Bayern Monachium 1 - 0 Borussia Dortmund

Bayern Monachium

1

Borussia Dortmund

0

• Sędzia kończy spotkanie. Borussia nie obroni w tym roku Pucharu Niemiec ponieważ zasłużenie przegrała z Bayernem 0:1.

• Boateng na ostatnie sekundy

• Gomez za Mandżukica

• Schieber przewrotką wysoko nad bramką

• Mario Mandżukić musi takie piłki wykańczać. Napastnik Bayernu dostał kapitalną piłkę w polu karnym ale jego strzał głową wpadł w ręce bramkarza BVB

• Aktywny Błaszczykowski próbował wejść w pole karne Bayernu ale kolejny raz Dante przerywa akcję.

• Coraz więcej nerwowości i fauli w tym spotkaniu. A do końca już tylko 7 minut.

• Schieber zmienia Reusa

• Mandżukić fauluje Schmelzera i ogląda kartkę

• Gustavo zmienia Muellera

• Kopanina w Monachium

• Kwadrans do końca spotkania i z każdą minutą szanse mistrzów Niemiec maleją na wyrównanie.

• Lewandowski próbuje zagrać w kierunku Goetze ale profesorsko zagrywa Lahm i przerywa akcję

• Daniel Van Buyten miał doskonałą okazję po rzucie rożnym ale uderzył głową nad bramką.

• Hiszpan Martinez uderza z 30 metrów i bramkarz BVB zmuszony wybić piłkę na rzut rożny

• Ostre wejście w nogi Subotica przez Muellera. Sędzia przerywa grę ale nie wyciąga konsekwencji wobec zawodnika gospodarzy.

• Kroos za uderzenie łokciem Bendera

• 25 minut do końca meczu. Mistrzowie Niemiec grają w tej części drugiej połowy lepiej ale wciąż brakuje bramki

• Martinez fauluje Lewandowskiego i ogląda kartkę

• Kuba na boisku za Grosskreutza

• Mieliśmy emocjonujące 5 minut spotkania. W końcu udało się zatrudnić bramkarza Bayernu BVB.

• Toni Kroos z 16 metrów ale znów kapitalnie bramkarz odbija jego uderzenie!!

• Przepiękna akcja Bayernu zakończona uderzeniem Krooda i kapitalną obroną bramkarz gości

• Reus uderza z narożnika pola karnego obok prawego słupka bramki Bayernu

• Łukasz Piszczek strzela z 16 metrów ale obok bramki. Borussia nadal gra słabiutko

• Nic, kompletnie nic w swojej grze nie zmieniła po przerwie Borussia. A Bayern jest niezwykle konsekwentny

• Gundogan strzela z 20 metrów ale bezrobotny dziś bramkarz Bayernu pewnie łapie piłkę

• Toni Kroos nastrzelony w polu karnym przez Robbena nie jest w stanie zaskoczyć bramkarza

• Seria rzutów rożnych dla Bayernu jednak bez zagrożenia bramki. Po kontrze Goetze przed polem karnym gospodarzy zagrywa niedokładnie.

• Łukasz Piszczek faulowany w środkowej strefie boiska

• Bayern rozpoczyna 2 połowę

• Goście wracają na boisko

• Borussia jeżeli nie zmieni stylu i sposobu gry to o awansie może zapomnieć. Bayern dominuje i całkowicie zasłużenie prowadzi

• Tak z bramki cieszył się Arjen Robben: Arjen Robben

• Sędzia kończy 1 połowę meczu po której Bayern zasłużenie prowadzi 1:0.Zapraszam po przerwie.

• Borussia w przerwie musi bezwzględnie coś zmienić bo w pierwszej części nic godnego odnotowania nie pokazała.

• G o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! Przepiękne uderzenie Robbena z 20 metrów po koszmarnym błędzie Schmelzera!!! Bramkarz BVB mógł tylko popatrzeć za piłką!!

• Kroos do Mandzukica i tylko dzięki świetnej interwencji Subotica Bayern nie prowadzi w tym meczu

• Lewandowski szukając gry cofa się aż pod własne pole karne.

• Schweinsteiger świetnie podaje do Martineza, który uderza z powietrza ale piłkę na raty łapie bramkarz BVB

• Robben wrzucał piłkę w pole karne ale będziemy mieć tylko rzut rożny.

• Goetze próbował obudzić się z marazmu i wpadł w pole karne Bayernu ale niestety...jeden zwód za dużo i piłkę wybili obrońcy

• Spotkanie przerodziło się w wielką partię szachów....Kto ją przerwie??

• Na trybunach oczywiście nie mogło zabraknąć szkoleniowca reprezentacji Niemiec

• Kwadrans do końca pierwszej połowy. Czy któraś z drużyn przerwie te piłkarskie szachy?

• Goetze popychany pod polem karnym Bayernu upada ale sędzia nie gwiżdze faulu na pomocniku BVB

• Tempo meczu zdecydowanie spadło. Zawodnicy więcej chodzą po boisku niż biegają

• Borussia jakby przejmowała inicjatywę w tym spotkaniu jednak nie potrafią zawodnicy BVB zbliżyć się pod bramkę Neuera

• Lewandowski pada w polu karnym ale Dante zagrałczysto

• Mało pracy ma do tej pory arbiter tego spotkania. Czystą grę obserwujemy na Alianz-Arena.

• Lewandowski fauluje rywala na środku boiska i znów kontrę rozpoczynają zawodnicy Bayernu

• Santana wybija piłkę na rzut rożny.

• Znów próba kontry w wykonaniu BVB jednak piłkarze Bayernu znów doskonale sobie radzą z rywalami.

• Ale Kroos po błędzie Santany i złym odbiciu piłki przez Weidenfellera marnuje sytuacje. Napastnik Bayernu z 3 metrów nie trafił na pustą bramkę.

• Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Borussia nastawiona na kontry ale jak do tej pory Lewandowski całkowicie wyłączony z gry

• Po pierwszych 10 minutach zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają gospodarze. Borussia broni się na swojej połowie.

• Akcja BVB w trójkącie na linii pola karnego Bayernu ale Piszczek traci piłkę. Świetną kontrę przeprowadza Robben ale także w finalnym momencie akcji źle podaje.

• Kapitalnie z boku pola karnego uderza Robben ale Weidenfeller kapitalnie broni!! Pierwsza świetna okazja gospodarzy!

• Dominacja gospodarzy w pierwszych minutach i zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki

• Borussia w dalszym ciągu cofnięta czeka na Bayern na swojej połowie boiska

• Dobra piłka od Robbena do Dantego, który jednak nie dochodzi do piłki

• Dużo gry i walki w środku boiska jednak bez akcji pod bramkami

• Po nieudanym zagraniu Reusa tuż po rozpoczęciu meczu od bramki gospodarze

• Zaczyna Borussia!!

• Pełny stadion, mistrz kontra wicemistrz czyli wielki hit Bayern kontra BVB. Za moment początek szlagieru!!

• Błaszczykowski jak widać nie doszedł do siebie po kontuzji po mecz rozpocznie tylko na ławce rezerwowych

• Rezerwa gospodarzy: X. Shaqiri, C. Pizarro, J. Boateng, T. Starke, Luiz Gustavo, M. Gómez, A. Tymoshchuk

• Rezerwowi Borussii: S. Kehl, M. Leitner, J. Błaszczykowski, M. Langerak, J. Schieber, N. Şahin

• Knut Kircher jako sędzia główny poprowadzi środowy hit ćwierćfinału DFB-Pokal, pomiędzy Borussią Dortmund, a Bayernem Monachium. Na Alianz Arena pomagać mu będą sędziowie liniowi Robert Kempter i Stefan Lupp, rolę delegata technicznego pełnił będzie Guido Winkmann.

• Na kilka godzin przed spotkaniem pojawiła się informacja, że z powodu choroby nie zagra w dzisiejszym spotkaniu Mats Hummels co z pewnością będzie sporym osłabieniem BVB

• Już za godzinę początek hitu w Monachium. W 1/4 finału Pucharu Niemiec los skojarzył bowiem Bayern Monachium, który dominuje w tym sezonie w Bundeslidze oraz aktualnego jeszcze mistrza Niemiec Borussię Dortmund.