Austria Wiedeń

0

Atletico Madryt

3

• Piłkarze Simeone udanie zaprezentowali się po weekendowej porażce w La Liga. Byli faworytami dzisiejszego pojedynku i w pełni to wykorzystali. Mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje, które sobie wypracowali. Austria także potrafiła stworzyć dogodną sytuację, ale świetnie w obronie grała para Miranda - Alderweireld. Diego Costa ponownie zaimponował swoją skutecznością. Dwie bramki zdobyte dzisiaj pokazują, że Simeone ponownie ma w swoim składzie superstrzelca jakim do niedawna był Radamel Falcao. Za uwagę i śledzenie dzisiejszej relacji dziękuję Jakub Trzaska. Zapraszam na kolejne transmisje z pojedynków w Lidze Mistrzów oraz Primera Division.

• Koniec spotkania na Ernst-Happel-Stadion. Atletico wygrywa 3:0.

• Była jeszcze szansa dla Austrii Wiedeń, ale dobrze interweniuje we własnym polu karnym Alderweireld.

• Strzał Insuy trafia w plecy jednego z obrońców i mamy rzut rożny.

• Gospodarze starają się zdobyć honorowego gola w tym meczu, ale na nic się zdają ich ataki. Za to Atletico umiejętnie kontruje. Strzał Rodrigueza broni golkiper gospodarzy.

• Piłkarze Simeone bardzo dobrze kradną czas pozostały do zakończenia spotkania. Utrzymują się przy piłce z dala od własnego pola karnego.

• Ostatnia roszada trenera Bjelicy. Na boisku Leovac za Royera.

• Atletico bawi się już z graczami gospodarzy. Wymienili kilka podań w polu karnym rywala, ale wykończenie tej akcji złe.

• Ostatnia zmiana Diego Simeone. Adrian za Raula Garcie.

• Niewiele brakowało a mielibyśmy bramkę samobójczą! Uderzenie Garcii zablokowane przez obrońców. Piłka spadła na głowę drugiego z nich, ale czujny golkiper Austrii.

• Uderza głową Rodriguez, ale bramkarza Austrii nie miał problemów by złapać piłkę.

• Atletico Madryt wyraźnie nie spieszy się już w rozgrywaniu piłki. Nie ma też już takiego ciągu na bramkę gospodarzy, ale kiedy nadarza się okazja potrafią zagrozić bramce strzeżonej przez Lindnera.

• Zmiana w zespole z Wiednia. Z boiska zszedł Jun.

• Wyraźnie Atletico stara się uspokoić grę i długo utrzymywać się przy futbolówce.

• Dośrodkowanie Ardy Turana, z którym radzą sobie obrońcy Austrii Wiedeń.

• Akcja Ardy Turana lewą stroną boiska! Ośmieszył dwójkę zawodników, ale dośrodkowanie zbyt krótkie i wybija obrońca.

• Mecz zaczyna być bardzo ostry, coraz więcej napięcia na murawie, coraz więcej fauli.

• Brzydki faul od tyłu Juanfrana i żółty kartonik dla obrońcy Atletico.

• Ostre wejście Mirandy - tym razem bez kartki.

• Uderzenie Koke łapie bramkarz gospodarzy. A była realna szansa na czwartego gola.

• Znów Atletico pozwala grać gospodarzom. Czeka tylko na dobrą okazję do kontry. Uderzenie zza pola karnego łapie Courtois.

• Zmiana w Atletico! Z boiska schodzi Costa a na nim Rodriguez.

• Atletico teraz bardzo długo trzyma piłkę przy nodze.

• Kartka dla Gabiego za faul pod własnym polem karnym.

• Dobre wykonanie kornera przez Koke. O mały włos nie zdobył bezpośrednio gola!! Bramkarza gospodarzy uratował słupek.

• Po stracie bramki ruszyła Austria, ale uderzenie broni Courtois.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Austria zdobywa przewagę, a tym czasem Diego Costa strzela trzecią bramkę dla gości!!! Niesamowita kontra i dogranie Insuy w pole karne. Costa nie miał problemów by posłać piłkę do siatki!!!

• Wzmaga się doping na stadionie, ponieważ Austria ma teraz przewagę. Wykonują rzut rożny, ale znów bez powodzenia.

• W natarciu Austria. Bardzo dobry strzał Royera z 40 m tuż nad poprzeczką!

• Druga część meczu rozpoczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza. Chociaż coraz częściej przy piłce gospodarze.

• Bardzo ostre wejście w nogi Turana i żółta kartka - kolejna już - dla gracza gospodarzy.

• Od początku drugiej połowy mamy na placu gry Insuę, który zmienił Filipe.

• Zaczynamy drugą część gry!

• Wracają już na plac gry obie jedenastki.

• Wracamy na stadion Ernsta Happela w Wiedniu. Nadal trwa przerwa w pojedynku Austrii z Atletico Madryt. Na murawie rozgrzewają się piłkarze obu drużyn, w tym David Villa.

• Piłkarze Diego Simeone są dzisiaj wyraźnie lepsi od rywala - częściej są przy piłce, starają się prowadzić atak pozycyjny, ale również kiedy trzeba skontrować są bardzo szybcy. Austria Wiedeń także miała swoje okazje m.in. strzał w poprzeczkę. Minimalnie niżej i byłaby bramka kontaktowa. Druga połowa zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. Już za piętnaście minut wracamy do Wiednia.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Atletico prowadzi z Austrią 2:0.

• Szansa dla Austrii, ale napastnik gospodarzy zagrał piłkę ręką.

• Żółty kartonik dla strzelcy pierwszego gola - Raula Garcii.

• Ale akcja skasowana ponownie przez obronę gości.

• W ostatniej minucie Austria ma jeszcze rzut rożny.

• Faulował Hosinger, który już ma na swoim koncie żółtą kartkę.

• Kolejny faul na Coscie. Zawodnicy gospodarzy nie oszczędzają dzisiaj napastnika z Hiszpanii.

• Austria Wiedeń coraz śmielej radzi sobie pod bramką Atletico Madryt, Ale jak na razie defensywa gości jest nie do złamania.

• Kartka dla Kienasta. Piłkarz symulował, że był faulowany w polu karnym.

• Kapitalny strzał piłkarza gospodarzy ląduje na poprzeczce bramki Courtoisa!!!

• Ależ akcja Atletico!!! Wszystko rozpoczął Filipe ma lewej flance. Rozegranie z klepki w polu karnym gospodarzy, ale Costa strzelił niedokładnie i daleko obok słupka.

• Gospodarze starają się strzelić kontaktową bramkę jeszcze przed przerwą, ale ciężko jest znaleźć lukę w szeregach obronnych piłkarzy Simeone.

• Zagranie piłką ręką przez Hollanda. Druga żółta dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Royera zablokowane przez Filipe.

• I znów z kontrą starali się wyjść gospodarze, ale na linii podania stanął Tiago.

• Strzał Koke obok bramki Lindnera.

• Próba skonstruowania akcji ofensywniej przez Austrię Wiedeń, ale dobrze zablokowana przez Gabiego na 40 m przed własną bramką. Mamy chwilę przerwy, bo na placu gry leży Costa.

• Goście teraz pozwalają pograć piłką przeciwnikowi.

• Atletico prowadzi grę i trzyma piłkę, ale w kontrach jest niezwykle szybkie. Zanim padła druga bramka okazję mieli gospodarze, ale błyskawicznie piłka znalazła się już pod ich polem karnym.

• Teraz szansa dla Austrii, ale piłka wybita z pola karnego przez Mirandę.

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!! Fantastyczna kontra gości!!!! Diego Costa jest w tym sezonie niesamowicie skuteczny!!!! 2:0 !!!!

• Mecz nie jest ostry, ale Hosiner w tym przypadku wyraźnie przekroczył przepisy.

• Bardzo ostre wejście w nogi Juanfrana i kartonik dla Hosinera.

• Wyraźną przewagę mają goście. Piłkarze z Wiednia starają się kontrować, ale bez powodzenia.

• Pierwsza zmiana wśród Austrii. Kontuzjowany Stanković musiał opuścić plac gry.

• Po zdobyciu bramki przez gości mecz się uspokoił, ale ciągle przy piłce Atletico.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!! Atletico zdobywa bramkę!!! Świetne podanie Koke do wchodzącego Filipe. Ten wykłada na piłkę Raulowi Garcii i 1:0!!!

• Brzydki faul na Diego Coście. Na razie tylko reprymenda słowna od arbitra.

• Goście starają się stłamsić rywala, często przejmują piłkę już na jego połowie, ale jak na razie bez dobrej okazji do strzelenia gola.

• Pierwsze uderzenie Atletico. Juanfran dobrze uderzył zza pola karnego, ale na straży golkiper gospodarzy.

• Potężne gwizdy na stadionie, kiedy piłkę przejmują gracze z Madrytu.

• W pierwszej akcji gospodarze, ale zatrzymani na prawym skrzydle przez Koke.

• Rozpoczynamy pojedynek w Wiedniu.

• Losowanie stron i za chwilę pierwszy gwizdek tego pojedynku.

• Zawodnicy wyprowadzani przez zespół sędziowski pojawiają się na murawie.

• Alderweireld jest w pierwszej jedenastce Atletico Madryt na to spotkanie. Nie ma Diego Godina.

• Mecz w Wiedniu planowo ma rozpocząć się o 20:45, więc wspólnie czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Daniele Orsato z Włoch.

• Na ławce Atletico znaleźli się: Mario Suarez, Cristian Rodriguez, Emiliano Insua, Oliver Torres, Adrian Lopez, David Villa i David Gil.

• Rezerwowi Austrii: Ivan Kadum, Marin Leovac, Fabian Koch, Srdjan Spiridonović, Tomas Simković, Roman Kienast, Christian Ramsebner

• Do jedenastki gości wraca także Joao Miranda. Brazylijski obrońca madryckiego zespołu nie grał przeciwko Espanyolowi z powodu kontuzji. Debiutował wtedy Toby Alderweireld, który dzisiaj nie znalazł się nawet na ławce rezerwowej.

• Decyzją Simeone David Villa dzisiaj tylko na ławce rezerwowej, a najbardziej wysuniętym piłkarze Atletico będzie Diego Costa.

• Jednak gospodarze nie są dzisiaj całkowicie skazani na pożarcie przez Hiszpanów. Remis z Zenitem w Sankt Petersburgu był dla nich dobrym wynikiem, a dzisiaj przed własną publicznością z pewnością tanio swej skóry nie oddadzą.

• Podopieczni Diego Simeone są wyraźnym faworytem dzisiejszego spotkania. Ambicja zespołu została poważnie podrażniona w ostatniej kolejce Primera Division, ponieważ Los Colchoneros niespodziewanie ulegli Espanyolowi Barcelona.

• Witam podczas transmisji z trzeciej kolejki Champions League. Dzisiaj na Ernst-Happel-Stadion w Wiedniu tamtejsza Austria podejmie Atletico Madryt.