Bayer Leverkusen 2 - 0 Borussia Dortmund

2

Borussia Dortmund

0

• Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z tego spotkania i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

• Ostatni gwizdek sędziego, koniec spotkania! Bayer Leverkusen pokonuje na własnym stadionie Borussię Dortmund 2:0. Bramki dla "Aptekarzy" zdobyli Admir Mehmedi i Javier Hernandez "Chicharito".

• Arbiter z Berlina doliczył cztery minuty do drugiej części spotkania.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Julian Baumgartlinger zastępuje na placu gry Charlesa Aranguiza.

• Brutalne wejście Hakana Calhanoglu w nogi Łukasza Piszczka. Żółta kartka dla 22-latka.

• Świetne podanie Piszczka do Aubameyanga. Gabończyk trafia do bramki, jednak gol nieuznany, bo wcześniej arbiter odgwizdał spalonego.

• Kevin Volland wbiegł z piłką w pole karne, jednak oddał zbyt lekki strzał i piłkę wyłapał Roman Burki. Powinno być 3:0.

• Rzut wolny dla BVB. Raphael Guerreiro zdecydował się na mocny strzał, piłkę pewnie złapał Bernd Leno.

• Zabójcza kontra gospodarzy. Hakan Calhanoglu dograł piłkę z lewego skrzydła na trzeci metr przed bramkę Borussii, tam znalazł się Chicharito, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. Leverkusen już chyba tego nie wypuści!

• JAVIER HERNANDEZ! 2:0 dla Bayeru Leverkusen!

• Rzut wolny dla dortmundczyków. Na dośrodkowaną piłkę nabiegał m.in. Piszczek, ale ostatecznie Charles Aranguiz oddalił zagrożenie.

• Faul Emre Mora i zasłużona żółta kartka dla piłkarza BVB.

• Bernd Leno ratuje swój zespół! Aubameyang wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale górą golkiper "Aptekarzy".

• Dośrodkowanie Dembele w pole karne gospodarzy. Pierre-Emerick Aubameyang faulował rywala i piłka dla Bayeru Leverkusen.

• Ostatnia zmiana w ekipie Tuchela. Sebastian Rode opuszcza boisko, a w miejsce 25-letniego Niemca wchodzi Shinji Kagawa.

• Niezła akcja gospodarzy, ale ostatecznie Benjamin Henrichs został złapany na spalonym.

• Roger Schmidt decyduje się na drugą zmianę w swoim zespole. Z placu gry zszedł Julian Brandt, a na murawie zameldował się już Kevin Volland.

• Indywidualna akcja Emre Mora i ostatecznie piłka padła łupem bramkarza "Die Werkself".

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Marcela Schmelzera... Aut dla gospodarzy.

• Dembele próbował przebić się lewym skrzydłem, ale Benjamin Henrichs wybił piłkę na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Omera Topraka za faul na Aubameyangu. Rzut wolny dla Borussii.

• Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne i piłka ląduje w rękawicach bramkarza Bayeru.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Admira Mehmediego, ale dobrą interwencją popisał się golkiper Borussii Dortmund.

• Omer Toprak zablokował strzał Aubameyanga. Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Krótkie rozegranie i po chwili kolejny korner dla BVB.

• Ładna akcja gospodarzy zakończona uderzeniem z dystansu Kevina Kampla. Piłkę pewnie złapał Roman Burki.

• Niecelny strzał z dystansu 23-letniego Wendella.

• Zmiana również w zespole Bayeru Leverkusen. Larsa Bendera zastępuje Wendell.

• Na drugą połowę nie wyszedł również Gonzalo Castro. W jego miejsce wchodzi Marcel Schmelzer.

• Pierwsza zmiana w zespole Borussii. Emre Mor zastępuje na boisku Christiana Pulisicia.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Tak padła bramka dla Bayeru Leverkusen:

• Bayer Leverkusen prowadzi do przerwy zasłużenie, choć Borussia momentami przeważała na placu gry. W zespole Tuchela brakuje jednak świeżości, dlatego w drugiej połowie na pewno zobaczymy nowe twarze. Do relacji wrócimy za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy! Bayer Leverkusen prowadzi na własnym obiekcie z Borussią Dortmund 1:0. Bramkę w 10. minucie meczu zdobył Admir Mehmedi.

• Arbiter z Berlina doliczył trzy minuty do pierwszej części spotkania.

• Ależ Ousmane Dembele przymierzył z dystansu! Piłka poszybowała dziesięć metrów nad bramką...

• Sfaulowany Julian Weigl. Żółta kartka dla Javiera Hernandeza Balcazara "Chicharito".

• Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Chwilę wcześniej w polu karnym Bayeru upadł Sokratis Papastathopoulos, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia na zawodniku BVB.

• Dembele sfaulowany przez Kevina Kampla. Zawodnik "Aptekarzy" ukarany żółtą kartką.

• Calhanoglu ucierpiał w starciu. Przerwę w grze wykorzystuje Thomas Tuchel, który przekazuje cenne wskazówki swoim podopiecznym.

• Javier Hernandez dograł w pole karne do Juliana Brandta, jednak trzykrotny reprezentant Niemiec stracił równowagę i piłkę przejęli dortmundczycy.

• Daleka piłka w pole karne do rozpędzonego Pierre-Emericka Aubameyanga. Bernd Leno uprzedził reprezentanta Gabonu.

• Kevin Kampl zdecydował się na potężne uderzenie z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki BVB.

• Ginter został już opatrzony przez służby medyczne. 22-latek wraca na murawę.

• Przerwa w grze. Matthias Ginter potrzebuje pomocy medyków.

• Faulowany był Christian Pulisić i arbiter podyktował rzut wolny dla Borussii. Dośrodkowanie w pole karne, główkował Łukasz Piszczek, ale uderzenie Polaka zostało przyblokowane i Borussia będzie wykonywać kolejny rzut rożny.

• Aubameyang zbierał się już do oddania strzału, jednak Jonathan Tah ofiarnie wybija piłkę. Rzut rożny dla BVB.

• Kibice Borussii Dortmund głośno wspierają swoich piłkarzy:

• Łukasz Piszczek zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Aubameyanga. Gabończyk zdołał oddać strzał, jednak futbolówkę pewnie złapał Bernd Leno.

• Na czystą pozycję wychodził rozpędzony Chicharito, ale reprezentant Meksyku również został złapany na spalonym.

• Akcja gości, ale Ousmane Dembele został złapany na spalonym.

• Julian Brandt dośrodkował piłkę w pole karne Borussii, ale dobrze w defensywie spisał się Łukasz Piszczek.

• Dembele nie porozumiał się z kolegą z drużyny i Borussia notuje kolejną stratę na połowie gospodarzy.

• Dembele sfaulowany przez Charlesa Aranguiza. Zawodnik Bayeru został ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOL! Rzut rożny dla Bayeru, piłka została dośrodkowana w pole karne, Admir Mehmedi mocno główkuje i futbolówka ląduje w siatce! "Aptekarze" na prowadzeniu!

• Roman Burki ratuje swój zespół! Korner dla Bayeru Leverkusen.

• Już wszystko w porządku ze zdrowiem 28-letniego napastnika.

• Starcie Sokratisa z Javierem Hernandezem. "Chicharito" leży na murawie.

• Sebastian Rode ostro potraktowany przez Charlesa Aranguiza. Rzut wolny dla Borussii.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Hakan Calhanoglu zdecydował się na strzał, jednak piłka przeleciała obok bramki BVB.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Przy piłce Bayer Leverkusen.

• Zawodnicy obu drużyn już na placu gry. Za chwilę początek meczu!

• Wielu dziennikarzy zapowiadało dzisiejszy pojedynek, jako starcie Pierre-Emericka Aubameyanga z Javierem Hernandezem. Który z nich okaże się dziś lepszy?

• Jutro Wolfsburg podejmie na własnym stadionie FSV Mainz, natomiast Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się na Veltins-Arena z Borussią Moenchengladbach.

• Bayern Monachium - Koeln 1:1
  • Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 43-letni Manuel Gräfe.

• Oba zespoły rywalizują ponadto w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bayer w grupie E zajmuje 3. miejsce z dwoma punktami na koncie. „Aptekarze” zremisowali CSKA 2:2, natomiast z AS Monaco 1:1. Borussia z kolei z czterema punktami na koncie jest liderem grupy F. Podopieczni Thomasa Tuchela najpierw rozgromili Legię Warszawa 6:0, a w ostatniej kolejce zremisowali na Signal Iduna Park z Realem Madryt 2:2.

• W tym momencie Bayer Leverkusen plasuje się na 11. pozycji w ligowej tabeli z 7 punktami w dorobku. Natomiast Borussia Dortmund zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 12 punktów na koncie. BVB traci do liderującego Bayernu Monachium cztery punkty.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych:

Ławka Bayeru: Ozcan, Dragovic, Wendell, Baumgartlinger, Volland, Kruse, Havertz

Ławka Borussii: Weidenfeller, Sahin, Mor, Götze, Kagawa, Schmelzer, Passlack

• Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund. Spotkanie rozpocznie się o 18:30.