6

Werder Brema

1

• Dziękuję serdecznie za dzisiejszą relację, żegna się Karol Wojnarowski.

• Ani jednej minuty nie doliczył Marco Fritz. Bayern, raczej zgodnie z planem, gromi Werder Brema aż 6:1. Przewaga Bawarczyków nad mistrzem Niemiec rośnie do 18 punktów.

• Piąty gol Mario Gomeza w tym sezonie. Tym razem fenomenalnie dograł Arjen Robben, który podcinką oszukał obrońców Werderu. Gomez nie zwykł marnować takich sytuacji

• Niesamowite! 6:1!

• Mogła być błyskawicznie szósta bramka, ale w polu karnym Werderu przekombinował Arjen Robben, nie zdołał oddać strzału

• Znakomicie zrobił to Bayern. Po rzucie rożnym Philipp Lahm ujrzał w polu karnym Ribery'ego, miękko dośrodkował, a Francuz mocnym wolejem w długi róg pokonał Mielitza. Ribery wreszcie strzelił swoją bramkę

• Bayern kontroluje grę, od czasu do czasu straszy bremeńczyków groźnymi atakami

• Zamieszanie pod bramką Bayernu, akcja Gebre Selassie, który przechytrzył Dante i odegrał do Junuzovicia, ten dośrodkował do niepilnowanego De Bruyne, który lekkim strzałem pokonał Neuera

• Jest bramka dla gości! De Bruyne!

• Dobra kombinacja Nilsa Petersena z Marko Arnautoviciem, Austriak był bliski strzału, ale uprzedził go Manuel Neuer

• Bayernowi wciąż mało - gospodarze chcą strzelać kolejne bramki, a do końca spotkania ponad 35 minut

• Zmiana w ekipie gospodarzy - Tymoshchuk zastępuje Javiego Martineza

• Zupełnie rozbita drużyna Werderu. Ribery wyszedł sam na sam z Mielitzem, przelobował go, a z metra do pustej bramki piłkę wpakował Mario Gomez

• Cóż za pogrom! 4:0!

• Mario Gomez poradził sobie ze Schmitzem, dośrodkował przed bramkę, niepewnie wybił ją Mielitz, a pilnujący Ribery'ego Gebre Selassie przypadkowo wbił ją do pustej bramki

• 3:0! Samobój!

• Groźne dośrodkowanie Gebre Selassie, sytuacja już wyjaśniona przez Luiza Gustavo

• Gracze Bayernu rozpoczęli drugą część spotkania, w tym samym składzie

• Kapitan Werderu Aaron Hunt nie wyjdzie na drugą połowę. W jego miejsce debiutant - obrońca Mateo Pavlovic

• Strzał Shaqiriego przeszedł nad bramką. Sędzia Fritz zakończył pierwszą połowę, która zakończyła się zgodnie z planem. Bayern spokojnie prowadzi i będzie grał z przewagą jednego zawodnika. Wracamy za 15 minut.

• Kolejne kapitalne podanie do Gomeza, napastnik Bayernu wpadał w pole karne i tuż przed nim został sfaulowany. Faul taktyczny Austriaka, słuszna decyzja sędziego. Rzut wolny dla gospodarzy

• Czerwona kartka! Sebastian Prödl opuszcza boisko!

• Znów swoją szansę miał Mario Gomez. Nie ma dziś szczęścia reprezentant Niemiec - po raz kolejny zablokował go Prödl

• Ciekawostka: gol Arjena Robbena był dwutysięcznym golem, którego zdobyła drużyna w której grał lub którą prowadzi Jupp Heynckes. Przypomnę, dziś jego mecz numer 1000 w Bundeslidze

• Warto wspomnieć, że nie było w tym sezonie takiego meczu Bundesligi, w którym Bayern nie strzelił bramki. Werderowi takie mecze przytrafiły się dwukrotnie

• Znakomita akcja gospodarzy, Lahm genialnie z prawej strony wypatrzył na czwartym metrze od bramki Francka Ribery'ego, ale w całą akcję wmieszał się Robben i z bliska wpakował piłkę do bramki Mielitza

• Rozpoczynamy mecz na Allianz Arena! Zaczęli Petersen z De Bruynem

• A menedżer gospodarzy, Jupp Heynckes otrzymuje symboliczny bukiet kwiatów za swój mecz numer 1000 w Bundeslidze (jako zawodnik i trener)

• Obie drużyny wychodzą na boisko, prowadzeni przez sędziego Marco Fritza. Bayern w swoich tradycyjnych czerwonych koszulkach, Werder na czarno z zielonymi elementami

• Trudno wierzyć w niespodziankę na Allianz Arena, skoro Bawarczycy w tym sezonie Bundesligi stracili... 7 bramek

• Jeśli Bayern wygra, to przynajmniej do jutra jego przewaga nad Borussią wzrośnie do 18 punktów. Werder w przypadku wygranej awansuje na 8.miejsce.

• Tak jak przewidywano, Jupp Heynckes dokonał małej rewolucji w składzie, dał odpocząć Mandżukiciowi, Alabie, Van Buytenowi i Mullerowi

• W drużynie gości istotny będzie brak kapitana Clemensa Fritza i Sokratisa Papastathopoulosa, po kontuzji wraca Gebre Selassie

• Ławka rezerwowych Werderu: Strebinger, Pavlovic, Trybull, Yildirim, Ekici, Elia, Akpala

• Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, Alaba, Kroos, Tymoshchuk, Muller, Pizarro, Mandżukić

• Dzień dobry. Zapraszam na relację najciekawszego chyba dziś spotkania niemieckiej Bundesligi - Bayern Monachium zmierzy się z Werderem Brema. Początek o 15:30.