Besiktas Stambuł

1

Dynamo Kijów

1

• Po remisie na Vodafone Arena Besiktas awansował na drugie miejsce w grupie B, a Dynamo jest trzecie. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk, dobranoc!

• Koniec meczu! Besiktas Stambuł remisuje na własnym stadionie z Dynamem Kijów 1:1 (1:0). W pierwszej połowie to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie, ale po zmianie stron kijowianie prezentowali się lepiej i zdołali doprowadzić do wyrównania.

• Po dośrodkowaniu Quaresmy, Rudko w powietrzu w walce o piłce znokautował Taliscę. Jednak z obydwoma piłkarzami już wszystko w porządku i gramy dalej.

• Arbiter zadecydował, że zawody potrwają jeszcze co najmniej 180 sekund.

• Quaresma uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i przeleciała nad poprzeczką. Rzut rożny dla Besiktasu.

• Fabri broni strzał Yarmolenki.

• Oba zespoły jeszcze próbują, ale wzajemnie i w porę rozbijają swoje ataki.

• Ostatnia zmiana w Besiktasie i w całym spotkaniu. Kerim Feri wchodzi za Vicneta Aboubakara.

• Piłka po dośrodkowaniu Antunesa odbiła się jeszcze od nogi Becka i zaliczyła rykoszet, co trochę zmyliło Fabriego, ale ostatecznie nikt jej nie przejął.

• Ostatnia zmiana w Dynamie. Junior Moares schodzi, Olexandr Gladkiy wchodzi.

• Senol Gunes dokonuje drugiej zmiany. Na ostatni niespełna kwadrans wprowadza Gokhana Inlera w miejsce Tolgaya Arslana.

• Dynamo nie chce poprzestać na tym jednym trafieniu i szuka kolejnych szans.

• Zza pola karnego bez zastanowienia uderzał Rybalka, po tym jak Fabri odbił futbolówkę po dośrodkowaniu ze skrzydła, ale była to próba bardzo niecelna.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem do notesu Felixa Zwayera trafił Domagoj Vida za atak wślizgiem.

• Pierwsza zmiana w Besiktasie. Cenk Tosun zastąpi na murawie Adriano.

• Denis Garmash ukarany żółtą kartką.

• Wejście smoka Viktor Tsygankova. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Rybalki, akcję na długim słupku zamykał właśnie Tsygankov i pokonał Fabriego bez kłopotów!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Remis na Vodafone Arena, a strzelcem gola Viktor Tsygankov!

• Quaresma zszedł z piłką z lewego skrzydła do środka i uderzył z kilkunastu metrów w kierunku długiego słupka, ale niecelnie.

• Druga zmiana w Dynamie. Viktor Tsygankov zmienia Derlisa Gonzaleza.

• Ależ zmarnował teraz okazję Talisca! Otrzymał podanie od Aboubakara, sprytnie oszukał wychodzącego do niego bramkarza, ale nie zdążył wykończyć akcji strzałem na pustą bramkę, ponieważ skutecznie pozbawił go piłki Domagoj Vida.

• Miał teraz sporo pracy Fabri, który obronił dwa uderzenia zza pola karnego autorstwa Garmasha. Po drugim z nich z trudem sparował futbolówkę, lecącą w kierunku długiego słupka, na rzut rożny. To była chyba najlepsza okazja kijowian na wyrównanie.

• Żółtą kartką za faul na przeciwniku ukarany Tolgay Arslan.

• Z "szesnastki" z pierwszej piłki szczęścia próbował Talisca, lecz futbolówka zaliczyła po drodze rykoszet i drugi raz z rzędu rzut rożny dla Besiktasu.

• Porwał się teraz z motyką na słońce Garmash, który próbował pokonać Fabriego uderzeniem z ponad trzydziestu metrów. Jednak golkiper Besiktasu bez problemów złapał piłkę.

• Kontra Dynamo przerwana przez ex-piłkarza Wisły Kraków Marcelo.

• Rajd Quaresmy lewym skrzydłem zakończony niecelnym dośrodkowaniem.

• Dynamo zaczęło drugą połowę ze sporym animuszem, chcąc przejąć inicjatywę, która przed przerwą była po stronie Besiktasu.

• Felix Zwayer daje sygnał do rozpoczęcia drugich 45 minut!

• Koniec pierwszej części spotkania. Besiktas prowadzi 1:0 i jest to zasłużone prowadzenie, bowiem prezentował się lepiej na tle gości z Kijowa.

• Rzut wolny dla Dynama i ostatnia szansa na wyrównanie w tej części gry. Dośrodkowanie w pole karne i Hutschinson w ostatniej chwili uniemożliwia oddanie strzału rywalowi, wybijając piłkę na korner, po którym sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa tego meczu.

• Garmash przerwał faulem groźnie zapowiadającą się akcję Dynama.

• Żółte kartka dla Adriano.

• Niebawem zakończy się pierwsza połowa. Jak na razie Besiktas jest bliżej podwyższenia prowadzenia niż Dynamo wyrównania.

• Uderzył "z fałsza" Quaresma z pierwszej piłki, z około szesnastu metrów, ale ta próba była niecelna.

• Talisca obsłużył podaniem Aboubakara, który minął bramkarza Dynama w polu karnym i z ostrego kąta chciał umieścić piłkę w pustej bramce, ale przeszkodził mu w tym Khacheridi.

• Prostopadłe zagranie Rybalki do Yarmolenko na wolne pole, ale wcześniej chorągiewka sędziego asystenta została podniesiona do góry.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego gracza Dynama i mogło być groźnie, ponieważ golkiper Besiktasu Fabri minął się w powietrzu z piłką. Jednak wszystko szczęśliwie zakończyło się dla Besiktasu.

• Ricardo Quaresma fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego z odległości około dwudziestu metrów i zdjął pajęczynę z bramki Artura Rudki! Przepiękne trafienie!

• GOOOOOOOOOOOOL! Besiktas obejmuje prowadzenie i euforia na Vodafone Arena w Stambule! Strzelcem Quaresma!

• Żółta kartka dla Nikity Korzuna, który nieprzepisowo powstrzymywał, tuż przed własnym polem karnym, rozpędzonego Taliscę. Rzut wolny dla gospodarzy z niebezpiecznej odległości.

• Było teraz groźnie w polu karnym Besiktasu. jednak zawodnicy Dynama sami sobie przeszkadzalii w oddaniu strzału, a po drugie zbyt długo z tym zwlekali. Kiedy futbolówka trafiła już do Juniora Moaresa, posłał on ją obok słupka, lecz gola i tak by nie było, ponieważ arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

• Podopieczni Senola Gunesa mają problemy, aby przedrzeć się przez defensywę Dynama i stworzyć zagrożenie.

• Vitaliy Buyalskiy nie może kontynuować gry z powodu urazu. Zastąpi go na placu gry Białorusin Nikita Korzun.

• Kolejna przerwa w grze i ponownie z powodu urazu zawodnika Dynama. Tym razem w starciu z rywalem ucierpiał Vitaliy Buyalsky.

• Besiktas w kolejnym ataku pozycyjnym.

• Mamy przerwę w grze. Jednemu z piłkarzowi gości jest udzielana pomoc medyczna.

• Pierwszy kwadrans za nami i jak na razie lepsze wrażenia sprawia Besiktas prowadzony przez Senola Gunesa. Gospodarze coraz bardziej zaczynają zaznaczać swoją przewagę.

• Dośrodkowanie do nikogo Adriano i futbolówka w rękach Rudko.

• Coraz groźniej zaczyna atakować Besiktas. Dogranie z prawej strony po ziemi na jedenasty metr Quaresmy do Talisci, a ten uderzył obok słupka!

• Pierwszy rzut rożny w meczu dla Besiktasu. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska gospodarze z problemami wybili futbolówkę, ale miejscowi nadal w ataku.

• Centra z prawego skrzydła Adriano w pole karne Dynama, przewrotką próbował uderzać Talisca, ale nie wyszedł mu ten strzał i od bramki Rudko.

• Gdy Dynamo jest przy piłce, na trybunach od razu rozlegają się gwizdy.

• Kolejna próba z dystansu ze strony gospodarzy. Tym razem szczęścia próbował Aboubakar, ale na posterunku Rudko.

• Jednak nic groźnego z tego rzutu wolnego nie wynikło i Besiktas przeszedł do kontry. Talisca przebiegł kilkadziesiąt metrówz piłką i oddał strzał zza pola karnego, ale bez problemów poradził sobie z nim Rudko.

• Rzut wolny dla Dynama, kilkanaście metrów od pola karnego Besiktasu.

• Pierwsza próba skonstruowania akcji przez Dynamo, ale przyjezdni nie zdołali przedrzeć się lewą stroną.

• Pierwszy gwizdek Felixa Zwayera! Od środka rozpoczęli piłkarze Besiktasu!

• Niewiele wolnych miejsc na Vodafone Arena. Od początku kibice gospodarzy prowadzą głośny doping.

• Wybrzmiał już hymn Champions League, przywitanie obu zespołów i za chwilę zaczynamy! Zawody poprowadzi niemiecki arbiter Felix Zwayer.

• Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Vodafone Arena w Stambule!

• W miniony weekend Besiktas w lidze zremisował w derbach Stambułu z Galatasaray 2:2. Z kolei Dynamo w rodzimych rozgrywkach pewnie ograło Olimpik Donieck 4:0.

• W pierwszej kolejce fazy grupowej Champions League, przed dwoma tygodniami, Dynamo przegrało na Stadionie Olimpijskim w Kijowie z Napoli 1:2. Przypomnijmy, że obie bramki w tamtym pojedynku strzelił reprezentant Polski Arkadiusz Milik. Z kolei Besiktas rzutem na taśmę zremisował 1:1 z Benfiką Lizbona, zdobywając bramkę na wagę punktu w doliczonym czasie gry drugiej połowy.