Bayern Monachium 1 - 1 Borussia Moenchengladbach

Bayern Monachium

1

Borussia Moenchengladbach

1

• Po 16 latach Bayern mógł dzisiaj przypieczętować zdobycie mistrzostwa Niemiec na własnym stadionie. Z tych planów jednak nic nie wyszło, gdyż remis wyrwała monachijczykom Borussia Moenchengladbach. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Robert Lewandowski. Dziękujemy za uwagę!

• Powoli gra sobie Bayern, który nie sprawia wrażenia, by mu się spieszyło.

• Trzy minuty doliczone.

• Ciężko, bardzo ciężko idzie dzisiaj Bayernowi. Pachnie wyraźnie remisem, który byłby jak najbardziej zasłużony.

• Próbowali z dystansu Costa i Thiago, ale nic z tego. Już tylko kila minut do końca spotkania.

• Borussia wcale nie cofnęła się do defensywy. Goście mogą tutaj powalczyć nawet o zwycięstwo.

• Nico Elvedi obejrzał żółtą kartkę.

• Douglas Costa zastępuje Tasciego. Tak więc Roberta Lewandowskiego na boisku dzisiaj nie zobaczymy.

• Wreszcie coś się ruszyło w grze Bayernu. Ładny strzał z powietrza z Bernata przeszedł tuż nad poprzeczką!

• Piękna prostopadła piłka do Hahna, który poczekał chwilę na obrońców i uderzył bardzo mocno po krótszym rogu! Gladbach doprowadziło do wyrównania! Bayern na ten moment nie może być pewny mistrzostwa!

• GOOOOOL!!! HAHN DOPROWADZIŁ DO WYRÓWNANIA! 1:1!!!

• David Alaba wchodzi za Boatenga.

• Trzeba przyznać, że monachijczycy grają bardzo ospale, co próbuje wykorzystać Borussia. Na razie brakuje jej argumentów.

• Szukał dryblingu na lewej flance Coman i wywalczył rzut rożny.

• Z boiska schodzi także niewidoczny Goetze. Za niego wpuszczony na plac Thiago Alcantara.

• Mamy kolejną roszadę w zespole przyjezdnym. Jonas Hofmann wchodzi za Traore.

• Świetne wypuszczony w uliczkę Hahn, który złapany jednak na spalonym. To była świetna akcja Gladbach.

• Zmiana u gości. Za Hazarda wchodzi Lars Stindl.

• Akcja na przebój Xhaki, który wpadł między obrońców i z dystansu uderzył mocno, tuż obok słupka!

• Spokojnie radzi sobie z dośrodkowaniami Sommer.

• Rozgrzewkę rozpoczął m.in. Robert Lewandowski.

• Spokojnie rozgrywają futbolówkę gracze Bayernu, którzy odliczają już minuty dzielące ich od zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Gramy!

• Koniec pierwszej połowy. Na razie prowadzi Bayern, ale skromnie. Wracamy za kwadrans!

• Bernat za długo zwlekał ze strzałem. Przez to stracił piłkę.

• Sommer umiłował sobie grę nogami. Robi to nie gorzej niż Neuer.

• Bayern usypia, nudzi. Chyba muszą wejść po przerwie czołowi zawodnicy, żeby coś się zmieniło.

• Mecz w ogóle nie porywa. Tymczasem gola dla Hannoveru w pojedynku z Schalke strzelił... Artur Sobiech!

• Bayern wiele akcji nie kończy strzałem, tylko stratą.

• Przeciętnie gra Goetze. Zresztą jak przez cały sezon.

• Coman w ostatniej chwili uprzedzony. Wychodził sam na sam z bramkarzem.

• Goście grają dobrze, ale brakuje im wykończenia.

• Nieudane podanie do Muellera. Bayern nie może złapać rytmu. O dziwo.

• Tym razem Rafinha źle dośrodkował.

• Rode dostał żółtą kartkę.

• Traore wrzucił z wolnego do nikogo. Piłka padła łupem Neuera.

• Ajjj. Dryblował Mueller, ale w końcu się pogubił.

• Kibiców Bayernu cieszy na pewno powrót Boatenga. Ale widać po nim, że nie jest jeszcze w najlepszej formie. Ciekawe, czy zagra w rewanżu z Atletico.

• Tasci obejrzał żółtą kartkę.

• Znowu goście! Świetne podanie do Hahna, uderzenie i broni Neuer! Najwyższa klasa.

• Musicie wybaczyć ten chaos. Spiker Bayernu sam na początku nie znał strzelca gola.

• Niezłe zamieszanie z tym golem! Wpisaliśmy najpierw Bernata, potem Tasciego, a tak naprawdę to zapisuje się bramkę... Muellerowi. To on jako ostatni dzióbnął piłkę.

• Ucierpiał Elvedi w pojedynku z Muellerem. Przerwa w grze.

• Kwadrans za nami. Wynik mówi wszystko. Chociaż przed pierwszym gwizdkiem można było mieć spore wątpliwości, biorąc pod uwagę skład Bayernu. Drugi garnitur daje jednak radę.

• Ładnie grają goście. Traore z Hazardem wymienili po podaniu. W nagrodę dostali rzut rożny.

• Miało szansę Gladbach. Ale Hazard nie wykorzystał w decydującej chwili błędu Bayernu.

• Asystę przy golu zaliczył Mueller, który podał z rożnego. Tymczasem Dortmund gniecie Wolfsburg. 2:0!

• Szybko poszło. Dośrodkowanie z rożnego przedłuża Bernat i jest 1:0! Co ciekawe, Borussia również trafiła. Gol Kagawy.

• Wrócimy jeszcze do tematu Hummelsa i jego transferu do Bayernu: otóż fani Borussii wygwizdują go, kiedy tylko ma piłkę.

• M'Gladbach jest obecnie na piątym miejscu. Do trzeciego Bayeru Leverkusen traci sześć punktów.

• Jeżeli chodzi o jego ławkę, to prócz Lewandowskiego, Costy, Lahma czy Vidala są na niej jeszcze Alaba, Thiago, Ulreich.

• Na razie Bayern gra spokojnie. Szanuje piłkę.

• Będziemy jednocześnie zerkać na wynik w Dortmundzie. Od niego w końcu sporo zależy w kwestii trofeum. Ciekawe jak został tam przywitany Mats Hummels. Powiedział przecież, że chce opuścić Borussię i przejść do Bayernu.

• Pierwszy gwizdek w meczu, zaczynamy! Piękna, słoneczna pogoda w Monachium

• Fani Bayernu trzymają papierowe trofea. Czyli jednak feta dziś, po meczu?

• Piłkarze zakończyli rozgrzewkę. Za moment wrócą na boisko.

• Nie ma co ukrywać, że jeśli potknie się dziś Borussia Dortmund, a gra z VfL Wolfsburg, a Bayern da radę z M'Gladbach, to mistrzostwo Niemiec będzie mieć już zapewnione.

• Dla Bayernu ważniejszy od dzisiejszego meczu jest bowiem rewanż z Atletico Madryt (0:1) w półfinale Ligi Mistrzów. - Jak przegram, to mnie zabijcie - mówi trener Pep Guardiola.

• Pierwszy gwizdek w meczu wybrzmi za pół godziny. Znamy już wyjściowe składy. Robert Lewandowski zacznie na ławce! Tak samo szereg innych czołowych zawodników Bayernu, jak np. Douglas Costa, Philipp Lahm czy Arturo Vidal.