Atletico Madryt

3

Levante UD

2

• Atletico sporo męczyło się z Levante, ale ostatecznie zwycięża 3:2 i przynajmniej na dzień przeskakuje Barcelona, która jutro będzie musiała co najmniej 2:1 ograć Getafe, aby wrócić na fotel lidera. Kolejne dwie bramki dorzuca dziś Diego Costa, który wyprzedza Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Atletico pokonuje Levante 3:2 i zostaje nowym liderem La Liga!

• Widzimy w powtórkach, że sedzia przesadził z kartką dla Juanfrana, bo Filipe Luis mocno przyaktorzył. Tymczasem żółta kartka dla Godina.

• Seria rzutów rożnych dla grającego w '10' Levante.

• Czerwona kartka dla Juanfrana (Levante) za uderzenie Filipe Luisa!

• Rzut rożny dla Levante.

• I już kartka dla tego zawodnika za sfaulowanie Costy.

• Sergio Pinto zmienia Simao.

• Żółta kartka dla Raula Garcii, który tak jak Gabi wyczyścił się przed meczem z Barceloną i nie zagra w Maladze w przyszłej kolejce.

• Zmiana w Levante. Angel na boisku w miejsce Pedro Lopeza.

• David Navarro ewidentnie zagrał piłkę ręką na pograniczu pola karnego. Sędzia tego nie widział.

• Kopia sytuacji sprzed dwóch minut. Po dośrodkowaniu Rubena Garcii Courtois nie miał problemów z interwencją.

• Posiadanie piłki: Atletico 73%, Levante 27%.

• Centrę Pedro Lopeza z rzutu wolnego pewnie łapie Courtois.

• Już raz w tej połowie Atletico prowadziło i nie potrafiło tego prowadzenia utrzymać. Czy teraz Levante również będzie w stanie doprowadzić do wyrównania?

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Diego Costa z 11 metrów wyprowadza ponownie Atletico na prowadzenie!

• Karny dla Atletico! Faulowany w polu karnym Juanfran!

• Faul w ataku Raula Garcii na Navasie po wrzutce Gabiego.

• Tiago zdobywa korner dla Los Colchoneros.

• Levante w drugiej części gry stawia jeszcze twardszy opór niż przed przerwą. Dzięki temu ten mecz nie jest grany do jednej bramki.

• Ostre wejście Diopa w nogi Godina i kolejna żółta kartka.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Gabi, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Navas i wypiąstkował piłkę.

• Po wrzutce Diopa, David Barral zdołał oddać strzał głową, jednak posłał piłkę obok bramki.

• Juanfran złapany na spalonym.

• Jeszcze jedna zmiana w Atletico. Adrian Lopez zmienia Koke.

• Odbite dośrodkowanie Filipe Luisa z lewej strony boiska wpada w ręce Keylora Navasa.

• Raul Garcia zmienia Davida Villę. Błyskawiczna reakcja Diego Simeone.

• Mało kto się chyba spodziewał tego, że Levante jest w stanie doprowadzić do wyrównania. Gracze Joaquina Caparrosa po raz kolejny zaskakują dzisiaj wszystkich obserwatorów!

• Po fatalnej stracie Koke piłkę jeszcze na własnej połowie przejął Pedro Rios, minął Filipe Luisa i popędził na bramkę Courtoisa, którego pokonał uderzeniem zza pola karnego! Ponownie mamy remis w Madrycie!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! Pedro Rios!!! Co za rajd!

• Villa uderza w mur.

• Żółta kartka dla Pedro Lopeza.

• Diego Costa faulowany 17 metrów od bramki Navasa. Bardzo groźny rzut wolny dla Atletico.

• Gabi oddał strzał z 20 metrów, który jednak trafił w obrońcę.

• Bardzo spokojnie gra już Atletico. Los Colchoneros prowadzą i mogą spokojnie konstruować kolejne akcje, które pozwolą im zdobyć kolejne bramki.

• 50 tysięcy widzów przyszło dzisiaj na Estadio Vicente Calderon.

• Ależ rozpoczęli tę drugą połowę Atletico! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gabiego Diego Costa uciekł Karabelasowi i uderzeniem z powietrza pokonał Navasa! Atletico na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Diego Costa!

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Szybko objęte prowadzenie przez gości sprawiło, że wywalczenie trzech punktów dla Atletico przestało być prostym zadaniem. Podopieczni Diego Simeone męczą się przeciwko Levante, ale zdążyli już doprowadzić do wyrównania i po przerwie będą starali się przesądzić o własnym zwycięstwie. Czy to się uda? Przekonamy się.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy remis 1:1!

• Karabelas ukarany żółtą kartką za faul na Gabim.

• Wpadł w pole karne Barral, gdzie został wytrącony z równowagi przez Courtoisa, jednak sędzia nie podyktował karnego. Dyskusyjna sytuacja.

• Piłka dość przypadkowo trafia na 12. metr do Godina, który posyła ją wysoko w trybuny.

• Kolejny rzut rożny dla Atletico po interwencji Vyntry.

• Villa minął się z piłką w polu karnym po dośrodkowaniu Ardy.

• Bardzo głęboko cofnięte jest Levante. Do końca meczu jeszcze bardzo dużo i ciężko będzie wytrzymać gościom w tak skomasowanej defensywie.

• Zabrakło centymetrów Coscie, żeby dojść do odbitego zagrania Davida Villi. Po rzucie rożnym też nic ciekawego nie wynikło pod bramką Levante.

• Po dośrodkowaniu Gabiego Navarro Vyntra uprzedził Diego Costę.

• Zmiana w Levante. Kontuzjowanego Andreasa Ivanschitza zmienia Pedro Rios.

• Diego Costa znalazł się przed Navasem, ale bramkarz Levante wygarnia piłkę spod nóg Brazylijczyka!

• Podopieczni Diego Simeone dopinają swego! Juanfran dośrodkował idealnie na głowę Diego Godina, a ten posyła uderzenie nie do obrony dla Keylora Navasa! Mamy remis na Vicente Calderon!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Diego Godin!

• David Villa próbował oddać strzał z 15 metrów, ale został zablokowany.

• Atletico prezentuje typowe walenie głową w mur. Los Colchoneros bez żadnej sytuacji strzeleckiej w tym meczu, podczas gdy goście mogli już prowadzić 2:0.

• Arda Turan dwukrotnie powstrzymany w polu karnym przeciwnika.

• Atletico ogranicza się do dośrodkowań z bocznych stref boiska, które póki co nie przynoszą żadnych efektów.

• A Portugalczyka Tiago być może nie powinniśmy oglądać na boisku, bowiem w sposób absolutnie niesportowy bez piłki zaatakował on obrońcę gości w polu karnym. Arbiter nie reaguje.

• Uderzenie głową Villi zablokowane przez rywali, a po kolejnym rzucie rożnym piłka wpada w ręce bramkarza Levante, Keylora Navasa.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy. W tej statystyce mamy remis 3:3.

• Można odnieść wrażenie, że piłkarze Diego Simeone nieco zlekceważyli swojego przeciwnika. Dośrodkowanie Ardy Turana łapie Keylor Navas.

• Levante bardzo dobrze się broni w tym spotkaniu.

• Zaskakująco słabo spisuje się do tej pory Atletico, które jeszcze nie skonstruowało żadnej ciekawej akcji. Juanfran wywalczył korner dla gospodarzy.

• Druga żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Gabi za faul na Barralu.

• Obie drużyny mają sporo stałych fragmentów gry, ale po żadnym z nich jeszcze nie było uderzenia na którąkolwiek z bramek.

• Ruben przerywa faulem kontrę Atletico i ogląda żółtą kartkę

• Dobrze grający goście mieli kolejne rzuty rożne, ale dośrodkowania Ivanschitza nie znalazły adresata w polu karnym.

• Courtois!!! Nieporozumienie Mirandy, Barral radzi sobie z Godinem i uderza na bramkę Atletico, gdzie kapitalną interwencją popisuje się Courtois!

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło, jednak Atletico także nie potrafiło wyprowadzić kontrataku.

• Barral wywalczył rzut rożny.

• Teraz rzut wolny po drugiej stronie. Jednak defensywa Atletico poradziła sobie z centrą Ivanschitza.

• Koke centrował w pole karne Levante, gdzie Diopa sfaulował Diego Godin i rzut wolny dla gości.

• Totalne zaskoczenie na Vicente Calderon, bowiem to gospodarze mieli od pierwszego gwizdka sędziego rzucić się na rywala i wygrać jak najwyżej, żeby nawet po jutrzejszym meczu Barcelony być liderem La Liga.

• Co za początek Levante! Już w 57. sekundzie spotkania kapitalne prostopadłe podanie w pole karne otrzymuje Ivanschitz i z ostrego kąta pokonuje Thibauta Courtoisa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Andreas Ivanschitz!

• Pierwsza akcja gości zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Barrala.

• Zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Vicente Calderon.

• Ławka rezerwowych Atletico: Daniel Aranzubia, Toby Alderwiereld, Javier Manquillo, Josuha Guilavogui, Cristian Rodriguez, Adrian Lopez, Raul Garcia.

• Rezerwowi Levante: Javi Jimenez, Remi Gomis, Issam El Adoua, Pedro Rios, Sergio Pinto, Nabil El Zhar, Angel.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• O ile Levante jest w tym sezonie typowym zespołem środka tabeli La Liga (11. miejsce, 20 punktów), to Atletico na poważnie włączyło się do walki o tytuł mistrza Hiszpanii. Podopieczni Diego Simeone przed tą kolejką ustępowali liderującej Barcelonie tylko i wyłącznie jednym strzelonym golem w całym sezonie. To sprawia, że dzisiaj Los Rojiblancos wystarczy tylko remis, żeby przynajmniej na dzień zasiąść na fotelu lidera.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Atletico Madryt zmierzy się na własnym stadionie z Levante.