• Mądrze grają goście i nie pozwalają BVB na wiele.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

• Wrzutka Cana w pole karne łapie golkiper gospodarzy

• Zamieszanie w polu karnym Leno kończy się faulem Lewandowskiego na Leno

• Faulowany Błaszczykowski i będzie rzut wolny z okolic narożnika boiska

• Pierwsze 5 minut drugiej połowy niewiele inaczej wygląda niż pierwsza połowa. Czy BVB będzie potrafiła coś zmienić?

• Reus zaczyna rozgrzewkę - z pewnością za chwilę pojawi się na boisku.

• Kevin Grosskreutz próbował atakować prawą stroną ale Can ze Spahicem zatrzymali spokojnie obrońcę rywala

• Zaczyna BVB

• Wracają na boisko oba zespoły

• Już za moment wracamy na drugą połowę

• Bez doliczania nawet minuty sędzia kończy pierwszą połowę.

• Ręka Manuel Friedricha i będzie wolny dla gości na połowie boiska

• Borussia próbuje rozegrać jedną z ostatnich akcji ofensywnych w tej połowie

• Ostatnie minuty pierwszej połowy przed nami.

• Ciężko ogląda się dziś grę gospodarzy. Bayer jest zespołem zdecydowanie dokładniejszym i zdecydowanym w dążeniu do celu

• Uspokoiło się nam na Signal-Iduna Park. Oba zespoły grają teraz spokojniej a piłka krąży głównie wokół środka boiska.

• Ostro grają goście na połowie BVB powodując, że zawodnicy Kloppa nie potrafią zorganizować się w ofensywie

• Simon Rolfes nie przyjął piłki po podaniu od Cana i od bramki Weidenfeller

• Heung-Min Son znów przed doskonałą szansą na gola będąc sam na sam z bramkarzem. Tym razem jednak świetnie zachował się golkiper Borussii.

• W bardzo trudnej pozycji uderzał Polak po centrze z prawej strony i bramkarz złapał piłkę

• Henrik Mkhitaryan pada na linii pola karnego w starciu z Canem ale arbiter nie dopatrzył się faulu

• Henrik Mkhitaryan po szybkiej akcji zatrzymany na wysokości pola karnego. Gospodarze zaczynają od ataku pozycyjnego

• Durm wybija piłkę na korner. Kolejna szansa dla Bayeru

• BVB nie potrafi zorganizować poprawnej akcji ofensywnej. Obrona gospodarzy bez m.in. Suubotica i Schmelzera gra katastrofalnie źle.

• Katastrofalny błąd obrony BVB wykorzystują goście. Bayer w tym momencie ma aż 6 punktów przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem

• G o o o o o o oo l l l l l ll l l l l l ! ! ! ! ! ! Katastrofalny błąd Manuel Friedrich wykorzystuje Min Son i po minięciu bramkarza trafia do pustej bramki!!!!

• Przy piłce goście rozrywający coraz groźniejsze akcje pod polem karnym BVB

• Emre Can próbował przejść lewą stroną boiska ale został zatrzymany przez obronę . Po chwili ładna kontra Bayeru kończy się uderzeniem Kiesslinga wprost w bramkarza

• Oba zespoły wychodzą na boisko

• Mimo, że mamy 7 grudnia to liczba widzów na Signal-Iduna Park może imponować jak zawsze.

• W Dortmundzie pogoda taka jak w całej Europie. Deszczowo i mokro

• Sytuacja kadrowa w zespole Borussii jest coraz lepsza. Reus, Piszczek już są na ławce rezerwowych.

• Borussia niedawno straciła pozycję wicelidera na rzecz właśnie dzisiejszego rywala. Czy za około 2 godziny odzyska pozycję wicelidera?

• Rezerwowi Borussii Dortmund: Mitchell Langerak, Lukasz Piszczek, Sebastian Kehl, Jonas Hofmann, Marco Reus, Oliver Kirch, Julian Schieber

• Rezerwowi gości: David Yelldell, Philipp Wollscheid, Sebastian Boenisch, Levin Öztunali, Robbie Kruse, Dominik Kohr, Eren Derdiyok

• Zaczynamy relację na żywo ze szlagierowego meczu niemieckiej Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a Bayerem Leverkusen.