę. Czasu coraz mniej...

• Pierwsza(!) zmiana w Atletico: Adrian Lopez przy owacjach opuszcza boisko. W jego miejsce Eduardo Salvio.

• Indywidualna akcja Brazylijczyka, przebił się między trzema obrońcami Athletic i posłał piłkę w długi róg, tuż przy słupku bramki Gorki Iraizoy.

• Diego i 3:0!

• Diego Simeone nie dokonuje żadnej zmiany. A piłkarze Atletico są potwornie zmęczeni.

• Markel Susaeta strzela głową, ale piłka mija słupek.

• Atletico Madryt będzie grać w "10"... przez chwilę. Poza linią boczna opatrywany jest Arda Turan.

• Rajd Muniaína przerwany przed szesnastką Rojiblancos.

• Cios za cios! Piłka po strzale Radamela Falcao trafia w słupek!

• Thibaut Courtois ratuje Atletico przed stratą bramki!

• Efektowna akcja Atletico. Arda Turan chciał podcinką pokonać Gorkę Iraizozę, ale ten stał w bramce, a nie kilka metrów przed nią.

• Piłka po strzale Markela Susaety wychodzi na rzut rożny. A był bliski strzelenia kontaktowej bramki.

• Gabi prosto w mur.

• Ibai Gomez ukarany żółtą kartką.

• Szarża Adriana Lopeza przerwana tuż przed polem karnym Athletic. Dogodna sytuacja dla Diego.

• Oscar de Marcos przestrzelił w ośmiu metrów! Dostał prezent po niepewnej interwencji Thibaut Courtois.

• Na trybunach słychać kibiców czerwono-białych śpiewających hymn Atletico. A Baskowie... modlą się o odwrócenie losów spotkania.

• Ibai Gomez strzela z woleja minimalnie nad poprzeczką. Marcelo Bielsa, podobnie jak i fani Bilbao, nie może w to uwierzyć jak piłka nie wpadła do bramki.

• Thibaut Courtois pewnie łapie piłkę.

• Diego chciał przelobować Gorkę Iraizoza z dystansu. Piłka zeszła mu z nogi,

• Ibai Gomez centruje z lewej strony "na" Fernando Llorente, ale napastnik Bilbao uprzedzony przez Mirandę. Rożny.

• Atletico ogranicza się do wyprowadzania kontr. Radamel Falcao faulowany przez Markela Susaetę

• Kibice Atletico Madryt śpiewają El Viva Espana, co gwizdami skwitowali baskijscy fani.

• Żółta kartka dla Fernando Amorebiety za faul.

• Fernando Amorebieta wybija pilkę z pola karnego jak najdalej.

• Marcelo Bielsa stawia wszystko na jedną kartę: Gaizka Torquero wchodzi w miejsce Andera Herrera.

• Andoni Iraola fauluje Luisa Filipe Kasmirskiego.

• Markel Susaeta na spalonym.

• Fernando Llorente w ostatniej chwili traci piłkę w polu karnym na rzecz Diego Godina.

• Inigo Perez strzela i bramkarz Rojiblancos wybija piłkę na korner. Po chwili pewnie piąstkuje.

• Rzut wolny dla Athetic Bilbao. Do bramki Thibaut Courtois ponad 30 metrów.

• Ander Herrera strzela na wiwat.

• Andoni Iraola wywalczył rzut rożny dla Athletic. Arda Turan stał za blisko i dostał piłką w twarz.

• Markel Susaeta i Fernando Llorente czekali na podanie w polu karnym Atletico. Piłka poszła... między nimi.

• Gabi zza pola karnego strzela w sam środek bramki. Gorka Iraizoz spokojnie łapie piłkę.

• Javi Martinez lepszy w pojedynku z Ardą Turanem. Jedna z nielicznych udanych akcji pomocnika Basków.

• Arda Turan na minimalnym spalonym. Podawał Diego.

• Piłka po dośrodkowaniu Andera Herrery wpada wprost do "koszyczka" Thibaut Courtois.

• 52 347 - tylu widzów siedzi na trybunach Stadionul Naţional w Bukareszcie

• Diego bliski podwyższenia wyniku. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Piłkarze Bilbao "szukają" podaniami Fernando Llorente. Jak dotąd nie mogą go "odnaleźć".

• Arda Turan mocno dośrodkowuje w pole karne, ale nikt nie sięgnął piłki. Od bramki Gorka Iraizoz.

• ...Inigo Perez za Andera Iturraspe.

• Wspomniane zmiany: Itai Gomez zmienia Jona Aurtenetxe...

• Muniaín popędził i prawą stroną i obrońca Atletico wybija piłkę na rzut rożny... tuż obok słupka własnej bramki

• Obie druzyny już wychodzą na boisko. Marcelo Bielsa reaguje niemal natychmiast - 2 zmiany od początku drugiej połowy.

• Kibice "Lwów" ciągle wierzą. Athletic odmieni losy meczu w drugiej połowie? Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

• Na meczu jest oczywiście Michel Platini, oglądający mecz w towarzystwie hiszpańskiego następcy tronu, księcia Filipa. Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

• Piękny stadion w Bukareszcie gości dziś finał Ligi Europejskiej. Ciekawe kiedy doczekamy się takiego meczu w Polsce... Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

• Bohater pierwszej połowy Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

• Pierwsza połowa bez wątpienia na miarę finału. Dużo akcji, szybkie tempo i piękne bramki Radamela Falcao dopełniają dzieła. Athletic utrzymuje się długo przy piłce, a Rojiblancos wyprowadzają groźne kontry. Kolumbijskie żądło dało o sobie znać w 7' i 34'. Aby druga połowa była równie emocjonująca...

• Wolfgang Stark kończy pierwszą połowę finału Ligi Europejskiej. Atletico Madryt po dwóch bramkach Radamela Falcao prowadzi z Athletic Bilbao.

• Rożny dla Bilbao. Pilka mija wszystkich zawodników w polu karnym Atletico. Ponowna centra w wykonaniu Andera Iturraspy nieudana.

• Radamel Falcao połasił się na trzecią bramkę. "Złamał" akcję do środka pola karnego. Pilka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

• Bardzo dobre piąstkowanie Thibaut Courtois po centrze z prawej strony.

• Gorka Iraizoz uprzedzony przy dośrodkowaniu przez zawodnika Atletico, ale sędzia dopatrzył się przewinienia i od wolnego Baskowie.

• Luis Felipe Kasmirski faulowany przez Markela Susaetę.

• Kibice drużyny z Madrytu powoli zaczynają świętowanie. Nie za wcześnie?

• Rzut rożny dla Atletico Madryt.

• Gorka Iraizoz ucierpiał w starciu z Radamela Falcao. Bramkarz Bilbao przez chwilę nie podnosił się z murawy. Może grać dalej.

• Ander Herrera strzela z linii "szesnastki" zbyt słabo, by pokonać Thibaut Courtois.

• Arda Turan faulowany.

• Bardzo złe dośrodkowanie. Kontra Atletico przerwana przed kołem środkowym.

• Kolejny rzut wolny dla Bilbao. Tym razem w okolicach narożnika pola karnego przeciwnika.

• Rzut wolny dla Bilbao przed własnym polem karnym.

• Kolumbijczyk na piątym metrze ograł Jona Aurtenetxe i silnym uderzeniem pod poprzeczkę strzela swoją drugą bramkę w tym meczu

• Radamel Falcao 2:0 Athletic Bilbao!

• Juanfran faulowany przez Javi Martínez ok. 30 m od bramki.

• Dla Athletic nie ma straconych piłkek. Gabi fauluje w środku boiska

• Posiadanie piłki: 36% - 64%

• Ander Iturraspe jak profesor powstrzymuje rajd Radamela Falcao. Pomocnik Bilbao wyprowadza kontrę; piłka dośrodkowana z prawej strony boiska pada łupem Thibaut Courtois.

• Spotkanie toczone w bardzo szybkim tempie. Oby piłkarzom starczyło sił w drugiej połowie.

• Oscar De Marcos wypychany przez przeciwnika poza linię boczną. Liczył na rzut rożny, ale zdaniem sędziego od bramki zacznie Thibaut Courtois.

• Spóźnony wślizg Radamela Falcao powoduje ukaraniem go żółtym kartonikiem.

• Jeden z Basków pada w polu karnym Atletico Madryt. Dyskusyjna sytuacja, sędzia mógł podyktować rzut karny,

• Muniaín strzela i Thibaut Courtois wybija piłkę przed siebie. Pomocnik Athletic nie zdążył z dobitką.

• Diego strzela, piłka odbiła się od zawodnika w murze i wyszła na rzut rożny. Centrę pewnia łapie Gorka Iraizoz.

• Żółta kartka dla Andera Herrery.

• Baskowie zamknęli przeciwnika w hokejowym zamku. Błyskawiczna kontra i Atletico i mamy wolny przed polem karnym graczy z Bilbao.

• Mecz na chwilę przerwany - jeden z kibiców wbiegł na murawę. Po chwili w asyście stewardów opuszcza boisko i sędzia wnawia grę.

• Fernando Llorente przed wielką szaną na doprowadzenie do remisu. Piłka po uderzeniu z woleja mija słupek.

• Kontra Aletico przerwana faulem w środku pola. Jednak szybkie wznowienie gry pozwoliło kontynuować grę. Gracze z Bilbao tym razem odebrali piłkę.

• Przez kilka minut piłka nie opuszczała połowy Atletico, ale Baskowie nie oddali do tej pory żadnego strzału na bramkę.

• Z dużej chmury mały deszcz. Bez zagrożenia pod bramką Thibaut Courtois.

• Muniaín nie przejął piłki w polu karnym Atletico. Diego Godin wybija piłkę na rzut rożny.

• Fernando Amorebieta podaje za plecy Muniaína. Powoli Bilbao "wchodzi" w mecz.

• Fernando Llorente fauluje w walce o górną piłkę przed polem karnym zespołu z Madrytu.

• A dla Radamela Falcao to jedenasta bramka w tej edycji LE, co czyni go liderem klasyfikacji strzelców.

• Wolny dla Bilbao. Dokładna centra na piąty metr do Fernando Llorente, a ten przetrzymywany za koszulkę strzela obok bramki Atletico.

• Fernando Llorente na spalonym.

• Mimo dwóch zawodników przed sobą Kolumbijczyk pięknie przymierzył technicznym strzałem w długi róg i Gorka Iraizoz musi wyciągać piłkę z siatki!

• Kapitalny gol Radamela Falcao!

• Adrian Lopez w dziecinny sposób minął Jon Aurtenetxe. Wbiegł w pole karne, ale jego zagranie zablokowane.

• Szybka gra Bilbao z pierwszej piłki pozwoliła przenieść ciężar gry pod bramkę przeciwnika. Fernando Llorente uprzedzony, nie doszedł do dośrodkowania z prawej strony.

• Wolny dla Atletico Madryt. Diego centruje, ale faul w polu karnym i zacznie bramkarz Bilbao

• Przerzut Jona Aurtenetxe przez połowę boiska niedokładny i kontra "gospodarzy" zakończona niecelnym strzałem

• Pierwsza akcja Radamela Falcao przerwana przed polem karnym Atletico.

• Gwizdek sędziego Wolfganga Starka i ze środka rozpoczyna Athletic Bilbao, który zagra w zielonych strojach.

• Obie drużyny już na murawie. Jeszcze hymn Ligi Europejskiej, losowanie stron i początek meczu finałowego Ligi Europejskiej!

• Stadionul Naţional w Bukareszcie jest zapełniony niemal do ostatniego miejsca. Na boisku taneczny popis rumuńskich tancerek i tancerzy. Obyśmy byli świadkami równie widowiskowej gry obu drużyn, które za chwilę wyjdą z szatni.

• Doping już jest gorący! Kibice przed finałem Ligi Europejskiej w Bukareszcie: Atletico Madryt - Athletic Bilbao

• Miał być hiszpański finał w Lidze Mistrzów, a jest „tylko” w Lidze Europejskiej. Ale to nie oznacza braku emocji w tym meczu. Atletico ma niemal pewny udział w przyszłorocznej edycji LE, lecz nie jest bez szans w walce o eliminacje Champions League. Z kolei Athletic może sięgnąć po... dublet. Zagra jeszcze w finale Pucharu Hiszpanii z FC Barceloną (26 maja). Relację live z meczu Atletico Madryt – Athletic Bilbao poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• Ławka rezerwowych Atletico: Sergio Asenjo, Antonio López, Álvaro Domínguez, Paulo Assunção, Koke, Salvio, Pedro Martín

• Ławka rezerwowych Athletic: Raúl, San José, Ekiza, Íñigo Pérez, Toquero, Gabilondo, Ibai Gómez

• Znamy już składy obu zespołów. Czas na zmienników.

• Kibice Atlhetic Bilbao przed finałem Ligi Europejskiej na ulicach Bukaresztu. Do finału już tylko nieco ponad godzinę. Zapraszamy na relację LIVE!

Kibice Atlhetic Bilbao przed finałem Ligi Europejskiej w BukareszcieKibice Atlhetic Bilbao przed finałem Ligi Europejskiej w Bukareszcie