2

Real Madryt

2

• Tyle na dziś. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem. Atletico po uzyskaniu prowadzenia chciało je obronić, cofnęło się co wykorzystał Real. Mecz bardzo dobry, w którym było wszystko. Ostra gra, walka o każdy metr boiska, ale też sporo sytuacji podbramkowych i przede wszystkim 4 gole.

• Koniec meczu.

• Rzut wolny dla Realu z ponad 30. metrów. Bale dośrodkował lewą nogą. Marcelo jeszcze zgrywał głową w polu karnym, ale łapie piłkę Courtois.

• Mecz potrwa 3 minuty dłużej.

• Kontra Realu. Zza pola karnego strzela Modrić, ale nad bramką.

• Od razu zmiana w Atletico. Cristian Rodriguez zastępuje Ardę Turana.

• Przedarł się prawą stroną Carvajal i spod końcowej linii podawał w pole karne. Tam piłkę źle przyjął Bale, ale był obok niego Ronaldo, który uderzył pewnie, po ziemii i w końcu pokonał Courtoisa.

• GOOOOOOL!!!!!!!!! RONALDO NA REMIS

• Od kilku minut Real w ataku. Jednak heroicznie bronią się gospodarze.

• Dośrodkowanie z prawej strony. Pięknie wyszedł w powietrze Ronaldo i dobrze uderzył głową, ale minimalnie obok bramki.

• Ostatnia zmiana w ekipie "Królewskich". Isco zastępuje Di Marię.

• Zmiana w Realu. Wchodzi Carvajal, a opuszcza boisko Arbeloa.

• Akcja gospodarzy. Najpierw w polu karnym machnął się Diego Costa. Potem jeszcze na długim słupku dośrodkowanie z prawej strony dostał Arda Turan, który uderzał głową. Miał jednak duży kąt i odbił piłkę Diego Lopez.

• Żółta kartka dla Arbeloi, za faul w środku boiska na Diego Coscie.

• Wolny dla Realu. Di Maria dorzucił na krótki słupek, strzelał głową Bale, ale uderzył w środek bramki i broni Courtois.

• Piękna indywidualna akcja Diego Costy. Gonił go Arbeloa, aż w końcu piłkarz Atletico padł w polu karnym. Symulował jednak faul i dostał żółtą kartkę, która eliminuje go z kolejnego spotkania.

• Teraz dobra akcja Realu. Modrić dośrodkował do Benzemy. Ten uderzył z woleja. Francuz ładnie mierzył po długim rogu, ale minimalnie przestrzelił.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Carlo Ancelotti wprowadza na boisko Marcelo, a zdejmuje Coentrao.

• Dośrodkowanie z rożnego na głowę Diego Costy. Ten strzelił kozłem, ale minimalnie się pomylił.

• Długo budowało atak pozycyjny Atletico. Dośrodkowanie Juanfrana z prawej strony zablokowane i rzut rożny dla gospodarzy.

• Rzut wolny dla Realu. Ronaldo trafia w mur.

• Tym razem akcja pod polem karnym Atletico. Juanfran fauluje Coentrao.

• Diego Costa marnuje świetną sytuację. Dostał dobre prostopadłe podanie i popędził na bramkę. Będąć w polu karnym, Hiszpan, któremu na plecach siedział jeszcze Pepe, uderzył obok bramki.

• Benzema górą do Ronaldo, ten głową zgrywa do Di Marii, który z pierwszej piłki, sprzed pola karnego uderzył, ale trafił w obrońcę.

• Rzut wolny z 18. metrów wykonał Diego Costa. Sprytne uderzenie, pod skaczącym murem, ale łapie piłkę Diego Lopez.

• Pierwsza akcja Atletico. Xabi Alonso fauluje Diego Costę pod polem karnym.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Do przerwy prowadzi Atletico, ale to Real gra lepiej w tym meczu. Dobrze jednak gra defensywa Atletico, która poza jedną sytuacją nie pozwoliła "Królewskim" na dojście do dobrych sytuacji. Mecz bardzo ciekawy, ostry. Dalsza część tego spotkania już za kwadrans.

• Atletico - RealAtletico - RealAtletico - RealAtletico - Real

• Nie pozwolił już wznowić gry arbiter i zaprosił piłkarzy do szatni. Przerwa.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego i z daleka strzelił Gabi. Wydawało się, że strzał zbyt blisko środka bramki, jednak Diego Lopez był zasłonięty, przez co spóźnił się z interwencją i w ostatniej akcji pierwszej połowy Atletico wychodzi na prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! GABI WYPROWADZA ATLETICO NA PROWADZENIE

• Przed polem karnym otrzymał piłkę Diego Costa. Wszedł między dwóch rywali, ale na drodze stanął mu bramkarz.

• Kary nie ustrzegł się też Godin. Również dla niego żółty kartonik.

• Gdy wszyscy piłkarze szykowali się do rzutu wolnego w polu karnym starli się Pepe i Diego Godin. Portugalczyk padł na murawę i zaraz gdy się podniósł otrzymał żółtą kartkę.

• Diego Costa pod linią końcową faulowany przez Ramosa i wolny dla Atletico.

• Ronaldo z daleka. Złamał z prawej strony do środka i oddał strzał, ale spokojnie wyłapał to uderzenie Courtois.

• Gabi za daleko wypuścił sobie piłkę, zdołał jeszcze strzelić z daleka, ale po rykoszecie piłka ląduje w rękach Diego Lopeza.

• Arda Turan zrobił kółeczko przed polem karnym i podał do osamotnionego Koke. Ten znajdował się na prawej stronie pola karnego i pięknym strzałem po ziemii w długi róg pokonał Diego Lopeza.

• GOOOOOOL!!!!!!!!!! KOKE DAJE ATLETICO REMIS

• Dobra sytuacja Ronaldo z bliskiej odległości. Na wysokości zadania staje jednak Courtois. Portugalczyk chciał strzelić piętą po podaniu Modricia z prawej strony, ale na drodze stanął bramkarz Atletico.

• Długie podanie do Benzemy. Ten strzela z woleja wewnętrznym podbiciem, ale trafia prosto w bramkarza.

• Ostro Mario Suarez wchodzi w Xabiego Alonso, ale sędzia pomimo kolejnego niebezpiecznego zagrania w tym meczu nie daje kartki.

• Real próbował wyjść z kontrą, ale Atletico odbiera piłkę na ich połowie. Z bardzo daleka strzela Luis Garcia, ale dużo się pomylił.

• Próbuje Real, ale twardo grają obrońcy gospodarzy. Jednak czysto odbierają piłkę i "Królewscy" nie mogą dojść do dobrej sytuacji.

• Wpada w pole karne Diego Costa, starł się z nim Sergio Ramos, ale sędzia nie wskazał na wapno. Żółtą kartką ukarany jeszcze Arda Turan za protesty.

• Próbuje Atletico. Prawą stroną Arda Turan źle przyjął sobie piłkę i uciekła mu za boisko.

• Real próbuje wyjść z kontrą, ale niecelne długie podanie Modricia.

• Świetne otwarcie Realu. Krótkie rozegranie rożnego. Dośrodkował Di Maria, obrońcom urwał się Benzema i lewą nogą, z najbliższej odległości trafia do siatki.

• GOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! BENZEMA OTWIERA WYNIK

• Modrić dośrodkował, strzelał jeden z jego kolegów, ale piłka po nodze Godina wychodzi na rzut rożny.

• Coentrao lewą stroną, fauluje Juanfran i pierwszy stały fragment dla Realu.

• Piłkarze obu drużyn już gotowi do gry. Rozpoczyna Atletico.

• Warto też podkreślić, że jeśli dziś Atletico zwycięży to po raz pierwszy od 1951 roku, pokona Real 2 razy w lidze, w jednym sezonie.

• Rezerwowi Realu to: Casillas, Varane, Marcelo, Carvajal, Isco, Illaramendi, Jese.

• Przypomnijmy rezerwowych obu drużyn. Najpierw ławka gospodarzy: Aranzubia, Alderweireld, Diego, Sosa, Insua, Rodriguez, Villa.

• Poprzednie ligowe starcie, w 7. kolejce wygrało Atletico po bramce Diego Costy. Z kolei w półfinale Pucharu Króla 2 razy zwyciężał Real. Najpierw 2:0, a w rewanżu na Vicente Calderon 3:0.

• Dzisiejsze spotkanie jest starciem lidera ligi hiszpańskiej z trzecią drużyną. Prowadzi oczywiście Real, który ma 3. punkty przewagi nad Barceloną i właśnie Atletico.

• Gospodarzem jest dziś Atletico, które ostatnią ligową konfrontację z Realem, na Vicente Calderon wygrało w 1999 roku. Wtedy pokonali Real 3:1.