Borussia Dortmund

0

Arsenal Londyn

1

• To był dziwny mecz. Przez pierwsze 60 minut zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, ale - mimo kilku dogodnych okazji - nie potrafili objąć prowadzenia. Potem w szczęśliwych okolicznościach niezawodny Ramsey strzelił bramkę dla Arsenalu, a podopiecznym Juergena Kloppa nie udało się już obudzić z marazmu. Za uwagę dziękuje Kacper Mironowicz.

• Koniec spotkania! Arsenal pokonuje Borussię Dortmund 1:0.

• Grosskreutz do Lewandowskiego, a ten wydaje się faulowany w polu karnym! Gwizdek Kuipersa milczy.

• Minuta do końca, a przy piłce... Arsenal, w dodatku w okolicach pola karnego Borussii.

• Od momentu straty bramki gospodarze nie stworzyli sobie ani jednej dogodnej sytuacji podbramkowej.

• Aż cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Vermaelen za Rosicky'ego. Wenger zyskuje cenne sekundy.

• Bendtner za Giroud na doliczony czas gry.

• Niemal wszyscy piłkarze w żółto-czarnych strojach na połowie rywala, Weidenfeller w roli ostatniego obrońcy. Tymczasem Lewandowski niecelnie główkuje po miękkiej wrzutce Grosskreutza.

• Klopp nie ma wyjścia - Schieber za niemrawego Reusa i w ostatnich minutach Borussia zagra dwoma napastnikami.

• Dziwne zachowanie sędziego Kuipersa. Rosicky brzydko fauluje Lewandowskiego, ale Holender puszcza grę. Chwilę później odgwizdany faul po wątpliwym przewinieniu jednego z piłkarzy Borussii...

• Choć zawodnicy Borussii powinni być wyjątkowo zdeterminowani i nie ustawać w zmasowanych atakach, na razie nie potrafią nawet przedostać się pod pole karne rywali.

• Atakują teraz gospodarze, ale starania dortmundczyków na niewiele się zdają. Jeśli wicemistrzowie Niemiec dziś przegrają, zostaną zepchnięci na trzecie miejsce w tabeli grupy F.

• Weidenfeller ponownie niezbyt udanie wychodzi z bramki i daje uderzyć głową Koscielnemu. Strzał niecelny, ale Niemiec na dodatek brutalnie staranował stopera Arsenalu, który mocno ucierpiał w tym starciu.

• Wenger dokonał roszady wyraźnie definiującej nastawienie jego zespołu w ostatnich minutach - należy utrzymać wynik.

• Na zmianę decyduje się też Arsene Wenger. Lewy obrońca Monreal zastępuje Cazorlę.

• Znakomity do pewnego momentu Bender zmieniony przez bardziej ofensywnie usposobionego młodego Hofmanna.

• Aubameyang za Błaszczykowskiego. Ciekawe, bo Polak rozgrywał dziś naprawdę niezłe zawody.

• Aubameyang szykuje się do wejścia na boisko. Czyżby opuścić je miał Błaszczykowski? Przy linii bocznej przebiera się także Jonas Hofmann.

• Mertesacker uprzedza źle ustawionego Weidenfellera w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale główka Niemca zbyt wysoka.

• Żenująca próba wymuszenia rzutu karnego w wykonaniu Lewandowskiego...

• Niesamowite widowisko zrobiło się nam w Dortmundzie. Piłkarze starają się wynagrodzić kiepskie w ich wykonaniu pierwsze 60 minut. Teraz znakomicie zaczął grać zwłaszcza Arsenal, nieco uśpiony (przyczajony?) we wcześniejszych fragmentach spotkania.

• Niezły strzał Schmelzera z dystansu nieznacznie obok bramki Szczęsnego.

• Ależ się dzieje na Signal Iduna Park! Przed chwilą jeden z obrońców Borussii wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Giroud, a chwilę później zablokowany także Cazorla!

• Znów w znakomitej sytuacji znalazł się Ramsey, który stanął sam przed Weidenfellerem! Znakomicie ustawia się Niemiec i paruje uderzenie na rzut rożny!

• Lewandowski kąśliwie centruje w szesnastkę, jednak Reus mija się z piłką. To była znakomita okazja na wyrównanie.

• Oezil bardzo ładnie dośrodkowuje z prawej strony, Giroud zgrywa piłkę głową, a niezwykle skuteczny w tym sezonie Ramsey również "główką" sprytnie pokonuje Weidenfellera! Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

• 0:1! Ramsey sensacyjnie wyprowadza Arsenal na prowadzenie!

• Po raz kolejny gospodarze zdobywają bramkę, ale sędzia jej nie uznaje. Mchitarjan sprytnie dogrywa do Sahina, jednak ten znajdował się na zdecydowanym ofsajdzie.

• Borussia Dortmund - Arsenal London

• Oezil wypuszcza w bój Giroud, ale Francuz skutecznie zablokowany w polu karnym przez Suboticia. Piłka w rękach Weidenfellera.

• Uspokoił się neico obraz gry, oba zespoły na zmianę próbują zaskoczyć rywala w ataku pozycyjnym, jednak bez większego powodzenia.

• Nie jestem pewien, czy w drugiej połowie piłka choć raz zagościła na połowie Borussii.

• Mchitarjan podaje na prawo do Kuby Błaszczykowskiego, Polak ładnie uderza po długim rogu, Szczęsny wybija przed siebie! Dobija Reus, jednak Niemiec był na spalonym i ryk euforii na Signal Iduna szybko ucicha.

• Bender dośrodkowuje z prawej strony w pole karne, a główkuje pozostawiony bez opieki Reus. Szczęsny w ładnym stylu paruje strzał Niemca na rzut rozny.

• @skojaju - mecz w TVP1 i Canal+ Sport. Jeśli chodzi o jakość komentarza, zdecydowanie polecałbym publiczną.

• Znowu od samego początku ruszyli do ataku gospodarze. Teraz pięknie dośrodkowuje z lewej strony Nuri Sahin, ale pojedynek główkowy z Lewandowskim wygrywa Koscielny.

• Rozpoczynamy drugą część gry. Obie drużyny bez zmian personalnych.

• Pierwsze 45 minut zdecydowanie pod dyktando Borussii, goście nastawieni są raczej na grę z konty, ale do przerwy nie udało im się stworzyć sobie ani jednej dogodnej okazji podbramkowej. Trzeba jednak przyznać, że nieźle spisuje się za to defensywa Arsenalu, na czele ze zdecydowanymi stoperami, Mertesackerem i Koscielnym.

• Koniec pierwszej połowy, starcie Borussii z Arsenalem na razie bez bramek.

• Błaszczykowski mocno sponiewierany po starciu bark w bark z Gibbsem. Waleczny Polak wraca już jednak do gry.

• Robert Lewandowski płasko strzela z dystansu. Piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Szczęsnego.

• Seria błyskotliwych podań między graczami Arsenalu na połowie gospodarzy, lecz ostatecznie wybija piłkę Subotić.

• Lewandowski ukarany kartką za brzydkie wejście od tyłu w nogi Ramseya.

• Znów gospodarze przejęli inicjatywę i dyktują warunki gry. Na tablicy wyników jednak wciąż 0:0.

• Znakomicie wygląda w pierwszej połowie gra Jakuba Błaszczykowskiego.

• Akcja Błaszczykowskiego i dogranie do Mchitarjana. Ormianin znajduje się sam kilkanaście metrów przed bramką Szczęsnego i uderza lewą nogą. Kiepskie, za lekkie uderzenie przechodzi tuż obok słupka!

• Chytry Lewandowski daje się sfaulować mającemu już na koncie żółtą kartkę Artecie. Trzeba jednak przyznać, że polski napastnik spisuje się na razie raczej przeciętnie.

• Błaszczykowski wspaniale uwalnia się spod opieki Gibbsa i dośrodkowuje w swoim stylu z prawej strony. Centra nawet niezła, jednak nikt nie dochodzi do piłki dogranej przez naszego rodaka.

• Goście szukają swojej okazji w ataku pozycyjnym, ale nic z tego nie wynika.

• Reus zabrał piłkę rywalom, przebiegł kilkanaście metrów w kierunku pola karnego, ale pogubił się w starciu z trzema obrońcami Arsenalu.

• Kompletnie niewidoczny Oezil, jak na razie perfekcyjnie wyłączony z gry przez Sahina i zwłaszcza Bendera. To może być tajemnica kiepskiej postawy Arsenalu w akcjach zaczepnych.

• Dobry przerzut do Gibbsa, ale sędzia odgwizduje spalonego. Jak pokazała powtórka - niesłusznie.

• Nie istnieje aktualnie w ofensywie Arsenal. Giroud teraz próbuje się przepychać z obrońcami BvB, ale ci spokojnie zabierają mu piłkę.

• Szarpie na prawym skrzydle Grosskreutz i po ładnej wymianie piłek z Reusem dogrywa w pole karne do Błaszczykowskiego. Polak strzela z powietrza w ekscentryczny sposób, ale mocno niecelnie.

• Cierpi teraz Reus przy linii bocznej po starciu z Koscielnym. Wydaje się jednak, że Francuz trafił w piłkę, a gwizdek sędziego milczy.

• Błaszczykowski efektownie wydostaje się spod opieki trzech piłkarzy Arsenalu i ostatecznie faulem zatrzymuje go Arteta.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła na dwudziesty piąty metr, gdzie beznadziejny strzał oddał Schmelzer.

• @mariusz.mydlarski - serdecznie dziękuję za wsparcie. ;)

• Kuba Błaszczykowski pięknie wypuszcza w bój Grosskreutza, ale Niemiec zablokowany przy próbie płaskiej centry do Lewandowskiego z prawej strony.

• SIlny jak tur Giroud przepychał się z także nieźle zbudowanym Sokratisem na dwudziestym metrze od bramki Weidenfellera. Francuz zagrywał piłkę ręką i sędzia Kuipers odgwizdał faul.

• Pierwsza naprawdę groźna okazja, mógł być gol dla Borussii! Dośrodkowywał z rzutu wolnego Marco Reus, a po zgraniu głową z woleja uderzał Subotić. Szczęsny wyciągnął się jak długi w bramce gości, ale piłka o centymetry minęła "świątynię" Polaka.

• Przy piłce częściej gospodarze, ale goście również co jakiś czas dochodzą do głosu. Warto pamiętać, jak silna jest druga linia Arsenalu - bardzo kreatywnymi piłkarzami są wszyscy pomocnicy ekipy z Anglii: Arteta, Rosicky, Oezil, Cazorla i będący w znakomitej dyspozycji Ramsey.

• Bardzo ładnie klepali piłkę między sobą Kanonierzy. Na wysokości narożnika pola karnego akcję przerywa jednak Bender. Mogło być groźnie.

• Nieźle dośrodkowuje z prawej strony Oezil, ale zagrożenie oddala udanym piąstkowaniem Weidenfeller.

• Lewandowski wybiegał z piłką sam na dwóch obrońców rywali, ale wcześniej Mchitarjan faulował przy odbiorze piłki.

• Optyczną przewagę na początku spotkania mają dortmundczycy. Widać, że Arsenal nastawia się przede wszystkim na grę z kontry skrzydłami.

• W środku pola Borussii dziś stary dobry duet - Sahin i Bender.

• Piękna wymiana piłek pomiędzy Grosskreutzem i Reusem na prawym skrzydle, futbolówka trafia na szósty metr do Lewandowskiego, a Arsenal w ostatniej chwili ratuje Mertesacker!

• Bardzo spokojny początek spotkania, przed chwilą Rosicky próbował dograć górną piłkę do Giroud, jednak Francuz nie znalazł się ostatecznie w jej posiadaniu.

• @mariusz.mydlarski - nawiasem mówiąc, możecie pytać także mnie. ;)

• Zaczęli!

• Piłkarze już na boisku, na Signal Iduna Park rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

• Już tylko kwadrans dzieli nas od pierwszego gwizdka ulubionego ostatnimi czasy sędziego Polaków - Bjoerna Kuipersa z Holandii.

• Oba zespoły zmierzyły się ze sobą także dwa tygodnie temu na Emirates Stadium w Londynie. Lepsi okazali się goście z Dortmundu, którzy triumfowali 2:1 po bramkach Mchitarjana i Lewandowskiego. Gola dla Arsenalu strzelił Olivier Giroud.

• Zapraszam także do zapoznania się z szerszą zapowiedzią dzisiejszego spotkania, która jest dostępna pod tym linkiem.

• Choć w ekipie Juergena Kloppa zabraknie tylko trzech graczy, wszyscy pewnie znaleźliby miejsce w wyjściowym składzie na to spotkanie. Kontuzjowani od dawna są Łukasz Piszczek i Ilkay Guendogan, a z powodu lekkiego urazu przeciw Arsenalowi nie zagra także Mats Hummels. Niemca na pozycji stopera zastąpi Sokratis Papastathopoulos, który w weekend zdobył swoją debiutancką bramkę dla Borussii w spotkaniu z VfB Stuttgart.

• Bardzo długa jest od dłuższego czasu lista kontuzjowanych w zespole Arsenalu. Drużynie nie może pomóc dziś z powodu mniej lub bardziej groźnych kontuzji aż siedmiu piłkarzy. To Mathieu Flamini, Jack Wilshere, Abou Diaby, Lukas Podolski, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain i Yaya Sanogo. Problemy kadrowe nie przeszkadzają jednak "Kanonierom" w odnoszeniu znakomitych rezultatów - podopieczni Wengera od kilku tygodni przewodzą angielskiej Premier League, a w weekend w ładnym stylu pokonali 2:0 Liverpool.

• Trener Arsenalu Arsene Wenger ma zaś do dyspozycji następujących graczy: Fabiański, Vermaelen, Monreal, Jenkinson, Gnabry, Hayden i Bendtner.

• A jak już o rezerwowych - potencjalni zmiennicy w drużynie gospodarzy: Langerak, Kirch, Durm, Kehl, Hofmann, Schieber i wspominany Aubameyang.

• W wyjściowych składach obu zespołów zgodnie z przewidywaniami znalazło się aż trzech Polaków. Pewne miejsce w jedenastkach swoich drużyn mają bramkarz Arsenalu, Wojciech Szczęsny, oraz nominowany do Złotej Piłki napastnik Borussii, Robert Lewandowski. Ostatnimi czasy coraz silniejszą pozycję zyskuje w zespole wicemistrzów Niemiec także kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski, który dziś również wybiegnie na plac gry od pierwszej minuty. Oznacza to oczywiście, że na ławce rezerwowych zasiądzie ponownie Pierre-Emerick Aubameyang. Jeszcze niedawno to Gabończyk był dla Juergena Kloppa skrzydłowym pierwszego wyboru.

• W grupie F sytuacja po trzech kolejkach nie jest ani trochę jasna. De facto liderów jest aż... trzech, gdyż Borussia, Arsenal i Napoli zgromadziły tyle samo punktów - sześć. Bezdyskusyjnie w rolę czerwonej latarni wciela się za to Olympique Marsylia, na której koncie nie widnieje nawet jedno "oczko".

• Witam i zapraszam na relację live ze spotkania czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów! W spotkaniu będącym jednym z hitów tego tygodnia w piłkarskiej Europie Borussia Dortmund podejmie Arsenal.

• Pierwsze 45 minut zdecydowanie pod dyktando Borussii. Goście nastawieni są raczej na grę z kontry, ale do przerwy nie udało im się stworzyć sobie ani jednej dogodnej okazji podbramkowej. Trzeba jednak przyznać, że nieźle spisuje się za to defensywa Arsenalu, na czele ze zdecydowanymi stoperami, Mertesackerem i Koscielnym.