Atletico Madryt

4

Valencia CF

2

• Koniec spotkania. Atletico wygrywa 4:2 i jest bliżej finału. Za uwagę dziękuje Daniel Kawczyński. Dobranoc :)

• GOOOOL !!! Valencia zmniejsza straty i nie traci nadziei na awans !! Po wrzutce z kornera Tino Costy, w polu karnym najwyżej wyskoczył Ricardo Costa i strzelił drugiego gola dla swojego zespołu.

• Akcja rozpaczy Valencii. Piatti pomknął w pole karne i przewrócił się. O faulu Mirandy nie ma jednak mowy.

• Salvio za Adriana.

• Za Koncertowo grającego Diego pojawia się Perea.

• Atletico pilnuje wyniku, a Valencia próbuje coś rozegrać, ale na razie nic jej nie wychodzi.

• Aduriz za Jonasa.

• GOOOOOOL!!! Bramka Stadiony Świata !!!!! Falcao minął jak tyczki w slalomie dwóch obrońców i z 18 metrów potężnie przymierzył lewą nogą w lewy góry róg. Piłka otarła się o słupek i zatrzepotała w siatce. Niesamowite !

• Atletico mimo dwubramkowego komfortu nie odpuszcza i ciągle stara się atakować.

• Lewą stroną atakował Kasmirski i fatalnie dośrodkował.

• Diego Simeone na razie nic nie zmienia.

• Canales w miejsce Feghouliego.

• Podwójna zmiana w Valencii. Za Albę wchodzi Piatti.

• Indywidualna akcja Diego, pełna serii ładnych zwodów. Wszystko zakończyło się niecelnym strzałem.

• Przepiękne uderzenie Diego z rzutu wolnego zmierzało prosto w górny lewy róg. Jednak jeszcze lepszą paradą popisał się Alves i uratował zespół przed czwartym golem !

• Alves ukarany.

• Atletico blisko podwyższenia prowadzenia. Adrian przymierzył po ziemi w lewy róg, ale świetnie wyciągnął się Alves wybijając futbolówkę przed siebie. Natychmiast dopadł do niej będący w pobliżu Arda i nabił prosto w golkipera przyjezdnych, marnując doskonałą okazję.

• Za sprawą wrzutki Costy zagotowało się w polu karnym "Rojiblancos". Nic z tego nie wynikło.

• Valencia szuka gola kontaktowego. Dalekie dośrodkowanie z prawej strony z rzutu wolnego. Po zamieszaniu piłkę uderzył Jordi Alba, ale posterunku był Courtois.

• Fantastycznie grającego Ardę zmienia Tiago Mendes.

• Na boisku mnoży się od fauli. W ostatnich minutach walka toczy się głównie w środku boiska.

• Czy Valencia się podniesie ?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! Co za akcja !! Adrian szybko przebiegł kilka metrów z piłką, minął Ruiza i uderzył na dalszy słupek, prosto do bramki.

• Costa strzelił po ziemi prosto w ręce Courtoisa.

• Adrian uderzył po ziemi, ale bardzo niecelnie.

• GOOOOOOOOOOOOOOL !!! Atletico znów prowadzi ! Kapitalna wrzutka z rzutu wolnego Diego i pozostawiony bez opieki Miranda głową kieruje piłkę do siatki.

• Zaczynamy drugą odsłonę. Czy coś się zmieni ?

• Bardzo kontrowersyjna końcówka. Do regulaminowe czasu Craig Thompson doliczył minutę. Tymczasem długo zwlekał z użyciem gwizdka i Valencii udało się wywalczyć rzut rożny, którego konsekwencją był gol. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie padł w... trzeciej minucie doliczonego czasu. Gospodarze słusznie protestowali. Z przebiegu bezsprzecznie zasługują na prowadzenie.

• Koniec pierwszej połowy.

• GOOOOOOOOOOOOOOL. Dośrodkowanie z kornera Costy, Rami zgrał piłkę głową i Jonas udanie zamknął akcje przy prawym słupku.

• Z rzutu rożnego głęboko dośrodkowywał Costa. Courtois nie ryzykował i wybił piłkę na rzut rożny.

• Odpowiedź Valencii. Z 23 metrów sił próbował Jonas. Piłka poleciała nad poprzeczką.

• Potężne, chybione uderzenie Ardy z dystansu.

• Turan ostro potraktował rywala i dostał żółtą kartkę.

• Atletico ciągle atakuje. Na spalonym Adrian.

• Głęboka wrztuka z prawej strony do Diego. Szybszy był Alves, ale trzeba przyznać, że była do ryzykowna interwencja.

• Mathieu zagrywa z lewej strony do Soldado. Ten zamiast przyjąć i ruszyć z akcją z 14.metra postanowił główkować. Skutek był opłakany.

• Valencia mogła wyrównać. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Costa. W polu karnym wyskoczył Rami i uderzył głową minimalnie obok słupka.

• Juanfran próbował dośrodkować. Uczynił to za głęboko. Alves wybija do przodu.

• Atrakcyjność meczu spadła. Dużo niedokładności i chaosu po stronie jednych i drugiach.

• Po wrzutce Diego, Rami nie zrozumiał się Alvesem i mieliśmy rzut rożny. Po wrzutce bramkarz ekipy z Lewantu dobrze piąstkował.

• Znakomita centra z prawej strony na głowę Costy. Piłkę bez problemów łapie Courtois.

• Atletico nieco odpuściło. Valencia bardzo chaotycznie nieskładnie próbuje zabrać się za atak.

• Samotna szarża Soldado i dobre zachowanie Mirandy.

• Vicente Calderon głośno świętuje prowadzenie. Bez wątpienia zasłużone.

• GOL GOL GOL GOL GOL GOL GOL !!! GOOOOOOOOOOOL !!!!! Dalekie, wysokie podanie z linii obrony do będącego na prawej flance Ardy. Turek odbił piłkę głową i pomknął do linii końcowej i po oszukaniu obrońcy próbował dogrywać do Falcao. Po drodze futbolówka odbiła się d jednego z defensorów i Falcao z główki trafia do bramki.

• To Atletico ma jednak przewagę. Valencia nie unika strat, co gospodarze wykorzystują do budowania akcji.

• Pierwszy kwadrans dość spokojny.

• Feghouli sfaulował Kasmirskiego przed pole karmy i dostał zółtą kartkę.

• Jonas próbował wypuścić w tempo Costę, ale adresat nie zrozumiał tych intencji.

• Ospałą Valencię próbował indywidualnie przebudzić Feghouli. Pomknął prawym skrzydłem iw obliczu nacisku defensorów posłał ją... poza linię końcową.

• Atletico nie ustaje. Adrian wykonał parę zwodów w polu karnym i płasko strzelił w Alvesa. Bramkarz co prawda początkowo wypuścił piłkę, lecz o szansie na dobitkę nie można było mówić.

• Strata w środku pola Valencii i natychmiast do przodu rusza Atletico. Z szesnastu metrów w ręce bramkarza przymierzył Falcao. To nie mogło zaskoczyć Alvesa.

• Atletico spokojnie wymienia podania na stronie gości.

• Valencia jak na razie nie potrafi wyjść z natarciem i ogranicza się tylko do obrony.

• Szarża Atletico i pierwsza bramkowa akcja. Z prawej strony w pole karne wbiegł Turan, odegrał z linii końcowej do Diego, który uderzył w kierunku bramki, ale Alves popisał się dobrą interwencją. Atletico w gazie. Od kilku chwil stara się szturmować pole karne przeciwnika.

• Za nami pierwsze sekundy i obie drużyny próbowały już przeprowadzić akcje. Za każdym razem piłka znalazła się za linią końcową.

• Zaczynamy ! Od środka Atletico.

• Za moment pierwszy gwizdek. Jesteście gotowi ? :)

• Obie jedenastki udają się w kierunku murawy.

• Jakieś typy co do wyniku ? Zapraszam do dyskusji w komentarzach :)

• Tegoroczna edycja europejskich pucharów przebiega pod dominacją hiszpańskich zespołów. W Lidze Mistrzów o finał walczą Real Madryt i FC Barcelona, choć po pierwszych meczach półfinałowych ta perspektywa się nieco oddaliła. W Lidze Europy aż trzy ekipy z Hiszpanii (aż cztery z Półwyspu Iberyjskiego !) znalazły się na ostatniej prostej do decydującego starcia. Są to Atletico Madryt, Valencia i Athletic Bilbao. Jedna z nich na pewno będzie miała szansę powalczyć o trofeum. Komu się uda ? Jaką parę finałową przewidujecie ?

• We wtorek i środę towarzyszyły nam olbrzymie emocje związane z piłkarską Ligą Mistrzów, dzisiaj przyszła pora na nieco mniej prestiżową, ale równie ciekawą Ligę Europy. Dzisiaj zapraszamy Was na dwie relacje live. Tutaj będziemy uważnie przyglądać się spotkaniu Atletico Madryt z Valencią, zaś TUTAJ można śledzić relację z potyczki Sporting Lizbona - Athletic Bilbao. Będziecie z nami ?