5

3 1 połowa

• Koniec spotkania. Barcelona odnosi bardzo łatwe zwycięstwo na Białorusi.

• Trzy minuty doliczone.

• GOOOOLLL!!! Bramka nr 400 w 400 występie Barcelony w europejskich pucharach. Strzelcem Villa!

• Strzał na wiwat Maxwella.

• Zaczynają już wychodzić ze stadionu białoruscy kibice.

• Na więcej pozwala gospodarzom Barcelona. Teraz BATE odrobinę dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Vadim Kurlovich wchodzi za Bressana.

• Tuż obok słupka uderzył Messi.

• Messi faulowany tuz przed polem karnym przez Simicia. Będzie kartka.

• Przekombinowali Katalończycy, którzy przesadzili w rozgrywaniu w akcji 4 na 2.

• Uderzenie Bressana z rzutu wolnego bardzo niedokładne.

• Niepotrzebna żółta kartka dla Alvesa, za zagranie ręką.

• Samolubnie zachował się Messi, który łatwo stracił piłkę w dryblingu, wyprowadzając kontratak trzech na trzech.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Barcelona. Mecz już od dawna jest rozstrzygnięty.

• Ostatnia zmiana w Barcelonie. Maxwell za Pedro.

• David Villa wciąż bez gola. Teraz zawodnik z numerem 7 zmarnował sytuację sam na sam. Uderzył zbyt lekko po ziemi.

• Bardzo ostro naciskali Villa i Thiago, wyprowadzającego piłkę Simicia.

• Aleksyan dośrodkował do Skawycza, któremu zabrakło metra do dosięgnięcia piłki.

• Zagranie łokciem Messiego, którego wyraźnie rozbawiła ta sytuacja, a konkretnie jej przerwanie przez sędziego.

• Prawdziwy festiwal zmian: teraz schodzi Abidal, a w jego miejsce pojawia się Adriano.

• Także zmiana w BATE: Aleksyan za Rudika.

• Wchodzi Cesc Fabregas. Odpocznie Xavi.

• Znakomite podanie Xaviego do Abidala, Francuz sam na sam, ale nie dał się zaskoczyć z ostrego kąta Hutar!

• Bardzo blisko szczęścia byli gospodarze! Rudik uderzyl tuż nad poprzeczką!

• Pierwsza zmiana w BATE: Skawycz za Kezmana.

• GOOOOLLL!!! Messi do Alvesa, Alves do Messiego i Argentyńczyk kropnął potężnie z 15 metrów pod poprzeczkę!

• Kezman ograł Alvesa, ale dośrodkowanie w pole karne trafiło w rękawice Valdesa. Nie było żadnego Białorusina w polu karnym.

• Villa starał się zaskoczyć bramkarza uderzeniem w samo okienko. Zbyt lekki jednak był to strzał i przede wszystkim dobrze ustawił się Hutar.

• Zdecydowanie agresywniej także zaczęli grać gospodarze. Żeby tylko nie skończyło się to jakąś niepotrzebną kontuzją na nasiąkniętej murawie.

• Messi sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili zablokował go na wślizgu Filipenko.

• Brzydki faul Kezmana na Alvesie. Ostatnie ostrzeżenie dla Serba.

• Nowy obrazek w Mińsku. Piłkarze BATE zaczynają stosować pressing na połowie Katalończyków.

• Początek drugiej części.

• Koniec pierwszej polowy, tego niezwykle jednostronnego widowiska.

• Messi wpadł jak rakieta w pole karne, bezskutecznie pociągał go za spodenki jeden z obrońców, ale i tak Argentyńczyk uderzył nieprecyzyjnie.

• Przewaga w rzutach rożnych 9-1 dla Barcelony.

• Villa w sytuacji sam na sam, poczekał na Messiego, który jednak nie trafił w światło bramki z 7 metrów. Argentyńczyk był mocno naciskany i tylko dlatego nie oglądaliśmy kolejnej bramki.

• Tym razem lekki strzał Pedro nie mógł zaskoczyć białoruskiego bramkarza.

• GOOOOLLL!!! Fatalny błąd bramkarza BATE wykorzystał bezwzględnie Messi. Niepotrzebnie Hutar starał się złapać lekkie dośrodkowanie "na dwa".

• 72% Barcelona - 28% BATE. Tak wygląda statystyka posiadania piłki. Dominacja Hiszpanów absolutna.

• Piłka w szesnastce dotarła do Abidala, Francuz nie mógł się odwrócić, wystawił ją do Pedro, który przestrzelił.

• Podbity strzał Messiego i będzie kolejny korner.

• Zbyt mocne podanie od partnera i Filipenka nie opanował tego zagrania. Będzie aut dla Dumy Katalonii.

• Kolejna szansa Villi i ponownie świetnie broni Hutar!

• Wołodko otrzymał dobre podanie od Bressana, pechowy strzelec pierwszej bramki był bliski rehabilitacji. Na wślizgu powalczyl o nią z Puyolem i uderzenie przeszło 2 metry obok bramki.

• Przechwycenie piłki, blyskawiczna pilka do Kezmana, ale szybszy Valdes.

• Barca rozgrywa piłkę, BATE obserwuje. Goście z Hiszpanii grają bardzo szeroko. Piłka nie opuszcza połowy Białorusinów.

• Nerwy puszczają Białorusinom. W niegroźnej sytuacji Wołodko bardzo niecelnie zagrywał piłkę do bramkarza. Skończyło się na rzucie rożnym dla Katalończyków.

• Fantastyczna parada bramkarza BATE, który z najwyższym trudem obronił mocny strzał Villi niemal z narożnika pola karnego!

• Dwa kontakty z piłką - tyle są w stanie wymienić podań zawodnicy BATE.

• GOOOOLLL!!! Już 2:0! Ostra wrzutka Villi, na piłkę nadbiegał Pedro, który lekko uderzył głową. Źle zachował się bramkarz BATE, który niepotrzebnie wychodził do tego zagrania.

• Nie zmienia się obraz gry, Barca nie zamierza zwolnić.

• GOOOOLLLL!!! Stało się nieuniknione. Wrzutka Daniego Alvesa z prawej strony, na dłuższy słupek nadbiegał Messi, ale uprzedził go Wołodko, który wepchnął ją do siatki.

• Mascherano nastrzelił Koncewoja i nie będzie rzutu rożnego dla BATE.

• Strzał Messiego sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie przeszła metr obok słupka. Bramkarz byłby bezradny, gdyż zrobił już ruch w przeciwną stronę.

• Taktyka BATE jest bardzo prosta: gdy tylko jakimś cudem uda się odzyskać piłkę na własnej połowie, natychmiast posyłana jest długa piłka na Kezmana, który osamotniony jest z przodu.

• Chwila wytchnienia dla BATE. Niedokładnie rozegrała piłkę Barcelona. Rozpocznie bramkarz gospodarzy.

• Uderzenie Lionela Messiego z rzutu wolnego z ponad 25 metrów przeszło tuż obok słupka!

• Wszyscy zawodnicy BATE w bardzo bliskich odległościach od siebie. Bardzo dobrze asekurują się Bialorusini.

• Piłkarze z Borysowa mieli swoje kilkadziesiąt sekund na połowie Mistrza Hiszpanii. Nie było jednak żadnego zagrożenia dla Victora Valdesa.

• Będzie kolejny rzut rożny dla Barcy. W ostatniej chwili Volodko zablokował wbiegającego w pole karne Abidala.

• Techniczny strzał Thiago pewnie obronił bramkarz.

• Barcelona zamknęła BATE w obrębie pola karnego. Dość rozpaczliwie zaczynają bronić się gospodarze.

• Abidal poszedł na obieg, dośrodkował, ale bez problemu nakrył ją ciałem Alyaksandr Hutar.

• Do strzału głową doszedł Marko Simić, ale nie trafił w światło bramki.

• Po zaskakującej akcji, gospodarze oddali mocny strzał z dystansu. Po rykoszecie od głowy Erica Abidala będzie rzut rożny dla BATE.

• Volodko odzyskał piłkę od Davida Villi, ale po chwili stracił ja na rzecz Thiago Alcantary. Faulem ratował się Białorusin.

• Rozpoczęła Blaugrana!

• Ponownie Pep Guardiola zdecydował się na formację 3-4-3, która przyniosła dobry rezultat w ostatnim meczu z Atletico Madryt (5:0).

• BATE na żółto, a Barcelona na czarno.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę, za moment usłyszymy hymn Ligi Mistrzów.

• Mistrz Białorusi posiada już doświadczenie w starciach z gigantami europejskiej piłki. W sezonie 2008/2009 BATE trafiło do grupy m.in z Realem Madryt i Juventusem. Białorusini przed własną publicznością napsuli Królewskim sporo krwi, lecz ostatecznie minimalnie ulegli (0:1), lecz byli w stanie urwać punkt Starej Damie (2:2).

• Podopieczni Pepa Guardioli w 1. kolejce nieodpowiedzialnie stracili prowadzenie z Milanem i musieli zadowolić się remisem (2:2). Barcelona po lekkiej dekoncentracji, widocznej także w lidze, wraca jednak na właściwe tory. Najlepszym tego wyrazem jest sobotni nokaut Altetico Madryt. Katalończycy wygrali aż 5:0, a był to najniższy wymiar kary.

• Witamy w relacji na żywo z meczu grupy H fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzisiaj w Mińsku, w ramach 2. kolejki zagrają ze sobą Mistrz Białorusi kontra Mistrz Hiszpanii. A więc BATE Borysów podejmuje FC Barcelonę. Wydaje się, że faworyt jest tylko jeden.