Białoruś

1

Słowacja

3

• I koniec! Słowacja wygrywa trzeci mecz w tych eliminacjach. Słaby mecz. Białoruś chyba może pożegnać się już z barażami. Dziękuję za uwagę.

• Wybicie piłki przez Kozacika, ta robi kozioł, Sestak wychodzi sam na sam i jest bramka. Słowacki bramkarz z asystą na koncie.

• I mamy po meczu! Goool! Sestak!

• Okazja dla Białorusi! Ładna akcja z prawej strony, dośrodkowanie Balanovicha, jednak za wysoko i nikt z jego partnerów nie doszedł do tego podania.

• Żółta kartka dla Duricy.

• Za Kucke wchodzi Kiss.

• Potężny strzał Stocha, piłka trafiła w słupek, błąd Żewnowa, bo puścił piłkę, mysłał, że ta wyjdzie za linie, a na 16 metrze do piłki dopadł Hamsik i strzela pod poprzeczkę.

• Ale bramka!!! HAMSIK po raz drugi!

• Niedokładne dośrodkowanie Pekarika, wybijają obrońcy.

• A w międzyczasie Stoch za Weissa.

• Dośrodkowanie z lewej strony, piłka przeleciała przez całe pole karne, a akcje zamknął Kałczew, przyjął piłkę i uderzył na bramkę. Słowacy w szoku.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kałczew.

• Znowu Kozacik. Tym razem piąstkuję po rzucie rożnym dla Białorusi

• Balanovich z dystansu i z trudem wybija Kozacik!

• Ta bramka zamiast poprawić to marne widowisko, chyba je jeszcze bardziej popsuła. Słowacy nie są chętni do kolejnych ataków, a Białoruś choćby chciała coś zdziałać, to i tak nie potrafi...

• Kontra Słowaków, na bramkę Żewnowa popędził Weiss, wyłożył piłkę Hamsikowi, a ten z pierwszej piłki strzela w okienko. Bardzo bierna postawa obrońców białoruskim na pewno pomogła w tej akcji Słowakom.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Hamsik,

• Zmiana w Słowacji. Mak schodzi. Wchodzi Sestak

• Pokazał nam się Gordeychuk. Stracił piłkę Weiss, szybko kontra Białorusi, a Gordeychuk strzela z 16 metrów minimalnie niecelnie.

• W polu karnym z ostrego kąta strzela Mak, ale broni Żewnow!

• Kolejna kartka. Tym razem dla Smitowa. Leży na boisko Weiss.

• Filipienko jednak nie będzie kontynuował gry. Za niego Polyakov.

• Gramy dalej, a białoruski zawodnik wciąż poza boiskiem.

• Leży na boisku Filipienko. mamy przerwę w grze.

• Szansa Nemeca. Wyrzucony słowacki napastnik za bardzo w lewą stronę, ale Nemec spróbował uderzyć w długi róg. Minimalnie niecelnie.

• Żółta kartka dla Wierchowcowa.

• Szansa dla Słowaków! Nemec zgrywa piłkę do Hamsika na 16 metr, ten strzela z pierwszej piłki, ale odbija Żewnow.

• Zmiana w ekipie Białorusi. Bressana zmienia Gordeyczuk

• I zaczynamy drugą połowę.

• I ostatni gwizdek w tej pierwszej połowie. Miejmy nadzieje, że po przerwie obejrzymy lepsze widowisko. Pierwsze 45 minut rozczarowało. Bez bramek.

• Z rzutu rożnego teraz Kriwiec i groźnie strzela Wierchowcow, ale jednak niecelnie.

• Kriwiec z rzutu wolnego w pole karne, ale za krótkie do dośrodkowanie.

• Odpowiedź Słowaków. Mak w pole karne, ale łapie Kozacik.

• Ładna akcja Białorusinów w środku pola, pilka w pole karne do Kałczewa, ale zawodnik gospodarzy otoczony defensorami Słowaków traci piłkę.

• Kałaczow z dystansu, ale ten strzał nie był trudny do obrony.

• Obrońcy wybijają piłkę, ta trafia pod nogi Wierchowcowa, a ten uderza wysoko nad bramką z 16 metrów.

• No w końcu coś się dzieje. rzut rożny dla Białorusi.

• Teraz próba z dystansu Filipienki, ale niecelnie.

• Nie układa się ta gra Słowakom. Białorusini dobrze ustawieni na własnej połowie.

• Strzał Hamsika z dystansu zablokowany.

• Prostopadłe podanie Hamsika do Nemeca, ten próbuję odegrać do Kucki, jednak niedokładnie, chociaż słowacki pomocnik zdołał oddać strzał - niecelny.

• Hamsik w pole karne... Za mocno.

• Dużo niedokładności w szeregach Słowacji. To nie ta sama drużyna, która ograła Hiszpanów...

• Dobra teraz akcja Kałaczewa z prawej strony, jednak bez większego zagrożenia po jego dośrodkowaniu.

• Teraz akcja lewą stroną wyprowadziła Białoruś, ale dośrodkowanie bez problemu łapie Kozacik.

• Dośrodkowanie w pole karne Kucki, w polu karnym piłkę zgrywa Skrtel, doszedł do niej Hamsik, a ten uderzył prosto w Żewnowa! To była stuprocentowa sytuacja.

• Ależ bomba Duricy. Broni Żewnow.

• Teraz faulowany Kućka i będzie dobra okazja do strzały z rzutu wolnego.

• Dośrodkowanie w pole karne Słowaków, ale łapie piłkę bramkarz.

• Początek nerwowy. Obie ekipy badają teren.

• Przy piłce Białoruś

• No i wystartowali!

• Muzyczna część za nami, teraz losowanie i pierwszy gwizdek belgijskiego arbitra.

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę hymny obu drużyn i zaczynamy mecz.

• Obie ekipy już w tunelu. Zaraz wyjdą na murawę.

• Znamy już składu obu drużyn. Czas na ławki rezerwowych.

Białoruś: Klimovich, Chernik, Polyakov, Sivakov, Stasevich, Gordeychuk, Matveychik, Kislyak, Olekhnovich, Aleksievich, Savitski

Słowacja:MuchaNovota, Hubočan,Michalík, Sabo, Guédé, Stoch, Kiss, Šesták, Jakubko

• Białorusini z koli zgromadzili po dwóch meczach zaledwie punkt. Ekipa prowadzona przez Bernda Stange przegrali z Ukrainą 0:2 i tylko zremisowali 1:1 z Luksemburgiem.

• Słowacy będą faworytem tego spotkania. W poprzedniej kolejce sprawili wielką sensacje pokonując Hiszpanię 2:1. Wcześniej podopieczni Jana Kozaka wygrali 1:0 z Ukrainą.

• Już niespełna godzina została do spotkania grupy C. Białoruś podejmie dziś liderów grupy - Słowację.