Bayer Leverkusen

1

Bayern Monachium

1

• To był mecz, w którym grała jedna drużyna. Bayern powinien strzelić dziś kilka bramek, ale razili nieskutecznością w decydujących momentach. W ostatniej akcji to jednak Leverkusen powinno mieć rzut karny i mogliśmy być świadkiem wielkiej sensacji. Sensacji, bo jak wspominałem tylko Bawarczycy dziś grali w piłkę. Warto dodać, że i oni powinni mieć rzut karny, więc sędziowie nie popisali się dziś. Za uwagę dziękuje- Michał Jackowski.

• Koniec!!!

• Donati wybija piłkę z linii ! Poszła kontra Min Son w szaleńczym biegu i...nie miał do kogo zagrać, gdyż jego partner był faulowany w polu karnym ! To powinien być karny !!!

• Goetze miał doskonałą szansę, ale z ostrego kąta wprost w Leno.

• Chyba nic już tu się nie zmieni !

• 3 minuty !

• Doliczony czas gry !

• Emir Spahić leży na boisku. Inaczej niż grą na czas nie da się tego nazwać.

• Robben z daleka ! Niecelnie !

• Bayern jest zmęczony. Intensywność tego meczu, jak i poprzedniego z Manchesterem City robi swoje.

• Yes, he's back ! Goetze wraca na boisko po kontuzji. Ma nieco ponad 5 minut.

• Fantastyczna statystyka gości 89 % podań było celne w ich wykonaniu. Bayer ledwie 65 %. Czy to nie wygląda już jak Barcelona ?

• Kontuzjowanego Kiesslinga zastępuje Hegler.

• Gospodarze mają coraz więcej do powiedzenia na murawie.

• Bardzo aktywny dziś Sam zmęczony schodzi z boiska. Wchodzi Kruse.

• Mandżukić za Muellera.

• Mueller zmarnował kontrę. Mógł idealnie obsłużyć podaniem Robbena, ale fatalnie kopnął piłkę.

• Robben bardzo słabe uderzenie. Próbował dokładnie uderzyć w punkt, ale ani to nie było celne, ani mocne, żeby zaskoczyć dobrze grającego Leno.

• Szansa dla Monachijczyków, Rzut wolny z 23 metrów, niemal na wprost od bramki.

• Gra Bayernu nieco zwolniła, tak jakby Bawarczycy odpoczywali przed decydującą akcją.

• Goetze na rozgrzewce ! To może być jego debiut !

• Pierwszy strzał Robbena, ale obok bramki.

• Robben na boisku. Oj ciężki kawałek chleba czeka teraz Boenischa.

• Pierwsza zmiana u Aptekarzy. Emre Can zastąpiony Hueng-Min Son'em.

• Boateng przerwya groźną kontrę Leverkusen.

• I znowu szansa dla Bayernu. Jeśli oni tego meczu nie wygrają, to gospodarze chyba będą musieli pójść na jakąś pielgrzymkę.

• Teraz mała wymiana ciosów. chyba pierwszy kontratak Bayernu, ale Shaqiri beznadziejnie pudłuje w idealnej pozycji.

• Leverkusen liczy tylko na kontrę i szybkość Sidney'a Sama. Donati prostopadle do Niemca, ale ten tym razem nie przepchnął Boatenga,

• Po chwili znowu Ribery miał doskonałą sytuację. Francuz musi popracowac nad skutecznością.

• Ten gość jest niesamowity ! Rafinha zagrywa długie 40 metrowe podanie, a Ribery strzela z pierwszej piłki, gdy ona jeszcze nie opadła na ziemię. Leno jednak obronił.

• Ładne wyjście kontrą gospodarzy. Kiessling do Sama, ale malutki napastnik Leverkusen nie miał szans w starciu z Dante.

• Donati wypija piłkę z linii po strzale Riberego !

• Warto dodać, że pierwsze 45 minut były dobre w wykonaniu Seby. Asysta i niezła gra w obronie. Teraz jest gorzej.

• Boenisch przestaję dawać sobie radę z Shaqirim. Drugi faul w ciągu 120 sekund, ale teraz już spotkała go kara w postaci żółtej kartki.

• Dante ! Głową mógł pokonać bramkarza Bayeru, ale Leno nie dał się zaskoczyć !

• Intensywną rozgrzewkę rozpoczął Robben.

• Nie minęła minuta, a Bayern już mógł prowadzić, ale Leno znowu ratuje Aptekarzy. Piłka na rzucie rożnym, ale to powinien być karny! Sędzia nie zauważył, jak Mueller był ściągany za koszulkę.

• Zawodnicy już na murawie, więc nie ma co przedłużać. Czas na drugą połowę !

• Obserwujemy naprawdę dobry mecz. Szkoda tylko, że w wykonaniu jednej drużyny. Bawarczycy są zdecydowanie lepszym zespołem, a goście nie wiele mają do powiedzenia. Gol dla nich był wynikiem chwilowego rozkojarzenia, po objęciu prowadzenia, przez graczy Bayernu.

• Sędzia nie dolicza ani sekundy do pierwszej połowy.

• Każda piłka do Riberego to wielkie zagrożenie dla bramki Leno.

• Obie ekipy chyba już czekają na przerwę. Gospodarzom jest zdecydowanie bardziej potrzebna, ale możemy się spodziewać, że i Guardiola coś będzie chciał wymyślić.

• Bayern cały czas napiera. Bramka dla Bayeru to był jakiś chichot losu, gdyż gospodarze nie grają w tym meczu.

• Ribery do Alaby, a Austriak dośrodkowuje w pełnym biegu. Mueller miał już pustą bramkę, ale posyła piłkę głową daleko nad poprzeczką !

• To było niesamowite 60 sekund na BayArena co nas czeka dalej !?

• Winny jestem jeszcze opis bramki dla gości. Ribery zrobił co chciał na lewej stronie boiska, wycofał futbolówkę na 12 metr, a tam Kroos mocno pod poprzeczkę i zdobywa swojego gola.

• Niesamowita odpowiedź gospodarzy ! Najpierw Neuer popisał się świetną interwencją, do piłki dopadł Boenisch, uderzył w długi róg, ale Neuer znowu obronił. Dobitka na pustą bramkę Sama była już bezwzględna !

• 1-1 !!!! Sidney Sam !!!

• 0-1 Kroos !!!

• Środkowi obrońcy Bayernu- Dante i Boateng są dziś jak skała !

• Gra niemal nie schodzi z połowy Aptekarzy. Jakie panaceum można wymyślić na taką postawę Bayernu ?

• Toni Kroos potęznie z dystansu, ale Leno broni.

• Ribery schodził z lewej strony w kierunku środka. Zdecydował się na uderzenie z ponad 25 metrów. Minimalnie obok słupka.

• Przewaga gości jest jednak bardzo duża. Ciekawe, czy Bayer wytrzyma to oblężenie. Choć chyba pytanie powinno być: jak długo wytrzymają ?

• Leverkusen próbuje się odgryzać, ale rozegranie rzutu rożnego nie przyniosło bramkowego efektu.

• I znowu ogromna szansa! Ribery dorzucił w pole karne, a tam mieliśmy mały bilard i tylko cudem piłka nie zatrzepotała w siatce.

• Mueller !!! Genialnie przyjął piłkę i z obrońcą na plecach obrócił się w kierunku bramki. Strzał minimalnie niecelny.

• Mueller zagrywa ręką w polu karnym, ale to była ładna akcja w wykonaniu Bayernu.

• Goście grają wysokim pressingiem. Elementarz gry preferowanej przez Guardiolę.

• Boenisch nie ryzykując wybija piłkę dośrodkowaną przez Shaqiriego.

• Bardzo rozważny początek obu zespołów.

• Rozpoczynamy hit Bundesligi !

• Obie ekipy grały w środę w Lidze Mistrzów. Leverkusen wygrało 2-1 z Sociedad, a Bayern zdemolował Manchester City 3-1.

• Na boisku pojawi się Boenisch. Krytykowany w Polsce ma pewny plac w Bayerze. Jak spiszę się przeciwko Riberemu i spółce ? Na szczęście dla Polaka w składzie Bawarczyków nie ma Robbena,

• Już za kilka minut rozpocznie się szlagierowy mecz o miano lidera Bundesligi. Po porażce BVB, spotkanie pomiędzy Bayerem a Bayernem wskaże nam nowego przodownika tabeli. Gospodarze muszą wygrać, a gościom wystarczy tylko punkt.