4

Szachtar Donieck

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Bayer rozgromił rywala! Od początku meczu gracze z Leverkusen dyktowali warunki, wykorzystali cztery swoje okazje i awansowali dzięki temu na drugie miejsce w grupie.

• Koniec meczu!

• Niezła akcja Leverkusen, ale wychodzili tylko dwóch na czterech - ostatecznie Sam stracił piłkę.

• Leno broni strzał Hubschmana.

• O trzy minuty przedłuża dzisiejszy mecz sędzia Lannoy.

• I jeszcze korner dla Szachtara - również bez konsekwencji.

• Rzut rożny dla Bayeru wykonywał Castro - bez większych konsekwencji pod bramką Piatowa.

• Teraz okazję na podwyższenie wyniku miał Sam - skutecznie interweniował Rakicki.

• Z dystansu uderzał Can - piłka nad bramką.

• Boenisch na lewej stronie dobrze blokuje dośrodkowanie Srny.

• Po raz kolejny próbował Ilsinho. Efekt podobny, jak przed trzema minutami, z tym, że to uderzenie zablokował Wollscheid.

• W drugim meczu grupy A Manchester United skromnie prowadzi z Realem Sociedad. Jedyna do tej pory bramka padła już w drugiej minucie, było to samobójcze trafienie Inigo Martineza.

• Torpak dobrze blokuje strzał Ilsinho.

• Również trener Lucescu zdecydował się na ostatnią roszadę - Ferreyra zastąpił Luisa Adriano.

• Ostatnia zmiana w ekipie Bayeru - w miejsce strzelca dwóch goli Kiesslinga wchodzi Derdiyok.

• Strzał Douglasa Costy bardzo dobrze broni Leno!

• Kto by spodziewał się przed meczem, że dzisiaj zobaczymy tak jednostronne widowisko? To już niemal pewne, że Bayer wygra dzisiejsze spotkanie, a tym samym znacząco zwiększy swoje szanse na wyjścia z grupy.

• TO JUŻ JEST POGROM!!! DRUGA BRAMKA KIESSLINGA W TYM MECZU!!!

• Zmiana w Leverkusen - Hegeler za Sona.

• Po rzucie rożnym okazję na gola miał Shevchuk, ale dobrze zachowali się w tej sytuacji obrońcy Bayeru.

• Żółtakartka dla Cana za faul na Ilsinho.

• Sporo ożywienia wprowadził Bernard na lewej stronie drużyny Szachtara. Mimo jego dobrej postawy wynik wciąż jest bardzo niekorzystny dla gości - i najprawdopodobniej tak zostanie już do ostatniego gwizdka sędziego.

• Bernard zagrywa do Douglasa Costy, ten chciał ładnie przyjąć i uderzyć, ale wyszło jakieś marne zagranie w stronę bramki, do którego nikt nie miał szansy dojść.

• I już pierwsza akcja z udziałem Ilsinho - tyle że zamiast sytuacji podbramkowej, był to faul na Samie.

• Ilsinho wchodzi za Fernando - czy ta zmiana pomoże gościom z Doniecka?

• "Żółtko" dla Kiesslinga.

• Sidney Sam otrzymał bardzo dobre podanie od Sona i strzałem lewą nogą pokonał Piatowa. Szachtar się już chyba nie podniesie!

• GOOOOL!!! LEVERKUSEN DOBIJA RYWALA!!! SAM WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!!!

• Spahić nie wróci na boisko - zastępuje go Wollscheid.

• Bernard próbował dośrodkowywać, ale wyszedł mu z tego strzał z ostrego kąta - piłkę złapał Leno.

• Spahić ucierpiał w starciu z rywalem - środkowy obrońca Bayeru opuszcza boisko.

• Chwilę wcześniej żółtą kartką ukarany został Srna.

• GOOOL!!! ROLFES PEWNIE WYKONAŁ JEDENASTKĘ!!!

• A teraz Srna faulował we własnym polu karnym Kiesslinga! Rzut karny dla Bayeru!

• Faulowany Kiessling - sędzia przerywa grę.

• Castro uderzał z 35 metrów, ale wyraźnie była to zbyt huraoptymistyczna próba - trafił gdzieś w trybunę, stojącą za bramką.

• Pierwsza zmiana w tym meczu - Bernard w miejsce Taisona.

• Początek drugiej połowy!

• Po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi Bayer. Gracze z Leverkusen prowadzą grę, chwilami długo rozgrywają piłkę na własnej połowie, a Szachtar jakby nie chciał im w tym przeszkodzić. Gospodarze mieli swoje sytuacje, by nawet podwyższyć prowadzenie. Goście mieli mniej okazji i żadnej nie wykorzystali - dlatego do szatni schodzą przy stanie minus jeden.

• Przerwa.

• Szybka kontra graczy z Doniecka, ale Alex Teixeira trafia tylko w boczną siatkę.

• A teraz wyśmienitą okazje miał Kiessling, ale nie udało mu się pokonać Piatowa!

• Douglas Costa mógł zagrywać na prawo, ale zdecydował się na strzał z dystansu. Blokuje Spahić.

• Jeszcze pięć minut pozostało do zakończenie pierwszej połowy. jak na razie wszystko wskazuje na to, że zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Bayeru - Szachtar nie ma albo pomysłu, albo chęci, by zagrozić bramce Leno.

• Żółtą kartką za faul ukarany Donati.

• Taison zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i cała akcja Szachtaru spaliła na panewce.

• Z kornera dośrodkowywał Sam - na głowę Kiesslinga, ale nie udało się zagrozić bramce Piatowa.

• Po dośrodkowaniu ze skrzydła Kiessling próbował zgrać piłkę jednemu z kolegów. Ostatecznie wszystko wyjaśniła interwencja Srny - będzie rożny dla Bayeru.

• Alex Teiveira upada w polu karnym Bayeru po starciu z Omerem Toprakiem. O jedenastce oczywiście nie ma mowy, gracz Szachtara chciał tylko wywalczyć rzut rożny, ale nawet to się nie udało.

• Hubschman faulowany przez Kiesslinga na połowie Szachtaru. Napastnik Bayeru rozkłada ręce, sugerując, że żadnego przewinienia nie było.

• Obraz gry po bramce nie zmienił się - Leverkusen wciąż buduje ataki pozycyjne, wyprowadzając piłkę z własnej linii obrony, a Szachtar jakoś nie kwapi się, by im w tym przeszkodzić.

• Statystyka posiadania piłki - 60 do 40% na korzyść Leverkusen.

• Son zszedł z piłką do środka, ale stracił piłkę na linii pola karnego. Mógł mieć bardzo dobrą okazję na zdobycie gola, ale nie poradził sobie z kilkoma przeciwnikami.

• Do akcji ofensywnej Bayeru bardzo dobrze podłączył się Donati, dośrodkował wprost na głowę Kiesslinga, a ten umieścił piłkę w siatce. Gospodarze prowadzą 1:0, a my mamy nadzieję, że dzięki tej bramce mecz nam się otworzy. Goście muszą ruszyć do odrabiania strat!

• GOOOL!!! KIESSLING TRAFIA PO RAZ PIERWSZY W CHAMPIONS LEAGUE!!!

• Nieźle zapowiadająca się akcja Leverkusen zakończona zablokowanym strzałem Sona z dystansu.

• Shevchuk przytomnie przecina podanie do Sona.

• Mogło być groźnie pod bramką Bayeru! Bardzo dobre prostopadłe podanie od Srny do Luisa Adriano, ten wycofał piłkę, ale jeden z graczy Szachtara przy przyjęciu pomagał sobie ręką.

• A teraz rzut wolny dla Leverkusen - piłkę wybijają obrońcy Szachtara.

• Rakicki uderzał z rzutu wolnego obok słupka.

• Właśnie po takim rozgrywaniu "Aptekarze" stracili piłkę. Poszła kontra gości, przerwana faulem przez Cana.

• Początek meczu nie zachwyca. Tempo dosyć wolne, najczęściej oglądamy obrońców Leverkusen, rozgrywających piłkę na własnej połowie.

• Pierwszy rzut rożny dla Szachtara - dośrodkowywał Taison, ale nie było większego zagrożenia pod bramką Leno.

• Piatow dobrze broni strzał Sidneya Sama.

• Rakicki poturbował Kiesslinga - sędzia przerywa grę, ale na razie nie pokazuje kartki.

• Wyprowadzając piłkę z własnej połowy Spahić podaje do Boenischa, a ten zwolnił akcję. Piłka wróciła do stoperów z Leverkusen.

• Taison i Shevchuk rozgrywali piłkę na lewej stronie, akcję przerwał faulem jeden z obrońców Bayeru.

• Dobre ofensywne wejście Spahicia - środkowy obrońca Leverkusen zapuścił się głęboko na połowę rywala. Chwilę później w pole karne dośrodkowywał Boenisch, ale piłka padła łupem obrońców gości.

• Ławka rezerwowych Szachtaru: Kanibolotsky, Krivtsov, Stepanenko, Bernard, Ilsinho, Eduardo, Ferreyra,

• Ławka rezerwowych Bayeru: Palop, Wollscheid, Hegeler, Hilbert, Kohr, Derdiyok, Kruse.

• Zaczęli gracze z Doniecka!

• Sędzia Lannoy wyprowadza oba zespoły na murawę, za chwilę hymn Champions League i zaczynamy!

• Pięć minut pozostało do rozpoczęcia meczu, powoli "przenosimy się" na BayArena w Leverkusen.

• Układ ten pokazuje przede wszystkim, że dla obu zespołów ważne będzie dzisiaj zwycięstwo. Jeśli Manchester wygra dziś z Realem (co jest prawdopodobne), wdety będzie miał na koncie siedem punktów. Jeśli Szachtar i Bayer chcą zachować kontakt, nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. A to zapowiada ciekawe widowisko.

• Było już trochę o poprzednich spotkaniach w grupie A, to jeszcze jej tabela:

1. Manchester United - 4 pkt. - bramki: 5:3
    2. Szachtar Donieck - 4 pkt. - bramki: 3:1
    3. Bayer Leverkusen - 3 pkt. - bramki: 4:5
    4. Real Sociedad - 0 pkt. - bramki: 1:4
  • W lidze obie drużyny radzą sobie dobrze - Leverkusen zajmuje trzecie miejsce za Bayernem i Borussią, natomiast Szachtar jest drugi, ustępując o punkt Metalistowi Charków.

• Warto jeszcze dodać, że w Bundeslidze to nie Kiessling jest najlepszym snajperem Leverkusen - o jedno trafienie wyprzedza do Sidney Sam, 25-letni reprezentant Niemiec. W Lidze Mistrzów jednak - podobnie, jak w wypadku króla strzelców Bundesligi z zeszłego sezonu - jego licznik bramek jeszcze nie ruszył.

• To jednak nie Boenisch będzie głównym bohaterem dzisiejszego starcia. Osobiście liczę na pojedynek snajperów - Stefan Kiessling kontra Luiz Adriano. Obaj w tym sezonie w swoich ligach strzelili po sześć goli, ale w Champions League w tym sezonie jeszcze nie trafili. Najwyższy czas to zmienić.

• Znamy już składy obu drużyn. W zestawieniu gospodarzy znalazł się reprezentant Polski Sebastian Boenisch. Lewy obrońca stracił zaufanie Waldemara Fornalika i pewnie większości polskich kibiców po nędznych występach najpierw na Euro 2012, a następnie w eliminacjach Mundialu. W Leverkusen jednak nadal na niego stawiają.

• Co ciekawe, dzisiejsze starcie to pierwszy pojedynek obu zespołów. Kto lepiej rozpocznie historię pojedynków Bayer - Szachtar? Przekonamy się za niecałe trzy godziny.

• W pierwszych dwóch spotkaniach nieco lepiej poradził sobie Szachtar. Ukraińcy najpierw pokonali Real Sociedad 2:0, a następnie zremisowali z Manchesterem United 1:1 i zajmują drugą pozycję w grupie, tuż za "Czerwonymi Diabłami". Podopieczni Samiego Hyypi i Saschy Lewandowskiego również poradzili sobie z Hiszpanami (2:1), ale z Old Trafford punktów nie wywieźli (przegrali 2:4).

• Witam państwa serdecznie! Niespełna godzina pozostała do rozpoczęcia spotkania Bayeru Leverkusen z Szachtarem Donieck. Na relację LIVE zaprasza Wojciech Maćczak.