Atletico Madryt

0

Real Sociedad

1

• KONIEC MECZU Ciekawe spotkanie na Vincente Calderon, pełne zwrotów akcji i wybuchów emocji. Atletico traci drugie miejsce na rzecz rywala zza miedzy, zaś Real Sociedad zrównuje się punktami z czwartą w tabeli Malagą. Dziękuję za relację i zapraszam na kolejne spotkania z ligą hiszpańską.

• Courtois gości w polu karnym Sociedad, jednak on także nie jest w stanie strzelić bramki.

• Ostatnia zmiana w obozie gości, Ansotegi za lllaramendiego.

• Frustracja płynie coraz szerszym strumieniem. Falcao najpierw ostro zaatakował rywala, a potem odkopnął piłkę po gwizdku. Dla niego również żółty kartonik.

• Frustracja podopiecznych Diego Simeone zaczyna wylewać się na boisko. Diego Costa bezceremonialnie depcze leżącego rywala, za co powinien dostać czerwoną kartkę. Arbiter najwidoczniej nie widział tego zbyt dobrze, gdyż wyciągnął kartonik barwy żółtej.

• Diego Costa popisał się kapitalną techniką, zwiódł dwóch rywali i zagrał w pole karne. Piłka trafiła na głowę Raula, który zamiast strzelać - odgrywa do Falcao. Kolumbijczyk nie miał z czego uderzyć i stracił piłkę.

• Druga roszada w drużynie gości. Agirretxe wchodzi na boisko w miejsce bezproduktywnego Carlosa Veli.

• Naciskany przez gości Courtois ekspediuje piłkę w trybuny. Wygrana Realu Sociedad jest coraz bliżej..

• Atletico mocno naciska, ale ich starania są niewystarczające. Piłka od kilku minut krąży po połowie bronionej przez gości, ale wynika z tego niewiele.

• Było bliskoo! Illarramendi uderzał ze stojącej piłki, trącił ją jeszcze Adrian, przez co futbolówka mogła zakończyć swój lot w siatce.

• Koke nie strzeli dzisiaj bramki, bowiem zakończył już swój udział w tym spotkaniu. W jego miejsce na placu gry pojawia się Adrian Lopez.

• Koke po raz kolejny próbuje z narożnika pola karnego. Zabrakło około pół metra i mielibyśmy bramkę niecodziennej urody.

• Roszada także w obozie gości. Mało widocznego w dzisiejszym meczu Zurutuzę zmienia Dani Estrada.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu, Raul Garcia wchodzi za Cristiana Rodrigueza.

• Liga hiszpańska przyzwyczaiła nas do tego, iż piłkarze 'tańczą z piłką'. Miranda postanowił pokazać coś nowego i zatańczył na piłce, w efekcie czego padł na ziemię i sprokurował rzut rożny dla drużyny przeciwnej.

• Falcao! Kolumbijczyk miał w zasięgu piłkę zagraną na piąty metr z rzutu wolnego. Miał ją jednak w zasięgu ręki i właśnie tą częścią ciała próbował skierować ją do siatki. Arbiter nie zauważył ręki, lecz kapitalną paradą popisał się Claudio Bravo i wciąż mamy 1:0.

• Godin wyskoczył do piłki i uderzył przeciwnika łokciem. Takie zagrania są powszechnie uważane za nieprzepisowe, dlatego sędzia nie omieszkał pokazać mu żółtego kartonika.

• Atletico zaciekle atakuje przeciwnika. Przed chwilą niezłą szansę miał Cristian Rodriguez, jednak po jego uderzeniu, wynik pozostaje niezmieniony.

• Powtórki pokazują, że Xabi Prieto w momencie podania Griezmanna mógł być na minimalnym spalonym. Nie zmienia to jednak faktu, iż kontra Realu Sociedad była przeprowadzona bezbłędnie.

• GOOOOOLLLLL!!!! Po niewykorzystanej przez Diego Costę okazji, goście przeprowadzili zabójczy kontratak. Griezmann zagrał do wolnego Prieto, który niepilnowany przebiega z piłką kilkanaście metrów i strzałem między nogami Courouisa umieszcza ją w siatce!

• Przed przerwą zupełnie niewidoczny był największy gwiazdor zespołu z Madrytu, Radamel Falcao. Czy właśnie on będzie tym, który pociągnie drużynę do zwycięstwa?

• I na początek upomnienie. Juanfran otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Gramy! Czy doczekamy się bramek na Calderon?

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. To spotkanie można z zachowaniem pewnych proporcji porównać do południowego starcia Athleticu z Valencią - początek świetny, ale im dalej w las, tym gorzej. Mecz bardzo wyrównany, momentami pochłaniający bez reszty - liczymy na jeszcze lepszą drugą część tej rywalizacji.

• Skoro kuleje rozegranie, należy spróbować z dystansu - prawdopodobnie taka teoria nasunęła się na myśl Koke. Pomysł dobry, wykonanie nieco gorsze - piłka poleciała ponad metr nad poprzeczką.

• Claudio Bravo mógł zaliczyć asystę. Po jego wprowadzeniu piłki do gry zaspali obrońcy Atletico, zaś świetnie w tej sytuacji odnalazł się Carlos Vela. Futbolówka wpadła w ręce Courtois, lecz do szczęścia brakło niewiele.

• Arda Turan ruszył na piłkę ostrym wślizgiem z wyprostowanymi nogami. Zamiast piłki, trafił w kolano lllarramendiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Koke wrzucał piłkę z rzutu wolnego, niefortunna interwencja obrońcy spowodowała iż, futbolówka padła łupem Diego Costy. Pomocnik Atletico nie był jednak w stanie znaleźć sobie miejsca do strzału i niebezpieczeństwo pod bramką gości zostało zażegnane.

• Bardzo intensywny mecz na Estadio Vincente Calderon. Drużyna ze stolicy Hiszpanii ma przewagę, jednak w żadnym razie nie można powiedzieć, iż jest to jednostronne widowisko. Co chwila mamy spięcia pod którąś z bramek i wydaje się, że tylko kwestią czasu jest pierwszy gol w tym spotkaniu.

• Błyskawiczny kontratak gości. Po dokładnej wymianie podań, z piłką w polu karnym znalazł się Zurutuza, który zagrał na drugą stronę do Griezmanna. Pomocnik Sociedad ekwilibrystycznie próbował umieścić ją w siatce, na posterunku był jednak golkiper Atletico.

• Trzecia świetna wrzutka Martineza. Bliski przejęcia piłki był Griezmann, jednak akcja została szybko skasowana przez Courtois.

• De La Bella odważnie ruszył z piłką w pole karne i podał na prawo. Tym niesygnalizowanym zagraniem zwiódł zarówno piłkarzy Atletico jak i swoich kolegów.

• Kolejna dobra akcja Martineza. Prawy defensor Sociedad złamał do środka i zdecydował się na ostrą wrzutkę. Sytuację wyjaśnili stoperzy z Madrytu.

• Ależ okazja! Wrzutka Martineza, piłkę trąca jeszcze Juanfran, a ta trafia do niepilnowanego Veli. Były gracz Arsenalu uderza bez zastanowienia, do celu brakowało niewiele.

• Błąd obrońcy gości, piłkę przychwyca Diego Costa, a Mikel, chcąc ratować sytuację, decyduje się na faul taktyczny, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Świetna okazja dla Atletico! Po wrzutce w rzutu rożnego piłkę przedłużał Godin. Na trzecim metrze, wprost przed pustą bramką, stał Falcao, jednak po świetnej interwencji obrońcy nie był w stanie sięgnąć piłki.

• Pierwsza adnotacja w notesie arbitra. Carlos Vela leżąc na ziemi zagarnął piłkę ręką, za co musiał otrzymać żółtą kartkę.

• Courtois wychodzi z bramki i wybija piłkę daleko poza szesnastkę.

• Carlos Vela faulowany przy linii końcowej. Goście staną przed pierwszą w tym meczu szansą na gola.

• Kolejna próba Ardy Turana z podobnej pozycji. Podobny był także skutek - od bramki zacznie Bravo.

• Arda Turan próbował strzału zza pola karnego, piłka poleciała metr ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Claudio Bravo.

• Pierwsza akcja Atletico. Szarża Costy powstrzymana przez obrońców Realu Sociedad.

• Gramy! Przy piłce gospodarze.

• Ławki rezerwowych obu zespołów prezentują się następująco: Real Sociedad: Zubikarai,Estrada,Ansotegi, Cadamuro, J.Angel,Pardo, Agirretxe; Atletico Madryt: Sergio Asenjo, Adrián, Raúl García, D. Díaz, E. Insúa, Oliver TorresT. Teye.

• Tak Diego Simeone wypowiadał się o dzisiejszym rywalu:

To spotkanie będzie wymagało mnóstwo intensywności i zaangażowania. Będziemy musieli być skupieni i nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy taktyczne. Nie zapominajmy, że zmierzymy się z jedną z drużyn, które liczą się w walce nawet o Ligę Mistrzów.Nasi rywale bardzo dobrze grają w tym sezonie na wyjazdach i nie raz prezentowali już wysoki poziom.
  • Po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej, drużyna z San Sebastian dosyć spokojnie utrzymała się w Primiera Division. W obecnie trwającej kampanii ich sytuacja wygląda jeszcze lepiej, "biało-niebiescy" tracą zaledwie trzy punkty do miejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.

• Do Madrytu przyjeżdża dziś niewątpliwie jedna z największych niespodzianek trwającego sezonu. Podopieczni Philippe Montaniera od trzech sezonów notują regularny progres.

• Poza walką o dobro drużyny, rywalizacja trwa także na płaszczyźnie indywidualnej. W klasyfikacji strzelców niedościgniony jest Leo Messi z czterdziestoma bramkami na koncie. O drugie miejsce walczą dwaj piłkarze z Madrytu - Radamel Falcao i Cristiano Ronaldo. W tej chwili Portugalczyk ma przewagę pięciu trafień nad napastnikiem Atletico.

• Za dwadzieścia minut pierwszy gwizdek na Vincente Calderon. W dobiegającym końca spotkaniu Real Madryt prowadzi z Celtą Vigo i w przypadku zwycięstwa "Królewscy" wyprzedzą Atletico w ligowej tabeli.