Liga Mistrzów, 1/2 finału - pierwszy mecz

Bayern Monachium

4

FC Barcelona

0

• Za wspólnie spędzony czas, śledzenie relacji i aktywność na polu "komentatorskim" dziękuje Państwu bardzo Tomasz Górski. Już teraz zapraszam bardzo gorąco na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!. Jutro m.in. mecz Borussia Dortmund – Real Madryt (oby nie był tak jednostronny jak ten) oraz... 1. liga

• Ciężko cokolwiek napisać po tym jednostronnym widowisku. Bayern wygrał zasłużenie to wyświechtany tekst. Bayern rozgromił też. Prowadziłem dla Państwa blisko 100 relacji LIVE i szczerze pisząc nie spodziewałem się, że takie spotkanie mi się trafi. FC Barcelona nie istniała. Lionel Messi dreptał i praktycznie nic nie wniósł. Poprzednio Blaugrana poradziła sobie z Milanem "goniąc wynik" na Camp Nou, ale strata była dwukrotnie niższa! Teraz zawodników Tito Vilanovy czeka "misja niemożliwa". Ale za to kochamy futbol, że jest nieobliczalny.

• Arjen Robben z miejsca strzela i piłka po odbiciu się od głowy zawodnika FCBar wychodzi na korner. Krótkie rozegranie i sędzia kończy spotkanie! Bayern gromi 4:0 Barcelonę. A mogło być wyżej!

• Finale, oo, Finale, oooo. Nowa przyśpiewka.

• Andres Iniesta również ukarany żółtą kartką.

• Ole, ole, ole towarzyszy podaniom piłkarzy Bayernu.

• 3 minuty doliczone.

• Frustracja, niemoc. Nie wytrzymał Jordi Alba, który za niesportowe zachowanie dostaje żółtą kartkę. Nie zagra więc w rewanżu.

• Xerdan Shaqiri zmienia potwornie zmęczonego Francka Ribery'ego.

• panie redaktorze co pan twierdzi o meczu? Słowo końcowe po ostatnim gwizdku sędziego ;)

• Żółta kartka także dla Bastiana Schweisteigera.

• Alexis Sanchez nie był w stanie dogonić będącego z piłką Arjena Robbena. Tylko faulem zatrzymał Holendra. Żółta kartka jak najbardziej słuszna.

• Claudio Pizzaro pojawia się na boisku zmieniając strzelca dwóch bramek i asystenta przy trafieniu Mario Gomeza, Thomasa Muellera.

• David Villa zmienia bezbarwnego Pedro.

• Dwójkowa akcja Francka Ribery'ego z Davidem Alabą na lewej stronie! Ten ostatni wykłada piłkę na środek pola karnego do Thomasa Muellera, który przed zejściem z boiska strzela swojego drugiego gola w tym meczu!

• GOL, THOMAS MUELLER

• Thomas Mueller bliski dobicia rywala. Po indywidualnej akcji strzela i ograł Jordi Albę i Gerarda Pique (jak dziecko) i Victor Valdes skraca kąt! Dobitka Arjena Robbena zablokowana.

• Bayern Monachium - FC Barcelona

• Górne podanie Lionela Messiego do Pedro. Z góry skazane na porażkę.

• Dante, zdaniem Victora Kassai'ego, faulowany we własnym polu karnym.

• Marc Bartra świetnie uciekł obrońcom Bayernu. Przejął piłkę tyłem do bramki i strzela tyłem do bramki... bardzo niecelnie!

• "Eins, zwei, drei – wenig". Bastian Schweisteiger podaje do Arjena Robbena, ale tym razem Holender zatrzymany.

• Niewykorzystana sytuacja się zemściła. Holender zabawił się w polu karnym z Jordi Albą i narożnika pola bramkowego strzela po długim rogu!

• GOL, ARJEN ROBBEN

• Gerard Pique gra na szpicy. I nie doszedł do dośrodkowania Pedro.

• Pierwsza zmiana u Bawarczyków. Luiz Gustavo pojawia się na boisku. Schodzi strzelec drugiej bramki, Mario Gomez.

• Arbiter uznał, że Mario Gomez faulował bramkarza.

• Phillip Lahm zablokowany. Bayern ma jednak rzut rożny. Gerard Pique niepocieszony - pamięta jak to się skończyło.

• Wreszcie pokazał się Lionel Messi, który znalazł się w "16". Podwojone krycie i korner. Po centrze strzela Marc Bartra, ale zbyt anemicznie by pokonać Manuela Neuera.

• Kompletnie nieudane zagranie (bo dośrodkowaniem tego nazwać nie mogę bo byłaby to nadinterpretacja) Dani Alvesa. Szykuje się zmiana w Bayernie.

• Barca z uporem maniaka gra na dośrodkowania. Z taką różnicą wzrostu nie ma szans na powodzenie. Gospodarze wyprowadzili kontrę i Arjen Robben w swoim stylu przeprowadza akcję i strzela. Niecelne.

• Podanie na prawe skrzydło do Dani Alvesa na zapalenie płuc i ten na wślizgu posyła piłkę w pole karne. Jak Artur Jędrzejczyk w meczu z Wisłą, ale w tym przypadku Manuel Neuer łapie piłkę. Lionel Messi ma nietęgą minę.

• Lionel Messi umiejętnie odcięty od gry. "Szuka gry" na 25-30 metrze i podaje. Niecelnie. Oj, Barcelona gra w "10" (nie uwłaczając).

• Thomas Muller zatrzymuje na lewej stronie szarżującego Jordi Albę. Kontra Bayernu i po indywidualnej akcji Arjen Robben podaje (!) do Francka Ribery'ego. Za mocno i piłkę łapie Victor Valdes.

• Zła wiadomość dla fanów FC Barcelona: goście grają na 2-3 kontakty: podanie-(podanie)-strata.

• Arjen Robben strzela głową (!) obok słupka! Nie miałby nic do powiedzenie Victor Valdes gdybu piłka leciała w światło bramki! Kapitalna centra Bastiana Schweisteigera.

• Niebywałe: Blaugrana nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Manuela Neuera

• Garść statystyk:

• 37% Posiadanie piłki 63%
    • 4/2 Strzały celne/niecelne 0/1
    • 6 Rzuty wolne 13
  • Indywidualna akcja Thomasa Muellera. Biegł wzdłuż linii "16" i strzela obok słupka.

• Ostro bita piłka z narożnika przez Arjena Robbena do zamykającego akcję na dalszym słupku Thomasa Muellera. Ten zgrywa piłkę na piąty metr, gdzie Super Mario z woleja strzela do pustej bramki!

• GOL, MARIO GOMEZ

• Odpowiedź Bayernu i Marc Bartra wybija piłkę na rzut rożny.

• Ciekawa akcja FCBar. Jordi Alba sam na sam z Manuelem Neuerem, ale zdaniem liniowego był na spalonym. Błędna decyzja sędziego. Trzymał linię z Dante!

• Pojedynek "hiszpańskich ósemek". Faulował Javi Martinez i dostaje żółtą kartkę.

• Druga połowa rozpoczęta.

• I wracamy na drugą połowę. Obie drużyny bez zmian, więc Lionel Messi też jest na boisku.

• uzupełnij panie żółtko dla Bartry w kartkach na lewo :) Kartki uzupełnione. Dziękuję za uwagę ;) Jak pan myśli panie redaktorze czy Messi zagra do końca? da radę? Cieszę się, że nie mam tego problemu. Lionel Messi jest statystą. Widać, że brakuje mu zgrania (nawet jemu). Podejrzewam, że zostanie przez 25 minut i zejdzie. Ale mogę się mylić. ciekawostka dla pana redaktora : w meczu z Paris Saint-Germain Xavi zanotował 100% celnych podań Ale jaki procent z tego to podania do Lionela Messiego?

• I obiecana odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie: Xavi do tego spotkania miał 1005 podań. Dokładność wynosi aż 88%, Gratulacje wszystkim osobom, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi!

• Bayern gra koncertowo. W ataku i obronie. Częściej pod własnym polem karnym jest Franck Ribery, który asekuruje Davida Alabę. Robi to wzorowo. Bayern powinien prowadzić od 3. minuty, ale "setkę" zmarnował Arjen "schematyczny" Robben. Co się odwlecze... Thomas Mueller pokonał Victora Valdesa. A FC Barcelona? Gra słabo. Jak Lionel Messi. Nie radzi sobie z wysokim pressingiem gospodarzy.

• Węgierski arbiter nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Bayern prowadzi 1:0 po golu Thomasa Muellera

• Bastian Schweisteiger wybija piłkę przeciwnikowi, ale ta wychodzi na rzut rożny. Centra Xavi'ego i nieudane zagranie (przerzut? strzał?) Dani Alvesa.

• Dobry pomysł Lionela Messiego by podać do Jordi Alby na wolne pole. Śliska murawa "dodała" piłce rozpędu i nawet Usain Bolt by do niej nie dobiegł przed linią końcową.

• Centra Alexa Sancheza w pole karne i David Alaba wybija piłkę głową. A za nim nikogo w polu karnym, Oczywiście poza Manuelem Neuere. Walka w powietrzu Javi Martineza z Jordi Alba. Faulował "gość".

• Barcelona nie jest przyzwyczajona do wysokiego pressingu przeciwnika! Miała problem z wyprowadzeniem piłki spod własnego pola karnego!

• Xavi posyła piłkę w pole karne do Dani Alvesa, lecz wmieszał się w to Franck Ribery. Kapitalna gra w defensywie Francuza - uprzedził Lionela Messiego.

• Marc Bartra staranował Thomasa Muellera. Arbiter nie miał wątpliwości - żółta kartka.

• Kolejny faul taktyczny Bayernu, który zatrzymuje kontrę przyjezdnych. Kartką ukarany Gomez.

• Ależ walka Jordi Alby z Thomasem Muellerem! Na wślizgu i górą Niemiec, który zdobył dla swojej druzyny rzut rożny. Za krótkie dośrodkowanie Bastiana Schweisteigera, który zmienił Arjena Robbena.

• Wyraźnie dominuje Bayern, który ma ochotę na kolejne trafienie. Barcelona stłamszona, zepchnięta do defensywy.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym Barcy, chyba jeden z graczy gości zagrywał ręką, ale sędzia nie odgwizduje rzutu karnego.

• Barcelonę stać... na rzut rożny. Kibice na Fussball Arena na stojąco śpiewają i dopingują Bawarczyków

• Szóste trafienie Niemca w tej edycji Ligi Mistrzów i jest najskuteczniejszym zawodnikiem FCBay. Dante asystentem.

• Wrzutka z prawej strony Robbena, przytomnie zgrywa głową Dante i Mueller także głową zamyka akcję! Valdes nie dał rady.

• Bayern nie zwalnia tempa: kolejny rzut rożny. Póki co górą jest Gerard Pique, który "czyści"

• Akcja Philippa Lahma przynosi rzut rożny. Krótko rozegrany stały fragment i Arjen Robben na spalonym.

• Thomas Mueller umiejętnie przyblokował na wysokości pola karnego Jordi Albę. Piłka otarła się od zawodnika FCBar i od bramki Manuel Neuer.

• Kolejna centra i znowu stoper Barcelony. Strzał Thomasa Muellera broni Victor Valdes. A zawodnicy Bayernu mają pretensje do arbitra, który nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką Gerarda Pique.

• Kontra gospodarzy spaliła na panewce po nieudanym podaniu Davida Alaby. Ale niestrudzen atakuja i mają rzut rozny. Gerard Pique znowu górą w pojedynku główkowym.

• Dani Alves w roli prawoskrzydłowego. I na lewej obronie pojawił się Franck RIbery. Udany powrót Francuza, który zgodnie z przepisami powstrzymał zawodnika Barcelony. Został za to nagrodzony brawami.

• Dzieje się, więc na pytania Komentujących odpowiem w przerwie [jeżeli są bezpośrednioe do mnie kierowane, rzecz jasna ;)]. Podam też prawidłową odpowiedź na pytanie zadane przed rozpoczęciem spotkania.

• Lionel Messi... nie opanował piłki na placu gry. Udany pressing Francka Ribery'ego.

• Wysoki pressing Blaugrany. Naciskany Manuel Neuer wybija na uwolnienie i o dziwo celnie do partnera z zespołu.

• Gerard Pique strzela głową obok bramki.

• Indwydualna akcja Perdro w polu karnym i jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Davida Alabę. Korner.

• Dobry przechwyt w środku pola Bastiana Schweisteigera. Podwojone krycie Francka Ribery'ego na lewej flance i traci piłkę. Dobry, żywy mecz. Barcelona nie ma miejsca na tiki-takę!

• Kibice na meczu Bayern - Barcelona

• Gerard Pique wybija piłkę głową po centrze Thomasa Muellera. A w polu karnym była walka o pozycję między Markiem Bartrą, a Javi Martinezem. Zdaniem sędziego obrońca gości powstrzymywał rywala zgodnie z przepisami.

• Bayern niesiony dopingiem kibiców ma rzut rożny.

• Baastian Schweisteiger faulem zatrzymuje Xavi'ego w środku pola.

• Kapitalna akcja Bayernu i Victor Valdes broni strzał Arjena Robbena! Wymarzona sytuacja sam na sam zmarnowana przez Holendra!

• Viktor Kassa daje znać, by rozpocząć pierwszą połowę.

• Wyrównane napewno będzie ale ostatnia Barca męczyła się z Levante, więc w wielkiej formie chyba nie jest:) A ilu kibiców na stadionie? Pozwolę się tu po części nie zgodzić. Wiemy, że Katalończycy mają wąską kadrę, a z Levante zagrało kilku zawodników rzadko grających nawet "ogony", np. Montoya, Alex Song, Thiago Alcantara czy Tello. Trener wyraźnie oszczędzał niektórych piłkarzy na dzisiejszy mecz.

• jak pan redaktor uważa kto jest faworytem???? :D Podejrzewam, że o awansie rozstrzygną rzuty karne. Obie drużyny będą grały bardzo uważnie nie chcąc stracić bramki. Szczególnie Bayern, którego czeka rewanż na wyjeździe. Ale jak będzie? Przekonamy się niebawem.

• I zagadka dla Komentujących: ile podań w Lidze Mistrzów (faza grupowa i pucharowa) zanotował Xavi? Odpowiedzi można podawać do końca pierwszej połowy.

• Bayern ma również imponujący bilans gier z hiszpańskimi zespołami: 14 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażka!

• 3-1 dla Bayernu:) Pan redaktor jak obstawia? Wstrzymuję się od obstawiania. Chciałbym pozostać bezstronny i skupić się na prowadzeniu relacji :)

• Bawarczycy wygrali 18 z 19 spotkań rozegranych we wszystkich rozgrywkach. Przegrali tylko raz – z Arsenalem 2:0 w 1/8 Ligi Mistrzów.

• . Swoje typy można podawać w komentarzach.

• Rezerwowi FC Barcelona: 13. José Pinto Colorado, 35. Montoya, 22. Eric Abidal, 4. Cesc Fabregas, 11. Thiago Alcantara, 25. Alex Song, 7. David Villa.

• Rezerwowi Bayernu Monachium: 22. Tom Starke, 5. Daniel van Buyten, 13. Rafinha, 11. Xherdan Shaqiri, 30. Luis Gustavo, 44. Anatoliy Tymoschchuk, 14. Claudio Pizzaro.

• Po czym Argentyńczyk dodał:

"Po przegranej z Chelsea w zeszłorocznej edycji turnieju mają okazję do ponownego pokazania, że mogą być najlepszym zespołem. W mojej opinii Bawarczycy w tym sezonie są silniejsi niż w zeszłym roku". (...) "Nie będzie interesowało nas to z kim zmierzymy się w finale jeżeli uda nam się do niego zakwalifikować. Finał z Realem Madryt na Wembley byłby chyba najlepszą opcją"

.

• Każdy przeciwnik w półfinale byłby dla nas trudny, jednak w tym roku Bayern jest bardzo, bardzo dobry. Od początku aktualnego sezonu grają na bardzo wysokim poziomie, a także strzelają dużo bramek

– powiedział Lionel Messi.

• Tito Vilanova:

Przede wszystkim musimy zdobyć bramkę. Nie możemy wyjechać stąd z zerowym dorobkiem bramkowym.
  • Relację tekstową z tego meczu poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski, na którą serdecznie zapraszam.

• Przed spotkaniem warto przeczytać jego zapowiedź

• Już za godzinę rozpocznie się wielkie piłkarskie wydarzenie w półfinale Ligi Mistrzów. Na Allianz Arena Bayern zmierzy się z FC Barceloną!