Bayern Monachium

2

Bayer Leverkusen

1

• Bayern wygrywa dzisiaj 17. spotkanie z rzędu! Nie grali oni jednak zbyt dobrze, ale mimo tego pokonali dzisiaj Leverkusen! Trzeba jednak im oddać, że dominowali przez całe spotkanie. Za uwagę dziękuję już Jakub Trzaska. Zapraszam na kolejne relacje z meczów polskich i zagranicznych lig!

• Koniec spotkania!

• GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Bramka kontaktowa i honorowa dla Leverkusen!!! Kiessling!!!

• Minuta tylko doliczona do regulaminowych 90.

• Uderzenie zza pola karnego Boenischa zablokowane i będzie korner.

• Doskonała obrona Leno po strzale Ribery'ego! Dobijał jeszcze Mueller, ale na spalonym był Shaqiri!

• Żółta kartka dla Bendera za faul taktyczny na Riberym.

• Akcja Leverkusen i goście będą mieć szansę na zdobycie gola z rzutu rożnego.

• Ostatnia zmiana Bayernu. Thiago zmienia Kroosa.

• Goetze zablokowany!

• Tym razem uderzał Shaqiri, ale piłka po murze wychodzi w aut.

• I także żółta kartka dla Bośniaka.

• Kolejna szansa dla Baternu na uderzenie z rzutu wolnego. Faul Spahicia.

• Zmiana wśród gości: Derdiyok zmienia Cana.

• Spalony Gonzalo Castro.

• Bardzo ostre wejście Rafinhi w nogi Cana i zawodnik Bayernu ukarany kartką.

• Doskonałe podanie Boenischa do Sama, ale kapitalnie poza polem karnym interweniuje Neuer i mamy tylko aut dla Leverkusen.

• Druga zmiana trenera Guardioli - Shaqiri za Mandzukicia.

• Kolejny faul Cana. Ponownie mu się jednak upiekło i zostaje wciąż na boisku.

• Ribery zwiódł dwóch graczy Leverkusen, ale piłkę łapie Leno.

• Uderzenie Toniego Krossa zza pola karnego broni doskonale Leno. Tylko korner.

• Akcję indywidualną Ribery'ego zatrzymał Wollscheid wybiciem na rzut rożny.

• Faulowany Rolfes przez Kroosa. Pomocnik Bayernu także pracuje na żółty kartonik.

• Rzut rożny dla Bayernu. Dośrodkowanie Ribery'ego z narożnika wybijają obrońcy. Dobijał jeszcze Kroos, ale daleko obok słupka.

• Zmiana także w Leverkusen: Sam za Sona.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Robben poza boiskiem a za niego Ribery.

• Uderzenie Mandzukicia z narożnika pola karnego zablokowane przez obrońcę.

• Atak pozycyjny gospodarzy.

• Kolejny faul Emre Cana. Pomocnik Leverkusen został upomniany przez arbitra i już niedługo kolejny faul może skończyć się czerwoną kartką!

• Jednak z nielicznych akcji ofensywnych Leverkusen, ale dobry wślizg Mandzukicia zapobiegł zagrożeniu bramki Neuera.

• Żółta kartka dla Emre Cana za faul na Contento.

• Wysoki pressing Bawarczyków nie pozwala szybko rozpocząć akcji Leverkusen.

• Goetze w akcji indywidualnej, jednak jego strzał zablokowany przez Boenischa!

• Uderzenie Rolfesa po rzucie rożnym bardzo niecelne!

• GGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!! Schweinsteiger zdobywa bramkę z rzutu wolnego!!!

• Contento faulowany niemal na linii pola karnego. Będzie okazja na dobre uderzenie!

• Mueller starał się dograć do Goetze w pole karne, ale podanie te przerwali obrońcy Leverkusen.

• Wygląd meczu nie zmienił się nic po zmienię stron. Nadal zdecydowanie atakuje Bayern, a Leverkusen ustawione wokół własnego pola karnego.

• Zaczynamy II połowę!

• Wrócili już na plac gry gracze obu ekip.

• Bayern - Bayer

• Wracamy do Bawarii.

• Bayern w pierwszej połowie zdecydowanie dominował na boisku. Przez znaczną część gry miał on piłkę przy sobie, raz po raz zagrażając bramce Leno. Jednak bramkę udało się strzelić dopiero w ostatnich minutach. Dobre dośrodkowanie kapitana Schweinsteigera wykorzystał Mandzukić. Leverkusen jest nastawione jedynie na kontry, jednak po jednej z nich mogli oni zdobyć bramkę, kiedy Son nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Neuerem. Drugą okazję miał Rolfes, ale jego doskonałe uderzenie z 30 metrów świetnie obronił Neuer. Tempo gry nie jest tak szybkie jak przeważnie na meczach Bayernu. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zawodnicy stworzą sobie więcej okazji do zdobycia bramek.

• Koniec pierwszej części gry!

• Chwila przerwy w grze. Na boisku leży strzelec bramki - Mandzukić.

• GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Mandzukić wykorzystuje dośrodkowanie Schweinsteigera!!!

• Kontratak Leverkusen. Długie zagranie do Castro, ten utrzymał się przy piłce, ale jego dośrodkowanie wybija Rafinha na rzut rożny. Dośrodkowanie dobre, błąd popełnił Neuer, który minął się z piłką, ale nie zostało to wykorzystane przez gości.

• Fantastyczne uderzenie Muellera zza pola karnego mija lewy słupek Leno o centymetry!

• Akcja Muellera z Robbenem w polu karnym Leverkusen, ale dobrze obrońcy i mamy tylko rzut rożny.

• Lars Bender kapitalnie opanował długie podanie, ale dośrodkowanie zablokowane. Rzut rożny dla gości.

• Faulowany pod polem karnym Contento. Okazja na dobre dośrodkowanie w pole karne gości.

• Jak na razie Bayern nie forsuje tempa. Spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Całe Leverkusen na własnej połowie boiska.

• Kapitalne uderzenie z 30 metrów Rolfesa, ale jeszcze lepsza interwencja Neuera! Tylko korner!

• Kolejne ostre wejście i tym razem żółta kartka. Ukarany Contento.

• Goetze lewym skrzydłem, ale dośrodkowanie zbyt niskie i piłkę wybili obrońcy. Wciąż jednak w natarciu Bayern.

• Długa piłka od obrońców do Castro, ale bardzo niedokładna i ponownie przy piłce Bayern.

• Leverkusen nie jest w stanie oddalić gry od własnego pola karnego. Jeśli nie uda im się tego zmienić Bayern wkrótce może objąć prowadzenie.

• Akcja Bayernu prawym skrzydłem, dośrodkowywał Rafinha. Piłka spadła pod nogi Muellera za polem karnym, ale jego strzał wysoko nad bramką.

• Bardzo ostre wejście Kroosa w nogi Kiesslinga! Po raz kolejny pomocnikowi Bayernu się upiekło i nie dostał on żółtej kartki!

• Kolejny spalony Kiesslinga.

• Posiadanie piłki: Bayern 78%, Leverkusen 22%!

• Kiessling wychodził na czystą pozycję po podaniu Castro, ale arbiter odgwizdał spalonego. Powtórki pokazały jednak, że podjął on błędną decyzję!

• Przez pierwsze minuty spotkania zdecydowaną przewagę ma Bayern. Dominują oni w posiadaniu piłki, stworzyli sobie dwie dobre szanse do zdobycia gola, ale najlepszą sytuację miał Leverkusen. Son powinien był trafić do siatki!

• Faulował Kroos pod polem karnym Leverkusen. Goście mogli wyjść z dobrym kontratakiem.

• Doskonała akcja Leverkusen! Sam na sam z Neuerem stanął Son i w 100% sytuacji strzelił obok słupka!

• Bardzo ostre wejście Kiesslinga nakładką w nogi Rafinhi. Obyło się bez żółtej kartki.

• Robben indywidualnie! Dobre uderzenie broni Leno!

• Mandzukić przewracany w polu karnym, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. Tylko rzut rożny.

• Potężne uderzenie Schweinsteigera zza pola karnego minimalnie ponad poprzeczką!

• Próba kontrataku Leverkusen, ale Son zatrzymany przez van Buytena.

• Leverkusen zdecydowanie cofnięty na własnej połowie. Kiessling ustawiony na linii środkowej boiska.

• Pierwsza próba strzału zza pola karnego, ale zablokowali to uderzenie obrońcy Leverkusen.

• Zaczynamy!

• Losowanie stron i zaczynamy!

• Jesteśmy już na Allianz Arena!

• Pierwszy gwizdek tego meczu już za kwadrans, także wspólnie czekajmy na emocję związane z tym pojedynkiem!

• Bayern rzecz jasna wszystkie ostatnie spotkana wygrał. Pokonani zostali: Nurnberg, Freiburg, Hannover, Schalke i Wolfsburg. W tych meczach podopieczni Guardioli zdobyli 21 goli tracąc zaledwie 2.

• W ostatnich pięciu meczach Bayer zdobył zaledwie cztery punkty. Od czterech spotkań nie potrafi wygrać z rywalami, przegrywając odpowiednio z: Schalke, Wolfsburgiem i Mainz oraz remisując z Hannoverem.

• Dzisiejszy swój mecz przegrała Borussia Dortmund, więc po raz kolejny Monachijczycy mogą powiększyć swoją przewagę nad resztą stawki.

• Rezerwowi Bayeru Leverkusen: Yelldell, Donati, Sam, Brandt, Guardado, Wagener i Derdiyok.

• Ławka rezerwowych Bayernu Monachium: Starke, Lahm, Alaba, Thiago, Ribery, Javi Martinez i Shaqiri.

• Po lewej stronie prezentujemy już składy w jakich rozpoczną ten mecz oba zespoły. W pierwszej jedenastce Bayeru wyjdzie Sebastian Boenisch!

• Dzisiejsi goście także znajdują się w czołówce tabeli. Zajmują oni czwartą lokatę, ale jeśli pokonają dzisiaj Bayern mogą wskoczyć na drugie miejsce. Patrząc jednak na formę piłkarzy Guardioli wyzwanie to jest niemal nie do wykonania.

• Bayern jest w tym sezonie zdecydowanie najlepszą ekipą w kraju! W lidze jeszcze meczu nie przegrał, ma w tej chwili 20 punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund. Jeśli dzisiaj ponownie odniesie on zwycięstwo, będzie mu brakować zaledwie czterech punktów, żeby już świętować triumf.

• Witam serdecznie podczas relacji LIVE z ostatniego dzisiejszego pojedynku 25. kolejki Bundesligi! Na Allianz Arena Bayern podejmie Bayer Leverkusen!