Atletico Madryt

1

Real Madryt

2

• Real nie grał porywająco, ale wygrał. Los się do niego uśmiechnął w 13. minucie, kiedy Juanfran strzelił gola samobójczego. Potem się bronił przez atakami lokalnego rywala i w drugiej połowie Angel Di Maria strzelił gola na wagę zwycięstwa. Obie drużyny spotkają się jeszcze raz w finale Copa del Rey. Idealna okazja do rewanżu. Dziękuję za śledzenie relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net i zapraszam na kolejne w naszym serwisie!

• Świeca w pole karne Realu. Diego Lopez łapie piłkę. Stały obrazek i arbiter kończy spotkanie, które kwitują kibice gwizdami.

• Szansa dla Atletico skasowana przez Carvalho. Świetna interwencja

• Kibice Rojiblancos powoli opuszczają trybuny, Nie wierzą w korzystny wynik.

• 3 minuty doliczone. 3 minuty nadziei dla Atletico.

• Diego Lopez łapie piłkę po rykoszecie. Uderzał Juanfran i podbita piłka trafia do rąk bramkarza Realu.

• Dla odmiany Carvalho wybija piłkę po centrze z prawej strony. Atletico bije głowa w Królewski mur.

• Koke centruje, Diego Lopez łapie piłkę.

• Benzema dostał dobry cross od Varane'a, zbiegł do środka i strzela wysoko nad bramką.

• Filipe Luis strzela z prostego podbicia i trafia w boczną siatkę!

• Adrian zagrywa w "16' do Costy, ale uprzedza go Carvalho. Bardzo dobry, solidny występ Portugalczyka w dzisiejszym meczu.

• Ok. 10 minut do zakończenia spotkania. Atletico próbuje, stwarza sytuacje, ale niewiele z tego zyskuje.... A czas płynie nieubłaganie.

• Costa popędził w stronę bramkarza by wywrzeć na nim presję przy wybijaniu piłki. Za słabe podanie Albiola do bramkarza i centymetry dzieliły zawodnika Atletico od powodzenia.

• Dobra centra Adriana w pole karne i Real ratuje się posyłając futbolówkę poza linię końcową. Korner. Diego Lopez faulowany przy piąstkowaniu.

• Costa zatańczył w polu karnym z dwoma-trzema zawodnikami Realu i już składał się do uderzenia, ale uprzedza go obrońca Realu wybijając piłkę na korner.

• Khedira strzela z dystansu w sam środek bramki i Curtois łapie piłkę. Uderzenie dla statystyk, ale zagrożenie minimalne.

• I ostatnia zmiana w Realu: Modrić wchodzi za strzelca drugiej bramki, Di Marię.

• Falcao na spalonym, którego nie było...

• Rodriguez za Suareza.

• Diego Costa pada w polu karnym Realu. Dodał trochę od siebie. Sędzia jest nieugięty: nie ma "jedenastki", ale w jej miejsce żółta kartka.

• Kontra Realu i nieporozumienie między Moratą a Benzemą. Za rzadko razem grają i widać efekt.

• Adrian Lopez zmienia Raula Garcię. Pierwsza zmiana w Atletico.

• Niezły strzał Moraty z dystansu. Curtois nie daje się zaskoczyć i pokonać.

• I druga roszada w Królewskich: Varane zastępuje Essiena.

• Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Di Marii. Opuszcza na moment boisko i po kilkunastu sekundach na nie wraca. Real w komplecie.

• Zmiana w Realu: Xabi Alonso wchodzi za słabo grającego Kakę.

• Kolejna akcja Atletico i Lopez wyjściem z bramki i skutecznym wybiciem piłki uprzedza czyhającego Falcao!

• Odpowiedź gospodarzy i Garcia kapitalnie uderza, ale nie ma gola!

• Atletico przeważało, ale Real obejmuje prowadzenie. Prostopadłe podanie na wolne pole do Argentyńczyka, który strzałem po długim rogu pokonuje Curtois!

• GOL, ANGEL DI MARIA!

• żółta kartka dla Garcii za dyskusje z arbitrem.

• Akcja Atletico i Falcao powstrzymywany w polu karnym przez Essiena. Kolumbijczyk pada, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Filipe na luzie ograł Kakę, który w rewanżu fauluje rodaka. Ciekawostką jest to, że obrońca Atletico jest polskiego pochodzenia - Luis Filipe Kasmirski, tak brzmi jego pełne imię i naziwsko.

• Wyborna okazja Gabi'ego, ale ten fatalnie strzela. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać. Po chwili Garcia uderza zza pola karnego obok słupka.

• Powtórka z rozrywki: centra Juanfrana i piłka w rękawicach Lopeza. Real zamknięty przed własnym polem karnym!

• Lopez pewnie i ze spokojem łapie piłkę po dośrodkowaniu. Przyda mu się ta interwencja, wcześniej grał dość nerwowo.

• Seria fauli i przepychanek. Kibice wolą oglądać więcej strzałów i bramek, a nie rozmowy z arbirtem.

• Niedokładne podanie Costy na lewą stronę do Koke. Połapał się w tym Essien, który uprzedził przeciwnika. Na dodatek był faulowany.

• Garcia strzela głową i Lopez musiał się napocić by złapać piłkę.

• Miranda fauluje w kole środkowym Moratę. Szarża Pepe w stylu pijanego mistrza. Bardziej pijanego, niż mistrza. Atletico zażegnuje niebezpieczeństwo sprzed własnego pola karnego.

• Mocny zryw Rojiblancos i nikt nie przecina podania Costy. Po chwili był na spalonym. Liniowy powinien zapisać się do okulisty.

• I wracamy na drugą odsłonę. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Spotkanie zaczęło się od wysokiego "C", kiedy to Falcao strzela bramkę. Potem nieszczęśliwie interweniował Juanfran, który posłał piłkę do własnej siatki. I od tego momentu zaczęła się ostra gra. Kartkami sędzia sypał z rękawa jak iluzjonista na pokazie sztuczek. Wracamy za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy derby Madrytu na remis.

• Zdaniem sędziego Costa fauluje Albiola. Lopez dalekim wybiciem wznawia grę.

• Minuta doliczona.

• Costa lobuje z trzynastu metrów Lopeza... i bramkę! Wcześniej gwizdek sędziego. Spalony. Jednak liniowy popełnił tutaj błąd, gdyż pomocnik Atletico trzymał linię!

• Curtois wygrywa pojedynek sam na sam z Benzemą! Francuz marnuje "setkę" na strzelenie gola.

• Morata ukarany żółtą kartką za faul.

• Panie redaktorze czy w ustawieniu 4-2-3-1 Real gra zawsze?Czy tylko dzisiaj jakaś zmiana? W tym ustawieniu gra od bardzo dawna. Jednak na większą uwagę zasługuje nieobecność, nawet na ławce, Cristiano Ronaldo.

• Essien wślizgiem zatrzymuje Costę w polu karnym. Pachniało rzutem karnym, ale już przeszło. Atletico dalej napiera na lokalnego rywala.

• Morata fauluje w parterze Mirandę. Akcja Realu spaliła na panewce.

• I jeszcze jeden korner dla Królewskich. Z drugiego narożnika. Obrona Atletico radzi sobie bez problemu.

• Real doszedł do głosu. Kaka ustawia piłkę 30 metrów od bramki. Strzał Brazylijczyka i podbita piłka wychodzi na korner.

• Falcao na minimalnym spalonym. A byłby sam na sam z Lopezem...

• Ofensywna akcja Filipe lewą stroną zakończona dobrym dośrodkowaniem, lecz Falcao nie sięgnął piłki. Starcie R. Garcii z Di Marią, w którym ucierpiał Argentyńczyk. Dominacja Atletico wyraźna. Real przyczajony na kontry.

• Podanie na wolne pole do Costy, ale ten był na spalonym. Nie zdążył wrócić.

• Atletico przed szansą, ale ma rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego. Centra i Godin strzela głową obok słupka.

• panie redaktorze czy real gra w ustawieniu 4-3-3? Bardzie wygląda to na 4-2-3-1. Khedira i Pepe jako defensywni, Di Maria prawe skrzydło, Kaka na "10", Benzema z lewej i na szpicy Morata. Ale jest duża wymienność pozycji, głównie między Moratą a Benzemą.

• Gabi fauluje Moratę. Ostra walka od początku spotkania. Jak tak dalej pójdzie, to któraś z drużyn nie skończy meczu w pełnym składzie.

• Juanfran dobrze centruje w pole karne i Albiol wybija piłę. Di Maria niepotrzebnie wdał się w drybling przed "16" i traci futbolówkę na rzecz Filipe. Na szczęście dla Królewskich bez zagrożenia.

• Faul taktyczny Koke i słuszna żółta kartka. Piąte upomnienie w sezonie, więc nie zagra w następnym spotkaniu.

• Faul 30 metrów przed bramką Realu. Przewinił Pepe. Protesty zawodników gospodarzy, który domagają się wykluczenia Portugalczyka. Centra w pole karne i pewne interwencja Lopeza.

• Miguel Perez musi uspokajać emocje... Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec ma uwagi pod adresem sędziego.

• Dobrze ustawiony we własnym polu karnym Essien wybija piłkę. Poprawka i strzał głową Falcao po centrze Gabiego w znacznej odległości mija bramkę.

• Pepe też pojawia się w notesie arbitra. Z żółtą kartką.

• Khedira przesadzil z atakiem na nogi przeciwnika. Żółta kartka.

• Przegrany pojedynek Costy z Albiolem, który wybija piłkę na uwolnienie. Ta jak bumerang wraca w pole karne Realu, lecz łapie ją Lopez.

• Dośrodkowanie w pole karne i piłka odbija się od Juanfrana i wpada do siatki! Curtois nie dał rady.

• REMIS, JUANFRAN

• Filipe fauluje szarżującego Di Marię. Zółta kartka.

• Di Maria wytrącony z biegu przez Garcię na wysokości środka boiska. Rzut wolny, ale sędzia nie zdecydował sie pokazać żółtej kartki.

• Costa nie miał szans na dojście do podania. Lopez wznawia grę z "piątki".

• Siła złego na jednego. Kaka traci piłkę 30 metrów od bramki rywala. Real jest przybity od poczatku tego spotkania.

• Atletico idzie za ciosem. Chóralny śpiew kibiców Rojiblancos. Costa na spalonym.

• Z miękką centrą Felipe radzą sobie obrońcy Realu. Po chwili strzela Koke z narożnika pola karnego obok słupka.

• Błąd Albiola, który musiał ratować się faulem. Żółta kartka.

• Uderzenie z rzutu wolnego paruje Lopez. Dobiega do piłki Godin, który centruje przed bramkę do Falcao. Ten głową pakuje piłkę do siatki.

• GOL, RADAMEL FALCAO

• Gabi zatrzymany na pograniczu pola karnego. Początek należy do gospodarzy.

• Straty Moraty i kontra Atletico, lecz podanie w pole karne wybija Albiol.

• Gwizdek sędziego i mecz rozpoczęty.

• Za moment rozpocznie się spotkanie. Zwycięzca przybliży się do wicemistrzowstwa Hiszpanii.

• Rezerwowi Atletico: Adrian, S. Asenjo, Cata Diaz, E. Insua, C. Rodriguez, Tiago, O. Torres, Rezerwowi Realu: X. Alonso, Callejon, Casillas, Higuain, Modrić, Ozil, Varane