Bayern Monachium

2

Real Madryt

1

• Koniec spotkania ! Bayern po wspaniałym finiszu, a konkretnie zasłudze Mario Gomeza wygrywa 2:1 i jest 90 minut od finału na własnym stadionie ! Rewanż na Sanitago Bernabeu może jednak wszystko diametralnie zmienić. Niemcom łatwo na pewno nie będzie ! Dziękujemy za relację. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy. Daniel Kawczyński :)

• Tylko żółta kartka dla Marcelo ! Lekko potraktował go Howard Webb. Bezsprzecznie zasłużył bowiem na odejście do szatni.

• Po ostrym faulu Marcelo na boisku dochodzi do przepychanek. Na boisku leży Mueller.

• Higuain z żółtą kartką na koncie.

• Real jeszcze walczy ! Nie chce przegrać !

• Bayern Monachium - Real Madryt Ależ radość zawodników Bayernu! W pełni zasłużona bramka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!! 2:1 !!!!! Gomez rehabilituje się. Do trzech razy sztuka ! Z prawej strony dośrodkował Robben, piłka przeszła obrońców i znalazła się prosto pod nogami wchodzącego Gomeza, który musnął futbolówkę i pokonał Casillasa !!

• Gomez w asyście obrońców wywrócił się w polu karnym. Domaga się jedenastki, ale o niej nie ma mowy !

• Centra z prawej strony i po raz kolejny strzela głową Gomez. Tam, gdzie trzeba ustawił się Casillas.

• Bramkowy remis jest bardziej korzystny dla Realu w perspektywie rewanżu na Santiago Bernabeu. Nic więc dziwnego, że ten wynik podoba się gościom. Bayern nie ma prawa być zadowolonym.

• Benzema kończy spotkanie. Zaczyna je Higuain.

• Wreszcie zerwał się Real ! Zza szesnastu metrów szczęścia chciał odnaleźć Khedira. Odnalazł za to defensora, który go zablokował.

• Co za sytuacja Bayerniu ! Ribery fantastycznie przerzucił futbolówkę nad obrońcą, ale odnotował stratę. Potem domagał się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką Pepe. Niczego takiego jednak nie było.

• Granero w miejsce Di Marii.

• Ribery nie ma dzisiaj dobrego dnia, ale nie przez fatalną grę, bo prezentuje się nieźle, ale przez zawodników Realu, którzy dość często "prezentują" na nim jak nie należy powstrzymywać przeciwnika.

• Ramos nie radzi sobie na boisku. Bezpardonowe wejście w nogi przeciwnika i kolejna żółta kartka.

• Gomez mógł się zrehabilitować ! Po wrzutce Kroosa z prawej strony główkował nad celem.

• To powinno być 2:1 Bez dwóch zdań ! Po zagraniu w pole karne, Ramos fatalnie wybił futbolówkę tak, że trafiła pod nogi Gomeza. Ten zamiast trafić w do siatki z niewielkiej odległości, chybił niemiłosiernie ! Coś niesamowitego !

• Mourinho decyduje się na zmianę. Chce uspokoić grę na tyłach. Na ławkę rezerwowych wędruje wygwizdywany strzelec gola - Mesut Oezil. Za niego wchodzi Marcelo.

• Bayern atakuje, ale czyni to zbyt statecznie. Real na razie sprawia wrażenie, jakby był zadowolony z wyniku.

• Lahm ukarany za niewłaściwe powstrzymywanie Ronaldo.

• Bayern bez namysłu naciera. Za wszelką cenę chce wygrać.

• Perfekcyjne zagranie w pole karne do Gomeza. Ten od razu wyruszył w kierunku bramki i po drodze kopnął wychodzącego Casillasa. Gdy nie ten faul...

• Niepocieszony Scweinsteiger schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi Mueller.

• Di Maria nieprzepisowo potraktował Riberyego. Webb dał mu "żółtko".

• Bayern Monachium - Real Madryt

• Alaba z dystansu Panu Bogu w okno

• Mogło być 2:1 ! W pole karne na przebój wdarł się Robben i próbował dogrywać do Gomeza. Na posterunku byli obrońcy gości.

• Potem Coentrao.

• Dwa faule w jednej akcji autorstwa Realu. Nieprawdopodobne ! Najpierw żółtą kartkę ogląda Alonso..

• Bayern Monachium - Real Madryt Ileż sportowej złości ma w sobie Mesut Oezil!

• Co za akcja ! Najpierw po prostopadłym podaniu sam na sam z Neuerem stanął Ronaldo i strzelił prosto w golkipera ! Real pozostał jednak przy akcji ! Z prawego narożnika, sprzed linii końcowej Benzema zagrał piłkę wzdłuż linii do będącego po przeciwnej stronie Ronaldo. Ten dograł do Ozila, który jednym dotknięciem skierował futbolówkę do siatki. Mamy remis !

• GOOOOOOOOOL. Oezil doprowadza do remisu !

• Pełna podań akcja Bayernu. Piłkę przed szesnastym metrem dostał Robben i huknął nad poprzeczką.

• Znów szarżował Benzema. Tym razem poradził sobie z Lahmem i miękko dograł w... ręce Neuera.

• Przypadkowe zagranie trafiło niespodziewanie do Benzemy. Ten wbiegł w pole karne, ale dobrze interweniował Boateng.

• Pierwsze sekundy przebiegły pod znakiem niedokładności po obu stronach.

• Od środka zaczął Real.

• Pierwszy na murawie pojawia się Real. Jupp Heynckes miał więcej do powiedzenia podopiecznym.

• Za moment rozpoczniemy drugą połowę. Waszym zdaniem - jak będzie przebiegała ?

• Kto się cieszy z prowadzenia Bayernu, a kto smuci ze złej sytuacji "Blancos" ?

• A wam jak się podoba mecz ? Zapraszam do dyskusji w komentarzach :)

• Samo spotkanie może nie zachwycać. Na pewno spodziewaliśmy się więcej czystych sytuacji podbramkowych. Trudno się jednak dziwić, bo stawka spotkania jest wysoka i żadna z drużyn nie chce stracić bramek. Jednak jak na razie to gospodarzom lepiej udaje się ta sztuka.

• Real nie może być na razie zadowolony z przebiegu spotkania. Sytuację Królewskich najlepiej obrazuje mina Jose Mourinho... ...przed bramką Riberego... Bayern Monachium - Real Madryt ... i po golu Francuza. Bayern Monachium - Real Madryt

• Howard Webb kończy pierwszą połowę. Bayern wygrywa 1:0 i póki co jest bliżej finału. Ale w drugiej połowie, jak i w starciu rewanżowym wiele się jeszcze może wydarzyć ! Emocje gwarantowane !

• Kroos szukał szczęścia z rzutu wolnego. Trafił tylko w mur.

• W ostatnich minutach pierwszej połowy tempo spotkania nieco niższe. Gościom zdecydowanie brakuje dynamiki w akcjach.

• Akcja Bayerniu, która powinna zakończyć się bramką. Kross świetnie podał do Gomeza, który przymierzył w samo okienko. Casillas nie dał się zwieść i świetną interwencja wybił poza linię końcową.

• Daleka piłka Di Marii do Benzemy. Francuz zszedł na dogodną pozycję i trafił w rękawice bramkarza.

• Alaba ruszył lewą stroną i dośrodkował w kierunku Gomeza. Na posterunku byli jednak obrońcy "Królewskich".

• Nakładka Robbena na wyprostowaną nogę Coentrao. Zasłużona kara.

• Po wrzutce Ronaldo z rzutu wolnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Ramos, ale znakomicie uprzedizł gol Neuer.

• Nieciekawy fragment spotkania. Real dominuje, lecz nie ma najmniejszego pomysłu na wykreowanie sytuacji. Próbuje to czynić dalekimi podaniami, ale bez efektu. Bayern z kolei znów nie może opuścić własnej połowy.

• Real uporządkował swoją grę. Znów ma przewagę, gra pressingiem i stara się szukać okazji bramkowych.

• Po rzucie wolnym wykonywanym przez Ronaldo, piłka odbiła się rykoszetem i wpadła prosto w ręce Neuera.

• Badstuber odepchnął biegnącego z piłką Di Marię. Za to został ukarany żółtą kartką.

• Ronaldo znalazł trochę miejsca i przymierzył z szesnastu metrów wyraźnie nad bramką.

• Kolejna szarża Robbena. Jego dośrodkowanie przecięli jednak obrońcy i piłkę zgarnął Casillas.

• Gospodarze z minuty na minutę są groźniejsi. Z dystansu obok prawego słupka huknął Schweinsteiger. Minimalnie się pomylił.

• Bayern coraz częściej utrzymuje się w grze i zapuszcza na stronę Realu. Z prawej strony do środka wbiegał Lahm i podniesioną piłką dośrodkowywał. Nikt nie doszedł jednak do tego zagrania.

• Nieporozumienie między Neuerem a Boatengiem. Bez konsekwencji.

• Ale po stałych fragmentach Portugalczyk jest zawsze groźny. Przed chwilą szukał szczęścia z rzutu wolnego i przymierzył kilka centymetrów nad bramką.

• Trzeba przyznać, że Bawarczycy świetnie się bronią. Na murawie zupełnie niewidoczny jest Cristiano Ronaldo.

• Bayern próbuje pójść za ciosem. Po kontrze, Gomez wbiegł pod pole karne, lecz jego dośrodkowanie sprzed końcowej linii było zupełnie nieudane.

• Franck Ribery jest gwiazdą Bayernu Ribery doskonale zaczął mecz dla Bayernu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! Ależ przebudzenie Bayernu !!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym Realu zakotłowało. Niezbyt pewnie do przodu wybijał Ramos i Franck Ribery przepięknie uderzył z 11 metrów pod dłonią interweniującego Casillasa.

• Bayern wyszedł z własnej połowy i stworzył pierwszą okazję ! Ribery wpadł w pole karne i upadł. Dyskusyjna sytuacja, ponieważ Sergio Ramos lekko przytrzymywał Francuza za koszulkę. Nogę jednak cofnął, więc o rzucie karnym nie ma mowy !

• Znakomite prostopadłe podanie Xabiego Alonso do Samiego Khediry, ale Turek z niemieckim paszportem był na spalonym.

• Bayern prezentuje się zdecydowanie zbyt zachowawczo. Momentami nie potrafi opuścić własnej połowy, nie mówiąc o zbudowaniu składnej akcji. Jeśli tak chce pokonać Real, to nie tędy droga.

• Po rozegraniu rzutu rożnego, Oezil strzelił w boczną siatkę.

• Real ma przewagę. Wywiera presję na połowie przeciwnika. Bayern czeka na kontry, ale próby podań kończą się stratami.

• I to przynosi efekt ! Strata Bayernu w środku pola i Benzema stanął sam na sam z Neuerem. Uderzył pod poprzeczkę, ale niemiecki golkiper pozostał czujny i ręką wyciągnął zagrożenie na rzut rożny.

• Real znakomicie gra wysokim pressingiem.

• Początek niezbyt emocjonujący. Obie drużyny nawzajem się badają i nieśmiało próbują coś zyskać w przodzie.

• Odpowiedź Realu. W polu karnym szarżował Benzema i zakończył akcję z takim samym skutkiem co poprzednik.

• Pierwsza akcja miejscowych. Lahm czarował na prawej stronie, ale dośrodkował prosto w ręce Casillasa.

• W pierwszych minutach Bayern spokojnie rozgrywa piłkę, ale nie wychodzi z inicjatywą ofensywną.

• Od środka zaczęli Bawarczycy ! Czas na arcyciekawy bój !

• Żadna drużyna nie wygrała jeszcze Ligi Mistrzów na własnym stadionie. Czy Bayern otrzyma taką szansę ?

• Bayern i Real są już na murawie. Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów.

• Obie jedenastki są już w tunelu. Na twarzach piłkarzy widać napięcie.

• Jupp Heynckes - Jestem przekonany, że nie tylko pokażemy się z dobrej strony, ale również odniesiemy sukces. Fakt, że ostatnie spotkanie tych rozgrywek będzie rozgrywane na Allianz Arena jest dodatkową super motywacją dla moich podopiecznych - nie ukrywa szkoleniowiec Bayernu, Jupp Heynckes.

• Teraz zwracamy się do Was, drodzy czytelnicy. Jaki wynik typujecie ? Kto będzie górą ? Kto wygra mecz ? Kto będzie w lepszej sytuacji przed rewanżem ? Zapraszamy do dyskusji i typowania :)

• Real nigdy nie wygrał z Bayernem na jego stadionu. Z 9 starć, 8 zakończyło się po myśli Niemców. Tylko jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

• Jose Mourinho podczas konferencji prasowej - Słyszę i czytam opinie ludzi z pierwszych stron gazet takich jak Franz Beckenbauer, Ottmar Hitzfeld i Karl-Heinz Rummenigge. Wszyscy są zdania, że Real nie jest dobrym zespołem. Faworytem tego dwumeczu ma być Bayern, a my mamy mieć jakieś kompleksy. Więc tak: myślę, że jesteśmy jednym z najsłabszych zespołów. Bayern natomiast to bardzo dobra drużyna z fantastycznym trenerem i świetnymi piłkarzami. To wielki klub - mówi sarkastycznie przed meczem trener Realu, Jose Mourinho, który znany jest z prowokowania rywali.

• Arjen Robben - Damy z siebie wszystko. Jestem pewny, że zobaczycie wielki Bayern. Nie mamy wątpliwości, że w celu wyeliminowania Realu musimy zagrać na 120%, na nasze maksimum i zagrać idealnie - zapowiada przed meczem Arjen Robben.

• Real jest najsilniejszy od lat i póki co pewnie zmierza po upragniony tytuł mistrza Hiszpanii. Co prawda pozwolił sobie na zmniejszenie przewagi nad Barceloną do zaledwie czterech oczek, ale ostatnie spotkania pokazują, że powoli wraca do pełni dyspozycji. Zwłaszcza imponuje Cristiano Ronaldo, który z Atletico Madryt strzelił dwie fenomenalne bramki. "Królewscy" dawno nie sięgnęli po tytuł na arenie europejskiej. Teraz chcą to wreszcie zmienić i przetrzymać napór na Allianz Arena.

• Bayern Monachium właściwie stracił nadzieje na wywalczenie mistrzowskiego tytułu, ponieważ trudno wyobrazić sobie, aby Borussia Dortmund zgubiła ośmiopunktową przewagę. Jedyną nadzieję na uratowanie sezonu pozostaje wygrana Ligi Mistrzów, której finał odbędzie się na Allianz Arena ! Tam droga o ostateczny tryumf będzie znacznie ułatwiona, nieważne czy przyjdzie mierzyć się z Chelsea czy Barceloną. Scenariusz maluje się wręcz wymarzony, ale na razie pozostaje w sferze marzeń. Najpierw trzeba wyeliminować wielki Real Madryt !

• Chociaż do pierwszego gwizdka w spotkaniu Bayern - Real Madryt pozostało nieco ponad pół godziny, my już teraz rozpoczynamy naszą relację. Witamy i zachęcamy do wspólnego przeżywania jakże ciekawego pojedynku. Patrząc na nazwy obu zespołów, emocje są wręcz gwarantowane !