Bayern Monachium 2 - 1 Borussia Dortmund

Bayern Monachium

2

Borussia Dortmund

1

• Każda seria kiedyś się kończy. Po kilku wygranych BVB z rzędu nad Bayern przyszła dzisiaj porażka. Cieszy dobry występ trójki Polaków i gol Roberta Lewandowskiego. Za chwilę ceremonia wręczenia Superpucharu Bawarczykom przy "We are the Champions" zespołou Queen.

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje na żywo.

• Koniec! Bayern Monachium 2, Borussia Dortmund 1 i Bawarczycy zdobywcami Superpucharu Niemiec!

• Manuel Neuer dalekim wyjściem uprzedza Marcela Schmelzera i wybija na "uwolnienie".

• Mario Gotze nie zdołał opanować piłki. Od autu Bayern, a sędzia dyskretnie patrzy na zegarek.

• Mario Mandżukić na spalonym.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Piłka po zagraniu Marcela Schmelzera trafia w rękę Philippa Lahma. Sędzia nakazuje grać dalej.

• A na trybunach m.in. Joachim Loew i przedstawiciele DFB (odpowiednika PZPN) i Bundesligi z prezesami obu federacji. A na Łazienkowskiej? Szkoda słów.

• Rzut wolny dla BVB z ok. 28 metrów. Marco Reus strzela obok bramki.

• Xherdan Shaqiri zmienia zmęczonego Arjena Robbena.

• Ostra walka o piłkę w wykonaniu Matsa Hummelsa. Najpierw z Mario Mandżukiciem (który jest opatrywany przez lekarza poza boiskiem), a potem z Arjenem Robbenem.

• Piłka po strzale Mario Gotze wpada w ręce Manuela Neuera. Po drodze otarła się o nogę jednego z obrońców przez co straciła na sile.

• Arjen Robben chciał wymusić rzut karny. Zamiast tego ma żółtą kartkę.

• Anatoliy Tymoshchuk zmienia Francka Ribery'ego. Trener Bayernu wzmacnia linię defensywną.

• Zdaniem sędziego Julian Schieber faulował Philipa Lahma. Błąd arbitra, bo rezerwowy BVB najpierw trafił w pilkę.

• Kontra BVB i piłka po strzale Juliana Schiebera nieznacznie mija słupek bramki Manuela Neuera!

• Piękne plasowane uderzenie z ok. 18 metrów tuż przy lewym słupku! Manuel Neuer był bez szans! Robert Lewandowski ma "patent" na Bayern.

• ROBERT LEWANDOWSKI!!!!!!!

• Marco Reus prosto w mur.

• Robert Lewandowski zastawił się z piłka na 20. metrze. Rzut wolny - przewinił Jerome Boateng.

• Nie rozumiem jednego, czemu Borussia gra z Bayernem jak Borussia zdobyła mistrza niemiec i puchar niemiec ? Ciężko grać przeciwko sobie ;) A jak mistrz nie może grać z triumfatorem Pucharu (bo to ta sama drużyna), to gra z wicemistrzem/finalistą.

• Julian Schieber za Jakuba Błaszczykowskiego.

• Zmiana w Bayernie: Holger Badstuber wchodzi w miejsce Emre Cana.

• Bayern Monachium - Borussia Dortmund

• Żółta kartka dla Mario Mandżukicia.

• Koronkowa akcja BVB. "Kuba" zakręcił Emre Canem w narożniku pola karnego, zagrywa do środka, a tam Robert Lewandowski jakby od niechcenia pchął piłkę w stronę bramki Manuela Neuera. Ta odbiła się od zawodnika Bayernu i wyszła na rzut rożny.

• ...a Moritza Leitnera zastępuje Mario Gotze

• Ivan Perisić zmienia kompletnie niewidocznego Kevina Grosskreutza...

• Luiz Gustavo strzela wysoko nad bramką.

• Do wejścia szykuja się Ivan Perisić i Mario Gotze.Czy którys z nich zmieni Jakuba Błaszczykowskiego?

• Odezwali się kibice Borussi, którzy skandują "BVB, BVB".

• Marcel Schmelzer nie opanował prostej piłki. Radość na trybunach Allianz Arena.

• Porządkowi "szybko" do niego dobiegli i wyprowadzili poza murawę.

• Mała przerwa w grze. Na boisko wbiegł kibic.

• Mats Hummels strzela i piłka mija słupek. Manuel Neuer nie wiedział czy wyjśc, ale wymownie pokazał, ze miał wszystko pod kontrolą.

• Arjen Robben faulem przerywa akcje Marcela Schmelzera.

• Marco Reus strzela obok słupka z linii pola karnego. Zabrakło ok. pół metra. Asystę zaliczyłby Łukasz Piszczek, który przytomnie wycofał piłkę.

• Manuel Neuer znowu zabawił się z Robertem Lewandowskim...

• Robert Lewandowski strzela głową i Manuel Neuer paruje! Pierwszy strzał(!) BVB i "Lewego" w tym meczu.

• Borussia chce grać wysokim pressingiem. W 11. minucie zemściło się to zabójczą kontrą. Marcel Schmelzer wywalczył rzut rożny.

• Robert Lewandowski na spalonym.

• Bayern rozpoczyna drugą odsłonę meczu o Superpuchar Niemiec.

• Obie drużyny wychodza na boisko. Za moment rozpocznie się druga połowa

• Ale nie wybiegając daleko w przeszłość, Borussia już była w podobnej sytuacji podczas Liga Total Cup. W meczu z Werderem szybko straciła dwie bramki, a zdołała w cztery minuty strzelić 3 bramki (w tym dwie Roberta Lewandowskiego). Czy będziemy świadkami "powtórki z rozrywki"? Za kilka minut rozpocznie się druga połowa.

• Jeżeli Borussia ma się czymkolwiek wyróżniać w tym meczu, to na pewno jaskrawym (żółtym) kolorem koszulek i bardzo niedokładną grą. Szarpana gra, wiele niepotrzebnych strat, błędy w obronie, przez które stracili w ciągu pięciu minut bramki za sprawą Mario Mandżukicia i Thomasa Muellera. Jak grają Polacy? Łukasz Piszczek sporadycznie pojawia się w okolicach pola karnego. Jakub Błaszczykowski próbuje szarpać to lewą to prawą stroną i po dwóch faulach na nim żólte kartki zobaczyli Luiz Gustavo i Emre Can. Robert Lewandowski jest mało widoczny. "Wyróżnił się" w jednej akcji, w której jak amatora okiwał Manuel Neuer poza własnym polem karnym, co wzbudziło oklaski i śmiech na trybunach...

• Koniec pierwszej połowy.

• Strata Łukasza Piszczka zapoczątkowała kontrę Bayernu. Arjen Robben rewanżuje się podaniem do... polskiego obrońcy.

• Stały obrazek. Centra (tu: Marcela Schmelzera) i piłka w rękach Manuela Neuera.

• Za niskie dośrodkowanie i piłkę wybija jeden z zawodników BVB stojący na "szesnastce".

• Spóźniony wślizg Marcela Schmelzera spowodował upadek Thomasa Muellera. Żółta kartka i kolejny rzut wolny dla Bayernu.

• Łukasz Piszczek poradził sobie z dwoma przeciwnikami na prawej stronie, ale w akcję Polaka wmieszał się Luiz Gustavo, który odebrał mu piłkę.

• "Tylko" żółta kartka dla Emre Cana. Wszedł wyprostowaną nogą w Jakuba Błaszczykowskiego, który przez chwilę leżał na murawie.

• Manuel Neuer bez trudu łapie piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Marcela Schmelzera.

• Thomas Mueller z woleja tuż nad poprzeczką. Chwilę wcześniej zdało się usłyszeć gwizdek sędziego.

• Nie układa się ta pierwsza połowa połowa dortmundczykom jak olimpijskiej reprezentacji Brazylii. Kolor koszulek nieprzypadkowy?

• Płaskie dośrodkowanie Łukasza Piszczka w pole karne wybite przez Dante. Borussia próbuje dojść do głosu, ale jest skutecznie tłumiona przez gospodarzy.

• Luiz Gustavo ukarany żółtym kartonikiem za faul na Jakubie Błaszczykowskim.

• Piłka po dośrodkowaniu Arjena Robbena ląduje w rękach Romana Weidenfellera.

• Mario Mandżukić fauluje w walce o piłkę. Rzut wolny dla Borussi.

• Piłka zaplątała się między nogami Nevena Suboticia. Bliski przejęcia był Mario Mandżukić. Obrońca BVB gra bardzo ociężale.

• Za mocne podanie do Francka Ribery'ego. Z autu Łukasz Piszczek.

• Marco Reus na spalonym.

• Zdaniem arbitra Mario Mandżukić fauluje Moritza Leitnera. Chorwat nie wierzy w decyzję sędziego.

• Emre Can zablokował dośrodkowanie z prawej strony Jakuba Błaszczykowskiego. Rzut rożny, ale bez zagrożenia.

• Arjen Robben trochę "przeciągnął" dośrodkowanie i piłka wyszła na aut.

• Neven Subotić fauluje tuż przy linii pola karnego przeciwnika.

• Neven Subotić wślizgiem wybija piłkę z pola karnego. A za jego plecami na błąd (i piłkę) czyhał Mario Mandżukić.

• Franck Ribery za głęboko dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka opuściła boisko i od bramki Roman Weidenfeller.

• Po drugiej straconej bramce realizator pokazał trenera BVB. K(l)op(p)-ara opadła.

• Manuel Neuer na 25. metrze okiwał... Roberta Lewandowskiego. Jak rasowy drybler.

• Marco Reus faulowany w środku boiska.

• Zabójcza kontra Bawarczyków. Podanie na wolne pole do Arjena Robbena, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela i... piłka trafia w słupek. Thomas Mueller z bliska dobija!

• GOOLLL! Thomas Mueller! 2:0 dla Bayernu

• Marco reus nie opanował piłki zagranej ze środka pola. Ta wpada w ręce Manuela Neuera.

• Kolejna akcja Bayernu. Pilka po strzale Mario Mandżukicia otarła się o nogę zawodnika BVB i wyszła na rzut rożny. Niewiele brakowało by piłka wpadła za plecy Romana Weidenfellera.

• Franck Ribery dośrodkowuje z lewej strony w pole karne, piłkę nie sięgnęli Neven Subotić i Mats Hummels. Dopadł do niej Mario Mandżukić i strzelił nie do obrony.

• Mario Mandżukić i gol dla Bayernu!

• Pierwsza groźna akcja Bayernu. Szybko wykonany rzut wolny, centra w pole karne i Thomas Mueller strzela głową nad poprzeczką.

• Bez zagrożenia pod bramką Manuela Neuera.

• Pierwsza akcja Łukasza Piszczka prawą stroną i fauluje go Emre Can. Od wolnego Marcel Schmelzer.

• Gwizdek sędziego i Robert Lewandowski z Marco Reusem rozpoczęli pierwszą połowę.

• Relację na żywo z meczu o Superpuchar Niemiec poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.
    Obie drużyny już są na boisku i za chwilę rozpocznie się pierwsza połowa.

• Allianz Arena w Monachium wypełniona po brzegi. A warszawska Pepsi Arena świeciła krzesełkami... Jaka liga, taki Superpuchar.

• 69 tysięcy biletów sprzedanych na mecz w Monachium. W tunelu już czekają piłkarze obu drużyn. Trójka Polaków w pierwszym składzie. Czekają nas spore emocje.

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać TUTAJ

• Już za niecałe 10 minut na Allianz Arenie ropzocznie się mecz o Superpuchar Niemiec. Jaki wynik typujecie?

• Na ławce rezerwowych Bayernu znaleźli się: Starke, Van Buyten, Badstuber, Schweinsteiger, Tymoszczuk, Weiser, Shaqiri, Pizarro

• Na ławce rezerwowych Borussii znaleźli się dzisiaj: Langerak, Felipe Santana, Loewe, Amini, Perisić, Goetze, Schieber.

• 12 maja piłkarze Juergena Kloppa cieszyli się z efektownego zwycięstwa nad Bayernem w Pucharze Niemiec. Szczególnie zapamiętał to spotkanie Manuel Neuer, który trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki po golach Roberta Lewandowskiego. Borussia

• Drużyna BVB wystąpi bez kapitana Sebastiana Kehla i Svena Bendera. Kehl leczy zapalenie ścięgna w kolanie, a Bender BVB przejdzie operację przepukliny w obu pachwinach i będzie pauzował, co najmniej trzy miesiące.

• Zgrupowanie Borussii w Bad Ragaz Borussia Dortmund Borussia Dortmund

• Podopieczni Kloppa zakończyli obóz w szwajcarskim Bad Ragaz i są już gotowi do rozgrywek ligi niemieckiej. Chcą też osiągnąć znacznie lepszy niż przed rokiem wynik w rozgrywkach elitarnej Champions League.

• Rozgrywki Bundesligi rozpoczną się za niespełna dwa tygodnie. 24 sierpnia Mistrz Niemiec - Borussia Dortmund zmierzy się z Werderem Brema. A już dzisiaj piłkarze BVB mają okazję zdobyć kolejne trofeum.

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO ze spotkania o Superpuchar Niemiec pomiędzy Borussią Dortmund i Bayernem Monachium. Mecz zostanie rozegrany na monachijskiej Allianz Arenie.